Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Millennium Bank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

millennium bank logo

Historia Banku Millennium sięga roku 1989, jednak pod obecną nazwą działa on dopiero od 2013 roku. Początkowo Bank Millennium obsługiwał wyłącznie klientów korporacyjnych. Obecnie natomiast świadczy usługi zarówno dla różnej wielkości przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych. Z oferty banku można skorzystać dzięki bankowości internetowej, telefonicznej i mobilnej lub też w jednym z 365 oddziałów.

 

Oferta dla klientów indywidualnych

 

Dla klientów indywidualnych Millennium Bank przygotował bardzo szeroką ofertę. Jednym z najbardziej znanych produktów tej instytucji jest Konto 360. Jest to rachunek osobisty zapewniający darmowy dostęp do podstawowych usług bankowych (np. wypłat z bankomatów). Konto to często też wiąże się z licznymi promocjami organizowanymi przez Bank Millennium. Dzięki temu, każda osoba otwierająca ten rachunek ma szansę zdobyć dodatkową gotówkę. W ofercie banku znajdują się także liczne lokaty pozwalające na skuteczne pomnażanie oszczędności oraz fundusze inwestycyjne. Millennium Bank zapewnia również potrzebne wsparcie finansowe w postaci kredytów i pożyczek.

 

Godziny księgowania przelewów

 

Millennium Bank realizuje przelewy w systemie ELIXIR i Ekspress ELIXIR. Transakcje Express ELIXIR pozwalają na przesłanie środków w zaledwie kilka sekund. Sesje tradycyjnych przelewów ELIXIR odbywają się natomiast według następującego harmonogramu:

 

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące10:30-11:00(zlecenie przelewu złożone do godziny 8.10)14:30-15:00(zlecenie przelewu złożone do godziny 12.10)17:00-17:30(zlecenie przelewu złożone do godziny 14.30)
Sesje przychodzącezlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 12:00zlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 15:30zlecenie przychodzące jest księgowane do godziny 17:15

 

Każdy przelew międzynarodowy wymaga podania kodu SWIFT (BIC) przypisanego do konkretnego banku.
Kod SWIFT/BIC Millennium Banku: IGBPLPW

 

Dla poszukujących konta osobistego

 

Osoby zainteresowane przeniesieniem obsługi swoich finansów do banku Millennium mogą skorzystać z dwóch wariantów konta osobistego: zwykłego Konta 360 lub Konta 360 w wersji Student. W przypadku standardowej wersji tego rachunku klienci mogą liczyć na darmowe prowadzenie konta po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie konta w wariancie na studentów jest natomiast całkowicie darmowe.

 

Zobacz ranking kont osobistych

 

Dla płacących kartą

 

Użytkownikom konta osobistego Millennium Bank oferuje kartę debetową Visa. Jeżeli jednak uznamy, że lepszym rozwiązaniem będzie płatność telefonem, możemy skorzystać z karty wirtualnej oferującej właśnie taką możliwość. Oprócz kart płatniczych bank oferuje również karty przedpłacone (idealne na prezent) oraz karty kredytowe: Alfa (stworzona z myślą o mężczyznach) oraz Impresja (dedykowana kobietom).

 

Dla pomnażających oszczędności

 

Klienci Millennium Bank mogą skorzystać z różnych form pomnażania swoich oszczędności. Dla tych którzy wolą produkty z nieco niższą, ale jasno określoną kwotą zysku, bank przygotował szeroką ofertę lokat i atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Osoby poszukujące wyższych zarobków z pewnością zainteresują się propozycją zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych (w tym także np. Indywidualnym Kontem Emerytalnym).

Lokaty w Millennium Bank powyżej 1 miesiąca

w banku
Zakres kwoty
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres
18 mies.
Szczegóły oferty
w banku
Zakres kwoty
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
0,75 %
Okres
12 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
0,50 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Millennium Banku

 

Dla oczekujących finansowania

 

W ofercie Millennium Bank dostępne są pożyczki i kredyty na różny cel. W zależności od potrzeby skorzystać więc można np. z pożyczki gotówkowej lub konsolidacyjnej, a także limitu kredytowego na rachunku zapewniającego stały dostęp do gotówki. W przypadku trudności z wyborem odpowiedniego rozwiązania, Millennium Bank oferuje stałą pomoc doświadczonego doradcy.

 

Sprawdź oferty kredytów

 

Millennium Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

Infolinia: 801 331 331 (z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych), (+48) 22 598 40 40 (z telefonów komórkowych oraz z zagranicy)

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/kontakt