Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów hipotecznych - Lipiec 2022

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

W lipcowym rankingu kredytów hipotecznych zwyciężył Kredyt Mieszkaniowy oferowany przez Santander Bank Polska. Kredytobiorca, który się na niego zdecyduje zapłaci miesięczną ratę w wysokości 1571 zł i 97 gr. Aktualnie jest to najtańszy kredyt hipoteczny dostępny na polskim rynku z oprocentowaniem zmiennym.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
384 363,12
Rata:
1 571,97
RRSO: 9,61%
Santander Bank Polska Kredyt mieszkaniowy

 

Na drugim miejscu w lipcowym rankingu kredytów hipotecznych znalazła się promocyjna oferta Credit Agricole. Kredyt mieszkaniowy – niższa marża to prawdopodobnie najbardziej stabilna promocja na rynku bankowym, już od kilku miesięcy rywalizująca o podium w naszym rankingu i ciesząca się dużym zaufaniem klientów. Aktualnie kredytobiorcy wybierający tę ofertę będą płacić ratę w wysokości 1599 zł i 18 gr

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
392 536,90
Rata:
1 599,18
RRSO: 9,80%
Credit Agricole Kredyt mieszkaniowy - Niższa marża

 

Na trzecim miejscu znalazła się oferta mBankumBank spełnij marzenia, edycja 7. Kredytobiorca, który ją wybierze  zapłaci miesięczną ratę w wysokości 1648 zł i 25 gr. Kredyt jest znany naszym użytkownikom i w poprzednich miesiącach zbierał bardzo dobre opinie za obsługę klienta. 

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
401 393,76
Rata:
1 648,25
RRSO: 10,10%
mBank Spełnij marzenia - edycja 7

Naszym zdaniem

W lipcu 2022 do czołówki najlepszych kredytów hipotecznych wróciła oferta Santander Bank Polska. Wysokość rat w większości banków wzrosła o kilkanaście – kilkadziesiąt zł. 

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych

Advertisement

Advertisement