Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Getin Bank (obecnie VeloBank)

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

vw bank logo

Getin Bank został zastąpiony przez VeloBank. Wynika to z przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank S.A. Poniższy opis ma znaczenie historyczne i dotyczy instytucji, która nie świadczy już usług na rynku finansowym.

Historia Getin Noble Banku

W 2004 roku, w wyniku przejęcia łódzkiego Banku Przemysłowego oraz przekształcenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego, powstał Getin Bank. Następnie w 2012 roku nastąpiło połączenie Getin Bank SA z Getin Noble Bank SA, jednak instytucje te w dalszym ciągu obsługiwały odrębne grupy klientów. Zgodnie z misją, Getin Bank chciał być instytucją pierwszego wyboru, skupiając się na takich wartościach jak: reputacja, dostępność czy elastyczność. W ramach ogłoszonej strategii Getin UP, bank rozpoczął proces uruchamiania innowacyjnych, w pełni zautomatyzowanych placówek.

W wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank zmienił się w markę VeloBank. Należy ona do VeloBank S.A., stworzonego przez Bank BFG S.A. i konsorcjum 8 największych banków komercyjnych w Polsce (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP i Santander Bank Polska).

Oferta dla klientów indywidualnych

Getin Bank, jako instytucja uniwersalna, adresował swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz dużych korporacji. Na dedykowane rozwiązania liczyć mogły także wspólnoty mieszkaniowe i samorządy. Klienci indywidualni zapewne kojarzyli lokaty Getin Banku z serią spotów reklamowych podszytych dowcipem Piotra Fronczewskiego, ale to nie wszystko. Szeroka oferta obejmowała także konta osobiste, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe i kredyty hipoteczne. Na preferencyjne finansowanie mogli liczyć również przedstawiciele wolnych zawodów.

Godziny księgowania przelewów

Krajowe przelewy Elixir realizowane przez bankowość internetową i mobilną były w Getin Banku całkowicie bezpłatne. Niestety bank nie oferował transferów natychmiastowych Express Elixir i Blue Cash. Większe kwoty można było przekazywać przy pomocy przelewów SORBNET. Historyczne godziny sesji Elixir w Getin Banku znajdują w poniższej tabeli:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:1512:1514:30
Sesje przychodzące10:0014:0017:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

W przypadku realizacji przelewów zagranicznych lub transferu środków finansowych z zagranicy na krajowe konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT. Kod ten określany jest często mianem kodu BIC. Kody te w Getin Banku prezentowały się następująco:

  • Kod BIC/SWIFT Getin Banku: GBGCPLPK
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W ofercie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych Getin Banku, można było znaleźć dwie propozycje – konto Getin UP i konto Getin UP Free. Oba rozwiązania były bezwarunkowo bezpłatne i oferowały dodatkowe korzyści w postaci zniżek na zakupy wybranych produktów czy usług. Konta gwarantowały dostęp do nowoczesnego systemu bankowości internetowej oraz bankowości mobilnej. Rachunek Getin UP Free skierowany był do osób, które nie ukończyły 28 roku życia.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Oprócz podstawowych kart do konta MasterCard Debit lub Visa Debit, do konta można było zamówić także kartę Mastercard Display wyświetlającą na bieżąco stan konta, kartę Mastercard Dynamic CVC ze zmiennym kodem zabezpieczającym, czy kartę SimplyOne zamykającą kartę kredytową i debetową w jednym plastiku. Przy tak bogatej ofercie MasterCard Sticker w formie naklejki zdawał się nudnym tylko nudnym dodatkiem. Getin Bank oferował również karty organizacji Mastercard i Visa.

Dla pomnażających oszczędności

Klientów dysponujących nadwyżkami finansowymi, poszukujących konkurencyjnych stawek oprocentowania z pewnością zadowalała bogata oferta depozytowa Getin Banku. Osoby ceniące sobie elastyczny dostęp do środków finansowych skorzystać mogły także z konta oszczędnościowego. Klienci, którzy byli skłonni do większego ryzyka w zamian za możliwość sięgnięcia po wyższy zysk mogli skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych oraz nabyć obligacje korporacyjne

Dla oczekujących finansowania

Getin Bank odpowiadał także na potrzeby związane z pożyczaniem pieniędzy oferując szeroką gamę kredytów. Osoby poszukujące szybkiego i prostego finansowania miały możliwość zaciągnięcia nieskomplikowanego kredytu gotówkowego. Na uproszczone procedury mogli liczyć również przedstawiciele wolnych zawodów. Dla klientów o jasno sprecyzowanych potrzebach przygotowany został kredyt samochodowy i hipoteczny.