Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów hipotecznych - Styczeń 2020

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą rankingu kredytów hipotecznych zostało zobowiązanie mieszkaniowe dostępne w BNP Paribas Bank Polska. Osoba zainteresowana skorzystaniem z tego produktu może liczyć na marżę kredytową w wysokości 1,50% oraz zerową stawkę prowizji za udzielenie kredytu. Tak atrakcyjne warunki cenowe mają jednak swoją cenę. Jest nią konieczność zakupu dodatkowych produktów znajdujących się w ofercie BNP. Do tych niezbędnych zaliczamy konto osobiste z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie oraz pakiet ubezpieczeniowy.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
116 616
Rata:
879,49
RRSO: 3.43%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny

Tuż za zwycięzcą uplasował się kredyt hipoteczny udzielany przez największy polski bank, czyli PKO BP. Podstawowe parametry kosztowe występujące w hipotekach oferowanych przez tę instytucję wynoszą 1,90% – marża kredytowa oraz 0% – prowizja za udzielenie kredytu. PKO BP, podobnie jak wspomniany powyżej zwycięzca, również wymaga od klienta skorzystania z dodatkowych produktów. Osoba zainteresowana zaciągnięciem kredytu w tej instytucji musi liczyć się z obowiązkiem otwarcia konta osobistego, zakupu ubezpieczenia czy też wyrobienia karty kredytowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
128 154
Rata:
911,54
RRSO: 3.72%
PKO BP - kredyt Własny Kąt hipoteczny

Trzecia lokata w przypadła kredytowi mieszkaniowemu dostępnemu w Banku Ochrony Środowiska. Podmiot ten oferuje swoim klientom kredyty z marżą 1,70%, za których udzielenie pobiera 1,75% prowizji. Potencjalny kredytobiorca, chcąc skorzystać z oferty BOŚ musi otworzyć w tej instytucji konto osobiste i zasilać je kwotą w wysokości min. 2 tys. zł. Oprócz ROR konieczne jest wyrobienie karty kredytowej lub zakup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
122 909
Rata:
896,97
RRSO: 3.73%
BOŚ BANK - kredyt hipoteczny

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka dzisiejszego zestawienia jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Taka sytuacja wynika z okresu w jakim się obecnie znajdujemy. Grudzień oraz początek roku nie obfitują bowiem w znaczące modyfikacje ofert kredytowych. Na większe zmiany przyjdzie nam więc poczekać.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych