Ranking kredytów hipotecznych - Październik 2018

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

 

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Laureatem najnowszego rankingu kredytów hipotecznych został produkt mieszkaniowy oferowany przez Bank Ochrony Środowiska charakteryzujący się niską marżą kredytową startującą od poziomu 1,29%. Jeśli chodzi o pozostałe koszty towarzyszące temu zobowiązaniu warto wspomnieć o prowizji pobieranej za udzielenie finansowania w wysokości 2,00% oraz opłacie za wycenę nieruchomości zamykającej się w kwocie 550 zł. Do niewątpliwych zalet kredytu z BOŚ Banku z należy długi okres spłaty sięgający nawet 35 lat.

1
Kredyt hipoteczny BOŚ BANK - kredyt hipoteczny
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
114 536
Rata
873,71
RRSO: 3.52%
Maksymalne parametry oferty
do ustalenia
35 lat
0
0
RRSO: 0%

Tuż za zwycięzcą uplasował się kredyt hipoteczny udzielany przez bank BGŻ BNP Paribas. Podstawowe parametry charakteryzujące to zobowiązanie to marża kredytowa równa 1,80% i prowizja za udzielenie finansowania wynosząca 0,00%. Zerowa stawka jest dostępna wyłącznie w przypadku przeniesienia przez klienta do BGŻ konta osobistego i zapewnieniu regularnych wpływów wynagrodzenia. Do dodatkowych kosztów należy doliczyć opłatę za wycenę nieruchomości startującą z poziomu 270,60 zł.

3
Kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas - kredyt hipoteczny
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
124 115
Rata
900,32
RRSO: 3.60%
Maksymalne parametry oferty
do ustalenia
30 lat
0
0
RRSO: 0%

Podium rankingu najlepszych hipotek zamyka propozycja Banku BPS. Kredyt mieszkaniowy udzielany przez tę instytucję charakteryzuje się marżą kredytową w wysokości 1,68% i prowizją za udzielenie finansowania na poziomie 1,50%. Decydując się na propozycję BPS należy jednak mieć na uwadze, że uzyskanie powyższych warunków wymaga od klienta założenia konta osobistego, zakupu ubezpieczenia chroniącego przed różnymi zdarzeniami losowymi oraz wyrobienia karty kredytowej.

3
Kredyt hipoteczny Bank BPS - kredyt hipoteczny "Mój dom"
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
119 306
Rata
886,96
RRSO: 3.61%
Maksymalne parametry oferty
5 000 000
30 lat
2 982 661,60
22 174,06
RRSO: 3,61%

Naszym zdaniem

Zwycięzcy dzisiejszego rankingu wyglądają dokładnie tak samo jak przed miesiącem. Jest to efekt braku zmian w ofertach tych instytucji. Trzeba jednak wiedzieć, że przedstawione powyżej parametry mają jedynie charakter orientacyjny. W zdecydowanej większości przypadków ostateczne warunki kredytowe są bowiem ustalane w sposób indywidualny i zależą od wielu różnych czynników typu: wysokość zarobków, liczba osób na utrzymaniu, rodzaju zatrudnienia czy też dotychczasowej historii kredytowej.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych