Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Maj 2021

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów hipotecznych zdobył kredyt mieszkaniowy oferowany przez Bank Citi Handlowy. Oferta charakteryzuje się zerową stawką prowizji pobieraną za udzielenie kredytu oraz marżą kredytową w wysokości 2,09%. Należy jednak mieć na uwadze, że z powyższej propozycji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w czasie ubiegania się o ten kredyt otworzą w Citi Banku konto osobiste i zadeklarują jego zasilenie kwotą w wysokości minimum 5 tys. złotych miesięcznie.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
77 056
Rata:
769,60
RRSO: 2.36%
Citi Handlowy - kredyt mieszkaniowy
 

Na drugim miejscu naszego zestawienia uplasował się Mieszkaniowy Kredyt Hipoteczny udzielany przez bank Pekao SA. Najważniejszy parametr kosztowy tego zobowiązania, czyli marża kredytowa wynosi w nim 1,90%, a za udzielenie kredytu jest pobierana prowizja w stawce 1,25%. Oczywiście takie warunki cenowe obowiązują w przypadku, kiedy klient zdecyduje się skorzystać z dodatkowych produktów dostępnych w Pekao. Do tych podstawowych zaliczamy regularnie zasilane konto osobiste, karta kredytowa czy ubezpieczenie chroniące kredytobiorcę przed nieprzewidzianymi wypadkami.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
70 104
Rata:
750,29
RRSO: 2.39%
Bank PEKAO SA - mieszkaniowy kredyt hipoteczny

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych hipotek przypadło kredytowi mieszkaniowemu dostępnemu w Banku Ochrony Środowiska. Marża kredytowa występująca w tym produkcie startuje z poziomu 1,95%, a za samo udzielenie kredytu naliczana jest prowizja w wysokości 1,80%. Takie parametry obowiązują po spełnieniu przez klienta dodatkowych warunków. Należą do nich między innymi założenie i aktywne korzystanie z konta osobistego oraz wyrobienie karty kredytowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
73 384
Rata:
759,40
RRSO: 2.40%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny

Naszym zdaniem

W majowym rankingu kredytów hipotecznych nastąpiła jedna zmiana. Na pierwszym miejscu zestawienia pojawiła się propozycja banku Citi Handlowego, która zastąpiła kredyt dostępny w BNP Paribas Bank Polska. Taka sytuacja to efekt podwyżki marży kredytowej w tej drugiej instytucji, oraz poprawa warunków cenowych w Citi (odstąpienie od pobierania prowizji). Jeśli chodzi o pozostałe dwa podmioty, czyli Bank Pekao SA i BOŚ to utrzymały one swoje pozycja sprzed miesiąca.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych