Ranking kredytów hipotecznych - Czerwiec 2019

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

 

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kredytów mieszkaniowych zdobył kredyt hipoteczny dostępny w Banku BPS. Podstawowe parametry kosztowe tego zobowiązania to marża kredytowa (1,68%) oraz prowizja za udzielenie kredytu (1,50%). Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą liczyć się z koniecznością zakupu dodatkowych produktów z oferty BPS.

Aby uzyskać wspomniane warunki konieczne jest otwarcie konta osobistego VIP, wyrobienie karty kredytowej MasterCard World oraz zakup ubezpieczenia nieruchomości (w ofercie rozszerzonej także na życie) w towarzystwie współpracującym z bankiem.

Kredyt hipoteczny Bank BPS - kredyt hipoteczny "Mój dom"
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
114 139
Rata
872,61
RRSO: 3.47%
Maksymalne parametry oferty
5 000 000
30 lat
2 853 486
21 815,24
RRSO: 3,47%

Tuż za zwycięzcą zestawienia uplasował się kredyt mieszkaniowy udzielany przez Bank Pocztowy. Cechami wyróżniającymi ten produkt na tle konkurencji są niska marża kredytowa (1,59%) oraz 1,00% prowizją za udzielenie kredytu. Warunki te dostępne są dla klientów zdecydowanych na otwarcie konta osobistego z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości 2500 zł, uruchomienie usługi Pocztowy24 oraz kupno ubezpieczenia na życie i utraty pracy na okres 36 miesięcy.

Kredyt hipoteczny Bank Pocztowy - Pocztowy Kredyt Mieszkaniowy
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
115 724
Rata
877,01
RRSO: 3.56%
Maksymalne parametry oferty
do ustalenia
35 lat
0
0
RRSO: 0%

Ostatnie miejsce podium padło łupem kredytu hipotecznego znajdującego się w ofercie Santander Consumer Banku. Ofertę tą charakteryzuje marża kredytowa startującą z poziomu 1,69% oraz 2,00% prowizja naliczana za udzielenie finansowania. Opisane warunki są dostępne dla osób, które posiadają konto w tym banku lub są skłonne zakupić ubezpieczenie nieruchomości i na życie.

Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska - kredyt mieszkaniowy
Pożyczasz
200 000
Okres
30 lat
Koszt
119 705
Rata
888,07
RRSO: 3.61%
Maksymalne parametry oferty
9 999 999,99
30 lat
6 185 711
44 960,31
RRSO: 3,76%

Naszym zdaniem

W obecnej odsłonie rankingu kredytów hipotecznych pojawiły się drobne zmiany. Na pozycji lidera pojawił się Bank BPS, który zamienił się miejscami z Bankiem Pocztowym. Na trzecim miejscu uplasował się natomiast Santander Bank Polska, który nieco poprawił swoją ofertę. Należy jednak pamiętać, że kredyty hipoteczne to produkty bardziej skomplikowane niż kredyty gotówkowe, przez co ostateczne warunki są ustalane indywidualnie w toku wnikliwej analizy sytuacji finansowej klienta.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych