Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Grudzień 2020

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych zdobył kredyt mieszkaniowy dostępny w BNP Paribas Bank Polska. Cechą charakterystyczną tego produktu jest niska wartość marży kredytowej, która startuje z poziomu 1,90% oraz zerowa stawka prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. Tak atrakcyjne warunki cenowe wymagają jednak od przyszłego klienta spełnienia pewnych warunków. Mówiąc dokładniej chodzi o zakup dodatkowych produktów z oferty BNP (konto osobiste oraz pakiet ubezpieczeniowy chroniący kredytobiorcę).

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
126 275
Rata:
906,32
RRSO: 3.66%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu zajął Mieszkaniowy Kredyt Hipoteczny udzielany przez bank Pekao SA. Najważniejszy parametr kosztowy tego zobowiązania, czyli marża kredytowa wynosi w nim 1,90%, a za udzielenie kredytu jest pobierana prowizja w stawce 1,25%. Oczywiście takie warunki cenowe obowiązują w przypadku, gdy klient zdecyduje się skorzystać z dodatkowych produktów dostępnych w Pekao. Do tych podstawowych zaliczamy regularnie zasilane konto osobiste, kartę kredytową czy ubezpieczenie chroniące kredytobiorcę przed nieprzewidzianymi wypadkami.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
70 832
Rata:
752,31
RRSO: 2.27%
Bank PEKAO SA - mieszkaniowy kredyt hipoteczny
 

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych hipotek przypadło kredytowi mieszkaniowemu dostępnemu w Banku Ochrony Środowiska. Marża kredytowa występująca w tym produkcie startuje z poziomu 1,90%, a za samo udzielenie kredytu naliczana jest prowizja w wysokości 1,75%. Takie parametry wyjściowe obowiązują po spełnieniu przez klienta dodatkowych warunków. Należą do nich między innymi założenie i aktywne korzystanie z konta osobistego oraz wyrobienie karty kredytowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
70 832
Rata:
752,31
RRSO: 2.33%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny
 

Naszym zdaniem

Miesiąc spokoju – tak w dwóch zdaniach można opisać obecną sytuację na rynku kredytów hipotecznych. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania to, że aktualna odsłona rankingu jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Przyczyną takiej sytuacji jest brak modyfikacji tych produktów przez banki, które ostatnio dokonały tej operacji dwa miesiące temu.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych