Ranking kredytów hipotecznych - Czerwiec 2018

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

 

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce czerwcowego zestawienia najlepszych kredytów mieszkaniowych padło łupem kredytu hipotecznego dostępnego w Banku Ochrony Środowiska. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest niski poziom marży kredytowej startującej od 1,29% oraz bardzo długi okres spłaty sięgający nawet 35 lat. Do dodatkowych kosztów zaliczyć należy także prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 2,00% oraz ubezpieczenie pomostowe objawiające się podwyżką marży kredytowej o 1,00%. Osoby zainteresowane tą ofertą powinny jeszcze przygotować kwotę 550 zł, która jest pobierana za wycenę nieruchomości.

 

1
Kredyt hipoteczny BOŚ BANK - kredyt hipoteczny
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
103 167
Rata
842,13
RRSO: 3.22%
Maksymalne parametry oferty
do ustalenia
35 lat
0
0
RRSO: 0%

Drugie miejsce należy do kredytu hipotecznego oferowanego przez bank BGŻ BNP Paribas. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania jest wyliczane na podstawie rynkowej stopy procentowej WIBOR 3M lub WIBOR 6M oraz marży banku w wysokości 1,80%. Niewątpliwą zaletą tego kredytu jest brak prowizji za jego udzielenie oraz niski koszt ubezpieczenia pomostowego, które podwyższa marżę o 0,90%. Trzeba jednak mieć na uwadze, że odstąpienie od pobierania prowizji możliwe jest w przypadku przeniesienia do BGŻ BNP Paribas konta osobistego z wpływem wynagrodzenia.

 

2
Kredyt hipoteczny BGŻ BNP Paribas - kredyt hipoteczny
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
123 312
Rata
898,09
RRSO: 3.57%
Maksymalne parametry oferty
do ustalenia
30 lat
0
0
RRSO: 0%

Ranking najlepszych kredytów hipotecznych zamyka kredyt mieszkaniowy dostępny w banku Citi Handlowym. Podobnie jak u poprzednika, bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Marża kredytowa oraz ubezpieczenie pomostowe wynoszą odpowiednio 1,79% i 1,30%. Na uwagę zasługuje dość nietypowy okres spłaty, który startuje dopiero od 60 miesięcy. Warto również dodać, że z oferty mogą skorzystać osoby posiadające w Citi Handlowym konto osobiste, które zasilane jest kwotą w min. 5 tys. zł miesięcznie.

 

3
Kredyt hipoteczny Citi Handlowy - kredyt mieszkaniowy
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
122 909
Rata
896,97
RRSO: 3.58%
Maksymalne parametry oferty
6 000 000
30 lat
3 687 312
26 909,20
RRSO: 3,58%

Naszym zdaniem

Rynek kredytów hipotecznych z miesiąca na miesiąc dynamicznie rośnie. Taka sytuacja sprawia, że osoby zainteresowane tymi produktami mogą liczyć na coraz atrakcyjniejsze warunki finansowania. Powyższe oferty zdają się potwierdzać ten trend. Trzeba jednak mieć na uwadze że w przypadku kredytów hipotecznych każdy klient otrzymuje indywidualną ofertę, a co za tym idzie uzyskane warunki mogą różnić się od przedstawionych powyżej.

 
Czytaj też: RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH 

Czytaj też: RANKING LOKAT BANKOWYCH