Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Lipiec 2021

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą lipcowego rankingu kredytów hipotecznych jest zobowiązanie mieszkaniowe dostępne w BNP Paribas Bank Polska. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tego rozwiązania mogą liczyć na marżę kredytową w wysokości 1,95% oraz brak prowizji pobieranej za udzielenie finansowania. Takie warunki mają jednak swoją cenę  polegającą na konieczności zakupu dodatkowych produktów znajdujących się w ofercie BNP Paribas. Do obowiązkowych zaliczyć trzeba konto osobiste z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie oraz rozbudowany pakiet ubezpieczeniowy.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
71 922
Rata:
755,34
RRSO: 2.31%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny
 

Drugie miejsce w lipcowym rankingu kredytów hipotecznych zdobył kredyt mieszkaniowy oferowany przez Bank Credit Agricole. Oferta ta zachęca 1% stawką prowizji pobieranej za udzielenie finansową oraz marżą kredytową zaczynającą się od poziomu 1,85%. Aby otrzymać takie warunki cenowe konieczny jest zakup dodatkowych produktów banku. Do tych niezbędnych należą między innymi konto osobiste z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości minimum 2 tys. zł miesięcznie oraz pięcioletni pakiet ubezpieczeniowy.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
68 290
Rata:
745,25
RRSO: 2.32%
Credit Agricole - kredyt mieszkaniowy
 

Ranking najlepszych kredytów mieszkaniowych zamyka oferta banku Citi Handlowy. Marża kredytowa oraz prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania wynoszą tu odpowiednio 2,09% i 0%. Aby skorzystać z oferty w takim kształcie przyszły kredytobiorca musi spełnić dość wysokie wymagania. Do najważniejszych należy konieczność otwarcia konta osobistego w Citi i regularne zasilanie go kwotą w wysokości min. 5000 zł miesięcznie.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
77 056
Rata:
769,60
RRSO: 2.36%
Citi Handlowy - kredyt mieszkaniowy

Naszym zdaniem

Lipcowa odsłona rankingu kredytów hipotecznych nie przyniosła zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca. Liderem w dalszym ciągu pozostaje BNP Paribas Bank Polska, zachęcając niską marżą kredytową i rezygnacją z prowizji za udzielenie finansowania. Skorzystanie z każdej z prezentowanych ofert wymaga spełnienia dodatkowych warunków. Najczęstszym z nich jest konieczność założenia konta osobistego, na które każdego miesiąca przelewana będzie określona kwota pieniędzy.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych