Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 70 tys. zł – Kto oferuje najlepszą ofertę?

Zgodnie z informacjami z naszego kalkulatora, kredyt w kwocie 70 tysięcy złotych to jeden z produktów chętnie poszukiwanych przez użytkowników naszego serwisu. Z uwagi na to, uznaliśmy za konieczne, aby w jednym artykule przedstawić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące takiego zobowiązania. Kto zatem może pożyczyć 70 tysięcy złotych? Jakie dokumenty przygotować? Gdzie złożyć wniosek o kredyt? Wyjaśniamy poniżej. 

 Według danych BIK, w marcu 2022 roku banku udzieliły prawie 253 tysięcy kredytów gotówkowych na łączną kwotę 5,723 mln zł. Porównując ten wynik do danych z lutego 2022 mamy tutaj do czynienia z lekką tendencją wzrostową, co w praktyce oznacza, że Polacy wciąż chętnie sięgają po tę opcję finansowania. Jak już wspomnieliśmy, z pomocą naszej porównywarki potencjalni kredytobiorcy często szukają wsparcia finansowego w postaci kredytu 70 tys. złotych. 

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 70 tys. zł?

Aby uzyskać kredyt 70 tys. zł trzeba spełnić kilka podstawowych wymagań. 

 • Posiadać dowód osobisty. 

Dowód osobisty to aktualnie jedyny dokument pozwalający na zaciągnięcie kredytu 70 tys. zł. Potwierdza on bowiem, że potencjalny kredytobiorca rzeczywiście jest tą osobą za którą się podaje. Co więcej, dane z okazanego dowodu osobistego zostaną także wykorzystane do sporządzenia umowy kredytowej. 

 • Wykazać stałe źródło dochodu. 

Dla banków najbardziej wiarygodne są osoby pracujące w jednym miejscu przed dłuższy czas i posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony – takie położenie sugeruje bowiem pewną stabilność dochodów, która jest przez banki bardzo pożądana. Na równie dobrej pozycji pod tym względem są także emeryci i renciści – ich świadczenie jest stałe i regularne, dlatego banki przychylniej patrzą na takich klientów. Oczywiście, w przypadku emerytów czy rencistów należy pamiętać, że dostępna kwota kredytu może być dużo niższa niż dla osób aktywnych zawodowo. 

Biorąc pod uwagę powyższe, może się wydawać, że osoby pracujące na innych zasadach niż etat mogą zapomnieć o uzyskaniu kredytu 70 tys. zł. Na szczęście, tak jednak nie jest. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą czy pracujące na innych umowach np. na podstawie umowy zlecenia również mogą ubiegać się o kredyt. Tej grupie klientów banki często stawiają jednak dodatkowe wymagania np. w kwestii niezbędnych do uzyskania finansowania dokumentów.  

 • Odznaczać się odpowiednią zdolnością kredytową. 

Banki oceniają zdolność kredytową klienta na podstawie kilku składowych: 

rodzaj dochodu – jak już wspomnieliśmy, w najlepszej sytuacji są tu osoby posiadające stabilne dochody, np. pracownicy etatowi zatrudnieni w jednym miejscu od kilku lat, 

wysokość dochodu – otrzymywane przez potencjalnego klienta dochody muszą być na tyle wysokie, aby pokryć zarówno ratę zobowiązania, jak i bieżące wydatki związane z codziennym życiem, 

wiek wnioskującego – osoby młodsze i aktywne zawodowo zwykle mają większe szanse na zdobycie kredytu 70 tys. zł, 

liczba osób będąca na utrzymaniu kredytobiorcy – większą szansę na kredyt 70 tys. zł mają osoby bezdzietne, żyjące w pojedynkę, 

aktualnie zobowiązania finansowe – osoby, które nie mają na swoim koncie aktywnych kredytów czy pożyczek, łatwiej uzyskają kredyt w banku, 

dotychczasowa historia kredytowa –  dla banku ważne jest także to, jak dana osoba wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych. Jeśli dotychczasowe raty kredytów czy rachunki za media płaciła na czas, prawdopodobnie równie solidnie będzie podchodziła do spłaty rat nowego kredytu. 

Wniosek o kredyt 70 tys. zł można złożyć na dwa sposoby: 

przez internet – zwykle wystarczy wypełnić formularz na stronie banku i potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu z osobistego konta bankowego bądź za pomocą selfie. Niekiedy można także wybrać opcję weryfikacji za pomocą kuriera, który przywozi umowę kredytową pod wskazany adres i na podstawie dowodu osobistego potwierdza tożsamość wnioskującego. Ten sposób wnioskowania zazwyczaj nie wymaga osobistej wizyty w placówce banku. 

osobiście w placówce banku – w tym wypadku należy osobiście udać się do wybranego banku, wypełnić papierowy wniosek o kredyt i potwierdzić własnoręcznym podpisem. 

Kredyt gotówkowy 70 tys. zł – jakie warunki?

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, aby uzyskać kredyt 70 tys. zł należy posiadać dowód osobisty i odpowiednią zdolność kredytową, a także złożyć wniosek w wybranym banku. 

W zależności od oferty, przyszły kredytobiorca będzie musiał niekiedy spełnić także inne wymagania banku, np.: 

– założyć konto osobiste/lokatę w banku, w którym ubiega się o kredyt, 

– przedstawić zgodę współmałżonka na zaciągnięcie finansowania, 

– skorzystać z ubezpieczenia kredytu. 

Warto pamiętać, że powyższe działania wiążą się z kosztami. Przed podpisaniem umowy o kredyt warto więc wziąć te opłaty pod uwagę i sprawdzić, czy dany kredyt wciąż jest dla nas najbardziej opłacalny. W wyborze najlepszego rozwiązania z pewnością pomoże nasza porównywarka kredytów gotówkowych, gdzie łatwo i szybko można znaleźć potrzebne wsparcie finansowe. Kliknij w link poniżej i wybierz kredyt adekwatny do twoich potrzeb! 

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy 70 tys. zł – jakie dokumenty?

Od osób wnioskujących o kredyt 70 tys. zł banki wymagają przeważnie takich dokumentów jak: 

 • dowód osobisty – dokument ten potwierdza tożsamość przyszłego kredytobiorcy oraz jest podstawą do sporządzenia umowy kredytowej, 
 • zaświadczenie/oświadczenie o zarobkach – zaświadczenie o zarobkach powinno zostać wystawione i potwierdzone przez firmę/osobę na rzecz której wnioskujący o kredyt świadczy pracę. W przypadku oświadczenia, wystarczy sama deklaracja przyszłego kredytobiorcy dotycząca wysokości otrzymywanych dochodów. 
 • wniosek o kredyt – wniosek o kredyt można złożyć online lub osobiście.  

W przypadku osób świadczących pracę na podstawie innych umów niż umowa o pracę, bank może wymagać dostarczenia także innych dokumentów, np. rachunków wystawionych półroczu. Szczegółowe informacje dotyczące dodatkowych dokumentów można sprawdzić na stronie internetowej wybranego banku. 

Kredyt gotówkowy 70 tys. zł bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Aby uniknąć konieczności dostarczania zaświadczeń od pracodawcy, warto sprawdzić jakie warunki kredytu oferuje bank w którym posiadasz konto osobiste. Taka instytucja widzi aktualny stan twojego konta, a także miesięczne wpływy i wydatki związane z tym rachunkiem. Nie potrzebuje więc dodatkowych potwierdzeń np. co do wysokości twoich zarobków. 

Co więcej, mając wiedzę o twoich finansach, jest w stanie zaproponować ci kwotę kredytu, która będzie w zasięgu twoich możliwości. Niestety, nie oznacza to jednocześnie, że dobrany w ten sposób kredyt będzie także najtańszy. 

Inną opcją uzyskania kredytu 70 tys. zł bez zaświadczeń jest wybór kredytu na oświadczenie. Wybierając takie rozwiązanie, składasz tylko deklarację dotyczącą wysokości twoich zarobków – nie musisz zwracać się więc do pracodawcy o wystawienie dokumentu potwierdzającego twój dochód. Skorzystaj z naszej porównywarki i znajdź kredyt na oświadczenie. 

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 70 tys. zł?

Trudno jednoznacznie ocenić koszty kredytu 70 tys. zł, ponieważ są one zależne od takich składowych jak: 

 • kwota zobowiązania 
 • okres kredytowania, 
 • oprocentowanie, 
 • prowizja, 
 • inne opłaty naliczane przez bank, np. ubezpieczenie. 

Jeśli chcesz poznać orientacyjne koszty takiego zobowiązania oraz przybliżoną wysokość raty w konkretnym banku, skorzystaj z naszego kalkulatora. Odpowiedz na wszystkie pytania w naszym formularzu, a przekonasz się gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze. 

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy na 70 tys. zł przez internet

Wnioskowanie o kredyt 70 tys. zł przez internet to bardzo wygodna opcja. Wniosek możesz bowiem złożyć w dowolnym miejscu i czasie, a ponadto: 

 • nie tracisz czasu na osobiste odwiedziny w placówce banku, dzięki czemu cała procedura kredytowa przebiega o znacznie szybciej, 
 • do potwierdzenia swojej tożsamości możesz wykorzystać nowoczesne rozwiązania takie jak np. weryfikacja przez selfie,
 • możesz także zweryfikować swoją tożsamości i podpisać umowę w obecności kuriera, 
 • masz czas, aby na spokojnie zapoznać się z dokumentem umowy kredytowej, 
 • masz szansę na lepsze warunki kredytu, ponieważ banki często przygotowują specjalne oferty dla osób składających wnioski o kredyt online. 

 Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt na 70 tys. zł?

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu 70 tys. zł, spróbuj podjąć poniże działania: 

 • zamknij aktualne debety na koncie osobistym, 
 • spłać zadłużenie posiadane na karcie kredytowej, 
 • zrezygnuj z karty kredytowej, 
 • ureguluj zadłużenia z tytułu innych kredytów czy pożyczek, 
 • spłać zakupione na raty produkty, 
 • uruchom rachunek osobisty w banku, w którym składasz wniosek o kredyt, 
 • złóż wniosek o kredyt wspólnie z inną osobą. 

Każde z powyższych działań może przybliżyć cię do otrzymania potrzebnego finansowania. 

Kredyt gotówkowy na 70 tys. zł – jak szybko dostanę pieniądze?

Szybkość uzyskania decyzji kredytowej to dla wielu kredytobiorców bardzo cenna informacja. Niestety, nie da się jednoznacznie wskazać, ile trzeba będzie poczekać na wydanie takiej decyzji, a wartości podawane przez bank zwykle mają raczej charakter orientacyjny. 

Czas oczekiwania na wydanie decyzji kredytowej, a następnie na przelew środków na konto zależy od takich czynników jak: 

 • bank,  w którym składasz wniosek o kredyt – cała procedura kredytowa zwykle szybciej przebiega w banku, w którym posiadasz także konto osobiste czy inne produkty finansowe, 
 • sposób wnioskowania – kredyt zwykle szybciej uzyskają osoby składające wniosek przez internet, 
 • dotychczasowa historia kredytowa – brak opóźnień czy zaległości w spłatach dotychczasowych zobowiązań finansowych może znacznie przyspieszyć decyzję kredytową, a co za tym idzie, przelew środków na konto. 

Gdzie wziąć kredyt na 70 tys. zł?

Kredyt 70 tys. zł dostępny jest praktycznie w każdym banku komercyjnym. Korzystając z naszej porównywarki nie tracisz jednak czasu na analizowanie każdej aktualnej ofert z osobna. Wskaż interesującą Cię kwotę kredytu oraz preferowany okres spłaty, a my powiemy Ci w jakim banku znajdziesz to, czego szukasz!  

Przejdź do kalkulatora kredytów gotówkowych

 

Źródła: 

https://media.bik.pl/analizy-rynkowe 

https://www.bik.pl/poradnik-bik/czym-jest-zdolnosc-kredytowa 

https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/jak-szybko-otrzymac-kredyt/cc2re8z 

Warto wiedzieć:

 1. Podstawowymi dokumentami wymaganiami podczas wnioskowania o kredyt 70 tys. zł są dowód osobisty oraz zaświadczenie/oświadczenie o dochodach. 
 2. Wnioskując o kredyt online często możesz liczyć na lepsze warunki finansowania i szybszą decyzję kredytową. 
 3. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę kredytu, porównaj aktualne oferty banków. Skorzystaj z naszego kalkulatora, który podpowie ci, gdzie najlepiej pożyczyć pieniądze. 
 4. Porównują oferty, sprawdź czy bank nie nalicza dodatkowych opłat np. pod postacią ubezpieczenia. Takie dodatki mogą bowiem znacznie zwiększyć koszty twojego zobowiązania. 
 5. Zanim złożysz wniosek o kredyt, pamiętaj aby spłacić swoje aktualne długi, uregulować zaległe zobowiązania itp. Takie działania znacznie zwiększą twoją zdolność kredytową, a tym samym wzrosną twoje szanse na otrzymanie finansowania. 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Jestem emerytem/rencistą. Jakie dokumenty muszę przedstawić wnioskując o kredyt?

  W przypadku emerytów i rencistów potrzebny będzie dowód osobisty oraz odcinek emerytury/renty lub dokument potwierdzający przyznanie tego świadczenia. 

 2. Czy otrzymam kredyt gotówkowy, jeśli mam umowę o pracę na czas określony?

  Osoby posiadające umowę na czas określony również mogą otrzymać kredyt 70 tys. zł. Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie takiego finansowania warto np. zebrać dokumenty potwierdzające ciągłość zatrudnienia lub poprosić pracodawcę o wystawienie tzw. promesy. 

 3. Jak mogę sprawdzić swoją zdolność kredytową?

  Zdolność kredytową można sprawdzić np. przy pomocy naszego kalkulatora zdolności kredytowej. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a specjalny algorytm określi jaka kwota kredytu jest w zasięgu możliwości finansowych danej osoby.

 4. Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt 70 tys. zł?

  Nie da się wskazać konkretnej kwoty, którą trzeba zarabiać, aby uzyskać kredyt 70 tys. zł. Pozytywna decyzja banku zależy od oceny zdolności kredytowej, a wysokość zarobków jest w tym przypadku wyłącznie jednym z czynników branych pod uwagę w określeniu naszych możliwości finansowych.

 5. Na jak długo można wziąć kredyt 70 tys. zł?

  W przypadku kredytów gotówkowych maksymalny okres kredytowania wynosi ok. 10 lat.

 6. Jaka rata kredytu 70 tys.?

  Wysokość raty kredytu o wartości 70.000 zł będzie uzależniona od okresu spłaty zobowiązania. Im będzie on krótszy, tym rata kredytu będzie wyższa, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów całkowitych zobowiązania. Szacunkową wartość raty dla wybranych parametrów: okresu spłaty, wysokości prowizji i oprocentowania można obliczyć przy pomocy dostępnych w sieci kalkulatorów i porównywarki kredytowej. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Katarzyna Gaweł
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments