Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty hipoteczne

Kredyt 300 tys. zł – gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Kwota kredytu w wysokości 300 tys. złotych daje wiele możliwości i pozwala nam podjąć sporo decyzji finansowych. W dzisiejszej publikacji przedstawię praktyczne kwestie związane z tym, gdzie najlepiej odszukać ofertę kredytu na 300 tys. złotych. Odpowiem na liczne pytania związane z tym, który kredyt jest lepszy – kredyt gotówkowy czy może kredyt hipoteczny, ile kosztują takie kredyty, które są bardziej opłacalne.

W dalszej części przedstawię aktualną ofertę kilku banków, które oferują kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne. Podpowiem, jak zaciągnąć kredyt gotówkowy i kredy hipoteczny na 300 tys. złotych oraz wskażę na co należy zwrócić uwagę wybierając kredyt na taką kwotę. Tytułem wstępu podkreślam, że zawsze kluczowym jest, aby podejmując decyzję odnośnie zaciągnięcia kredytu w wyższej kwocie, każdorazowo dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową, zdolność kredytową, plany i wizje na przyszłość. Taka decyzja powinna być racjonalna, przemyślana, dokładnie przeliczona przy założeniu różnych scenariuszy.

Kredyt na 300 tys. zł – gotówkowy czy hipoteczny?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nigdy nie jest prosta i jednoznaczna. Zdecydowanie wybór powinien zostać podjęty na podstawie zgromadzonych wcześniej ofert i po dokonaniu właściwych przeliczeń. Wybór powinien zostać poprzedzony wnikliwą analizą ofert z różnych banków.

Kredyt na 300 tys. złotych powinien być finalnie możliwie najtańszy w kosztach (dokonując wyboru powinieneś zwrócić uwagę na finalny koszt kredytu i wybrać ten, który jest dla Ciebie najbardziej korzystny z punktu widzenia Twoich interesów finansowych). Co do zasady kredyt hipoteczny będzie rozwiązaniem bardziej korzystnym, gdyż zabezpieczeniem takiego kredytu jest konkretna nieruchomość. Wpływa to na ostateczny koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy z uwagi na jego strukturę i ograniczone możliwości zabezpieczenia ograniczony jest co do zasady do 250 tys. złotych. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kredytu hipotecznego, który w zasadzie nie ma limitu i zależy od konkretnej sytuacji, zdolności kredytowej, wartości nieruchomości etc.

Przykładowa oferta kredytu gotówkowego na 250 tys. złotych

Kredyt gotówkowy w Banku Pekao S.A. pod nazwą „Pożyczka ekspresowa” daje możliwość zaciągnięcia zobowiązania w wysokości 250 tys. złotych na okres do 120 miesięcy (okres spłaty kredytu wynosi wówczas 10 lat). Oferta jest aktualna na dzień sporządzania przedmiotowego zestawienia, czyli na dzień 15 kwietnia 2024 r.

Informacje podstawowe:

 • Nazwa banku: Bank Pekao SA
 • Nazwa produktu: Pożyczka Ekspresowa

Pozostałe informacje o kredycie gotówkowym:

 • Kwota kredytu od: 1 000,00 zł
 • Kwota kredytu do: 250 000,00 zł
 • Okres kredytowania od: 12 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 120 miesięcy
 • Oprocentowanie: 10,45% w skali roku.

Przy takich założeniach miesięczna rata kredytu wyniesie 3 366,38 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 10,97%, natomiast prowizja wynosić będzie 0,00%, a całkowita kwota kredytu osiągnie wartość 403 965,60 złotych.

Przykładowa oferta kredytu hipotecznego na 300 tys. złotych

Wyjaśniam – kredyt hipoteczny na 300 tys. złotych nie powinien stanowić problemu na osoby, która ma dość dobrą zdolność kredytową i wartość nieruchomości jest o podobna do wnioskowanej kwoty. Oferta jest aktualna na dzień sporządzania przedmiotowego zestawienia, czyli na dzień 15 kwietnia 2024 r.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim S.A. pod nazwą „Idę na swoje – Łatwy start” daje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego w wysokości 300 tys. złotych przy założeniu, że wartość nieruchomości wynosi 400 tys. złotych, wkład własny na poziomie 100 tys. złotych, a okres kredytowania wynosi 30 lat.

Informacje podstawowe:

Pozostałe informacje o kredycie hipotecznym:

 • Kwota kredytu od: 100 000 zł
 • Kwota kredytu do: 1 500 000 zł
 • Okres kredytowania od: 12 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 420 miesięcy
 • Oprocentowanie: 7,42 % w skali roku.

Przy takich założeniach miesięczna rata kredytu wyniesie 2 081,23 złotych, oprocentowanie 7,42 %, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 7,97 %, natomiast prowizja wynosić będzie 1,50 %, a całkowita kwota kredytu osiągnie wartość 757 470,69 złotych.

Jak zaciągnąć kredyt na 300 tys. zł?

Aby zaciągnąć kredyt na 300 tys. złotych warto jest poprzedzić taką decyzję pewnymi działaniami. Poniżej przekazuję wskazówki praktyczne, które ułatwią Ci zaciągnięcie kredytu hipotecznego lub gotówkowego.

 1. Warto jest sprawdzić i wstępnie samodzielnie zweryfikować własną zdolność kredytową;
 2. Korzystnym rozwiązaniem jest doprowadzenie do posiadania umowy o pracę na czas nieokreślony ze stosunkowo i możliwie najwyższym wynagrodzeniem miesięcznym z ostatnich miesięcy;
 3. Sugerowanym jest sprawdzenie ofert wielu banków;
 4. W pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić swoją zdolność kredytową i oferty banków w odniesieniu do konkretnych parametrów – sprawdź ranking kredytów hipotecznych;
 5. Wnikliwa analiza otrzymanych wstępnych ofert powinna być punktem wyjścia do dalszej pogłębionej analizy i przeliczeń (w takiej sytuacji warto jest skontaktować się bezpośrednio z danym bankiem i skorzystać z pomocy doradcy finansowego);
 6. Dopiero posiadając kilka konkretnych ofert, które są stworzone dla tych samych parametrów i oczekiwań, warto jest podjąć negocjacje z bankiem w zakresie warunków kredytowych;
 7. Następnie warto jest zweryfikować jakie dokumenty będą niezbędne w celu zaciągnięcia konkretnego kredytu (hipotecznego lub gotówkowego) i należycie przygotować się w tym zakresie już wcześniej;
 8. Po spełnieniu wszelkich warunków formalnych, bank dokonuje finalnej oceny Twojej zdolności kredytowej i wyraża decyzję odnośnie przyznania lub odmowy przyznania kredytu;
 9. Jeżeli bank uzna, że może udzielić Ci kredytu na określonych warunkach – wówczas poinformuje Cię o tym, a doradca finansowy zaprosi Cię na podpisanie umowy
 10. Finalnie należy udać się do oddziału banku i podpisać umowę kredytową;

Dodatkowo warto jest pamiętać o tym, że nasza sytuacja finansowa na przestrzeni wielu lat może się zmieniać. Zmiany w zakresie prywatnych finansów wpływają na nasze realne zdolności finansowe – oznacza to, że każdorazowo należy realnie oceniać swoje możliwości i podejmować stosowne kroki w kierunku spłaty kredytu.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy na 300 tys. zł?

Jak przedstawiłem to wyżej, zaciągnięcie kredytu gotówkowego na 300 tys. złotych co do zasady nie jest możliwe, gdyż banki nie udzielają takich kredytów bez zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości. Jeżeli jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy w takiej wysokości możesz spróbować zaciągnąć dwa kredyty gotówkowe w różnych bankach.

Przykładowo pierwszy z nich może zostać udzielony w banku „X” na wysokość 250 tys. złotych, drugi na natomiast w banku „Y” na 50 tys. złotych. Ważne! Pamiętaj o tym, aby poinformować oba banki o takim działaniu, gdyż wpływa to na Twoją zdolność kredytową i realne możliwości terminowych spłat zaciągniętych zobowiązań finansowych. Jeżeli banki wyrażą na to zgodę, a Ty sam ocenisz, że jesteś w stanie ponosić takie miesięczne koszty (raty kredytu) oraz że akceptujesz ostateczne koszty tych kredytów (które mogą nie być niskie, wręcz bardzo wysokie), wówczas możesz zaciągnąć takie zobowiązania finansowe.

Przykład

Pani Mariola jest zatrudniona w sektorze finansowym na umowę o pracę na czas nieokreślony i wynagrodzeniem na poziomie 12 000 złotych brutto miesięcznie. Nie posiada zobowiązań finansowych, ma czystą historię kredytową, może wykazać, że parę lat temu spłaciła kredyt gotówkowy na nowy samochód. Z uwagi na sytuację życiową potrzebuje 300 tys. złotych. W tym celu w banku „X” bierze kredyt na 250 tys. złotych, natomiast w banku „Z” bierze kredyt na 50 tys. złotych. Oba banki wiedzą o tym i akceptują to. Pani Mariola w ciągu 3-4 tygodni otrzymuje pieniądze na swój rachunek bankowy.

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny na 300 tys. zł?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego na poziomie 300 tys. złotych w ogólnym założeniu nie jest trudnym zadaniem. W zasadzie należy podjąć takie same kroki jak w przypadku kredytu gotówkowego, dlatego też odsyłam Cię w tym miejscu do poprzednich rozdziału przedmiotowej publikacji. Z uwagi na zabezpieczenie w postaci hipoteki na rzecz banku wymagać będzie jednak zgromadzenia większej liczby dokumentów.

Ile kosztuje kredyt na 300 tys. zł?

Poniżej przedstawiam Ci zestawienie kosztów związanych z kredytem hipotecznym oraz kredytem gotówkowym. Wyjaśniam – kredyt hipoteczny na 300 tys. złotych jest możliwy do zaciągnięcia, natomiast kredy gotówkowy na 300 tys. złotych w gruncie rzeczy nie jest praktykowany przez banki.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 300 tys. zł?

Jak już wskazałem, zaciągnięcie jednego kredytu na 300 tys. złotych co do zasady nie jest możliwe. Dlatego też poniżej przedstawiam ofertę kilku banków, które udzielają kredytu na 250 tys. złotych. Oferty te są aktualne na dzień sporządzania niniejszej publikacji, czyli na dzień 15 kwietnia 2024 r.

Wspólne założenia do ofert:

 • kwota kredytu: 250 tys. złotych,
 • okres spłaty kredytu gotówkowego: 10 lat.

Pożyczka Ekspresowa w Banku Pekao S.A.

 • Kwota kredytu od: 1 000,00 zł
 • Kwota kredytu do: 250 000,00 zł
 • Okres kredytowania od: 12 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 120 miesięcy
 • Oprocentowanie nominalne: 10,45% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 3 366,38 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 10,97%, prowizja: 0,00%, kwota do spłaty: 403 965,60 złotych.

Pożyczka Konsolidacyjna w Banku Pekao S.A.

 • Kwota kredytu od: 1 000,00 zł
 • Kwota kredytu do: 250 000,00 zł
 • Okres kredytowania od: 12 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 120 miesięcy
 • Oprocentowanie nominalne: 10,45 % w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 3 366,38 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 10,97%, prowizja: 0,00%, kwota do spłaty: 403 965,60 złotych.

Kredyt gotówkowy z EKO promocją w Santander Bank Polska

 • Kwota kredytu od: 500,00 zł
 • Kwota kredytu do: 300 000,00 zł
 • Okres kredytowania od: 3 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 120 miesięcy
 • Oprocentowanie: 11,89% w skali roku .

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 3 999,04 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 15,82%, prowizja: 11,99 %, kwota do spłaty: 479 884,80 złotych.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny na 300 tys. zł?

Poniżej przedstawiam ofertę kilku banków, które udzielają kredytu hipotecznego na 300 tys. złotych. Oferty te są aktualne na dzień sporządzania niniejszej publikacji, czyli na dzień 15 kwietnia 2024 r.

Wspólne założenia do ofert:

 • kwota kredytu: 300 tys. złotych,
 • okres spłaty kredytu: 30 lat,
 • oprocentowanie kredytu: zmienne,
 • rodzaj rat: równe raty miesięczne,
 • wkład własny: 100 tys. złotych,
 • wartość nieruchomości 400 tys. złotych.

Mieszkaniowy kredyt hipoteczny w Banku Pekao SA

 • Kwota kredytu od: 10 000 zł
 • Kwota kredytu do: 10 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 360 miesięcy
 • Oprocentowanie: 7,75% w skali roku

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 149,24 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,40%, prowizja: 1,25 %, oprocentowanie: 7,75%, kwota do spłaty: 783 355,23 złotych.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny w PKO Banku Polskim

 • Kwota kredytu od: 40 000 zł
 • Kwota kredytu do: 30 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 420 miesięcy
 • Oprocentowanie: 8,30% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 264,35 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,76%, prowizja: 0,00%, oprocentowanie: 8,30%, kwota do spłaty: 819 415,87 złotych.

MEGAHIPOTEKA w Alior Banku

 • Kwota kredytu od: 100 000 zł
 • Kwota kredytu do: 3 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 360 miesięcy
 • Oprocentowanie: 7,85% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 170,00 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,77%, prowizja: 0,00%, oprocentowanie: 7,85%, kwota do spłaty: 797 342,27 złotych.

Kredyt mieszkaniowy – Prosto do domu w Credit Agricole

 • Kwota kredytu od: 40 000 zł
 • Kwota kredytu do: 3 500 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 420 miesięcy
 • Oprocentowanie: 8,35 % w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 274,92 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,85 %, prowizja: 0,00 %, oprocentowanie: 8,35 %, kwota do spłaty: 824 258,55 złotych.

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku

 • Kwota kredytu od: 10 000 zł
 • Kwota kredytu do: 10 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 420 miesięcy
 • Oprocentowanie: 8,31% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 266,47 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,95%, prowizja: 2,20%, oprocentowanie: 8,31%, kwota do spłaty: 824 085,62 złotych.

Kredyt mieszkaniowy w Citi Handlowym

 • Kwota kredytu od: 80 001 zł
 • Kwota kredytu do: 6 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 60 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 360 miesięcy
 • Oprocentowanie: 8,74% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 357,96 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,10%, prowizja: 0,00%, oprocentowanie: 8,74%, kwota do spłaty: 848 865,20 złotych.

Cztery pory roku we własnym M – edycja 1 w mBanku

 • Kwota kredytu od: 100 000 zł
 • Kwota kredytu do: 2 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 1 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 420 miesięcy
 • Oprocentowanie: 8,75% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 360,10 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,40%, prowizja: 0,00%, oprocentowanie: 8,75%, kwota do spłaty: 858 459,72 złotych.

Kredyt mieszkaniowy w Santander Bank Polska

 • Kwota kredytu od: 100 000 zł
 • Kwota kredytu do: 10 000 000 zł
 • Okres kredytowania od: 12 miesięcy
 • Okres kredytowania do: 360 miesięcy
 • Oprocentowanie: 9,00% w skali roku.

Przy powyższych założeniach rata kredytu wynosić będzie 2 413,87 złotych, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 9,86%, prowizja: 0,00%, oprocentowanie: 9,00%, kwota do spłaty: 896 197,57 złotych.

Jaki wkład własny przy kredycie hipotecznym na 300 tys. zł?

Im wyższy wkład własny przy kredycie hipotecznym tym warunki tego kredytu będą lepsze z punktu widzenia interesów finansowych kredytobiorcy. W ogólnym założeniu wkład własny powinien wynosić minimum 10% wartości nieruchomości.

Dla kredyt związanego z zakupem nieruchomości o wartości 300 tys. złotych, wysokość wkładu własnego będzie na poziomie minimum 30 tys. złotych. Natomiast dla kredytu związanego z zakupem nieruchomości o wartości 500 tys. złotych, wysokość wkładu własnego będzie na poziomie minimum 50 tys. złotych etc.

Czy jest alternatywa dla kredytu hipotecznego na 300 tys. zł?

Jeśli nie interesuje nas zobowiązanie, które trzeba przeznaczyć na określony cel, jakim jest np. kredyt hipoteczny i chcemy pozyskać środki w wysokości 300 tys. złotych, którymi będziemy dysponować w dowolny sposób, to możemy zastanowić się nad zaciągnięciem pożyczki hipotecznej. Produkt ten przeznaczony jest dla osób posiadających nieobciążoną nieruchomość, która stanie się zabezpieczeniem spłaty zaciągniętego zobowiązania.

W zależności od oferty maksymalna kwota pożyczki hipotecznej wynosi do 80% wartości zabezpieczenia. Okres spłaty takiego zobowiązania mieści się w przedziale od 20 do 25 lat. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego nie jest wymagany wkład własny – bank zabezpiecza się zmniejszając maksymalną kwotę pożyczki w stosunku do wartości nieruchomości. Pod kątem kosztów pożyczka plasuje się pomiędzy droższym kredytem gotówkowym, a tańszym kredytem hipotecznym.

Dodatkowo alternatywą dla kredytu hipotecznego mogą być:

 • Dwie pożyczki gotówkowe (jedna na 250 tys. złotych w jednym banku, druga na 50 tys. złotych w drugim banku) – przy założeniu, że nasza zdolność kredytowa na to pozwala i wyrażona jest zgoda obu banków;
 • Inne instrumenty finansowe (również te pochodzące z instytucji pozabankowych) – z uwagi na inny zakres tematyczny oraz inną strukturę takich instrumentów, temat ten wymaga odrębnego omówienia i analizy.

Na co zwracać uwagę wybierając kredyt na 300 tys. zł?

Decydując się na kredyt na 300 tys. złotych warto jest wziąć pod uwagę wiele czynników i okoliczności. Z praktycznego punktu widzenia należą do nich:

 1. Należy zawsze sprawdzić kilka ofert z różnych banków;
 2. Dokonując porównania ofert, warto jest je ze sobą zestawiać na podstawie tych samych danych wyjściowych;
 3. Każdą ofertę warto jest indywidualnie negocjować w oddziale banku;
 4. Decyzję odnośnie ostatecznego podpisania umowy kredytowej należy poprzedzić analizą naszej zdolności kredytowej;
 5. Wybierając kredyt na 300 tys. złotych należy pamiętać o tym, że jest to zobowiązanie długoletnie i należy planować swoje kroki zawodowe, finansowe etc.;
 6. Co do zasady każdą ofertę można negocjować – zawsze warto jest podjąć taką próbę z doradcą finansowym w konkretnym banku;
 7. Należy zwrócić uwagę na wszystkie parametry ofert, w szczególności wysokość oprocentowania, wysokość prowizji, wysokość raty miesięcznej etc.;
 8. Aby wziąć kredyt hipoteczny należy pamiętać o tym, że długość kredytowania wynosi w praktyce od 20 do 30 lat.

Uwaga na ważny aspekt prawny (czasowy/terminowy)

Zgodnie z art. 14 ust. 2 ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2245) – zw. dalej „ustawą” – kredytodawca, pośrednik kredytu hipotecznego oraz agent są obowiązani przekazać konsumentowi decyzję w sprawie udzielenia kredytu hipotecznego (decyzja kredytowa), na trwałym nośniku, w dwudziestym pierwszym dniu od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w ust. 1, w celu umożliwienia porównania warunków umów o kredyt hipoteczny oferowanych przez innych kredytodawców, chyba że konsument wyrazi zgodę na wcześniejsze przekazanie decyzji kredytowej.

Jak znaleźć najlepszy kredyt na 300 tys. zł?

Aby znaleźć najlepszy kredyt na 300 tys. złotych należy podjąć pewne kroki. Z praktycznego punktu widzenia podpowiem Ci co najlepiej jest zrobić, jeżeli planujesz zaciągnąć kredyt 300 tys. złotych w banku:

 1. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić oferty wszystkich banków. W tym celu możesz skorzystać z ogólnodostępnych kalkulatorów kredytów – warto jest skorzystać ze strony rankomat.pl;
 2. Powinieneś udać się do oddziału banku w celu uzyskania bardziej konkretnej oferty np. na podstawie uzyskanych ofert z punktu 1 powyżej;
 3. Podjęcie negocjacji z wybranymi bankami;
 4. Podjęcie decyzji odnośnie wyboru konkretnej oferty/propozycji danego banku.

 

Źródło:

 1. Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami (Dz. U. z 2022 r. poz. 2245).

Warto wiedzieć

 1. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne. Dotyczy to również kredytów gotówkowych. Kredyty hipoteczne mogą być oferowane ze stałym oprocentowaniem na okres od 5 do 10 lat.
 2. Kredyt hipoteczny udzielany jest osobom pełnoletnim, posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednią zdolność kredytową. Decyzja banku uzależniona jest również od rodzaju i wartości kredytowanej nieruchomości.
 3. Przy kredycie hipotecznym wymagane jest ubezpieczenie nieruchomości, która dla banki jest głównym zabezpieczeniem spłaty zobowiązania.
 4. Najtańszy kredyt hipoteczny nie musi być zawsze najlepszym rozwiązaniem. Na decyzję mogą wpływać także inne elementy, jak okres obowiązywania umowy, rodzaj nabywanej nieruchomości, okres obowiązywania oprocentowania stałego czy konieczność założenia konta osobistego.
 5. Oprocentowanie zmienne to marża kredytu powiększona o stawkę WIBOR. Najczęściej to stawka WIBOR 3M (aktualizacja oprocentowania co 3 miesiące) lub WIBOR 6M (aktualizacja oprocentowania co 6 miesięcy).

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile wyniesie rata kredytu na 300 tys. zł na 30 lat?

  W przypadku kredytu na 300 tys. złotych rata kredytu powinna wynosić około 2 000,00 – 2 500,00 złotych miesięcznie. Należy pamiętać, że zależy to od zdolności kredytowej, parametrów oferty, wartości nieruchomości etc. Rata kredytu hipotecznego często jest niższa niż rata kredytu gotówkowego.

 2. Ile wyniesie rata kredytu na 300 tys. zł na 25 lat?

  W przypadku kredytu na 300 tys. złotych rata kredytu powinna wynosić około 2 500,00 – 3 500,00 złotych miesięcznie. Warto pamiętać, że wszystko zależy to od zdolności kredytowej, parametrów oferty, wartości nieruchomości etc. Rata kredytu hipotecznego często jest niższa niż rata kredytu gotówkowego.

 3. Ile trzeba zarabiać, żeby dostać 300 tys. zł kredytu?

  Zaciągnięcie kredyty hipotecznego w wysokości 300 tys. złotych nie jest zbyt trudnym do zrealizowania rozwiązaniem. Minimum należy zarabiać około 3 300,00 – 3 500,00 złotych netto miesięcznie. Należy również pamiętać o innych kosztach miesięcznych – np. takich jak stałe koszty miesięczne utrzymania nieruchomości, ubezpieczenia, podatki od nieruchomości etc.

 4. Na co można przeznaczyć kredyt na 300 tys. zł?

  To kredytobiorca decyduje o przeznaczeniu uzyskanych z kredytu środków. Kredytobiorca musi poinformować wcześniej bank o przeznaczeniu tych środków. Dotyczy to określenia celu, na który mają być one przeznaczone – np. zakup mieszkania.

 5. Czy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny na 300 tys. zł?

  Tak. W praktyce zdarzają się takie kredyty. Kwota 300 tys. złotych w przypadku kredytów konsolidacyjnych wydaje się z praktycznego punktu widzenia, kwotą graniczną. Zawsze należy wnikliwie sprawdzić ofertę takiego kredytu konsolidacyjnego i skonsultować ją z doświadczonym oraz zaufanym doradcą finansowym.

Porównaj kredyty hipoteczne
Adrian Chruszcz
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments