Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Getin Bank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

vw bank logo

Getin Bank został zastąpiony przez VeloBank. Wynika to z przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank S.A. Poniższy opis dotyczy instytucji, która nie świadczy już usług na rynku finansowym.

W 2004 roku, w wyniku przejęcia łódzkiego Banku Przemysłowego oraz przekształcenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego, powstał Getin Bank. Następnie w 2012 roku nastąpiło połączenie Getin Bank SA z Getin Noble Bank SA, jednak instytucje te w dalszym ciągu obsługują odrębne grupy klientów. Zgodnie z misją, Getin Bank chce być instytucją pierwszego wyboru, skupiając się na takich wartościach jak: reputacja, dostępność czy elastyczność. W ramach ogłoszonej strategii Getin UP, bank rozpoczął proces uruchamiania innowacyjnych, w pełni zautomatyzowanych placówek.

Oferta dla klientów indywidualnych

Getin Bank, jako instytucja uniwersalna, adresuje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich firm oraz dużych korporacji. Na dedykowane rozwiązania liczyć mogą także wspólnoty mieszkaniowe i samorządy. Klienci indywidualni zapewne kojarzą lokaty Getin Banku z serią spotów reklamowych sprawnie podszytych dowcipem Piotra Fronczewskiego, ale to nie wszystko. Szeroka oferta obejmuje także konta osobiste, kredyty gotówkowe, kredyt samochodowy i kredyt hipoteczny. Na preferencyjne finansowanie liczyć mogą również przedstawiciele wolnych zawodów.

Godziny księgowania przelewów

Krajowe przelewy Elixir realizowane przez bankowość internetową i mobilną są w Getin Banku całkowicie bezpłatne. Niestety w ofercie nie znajdziemy transferów natychmiastowych Express Elixir i Blue Cash. Większe kwoty bez problemu przekazać można przy pomocy przelewu SORBNET. Sesje Elixir Getin Banku znajdziecie w poniższej tabeli:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:1512:1514:30
Sesje przychodzące10:0014:0017:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

W przypadku realizacji przelewów zagranicznych lub transferu środków finansowych z zagranicy na krajowe konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT. Kod ten określany jest często mianem kodu BIC.

  • Kod BIC/SWIFT Getin Banku: GBGCPLPK
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W ofercie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych Getin Banku, znaleźć można dwie propozycje – konto Getin UP i konto Getin UP Free. Oba rozwiązania są bezwarunkowo bezpłatne oferując przy tym dodatkowe korzyści w postaci zniżek na zakupy określonych produktów czy usług. Konta gwarantują dostęp do nowoczesnego systemu bankowości internetowej oraz bankowości mobilnej. Rachunek Getin UP Free skierowany jest do osób, które nie ukończyły 28 roku życia.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Getin Bank to również bogactwo płatniczych “plastików”. Oprócz podstawowych kart do konta MasterCard Debit lub Visa Debit, zamówić można także kartę MasterCard Display pokazującą na bieżąco stan konta, kartę MasterCard Dynamic CVC ze zmiennym kodem zabezpieczającym, czy kartę SimplyOne zamykającą kartę kredytową i debetową w jednym plastiku. Przy tak bogatej ofercie MasterCard Sticker w formie naklejki zdaje się nudnym standardem. Nie zapominajmy przy tym o kartach kredytowych organizacji spod szydlu MasterCard i Visa.

Dla pomnażających oszczędności

Klientów dysponujących nadwyżkami finansowymi, poszukujących konkurencyjnych stawek oprocentowania z pewnością ucieszy bogata oferta depozytowa Getin Banku. Osoby ceniące sobie estetyczny dostęp do środków finansowych skorzystać mogą także zalet konta oszczęnściowego. Klienci gotowi podjąć większe ryzyko w zamian za możliwość sięgnięcia po wyższy zysk, znajdą w ofercie fundusze inwestycyjne oraz obligacje korporacyjne. Najepsze lokaty oferowane przez Getin Bank prezentuje poniższe zestawienie:

Lokaty w Getin Bank powyżej 1 miesiąca

Zakres kwoty
5 000 - 180 000
Oprocentowanie:
Procent
3,30 %
Okres
15 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Getin Banku

Dla oczekujących finansowania

Bank kierując się oczekiwaniami klienta nie tylko pomnaża oszczędności, ale odpowiada na potrzeby związane z pożyczaniem pieniędzy. Getin Bank doskonale to rozumie, oferując szeroką gamę kredytów. Osoby poszukujące szybkiego i prostego finansowania mają możliwość zaciągnięcia nieskomplikowanego kredytu gotówkowego. Na uproszczone procedury liczyć mogą również przedstawiciele wolnych zawodów. Do klientów o jasno sprecyzowanych potrzebach skierowany został kredyt samochodowy i hipoteczny. Z kolei kilka rat połączyć można w jedną w ramach kredytu konsolidacyjnego.

Sprawdź oferty kredytów

Getin Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

Infolinia: 197 97 (z telefonu stacjonarnego lub komórkowego), +48 32 604 30 01 (z zagranicy)

Adres strony kontaktowej: https://www.getinbank.pl/kontakt