Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Kwiecień 2020

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów hipotecznych został BNP Paribas Bank Polska. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest niski poziom marży kredytowej, która startuje z poziomu 1,50%. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Przedstawione parametry można uzyskać decydując się na zakup dodatkowych produktów banku. Do tych obowiązkowych należą regularnie zasilane konto osobiste oraz pakiet ubezpieczeniowy.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
90 891
Rata:
808,03
RRSO: 2.75%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się propozycja Banku Ochrony Środowiska. Marża kredytowa dostępna w tej instytucji wynosi 1,70%, a za udzielenie kredytu pobierana jest prowizja w wysokości 1,75%. Niestety takie parametry kosztowe wymagają spełnienia dodatkowych warunków. I tak, przyszły kredytobiorca jest zobligowany do otwarcia konta osobistego, wyrobienia karty kredytowej oraz zakupu ubezpieczenia.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
99 300
Rata:
831,39
RRSO: 3.10%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny

Trzecie miejsce rankingu przypadło bankowi PKO BP, w którym to marża kredytowa wynosi 1,90%. Co ważne, wspomniany podmiot jest w stanie odstąpić od pobierania prowizji za udzielenie swojego kredytu. To bardzo ważne, gdyż znacząco zwiększa atrakcyjność oferty. Nie jest też żadnym zaskoczeniem, że taka gratyfikacja wymaga od potencjalnego kredytobiorcy założenia konta osobistego, zakupu ubezpieczenia czy wyrobienia karty kredytowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
106 281
Rata:
850,78
RRSO: 3.14%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka dzisiejszego zestawienia jest taka sama jak w ubiegłym miesiącu. Miejscami między sobą zamieniły się tylko BOŚ i PKO BP. Wyjątkowo stabilnie zachowuje się natomiast BNP Paribas Bank Polska, który to od dobrych kilku miesięcy „okupuje” pierwsze miejsce. Taka sytuacja na pewno nie będzie trwała wiecznie, gdyż ostatnia obniżka stóp procentowych z pewnością spowoduje, że banki będą bardziej skłonne do zmian swoich ofert.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych