Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradniki

Kredyt 100 tys. złotych – Najlepsze oferty na rynku!

Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł pozwala zrealizować bardziej wymagające cele konsumpcyjne. Trzeba jednak pamiętać, że takie zobowiązanie to odczuwalna rata kredytowa oraz okres spłaty sięgający nawet 10 lat. Z tego powodu warto wybrać ofertę dobrze dopasowaną do bieżących potrzeb.

Zgodnie z ankietą NBP dotyczącą sytuacji na rynku kredytowym banki w pierwszym kwartale 2021 r. złagodziły politykę w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Wpływ na tę zmianę miała głównie poprawa prognoz sytuacji gospodarczej i wzrost presji konkurencyjnej. W tym samym okresie zaobserwowano także wzrost popytu na tego finansowanie tego typu. Większe zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi wynikało głównie z potrzeby zakupu dóbr trwałego użytku.

Do wyobraźni przemawiają wzrostowe odczyty w obszarze kredytów gotówkowych w maju br. – wzrost o 87% w ujęciu wartościowym i 63,5% w ujęciu liczbowym. Sytuacja ta wynikała zarówno z efektu niskiej bazy, jak i ze wzrostu udziału kredytów na wysokie kwoty oraz dłuższy okres finansowania. Same kredyty gotówkowe powyżej 50 tys. zł miały 44,7% udział w wartości akcji kredytowej (Newsletter kredytowy BIK). Zaciągając zobowiązanie na takie kwoty, warto dokładnie sprawdzić parametry poszczególnych ofert.

Jak podejść do poszukiwania najlepszego kredytu gotówkowego?

Wybór odpowiedniej oferty może wydawać się trudny, choćby z powodu dużej popularności kredytów gotówkowych. Rozwiązanie to znajduje się bowiem w ofercie niemal każdego banku działającego na krajowym rynku. Kredyt gotówkowy cieszy się także dużym zainteresowaniem z uwagi na uproszczone do granic możliwości procedury kredytowe oraz na swobodę w wydatkowaniu otrzymanych od banku środków – nie trzeba wskazywać, a tym bardziej udowadniać, na co zostały wydane pożyczone pieniądze.

Kluczową czynnością, która powinna poprzedzać poszukiwania oferty, jest szczera odpowiedź na pytanie – czy stać mnie na zaciągnięcie pierwszego lub kolejnego kredytu? W tym celu warto przeanalizować osiągane każdego miesiąca dochody, a następnie pomniejszyć je o koszty związane np. z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego i członków rodziny lub o opłaty związane z posiadaniem samochodu. Nie można zapominać także o obciążeniach wynikających z posiadanych kredytów i pożyczek.

Jeśli po pomniejszeniu miesięcznych dochodów o przypadające na ten sam okres koszty (których nie można w żaden sposób uniknąć) otrzymujemy wynik niepokrywający wysokości potencjalnej raty, to zaciągnięcie kolejnego zobowiązania nie będzie najlepszym pomysłem. We wstępnej analizie swojej sytuacji finansowo-ekonomicznej można skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej. Narzędzie to pozwala w szybki i prosty sposób oszacować, na jaką kwotę kredytu nas stać, biorąc pod uwagę takie czynniki jak miesięczne dochody, rodzaj zatrudnienia czy potencjalny okres finansowania.

Kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych – jak szybko porównać oferty?

Osoby, które chcą zaoszczędzić czas, albo które chcą sprawdzić ogólną tendencję rynkową w obszarze kredytów gotówkowych, mogą skorzystać z bezpłatnej porównywarki kredytów gotówkowych. Narzędzie to pozwala w łatwy sposób porównać ze sobą oferty, które wyszukiwane są w oparciu o łatwo dostępne parametry.

Co ważne, skorzystanie z porównywarki nie wymaga załączania żadnych dokumentów. Aby otrzymać indywidualne zestawienie ofert wystarczy określić:

 • cel na jaki przeznaczony zostanie kredyt:
  • spłata innych kredytów,
  • remont mieszkania,
  • zakup auta,
  • inny cel,
 • kwotę kredytu i okres finansowania,
 • swój status mieszkaniowy,
 • wysokość miesięcznych obciążeń tytułem innych kredytów, pożyczek oraz wynikających z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego,
 • czy występowały opóźnienia w spłacie zobowiązań przekraczające 90 dni,
 • wysokość i źródło dochodów,
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • nazwę banku prowadzącego główne konto.

Po wskazaniu powyższych informacji wystarczy podać swój numer telefonu i wyrazić niezbędne zgody. Dzięki przekazanym danym generujemy zestawienie ofert najlepiej dopasowanych do bieżącej sytuacji finansowo-ekonomicznej osoby poszukującej kredytu gotówkowego na 100 tysięcy złotych.

Kredyt gotówkowy na 100 tys. złotych – wybrane oferty

Mając na uwadze osoby, które nie mają czasu na przeprowadzenie kalkulacji, przygotowaliśmy zestawienie trzech ofert kredytów gotówkowych. Są to zobowiązania na kwotę 100 tysięcy złotych z okresem spłaty sięgającym 10 lat (120 miesięcy).

ING Bank Śląski – Pożyczka Pieniężna

Cechą wyróżniającą ofertę ING Banku Śląskiego jest brak prowizji pobieranej za udzielenie finansowania. Oprocentowanie nominalne ustalone zostało na poziomie 6,99%. RRSO tej oferty to 7,22%, a kwota miesięcznej raty sięga 1.160,57 zł. Całkowita kwota do spłaty to 139 268,40 zł

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Getin Bank – kredyt gotówkowy

Podobnie jak w przypadku oferty ING Banku Śląskiego, Getin Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Oprocentowanie ustalone zostało na najwyższym dopuszczalnym przez prawo poziomie – 7,20%. RRSO to 7,44%. Powyższe parametry przekładają się na miesięczną ratę w wysokości 1.171,42 zł. Całkowita kwota do spłaty to 140.570,40 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa

Propozycja bankowego żubra wyróżnia się niższym od konkurentów oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 6,00%. Przewaga ta jest jednak pozorna, gdyż za udzielenie kredytu pobierana jest prowizja w wysokości 8,00%, co pozwala skompensować niższe wpływy z tytułu odsetek (mechanizm ten wyjaśniamy w dalszej części tekstu). RRSO oferty to 8,01%, a miesięczna rata sięga 1.199,02 zł. Całkowita kwota do spłaty to 143,882,40 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Na co zwracać wybierając kredyt gotówkowy na 100 tysięcy złotych?

Na ostateczny koszt kredytu gotówkowego składa się wiele parametrów. Dlatego oferty na tę samą kwotę i z takim samym okresem spłaty mogą diametralnie różnić się wysokością miesięcznej raty. Powinien być to wystarczający argument przemawiający za weryfikacją propozycji banków przez ostatecznym podpisaniem umowy.

Oprocentowanie nominalne

Często kluczowym elementem branym pod uwagę jest oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego. Jest to podejście słuszne, gdyż oprocentowanie wpływa na wysokość naliczanych od zadłużenia odsetek i przekłada się na poziom miesięcznej raty. Nie można jednak zapominać, że są jeszcze inne parametry wpływające na ostateczny koszt oferty.

Prowizja za udzielenie kredytu

I tak obok oprocentowania często pojawia się prowizja za udzielenie finansowania. Może być ona płatna jednorazowo podczas uruchamiania kredytu lub spłacana w miesięcznych ratach. Na prowizję warto zwracać szczególną uwagę, kiedy oferta charakteryzuje się niższym oprocentowaniem. W takiej sytuacji niższe przychody tytułem odsetek bank może rekompensować za pomocą wyższej prowizji.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)

Wskaźnikiem pozwalającym na szybkie porównywanie ofert na tę samą kwotę i z tym samym okresem spłaty jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. RRSO oprócz oprocentowania nominalnego uwzględnia także inne koszty kredytu tj. różnego rodzaju prowizje. Wskaźnik ten niestety nie ujmuje obciążeń, które nie są bezpośrednio powiązane z kredytem, ale mogą wpływać na atrakcyjność oferty np. ubezpieczenie czy opłat związanych z założeniem i prowadzeniem konta osobistego.

Okres kredytowania

Okres spłaty kredytu bardzo często nie jest brany pod uwagę, jako element wpływający na koszt kredytu. Niesłusznie. Trzeba pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania tym niższa wysokość miesięcznej raty, co z pewnością doceniają osoby o niższej zdolności kredytowej. Z drugiej strony dłuższy termin spłaty to wyższy całkowity koszt kredytu, gdyż odsetki od pożyczonego kapitału naliczane są dłużej. Wybór pozostaje zawsze po stronie kredytobiorcy, ale dobrze wiedzieć, jak działa ten mechanizm.

Warto wiedzieć

 • Banki w pierwszym kwartale 2021 r. złagodziły politykę w segmencie kredytów konsumpcyjnych.
 • Kredyt gotówkowy zapewnia swobodę w wydatkowaniu otrzymanych od banku środków – nie trzeba wskazywać celu, na jaki przeznaczone zostaną pieniądze.
 • Prowizja za udzielenie kredytu może być płatna jednorazowo podczas uruchamiania kredytu lub spłacana w miesięcznych ratach.
 • Im dłuższy okres kredytowania – tym niższa wysokość miesięcznej raty, ale też wyższy całkowity koszt kredytu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile wynosi rata kredytu 100 tys.?

  Wysokość raty kredytu na 100.000 zł zależy od okresu spłaty zobowiązania: im ten jest dłuższy, tym rata będzie niższa. Ponadto miesięczna kwota do zapłaty zależy również od wynegocjowanych kosztów. Przy kredycie długoterminowym zabezpieczonym hipoteką koszty, a tym samym wysokość raty, będzie niższa niż przy droższym kredycie gotówkowym. 

 2. Gdzie najlepiej wziąć kredyt 100.000?

  Wybór najbardziej korzystnej oferty kredytu na 100.000 zł będzie możliwy dzięki porównaniu propozycji kilku banków. Warto również zastanowić się nad rodzajem kredytu. Zobowiązanie zabezpieczone hipoteką: czyli kredyt hipoteczny lub pożyczka hipoteczna charakteryzują się niższymi kosztami. Natomiast kredyt gotówkowy choć droższy, można uzyskać w krótszym czasie i z mniejszą liczbą formalności. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
4.8

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments