Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów hipotecznych - Listopad 2022

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych należy do propozycji ING Banku Śląskiego.  Wakacyjna oferta — Lekka Rata przygotowana została dla osób w wieku od 18 do 75 lat. Maksymalna kwota kredytu to 1.500.000 zł. Zaciągając kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim na kwotę 200.000 zł z 30-letnim okresem spłaty musimy przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 1.646,80 zł (przy oprocentowaniu zmiennym wysokość raty może podlegać wahaniom w okresie spłaty).

Na drugim miejscu podium znalazła się promocyjna oferta Credit Agricole. Kredyt mieszkaniowy — Niższa marża pozwala pozyskać środki w kwocie do 3.500.000 zł. Decydując się na tę ofertę musimy przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 1.643,90 zł (przy oprocentowaniu zmiennym wysokość raty może podlegać wahaniom w okresie spłaty). Z oferty skorzystać mogą osoby w wieku od 18 do 70 lat.

Na trzecim miejscu znalazła się oferta BNP Paribas Bank Polska. Prezentowany kredyt hipoteczny zaciągnąć mogą osoby w wieku od 18 do 75 lat. Maksymalna kwota finansowania to 4.000.000 zł. Decydując się na kredyt hipoteczny w BNP Paribas Bank Polska trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 1.642,45 zł (przy oprocentowaniu zmiennym wysokość raty może podlegać wahaniom w okresie spłaty).

Naszym zdaniem

W październiku 2022 na pierwszym miejscu rankingu pojawiła się promocyjna propozycja ING Banku Śląskiego oferowana pod nazwą Jesień u siebie — Łatwy start. Kolejne pozycje niezmiennie zajmuje Credit Agricole i BNP Paribsa Bank Polska.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych

Advertisement

Advertisement

Oceń stronę