Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Październik 2019

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów mieszkaniowych zdobył BNP Paribas Bank Polska. Kredyt hipoteczny udzielany przez tę instytucję charakteryzuje się marżą kredytową startującą z poziomu 1,30% oraz zerową stawką prowizji pobieraną za jego udzielenie. Tak atrakcyjne warunki cenowe wynikają z faktu, że jest to oferta łączona.

Oznacza to, że aby z niej skorzystać konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych, jak konto osobiste z regularnym wpływem oraz pakietu ubezpieczeń na wypadek choroby i/lub utraty pracy przez przyszłego kredytobiorcę.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
108 725
Rata:
857,57
RRSO: 3.21%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Tuż za zwycięzcą uplasował się bank Citi Handlowy, który proponuje potencjalnym kredytobiorcom produkt z marżą kredytową na poziomie 1,79% oraz 1,00% prowizją za udzielenie finansowania. W przypadku tego kredytu również mamy do czynienia z ofertą łączoną. Aby uzyskać przedstawione warunki, Citi Handlowy wymaga od klienta założenia konta osobistego z wpływem wynagrodzenia w wysokości co najmniej 5 tys. złotych miesięcznie.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
123 716
Rata:
899,21
RRSO: 3.69%
Citi Handlowy - kredyt mieszkaniowy

Stawkę zamyka kredyt hipoteczny dostępny w Banku PKO BP. Podstawowe parametry tego zobowiązania to marża na poziomie 1,90% oraz 0,00% prowizja za udzielenie finansowania. Oczywiście w celu skorzystania z przedstawionej oferty konieczny jest zakup dodatkowych produktów będących w ofercie PKO tj. konto osobiste, pakiet ubezpieczeniowy i karta kredytowa.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
128 154
Rata:
911,54
RRSO: 3.72%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Naszym zdaniem

Aktualny ranking kredytów hipotecznych przyniósł spore zmiany w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Miejsce lidera utrzymał co prawda BNP Paribas Bank Polska, ale na drugiej i trzeciej lokacie pojawiły się Citi Handlowy oraz PKO BP. Taka sytuacja to efekt „podrasowania” ofert w tych dwóch instytucjach. Warto dodać, że kredyty hipoteczne to produkty skomplikowane i ostateczne warunki finansowania ustalane są dla każdego klienta w sposób indywidualny.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych