Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Sierpień 2020

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów hipotecznych został produkt oferowany przez BNP Paribas Bank Polska. Jest to zasługa przede wszystkim warunków cenowych obowiązujących w tym zobowiązaniu. Te najważniejsze, czyli marża kredytowa oraz prowizja za udzielenie kredytu wynoszą tu 1,90% oraz 0%. Oczywiście w celu uzyskania takich parametrów konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów. Do tych niezbędnych należą konto osobiste oraz pakiet ubezpieczeń dotyczący kredytobiorcy i nieruchomości.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
126 275
Rata:
906,32
RRSO: 3.66%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Drugie miejsce w rankingu najlepszych hipotek przypadła kredytowi mieszkaniowemu dostępnemu w ING Banku Śląskim. Marża kredytowa występująca w tym produkcie startuje z poziomu 1,89%, a za samo udzielenie kredytu naliczana jest prowizja również w wysokości 1,89% (dla nowych klientów). Takie warunki wyjściowe obowiązują po spełnieniu przez klienta dodatkowych warunków. Jednym z nich jest założenie i aktywne użytkowanie konta osobistego oraz zakup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
71 922
Rata:
755,34
RRSO: 2.33%
ING BANK ŚLĄSKI - Wakacyjna wyprzedaż - Lekka rata

Trzecie miejsce w rankingu zajął produkt o nazwie Własny Kąt Hipoteczny udzielany przez bank PKO BP. Najważniejszy parametr kosztowy tego zobowiązania, czyli marża kredytowa wynosi 2,06%, a za udzielenie kredytu nie jest pobierana żadna prowizja. Oczywiście ta drugie obciążenie nie jest naliczane w przypadku, gdy klient zdecyduje się skorzystać z dodatkowych produktów dostępnych w PKO BP. Do tych podstawowych zaliczamy regularnie zasilane konto osobiste, kartę kredytową czy ubezpieczenie chroniące kredytobiorcę przed nieprzewidzianymi wypadkami.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
79 274
Rata:
775,76
RRSO: 2.41%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Naszym zdaniem

W aktualnym rankingu kredytów hipotecznych nastąpiła jedna zmiana. Jest nią powrót do pierwszej trójki kredytu mieszkaniowego oferowanego przez ING Bank Śląski, który to wprowadził do sprzedaży ofertę promocyjną o wdzięcznej nazwie „Wakacyjna Wyprzedaż”. Jeśli chodzi o pozostałe miejsca to znalazły się na nich BNP Paribas Bank Polska (1-sza lokata) oraz PKO BP (3-cia pozycja).

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych