Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Sierpień 2019

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kredytów mieszkaniowych zdobył produkt Własny Kąt Hipoteczny udzielany przez bank PKO BP. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym zobowiązaniu, czyli marża kredytowa oraz prowizja pobierana za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 1,70% oraz 0,00%.

Odstąpienie od naliczania prowizji możliwe jest dzięki zakupowi ubezpieczenia od utraty pracy. Warto wiedzieć, że są to wartości wyjściowe, a ostateczne warunki są ustalane indywidualnie. Wpływ na nie ma  skłonność klienta do skorzystania z innych produktów banku jak konto osobiste, karta kredytowa czy szerszy pakiet ubezpieczeń.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
120 105
Rata:
889,18
RRSO: 3.51%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Tuż za zwycięzcą zestawienia uplasował się kredyt hipoteczny dostępny w Santander Bank Polska. Podobnie, jak u zwycięzcy tutaj również konieczny jest zakup dodatkowych produktów banku: konto osobiste, pakiet ubezpieczeń związanych z nieruchomością oraz zdrowiem i życiem kredytobiorcy.

Wybierając te rozwiązania przyszły klient może liczyć na marżę kredytową na poziomie 1,69% oraz prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 2,00%. Należy jeszcze pamiętać o ubezpieczeniu pomostowym (obowiązuje do czasu wpisu hipoteki do księgi wieczystej) w wysokości 1,00%.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
119 705
Rata:
888,07
RRSO: 3.61%
Santander Bank Polska - kredyt mieszkaniowy

Trzecie miejsce wśród najlepszych kredytów mieszkaniowych zajął produkt oferowany przez BNP Paribas Bank Polska, za którego udzielenie nie jest pobierana żadna prowizja. Przywilej odstąpienia od tego obciążania dotyczy osób zainteresowanych otworzeniem w BNP konta osobistego z regularnym wpływem wynagrodzenia.

Do podstawowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy zaliczyć marżę kredytową na poziomie 1,80% oraz konieczność opłacania składki ubezpieczeniowej w wysokości 0,0535% lub 0,0725% – w zależności od wybranego pakietu.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
127 042
Rata:
908,45
RRSO: 3.69%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Naszym zdaniem

Aktualny ranking kredytów hipotecznych jest niemal taki sam jak przed miesiącem. Oferty Santander Bank Polska oraz BNP Paribas Bank Polska utrzymały bowiem swoje poprzednie pozycje.

Zmiana nastąpiła natomiast na miejscu zwycięzcy, w którym to kredyt mieszkaniowy udzielany przez Bank BPS został zastąpiony propozycją PKO BP. Jest to efekt nieznacznego pogorszenia się warunków cenowych w tej pierwszej instytucji oraz poprawy oferty w PKO BP.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych