Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Plus Bank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

Plus Bank logo

Pod nazwą Plus Bank S.A instytucja ta funkcjonuje od 2013 roku. Jej korzenie sięgają jednak już roku 1991. Bank ten oferuje pełen pakiet usług zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Obecnie z usług Plus Banku można skorzystać w ponad 100 placówkach, 3 Centrach Korporacyjnych oraz ponad 1200 punktów sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa.

Oferta dla klientów indywidualnych

W Plus Banku klient znajdzie wszystko, czego potrzebuje do podstawowego zarządzania swoimi finansami. Bank ten oferuje bowiem zarówno rachunki rozliczeniowe, jak i produkty oszczędnościowe (konta i lokaty).
Plus Bank posiada również szeroką ofertę dla klientów firmowych oraz rozbudowane propozycje ubezpieczeń dotyczących różnych aspektów życia

Godziny księgowania przelewów

Klienci Plus Banku mogą skorzystać z przelewów typu ELIXIR lub SORBNET. Godziny sesji dla transakcji wychodzących i przychodzących przedstawiają się w następujący sposób:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:0011:3014:00
Sesje przychodzące11:00 – 12:0014:30 – 15.3017:00 – 18:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT


Wykonując przelewy międzynarodowe należy pamiętać o podaniu tzw. kodu SWIFT (zwanego również kodem BIC).

  • Kod BIC/SWIFT Plus Banku: IVSEPLPP
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W ofercie Plus Banku znaleźć można cztery typy kont osobistych. Każdy z rachunków przeznaczony jest dla klientów z innymi oczekiwaniami. Plus Bank oferuje więc zarówno coś dla osób korzystających jedynie z podstawowej bankowości, jak i dla tych, którzy w ramach jednej stałej opłaty miesięcznej chcą mieć darmowy dostęp do większości usług związanych z posiadaniem konta bankowego.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Aby ułatwić codzienne operacje finansowe, Plus Bank proponuje klientom dwa rodzaje karty płatniczej: Visa lub MasterCard Debit. Wydanie takiej karty jest całkowicie bezpłatne. Za jej użytkowanie klient również nie poniesie opłat – jednak wyłącznie po spełnieniu warunków narzuconych przez posiadane konto osobiste.
W ofercie Plus Banku znajdują się również karty kredytowe MasterCard Classic i MasterCard Gold.

Dla pomnażających oszczędności


Osoby szukające miejsca dla swoich oszczędności, z pewnością znajdą je w Plus Banku. Instytucja ta oferuje bowiem konto oszczędnościowe z oprocentowaniem uzależnionym od kwoty wpłaconych środków. Dodatkowo, bank ten pozwala również na pomnażanie oszczędności za pomocą różnego rodzaju lokat. Klient sam może dopasować rodzaj produktu oszczędnościowego do swoich preferencji, a w przypadku problemów z wyborem skorzystać z profesjonalnej pomocy doradcy banku.

Sprawdź lokaty Plus Banku.

Dla oczekujących finansowania

W zależności od potrzeb, każdy klient Plus Banku ma szansę na zdobycie odpowiedniego wsparcia finansowego. Bank ten posiada bowiem w swojej ofercie kilka różnych kredytów (gotówkowy, hipoteczny itp). Dla wygody klienta przygotowano kredyt konsolidacyjny umożliwiający połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedną ratę. Dodatkowo, istnieje także możliwość skorzystania z karty kredytowej. Wniosek o tego typu produkty można złożyć jednak wyłącznie w jednej z stacjonarnych placówek banku.

Sprawdź oferty kredytów

Plus Bank- kontakt

Adres centrali: aleja Stanów Zjednoczonych 61a, 04-028 Warszawa

Infolinia: 801 44 55 66 (z telefonów stacjonarnych), +48 618 461 461 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)

Adres strony kontaktowej: https://plusbank.pl/kontakt