Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów hipotecznych - Październik 2021

W comiesięcznym rankingu prezentujemy trzy najlepsze kredyty hipoteczne według rankingu Rankomat. Podpowiadamy, który bank oferuje najlepsze warunki cenowe dla zobowiązania w kwocie 200 000,00 zł z terminem spłaty wynoszącym 30 lat.

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozyskanie środków, które można przeznaczyć na zakup nieruchomości. Największą zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Połączenie tych dwóch parametrów sprawia, że zobowiązanie to może opiewać na bardzo wysokie kwoty i jednocześnie nie nadwyrężać budżetu potencjalnego kredytobiorcy.

Zakup nieruchomości to trudne i czasochłonne zadanie. Wymaga ono dopełnienia szeregu formalności oraz wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych. Największym problemem jest aspekt numer dwa, gdyż niewiele osób dysponuje oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować zakup mieszkania lub domu. W takich sytuacjach do gry wchodzą oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Sprawdźmy, który z nich jest najlepszy.

Założenia rankingu

Analizując oferty kredytów hipotecznych trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty te, podobnie jak inne zobowiązania, mają swoją cenę. Do podstawowych elementów wpływających na koszt zobowiązania zaliczamy: marżę kredytową, która wraz z wybraną stopą rynkową (najczęściej WIBOR 3M) tworzy oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, ubezpieczenie na życie i dożycie, koszty związane z wyceną nieruchomości oraz opłaty związane z użytkowaniem dodatkowych produktów uruchamianych kredytem hipotecznym (konto osobiste, karty kredytowe itd.).

Badając poziom kluczowych parametrów wpływających na ostateczną cenę, wyróżniliśmy trzy oferty, które warto rozważyć podczas poszukiwań kredytu hipotecznego. Modelowe zobowiązanie opiewa na kwotę 200 000,00 zł, która została zaciągnięta w celu zakupu nieruchomości wartej 250 000,00 zł. Co ważne, okres spłaty tego zobowiązania wynosi równe 30 lat.

Sylwetki liderów

We wrześniowym rankingu kredytów hipotecznych wygrywa kredyt mieszkaniowy od Credit Agricole. Jest to kolejne z rzędu zwycięstwo tego banku w naszym zestawieniu. Kredytobiorca, który zdecydowałby się zaciągnąć kredyt hipoteczny o wysokości 200 000 zł na 30 lat, zapłaci miesięczną ratę w wysokości jedynie 745 zł 25 gr. Decydując się na kredyt mieszkaniowy w Credit Agricole można też liczyć na liczne udogodnienia dla klientów. Bank oferuje wakacje kredytowe w razie chwilowych trudności i nie pobiera żadnych prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
90 346,30
Rata:
745,25
RRSO: 2,78%
Credit Agricole Kredyt mieszkaniowy - Niższa marża

BNP Paribas Bank Polska. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tego rozwiązania mogą liczyć na marżę kredytową w wysokości 1,95% oraz brak prowizji pobieranej za udzielenie finansowania. Takie warunki mają jednak swoją cenę  polegającą na konieczności zakupu dodatkowych produktów znajdujących się w ofercie BNP Paribas. Do obowiązkowych zaliczyć trzeba konto osobiste z regularnym wpływem wynagrodzenia w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie oraz rozbudowany pakiet ubezpieczeniowy. Dzięki temu rata wynosi w tym banku jedynie 755 zł 34 gr. 

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
78 497,61
Rata:
753,32
RRSO: 2,43%
BNP Paribas Bank Polska Kredyt hipoteczny

Ranking najlepszych kredytów mieszkaniowych zamyka oferta banku Citi Handlowy. Marża kredytowa oraz prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania wynoszą tu odpowiednio 2,09% i 0%. Aby skorzystać z oferty w takim kształcie przyszły kredytobiorca musi spełnić dość wysokie wymagania. Do najważniejszych należy konieczność otwarcia konta osobistego w Citi i regularne zasilanie go kwotą w wysokości min. 5000 zł miesięcznie. Dla osób, które nie mają z tym trudności, zaletą będzie stosunkowo niska rata, wynosząca 769 zł 60 gr.

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
79 004,12
Rata:
772,68
RRSO: 2,39%
Citi Handlowy Kredyt mieszkaniowy

Naszym zdaniem

We wrześniu w dalszym ciągu w czołówce utrzymują się Credit Agricole teraz na pozycji lidera, oraz BNP Paribas, którego oferta w czasie wakacji spadła na drugie miejsce. Skorzystanie z każdej z prezentowanych ofert wymaga spełnienia dodatkowych warunków. Najczęstszym z nich jest konieczność założenia konta osobistego, na które każdego miesiąca przelewana będzie określona kwota pieniędzy. 

Ranking prowadzony jest w oparciu o kwotę kredytu wynoszącą 200 000 zł i 30 letni termin spłaty. W przypadku zmiany tych parametrów, kolejność ofert banków może się różnić. Specyfika kredytów mieszkaniowych sprawia też, że kredytobiorca o bardzo dobrej zdolności kredytowej i umiejętnościach negocjacyjnych mógłby teoretycznie uzyskać jeszcze lepsze warunki.

Zapraszamy do korzystania z naszych kalkulatorów i poradników wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat kredytów hipotecznych.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking lokat bankowych