Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Wrzesień 2020

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych zdobył kredyt mieszkaniowy dostępny w BNP Paribas Bank Polska. Cechą charakterystyczną tego produktu jest niska wartość marży kredytowej, która startuje z poziomu 1,90% oraz zerowa stawka prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. Tak atrakcyjne warunki cenowe wymagają jednak od przyszłego klienta spełnienia pewnych warunków. Mówiąc dokładniej chodzi o zakup dodatkowych produktów z oferty BNP (konto osobiste oraz pakiet ubezpieczeniowy chroniący kredytobiorcę).

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
126 275
Rata:
906,32
RRSO: 3.66%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu przypadło kredytowi hipotecznemu udzielanemu przez Bank Ochrony Środowiska, w którym to marża kredytowa wynosi 1,90%, a za jego udzielenie naliczana jest prowizja w wysokości 1,75%. Uzyskanie takich parametrów kosztowych wymaga od przyszłego kredytobiorcy spełnienia dodatkowych wymagań. Wśród nich są chociażby otworzenie konta osobistego z regularnymi wpływami, wyrobienie karty kredytowej oraz zakup ubezpieczenia.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
70 832
Rata:
752,31
RRSO: 2.33%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny

Na ostatnim miejscu podium uplasowała się oferta banku PKO BP. Produkt o nazwie Własny Kąt Hipoteczny charakteryzuje się marżą kredytową w wysokości 2,06% oraz zerową stawką prowizji naliczanej za jego udzielenie. Podobnie jak u poprzedników, w celu uzyskania takich warunków niezbędne jest skorzystanie z dodatkowych produktów banku. Mówiąc dokładniej chodzi o konieczność otwarcia konta osobistego, wyrobienie karty kredytowej czy zakup ubezpieczenia.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
79 274
Rata:
775,76
RRSO: 2.41%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Naszym zdaniem

Obecna odsłona rankingu kredytów hipotecznych przyniosła jedną zmianę. Do pierwszej trójki, po kilkumiesięcznej przerwie, powrócił Bank Ochrony Środowiska. Jest to efekt wprowadzenia przez tę instytucję nowych, niższych warunków cenowych. Zastąpił on na drugiej lokacie ING Bank Śląski, w którym to właśnie skończyła się ubiegło miesięczna promocja.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych