Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 100 tys. złotych – jak wybrać najlepszą ofertę?

Kredyt na 100 tys. zł pozwala zrealizować bardziej wymagające cele konsumpcyjne. Zaciągnięcie zobowiązania na taką kwotę to także wysoka rata, która odczuwalnie obciąży Twój domowy budżet. To tylko jeden z kilku argumentów przemawiających za wnikliwą weryfikacją ofert przed podpisaniem umowy kredytowej. Na co zwracać uwagę i gdzie szukać kredytu na 100 tys. zł?

Kredyt na 100 tys. zł może być m.in. kredytem gotówkowym, kredytem samochodowym lub kredytem hipotecznym. Ten pierwszy możesz przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, dzięki czemu zyskasz pełną swobodę w wydatkowaniu pożyczonych od banku środków. Kredyt gotówkowy zazwyczaj jest także zobowiązaniem niezabezpieczonym, co z jednej strony sprawia, że wymaga mniej formalności. Z drugiej strony brak zabezpieczenia bank zrekompensuje sobie wyższym kosztem finansowania.

W naszej publikacji skupimy się przede wszystkim na kredytach gotówkowych na 100 tys. złotych, które znajdziesz w ofercie większości banków uniwersalnych działających na krajowym rynku.

Jak wybrać ofertę kredytu gotówkowego na 100 tys. zł?

Kredyty gotówkowe cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na uproszczone procedury kredytowe oraz na swobodę w wydatkowaniu otrzymanych od banku środków. Zachęcający jest również szeroki wybór okresów spłaty oraz liczne oferty promocyjne skierowane do nowych i dotychczasowych klientów banków. Duża rozpiętość ofert może być zarazem wadą, która utrudnia wybór najlepszej dla siebie propozycji.

Pierwszą czynnością poprzedzającą jakiekolwiek poszukiwanie oferty, jest szczera odpowiedź na pytanie – czy stać mnie na zaciągnięcie pierwszego lub kolejnego kredytu? Dlatego spójrz sceptycznym okiem na osiągane każdego miesiąca dochody, a następnie pomniejszyć je o przypadające na ten sam okres koszty. Mogą one wynikać z m.in.:

 • z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego
 • liczby członków rodziny na Twoim utrzymaniu
 • obciążeń finansowych związanych z posiadaniem samochodu,
 • kosztów generowanych przez spłacane kredyty i pożyczki.

 

Uwaga!

Jeśli po pomniejszeniu swoich miesięcznych dochodów o przypadające na ten sam okres koszty (których nie możesz w żaden sposób uniknąć) otrzymasz kwotę, która nie pokrywa z nawiązką wysokości potencjalnej raty, to zaciągnięcie kolejnego zobowiązania nie jest najlepszym pomysłem.

 

Analizując wstępnie swoją wydolność finansową możesz wesprzeć się kalkulatorem zdolności kredytowej online. Narzędzie to pozwoli Ci w szybki i prosty sposób oszacować, na jaką orientacyjną kwotę kredytu możesz liczyć. Narzędzie w wyliczeniach uwzględnia takie czynniki jak miesięczne dochody, rodzaj zatrudnienia czy potencjalny okres finansowania.

Kalkulator zdolności kredytowej online wskazuje orientacyjną kwotę, jaką możesz pożyczyć. Ostateczna decyzja zależy od banku, który kieruje się własną polityką ryzyka oraz ujmuje w swojej analizie szereg innych elementów, jak np. weryfikację historii kredytowej zarejestrowanej w BIK.

Kredyt gotówkowy na 100 tys. złotych – wybrane oferty

Poniżej przedstawiamy przykładowe oferty kredytów gotówkowych na kwotę 100 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty. Propozycje pochodzą z naszej porównywarki, a oferty zostały zweryfikowane 8 kwietnia 2024 roku.

Citi Handlowy – Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów

Decydując się na ofertę specjalną Citi Handlowego występującą pod nazwą Pożyczkę gotówkową online dla nowych klientów, na kwotę 100 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty musisz przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 2.119,30 zł (pamiętaj, że w przypadku oprocentowania zmiennego, wysokość raty może wahać się w całym okresie spłaty). Pozostałe parametry prezentują się następująco:

 • oprocentowanie nominalne: 9,89% w skali roku
 • prowizja za udzielenie finansowania: 0%
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 10,35%
 • całkowita kwota do spłaty: 127.158 zł
Oferta dla kwoty pożyczki: 100000 zł, okres: 60 miesiące
Pożyczka gotówkowa online dla nowych klientów - oferta specjalna
2 119,30 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
127 158,00 zł
Prowizja:
0,00 %
RRSO:
10,35 %
Dodatkowo:
2 119,30 zł
Miesięczna rata
Citi HandlowyPożyczka gotówkowa online dla nowych klientów - oferta specjalna
Szczegóły oferty

Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa

Skorzystanie z Pożyczki Ekspresowej w Banku Pekao na kwotę 100 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty wiąże się z koniecznością spłaty każdego miesiąca 2.146,91 zł. Podstawowe parametry tej oferty prezentują się następująco:

 • oprocentowanie nominalne: 10,45% w skali roku
 • prowizja za udzielenie finansowania: 0%
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 10,45%
 • całkowita kwota do spłaty: 128.814,60 zł
Oferta dla kwoty pożyczki: 100000 zł, okres: 60 miesiące
Pożyczka Ekspresowa
2 146,91 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
128 814,60 zł
Prowizja:
0,00 %
RRSO:
10,97 %
Dodatkowo:
2 146,91 zł
Miesięczna rata
Bank Pekao SAPożyczka Ekspresowa
Szczegóły oferty

ING Bank Śląski – Pożyczka gotówkowa

ING Bank Śląski przygotował, dla osób poszukujących finansowania na dowolny cel, Pożyczkę gotówkową w ofercie specjalnej. Zaciągając zobowiązanie na kwotę 100 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty przygotuj się na miesięczną ratę w wysokości 2.148,92 zł. Pozostałe parametry tej oferty prezentują się tak:

 • oprocentowanie nominalne: 10,49% w skali roku
 • prowizja za udzielenie finansowania: 0%
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,01%
 • całkowita kwota do spłaty: 128.935,20 zł
Oferta dla kwoty pożyczki: 100000 zł, okres: 60 miesiące
Pożyczka gotówkowa - oferta specjalna
2 148,92 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
128 935,20 zł
Prowizja:
0,00 %
RRSO:
11,01 %
Dodatkowo:
2 148,92 zł
Miesięczna rata
ING Bank Śląski S.APożyczka gotówkowa - oferta specjalna
Szczegóły oferty

BNP Paribas – kredyt gotówkowy Pierwsza Pożyczka

Zaciągając kredyt gotówkowy w BNP Paribas Bank Polska na 100 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty przygotuj się na miesięczną ratę w wysokości 2.173,74 zł. Podstawowe parametry tej oferty prezentują się następująco:

 • oprocentowanie nominalne: 10,99% w skali roku
 • prowizja za udzielenie finansowania: 0%
 • rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 11,56%
 • całkowita kwota do spłaty: 130.424,40 zł
Oferta dla kwoty pożyczki: 100000 zł, okres: 60 miesiące
Kredyt gotówkowy - Pierwsza pożyczka
2 173,74 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
130 424,40 zł
Prowizja:
0,00 %
RRSO:
11,56 %
Dodatkowo:
2 173,74 zł
Miesięczna rata
BNP Paribas Bank PolskaKredyt gotówkowy - Pierwsza pożyczka
Szczegóły oferty

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego na 100 tys. zł?

Uproszczone procedury towarzyszące ubieganiu się o kredyt gotówkowy nie oznaczają, że bank nie będzie oczekiwał od Ciebie żadnych dokumentów. Szczególnie że mowa tu o kwocie pożyczki na poziomie 100 tys. zł. W takiej sytuacji nie jest możliwe podjęcie decyzji tylko na podstawie oświadczeń potencjalnego kredytobiorcy. Wśród najbardziej popularnych dokumentów, wymaganych przez banki w formie załączników do wniosku kredytowego, wymienić można:

 • dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, a w przypadku obcokrajowca paszport lub karta pobytu;
 • dokument potwierdzający osiągane dochody tj.:
 • zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i osiąganych dochodach;
 • wyciąg z konta bankowego za okres ostatnich 3-6 miesięcy;
 • deklaracja podatkowa za rok poprzedni z potwierdzeniem przyjęcia jej przez urząd skarbowy;
 • zaświadczenie potwierdzające przyznanie oraz wysokość emerytury lub renty.

Dokładana lista dokumentów określana jest przez każdy bank z osobna. Wymagania zmieniają się w zależności od źródła osiąganych dochodów. Mowa tu o m.in. umowie o pracę, umowach cywilnoprawnych, dochodach z tytułu działalności gospodarczej, dochodach z tytułu renty, emerytury, świadczeń opiekuńczych lub dochodach z tytułu najmu.

Na co zwracać wybierając kredyt gotówkowy na 100 tys. złotych?

Na ostateczny koszt kredytu gotówkowego składa się wiele parametrów. Dlatego oferty na tę samą kwotę i z takim samym okresem spłaty mogą diametralnie różnić się wysokością miesięcznej raty i skalą opłat dodatkowych. Przed wyborem propozycji banku zweryfikuj i porównaj poniższe elementy.

Oprocentowanie nominalne

Najczęściej pierwszym elementem, na który zwrócisz uwagę podczas wyboru oferty będzie oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego. W końcu to ten parametr wpływa na wysokość odsetek naliczanych od pożyczonego kapitału i przekłada się na kwotę miesięcznej raty. Pamiętaj, że w zależności od oferty oprocentowanie może być stałe (zapewnia niezmienność wysokości raty w całym okresie kredytowania) lub zmienne (wyliczane np. jako suma marży banku i stawki WIBOR). Możesz trafić również na mieszany model spłaty, gdzie przez pierwsze lata odsetki naliczane są według stałej stopy procentowej, a następnie jest ona przekształcana w stopę zmienną.

Prowizja za udzielenie kredytu

Z uwagi na dużą konkurencję w segmencie kredytów gotówkowych, banki często rezygnują z pobierania prowizji za udzielenie finansowania. Nie jest to jednak regułą, więc za każdym razem zwróć uwagę na ten parametr. Prowizja może być płatna jednorazowo podczas uruchamiania kredytu lub doliczana do kapitału i spłacana wraz z miesięczną ratą. Może również pomniejszać kwotę kredytu. Prowizja może pojawić się sytuacji, kiedy oferta charakteryzuje się wyraźnie niższym oprocentowaniem – w ten sposób bank rekompensuje sobie niższe przychody z tytułu naliczonych odsetek.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)

Wskaźnikiem pozwalającym na szybkie porównywanie ofert na tę samą kwotę i z tym samym okresem spłaty jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. RRSO oprócz oprocentowania nominalnego uwzględnia także inne koszty kredytu tj. dodatkowe prowizje i ubezpieczenia. Wskaźnik ten niestety nie ujmuje obciążeń, które nie są bezpośrednio powiązane z kredytem, ale mogą wpływać na ostateczną atrakcyjność oferty np. opłat związanych z założeniem i prowadzeniem konta osobistego.

Okres kredytowania

Okres kredytowania to także istotny element wpływający na całkowity koszt kredytu. Pamiętaj, że im dłuższy okres spłaty, tym niższa wysokość miesięcznej raty, co z pewnością docenisz, kiedy zależy Ci na zachowaniu wysokiej, bieżącej płynności finansowej. Z drugiej strony dłuższy termin spłaty to wyższy całkowity koszt kredytu, gdyż odsetki od pożyczonego kapitału naliczane są przez więcej czasu.

Warto wiedzieć

 • Kredyt gotówkowy zapewnia swobodę w wydatkowaniu otrzymanych od banku środków – nie musisz wskazywać celu, na jaki przeznaczysz pożyczone pieniądze.
 • Prowizja za udzielenie kredytu może być płatna jednorazowo podczas uruchamiania kredytu lub spłacana w miesięcznych ratach.
 • Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa wysokość miesięcznej raty, ale też wyższy całkowity koszt kredytu.
 • Kredyt na 100 tys. zł może być m.in. kredytem gotówkowym, kredytem hipotecznym lub kredytem samochodowym.
 • Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł oferowany jest przez większość banków uniwersalnych działających w Polsce.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Ile wynosi rata kredytu 100 tys. zł?

  Wysokość raty kredytu na 100.000 zł zależy od okresu spłaty zobowiązania: im ten jest dłuższy, tym rata będzie niższa. Ponadto miesięczna kwota do zapłaty zależy od szeregu parametrów, jak m.in. oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie finansowania doliczana do kwoty kapitału, opłata za rozpatrzenie wniosku lub koszt dodatkowych ubezpieczeń. 

 2. Gdzie najlepiej wziąć kredyt 100.000 zł?

  Wybór najkorzystniejszej oferty kredytu na 100.000 zł powinien być poprzedzony analizą dostępnych na rynku propozycji. Warto również zastanowić się nad rodzajem kredytu. Zobowiązanie zabezpieczone hipoteką: czyli kredyt hipoteczny lub pożyczka hipoteczna charakteryzują się niższymi kosztami. Natomiast kredyt gotówkowy choć droższy, można uzyskać w krótszym czasie i z mniejszą liczbą formalności. 

 3. Czy możliwy jest kredyt na 100 tys. zł z komornikiem?

  Nie ma znaczenia, czy wnioskujesz o kredyt na 5 tys. zł, czy 100 tys. zł – prowadzone postępowanie komornicze przekreśla Twoje szanse na zaciągnięcie zobowiązania. Działania windykacyjne są zarejestrowane w BIK, dzięki czemu banki mają szybki wgląd w Twoją sytuację finansową.  

 4. Kto może otrzymać kredyt na 100 tys. zł?

  Aby zaciągnąć kredyt na 100 tys. zł musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową – w tym niebudzącą wątpliwości historię kredytową zarejestrowaną przez BIK i czyste konto w bazach dłużników. Jeśli ubiegasz się o kredyt gotówkowy, to powyższe przesłanki są wystarczające. Wnioskując o kredyt hipoteczny lub samochodowy musisz przedstawić również wartościowe dla banku zabezpieczenie. 

 5. Które banki oferują kredyt gotówkowy na 100 tys. zł?

  Kredyt gotówkowy na 100 tys. zł możesz zaciągnąć w większości banków uniwersalnych, które mają ten produkt w swojej ofercie. Wymienić tu można m.in. Citi Handlowy, Bank Pekao, ING Bank Śląski, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska, mBank, Alior Bank, Bank Millennium. 

 6. Ile czeka się na kredyt gotówkowy na 100 tys. zł?

  Z uwagi na kwotę, kredyt gotówkowy na 100 tys. zł rzadko udzielany jest w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Weryfikacja zdolności kredytowej często nie jest przeprowadzana automatycznie przez algorytmy i w proces angażowany jest analityk kredytowy. W efekcie na decyzję możesz czekać do kilku dni. Dużo zależy również od procedur kredytowych w danym banku oraz od kompletności złożonego wniosku.  

 7. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy na 100 tys. zł?

  W większości banków uniwersalnych wniosek o kredyt gotówkowy na 100 tys. zł możesz złożyć w usłudze bankowości elektronicznej, w aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w oddziale banku. Zdarza się również, że wniosek można złożyć podczas rozmowy z konsultantem infolinii banku. Pomimo złożenia wniosku zdalnie, może się okazać, że samą umowę trzeba już podpisać w oddziale banku. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments