Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Marzec 2021

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych zdobył kredyt mieszkaniowy udzielany przez bank Credit Agricole. Marża kredytowa startuje tu z poziomu 1,85%, a za udzielenie kredytu pobierana jest prowizja w stawce 1%. Osoba zainteresowana taką ofertą musi liczyć się z koniecznością otwarcia konta osobistego z regularnym wpływem wynagrodzenia w kwocie minimum 2 tys. złotych oraz zakupem 5-letniej polisy ubezpieczeniowej chroniącej kredytobiorcę.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
68 290
Rata:
747,27
RRSO: 2.31%
Credit Agricole - kredyt mieszkaniowy

Drugą lokatę zajął kredyt hipoteczny oferowany przez BNP Paribas Bank Polska. Warunki cenowe obowiązujące w tym zobowiązaniu wynoszą tu odpowiednio 2% – marża kredytowa oraz 0% – prowizja za udzielenie kredytu. Kredyt o takich parametrach może zaciągnąć osoba, która otworzy w BNP konto osobiste z wpływem min. 2,5 tys. złotych miesięcznie wraz z kartą debetową, wykupi ubezpieczenie nieruchomości oraz skorzysta z pakietu ubezpieczeń na życie i od utraty pracy.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
73 751
Rata:
760,42
RRSO: 2.36%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny
 

Trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych hipotek padło łupem produktu hipotecznego udzielanego przez bank Pekao SA. Marża kredytowa występująca w tym zobowiązaniu wynosi 1,90% a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w stawce 1,25%. Takie warunki cenowe obowiązują dla osoby, która otworzy w Pekao konto osobiste wraz z kartą debetową, aktywnie będzie korzystać z karty kredytowej oraz zakupi odpowiedni pakiet ubezpieczeń.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
70 104
Rata:
750,29
RRSO: 2.39%
Bank PEKAO SA - mieszkaniowy kredyt hipoteczny

Naszym zdaniem

W obecnej odsłonie rankingu kredytów hipotecznych wystąpiła jedna zmiana. Na miejsce lidera wskoczyła propozycja banku Credi Agricole. Pojawienie się tej oferty sprawiło, że z pierwszej trójki wyleciał kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Ochrony Środowiska. Jeśli chodzi o pozostałe podmioty, czyli banki BNP i Pekao SA to utrzymały one swoje pozycje zajmując odpowiednio drugą i trzecią lokatę.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych