Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów hipotecznych - Styczeń 2022

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Najwyższą notę redakcji rankomat.pl w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych uzyskał Kredyt mieszkaniowy – niższa marża. To promocyjny produkt kredytowy od banku Credit Agricole. Przyznawany na bardzo dogodnych warunkach kredyt będzie można uzyskać w ciągu najbliższych miesięcy. Nasz przykładowy kredytobiorca zawierając umowę z Credit Agricole, spłacałby ratę o wysokości 1006 zł 25 gr.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
164 907,05
Rata:
1 006,25
RRSO: 4,65%
Credit Agricole Kredyt mieszkaniowy - Niższa marża

Atrakcyjną ofertę dla swoich klientów, ma również Santander Bank.  O wysokiej, drugiej, pozycji w naszym rankingu zadecydowała jedna, ale za to istotna zaleta tego produktu – niska rata. Klienci, którzy go wybiorą, będą spłacać 999 zł i 16 gr miesięcznie. 

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
175 739,67
Rata:
999,16
RRSO: 4,94%
Santander Bank Polska Kredyt mieszkaniowy

Trzecie miejsce uzyskał bardzo przyjazny dla kredytobiorcy kredyt MEGAHIPOTEKA proponowany przez Alior Bank. Wybierając ten kredyt, kredytobiorca zapłaci ratę 1016 zł 94 gr.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
180 004,16
Rata:
1 016,94
RRSO: 5,28%
Alior Bank MEGAHIPOTEKA

 

Naszym zdaniem

W ciągu ostatnich miesięcy silne wzrosty stóp procentowych NBP zaowocowały znacznym wzrostem kosztów kredytowych przy kredytach hipotecznych. Nawet najlepsze oferty ze stycznia 2022 oznaczają ratę wyższą o 150-200 zł niż pół roku temu. 

W najbliższym czasie nie spodziewamy się obniżek stóp procentowych, możliwe są za to kolejne ich podwyższenia. 

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych