Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Grudzień 2019

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce rankingu kredytów mieszkaniowych zdobył kredyt hipoteczny udzielany przez BNP Paribas Bank Polska. Marża kredytowa oraz prowizja za udzielenie finansowania wynoszą tu odpowiednio 1,30% oraz 0,00%. W celu uzyskania tak atrakcyjnych warunków cenowych konieczne jest jednak otwarcie konta z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości 2,5 tys. złotych miesięcznie oraz zakup pakietu ubezpieczeniowego chroniącego kredytobiorcę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
108 725
Rata:
857,57
RRSO: 3.22%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Drugie miejsce zestawienia przypadło kredytowi hipotecznemu dostępnemu w banku PKO BP, który podobnie jak wspomniany powyżej BNP nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Jeśli chodzi o marżę kredytową to wynosi ona 1,90%. Opisywane warunki niosą ze sobą konieczność zakupu dodatkowych produktów z oferty PKO BP. Do tych obligatoryjnych należą konto osobiste, ubezpieczenie oraz karta kredytowa.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
128 154
Rata:
911,54
RRSO: 3.72%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Stawkę zamyka propozycja Banku Ochrony Środowiska, który potencjalnym kredytobiorcom proponuje marżę na poziomie 1,70% oraz pobiera 1,75% prowizji za udzielenie kredytu. Niestety uzyskanie takich warunków cenowych wymaga od klienta skorzystania z oferty łączonej, czyli zakupu dodatkowych produktów. W przypadku BOŚ są to konto z wpływem w wysokości 2 tys. złotych miesięcznie oraz karta kredytowa używana przez okres min. 5 lat. Ten ostatni produkt może zostać zastąpiony zakupem trzyletniej polisy ubezpieczeniowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
122 909
Rata:
896,97
RRSO: 3.73%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny

Naszym zdaniem

Końcówka roku raczej nie obfituje w duże zmiany w produktach kredytowych. Potwierdzeniem tej tezy jest także nasz ranking kredytów hipotecznych. Kolejność banków w dzisiejszym zestawieniu jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. To dobra informacja dla osób poszukujących finansowania na zakup nieruchomości. Oznacza ona bowiem, że wszystkie wymienione podmioty utrzymały swoje parametry kosztowe na dotychczasowym poziomie.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych