Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt na klik online – ile kosztuje kredyt gotówkowy na klik?

Kredyt na klik to wygodne i szybkie finansowanie online bez zaświadczeń o dochodach. Czy koszty takiej oferty znacznie różnią się od tradycyjnego kredytu gotówkowego?

Jeszcze niedawno uzyskanie kredytu w banku wymagało wcześniejszego przygotowania dokumentów finansowych a czasem również wizyty w oddziale. Aktualnie możliwości złożenia wniosku o kredyt przez internet są znacznie większe, podobnie jak zakres akceptowanych przez bank źródeł dochodów czy dokumentów potwierdzających wysokość wynagrodzenia.

Kredyt na klik to jedna z możliwości uzyskania finansowania całkowicie bez zaświadczeń o dochodach, online i w odpowiedzi na indywidualną, dopasowaną do zarobków ofertę banku.

Czym jest kredyt na klik online?

Kredyt na klik to sposób na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki w ramach serwisu transakcyjnego — czyli bankowości elektronicznej. Pożyczenie pieniędzy nie wymaga składania dodatkowych dokumentów finansowych ani konieczności kontaktu z pracownikiem banku.

Cały proces odbywa się automatycznie. Znajomość sytuacji finansowej klienta, dla którego bank prowadzi rachunek bankowy, jest podstawą do szybkiej oceny zdolności kredytowej i możliwości terminowej spłaty kredytu.

Kto może skorzystać z kredytu na klik online?

Oferta jest przeznaczona dla stałych klientów banku, którzy posiadają rachunek bankowy. Podstawą udzielenia kredytu jest oczywiście dobra historia kredytowa zarejestrowana w BIK, stałe dochody, które pozwolą na terminową spłatę zobowiązania i pozytywna ocena zdolności kredytowej. Szybki kredyt online bez zaświadczeń o dochodach może uzyskać także nowy klient banku bez otwartego konta. Wówczas jednak nie otrzymuje dopasowanej do zarobków oferty bezpośrednio od swojego banku, ale samodzielnie musi takiej oferty poszukać.

Jak działa kredyt na klik online?

Nazwa produktu bierze się z konieczności wykonania tylko kilku kliknięć, które dzielą wnioskodawcę od uzyskania finansowania. Dostęp do historii transakcji na rachunku bankowym pozwala łatwo ocenić możliwości finansowe klienta i właściwie dopasować ofertę kredytową.

Dzięki temu posiadacz rachunku bankowego logując się do bankowości elektronicznej, jeszcze nawet bez składania wniosku, może otrzymać propozycję kredytu na klik. Cały proces wnioskowania jest ograniczony do minimum i zajmuje tylko kilka chwil.

Jak złożyć wniosek o kredyt na klik online?

To proste. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej i sprawdzić ofertę banku. Kolejny krok to wybór kwoty kredytu i okresu spłaty zobowiązania. Następnie warto sprawdzić wszystkie koszty i jeśli oferta jest atrakcyjna „przeklikać” krótki formularz. Bank zweryfikuje jeszcze zdolność kredytową klienta.

Ostatni etap to akceptacja warunków umowy. Wszystko online bez konieczności kontaktu z pracownikiem banku. Środki uzyskane w ramach kredytu mogą znaleźć się na koncie klienta już kilka chwil po akceptacji umowy.

Które banki oferują kredyt na klik online?

Oferta kredytu na klik to popularne rozwiązanie, choć czasem może też funkcjonować pod inną nazwą. Kredyt na klik można uzyskać kilku bankach działających w Polsce (oferty zweryfikowane 31.07.2023 r.).

Kredyt na klik w Banku BNP Paribas

Oferta skierowana jest do użytkowników aplikacji GOmobile. Na klik można pożyczyć bez prowizji, ze stałym oprocentowaniem do 80.000 zł na dowolny cel. RRSO 11,58%. Maksymalny okres spłaty to 60 miesięcy.

Kredyt na klik w Alior Banku

Oferta na klik bez prowizji i do 5.000 zł w 100% online. Wniosek o wyższą kwotę — nawet do 200.000 zł, można co prawda złożyć przez internet, ale umowa jest zawierana telefonicznie z pomocą konsultanta. Zaletą kredytu jest długi okres spłaty zobowiązania — nawet do 10 lat. RRSO 19,72%

Kredyt na klik w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy online, czyli szybkie pieniądze bez zbędnych formalności. Kredyt jest dostępny dla klientów banku w ramach bankowości elektronicznej Santander i aplikacji mobilnej Santander mobile. Dostępna kwota kredytu wynosi od 500 zł do nawet 150.000 zł. Spłatę zobowiązania można rozłożyć na okres od 3 do 120 miesięcy. RRSO 21,60%.

Kredyt na klik w mBanku

Czyli prosty i zrozumiały kredyt z kodem LATO — z prowizją o 75% niższą. Dostępny dla nowych i obecnych klientów banku. Finansowanie można uzyskać bez zaświadczeń o dochodach w wysokości do 200.000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 120 miesięcy. RRSO 17,38%.

Kredyt na klik – jakie warunki stawiają banki?

Każda pożyczka i kredyt udzielony w banku wymagają posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Bank sprawdzi również historię kredytową wnioskodawcy w BIK, warto więc zadbać o terminową spłatę wcześniejszych zobowiązań. Kredyt można uzyskać tylko w przypadku posiadania stałych dochodów wystarczających na terminową spłatę zobowiązania.

Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach nie oznacza, że bank nie weryfikuje zarobków i wydatków wnioskodawcy. W przypadku kredytu na klik sytuacja finansowa kredytobiorcy jest oceniania na podstawie przepływów pieniężnych na rachunku bankowym.

Ile kosztuje kredyt na klik online?

Koszty kredytu na klik nie różnią się znacząco od tych, które trzeba ponieść przy tradycyjnym kredycie gotówkowym i obejmują:

 • prowizję z tytułu udzielenia finansowania
 • odsetki.

Możliwe są również inne dodatkowe koszty związane z innymi potrzebami kredytobiorcy np. wydłużeniem okresu spłaty zobowiązania.

Czasem możliwość obniżenia kosztów wiąże się z koniecznością skorzystania z innych produktów bankowych np. ubezpieczenia. Oferty promocyjne bardzo często nie obejmują prowizji — skorzystanie z oferty specjalnej może wymagać spełnienia dodatkowych warunków np. wpisania odpowiedniego kodu podczas wypełniania wniosku.

Na jaką kwotę zaciągnąć można kredyt na klik?

Oferta kredytowa zależy bezpośrednio od możliwości finansowych klienta i jest oparta o badanie historii przepływów pieniężnych na rachunku bankowym. Pod uwagę brane jest również posiadanie innego zadłużenia. Warto pamiętać, że nawet nieaktywna karta kredytowa obniża zdolność kredytową, przez co możliwy do uzyskania kredyt będzie niższy.

Kredyt na klik to najczęściej zobowiązanie na niewielką kwotę. Choć oczywiście maksymalna wysokość zobowiązania bez zaświadczeń o dochodach w ofercie banku może sięgać 150.000 zł czy nawet 200.000 zł.

Jakie są zalety kredytu na klik online?

 • Szybka decyzja kredytowa.
 • Dopasowana oferta bezpośrednio od banku przygotowana na podstawie możliwości finansowych klienta.
 • Brak formalności — bez zaświadczeń o dochodach.
 • Szybki przelew na konto — nawet kilka chwil od akceptacji umowy.
 • Weryfikacja online bez konieczności wizyty w banku.

Jakie są wady kredytu na klik online?

 • Oferta skierowana jest przede wszystkim do stałych klientów banku.
 • Ryzyko podejmowania decyzji o zaciągnięciu zobowiązania impulsywnie, w oparciu o indywidualną propozycję banku, a nie o rzeczywiste potrzeby klienta.

Kredyt na klik w firmie pozabankowej – czy to możliwe?

Firmy pozabankowe oferują możliwość zaciągnięcia szybkiej pożyczki online także bez konieczności załączania dokumentów o dochodach. Przede wszystkim są to chwilówki, czyli zobowiązania krótkoterminowe na niewielką kwotę. Zaletą pożyczki pozabankowej są darmowe oferty skierowane do nowych klientów.

Uzyskanie pieniędzy zależy oczywiście od posiadania dochodów i braku wpisów w bazach dłużników, ale podobnie jak w przypadku kredytu na klik, cały proces weryfikacji klienta odbywa się online. Podstawową różnicą jest kwota. W przypadku pożyczek pozabankowych pożyczyć można zwykle mniejszą kwotę niż zaciągając kredyt.

Kredyt na klik online – czy warto?

Kredyt na klik sprawdzi się w razie nagłych, ale najczęściej niewielkich potrzeb finansowych. Z oferty warto korzystać rozważnie, by nie wpaść w pułapkę łatwego i szybkiego zadłużania. Oczywiście możliwość pożyczenia pieniędzy wygodnie, wprost z aplikacji mobilnej i bez zaświadczeń o dochodach to ciekawa opcja, pomocna w razie pojawienia się nieplanowanych wydatków.

Warto wiedzieć

 1. Kredyt na klik to oferta skierowana przede wszystkim do stałych klientów banku, posiadających rachunek bankowy i korzystających z bankowości elektronicznej.
 2. Przygotowanie oferty szybkiego kredytu na klik jest możliwe przede wszystkim ze względu na dostęp i możliwość analizy przepływów pieniężnych na rachunku bankowym klienta.
 3. Uzyskanie kredytu nie wymaga składania zaświadczeń o dochodach.
 4. Koszty kredytu na klik są zbliżone do tych, jakie są stosowane w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego i najczęściej obejmują prowizję i odsetki.
 5. Otrzymanie kredytu na klik jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej, dobrej historii kredytowej i zarobków wystarczających na terminową spłatę zobowiązania.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Co to jest kredyt na klik online?

  Kredyt na klik online to szybki kredyt bez konieczności składania zaświadczeń o dochodach. Kilka kliknięć na komputerze lub w aplikacji mobilnej wystarczy do zawarcia umowy i otrzymania pieniędzy. Indywidualna oferta dostępna w bankowości elektronicznej uwzględnia wysokość osiąganych dochodów i wydatków w oparciu o historię rachunku bankowego wnioskodawcy. Ostatecznie przed udzieleniem finansowania bank zbada jeszcze zdolność kredytową klienta.

 2. Gdzie można zaciągnąć kredyt na klik online?

  Kredyt na klik to oferta dla stałych klientów wielu banków. Może funkcjonować również pod innymi nazwami np. szybki kredyt online bez formalności. Kredyt na klik to opcja dostępna z poziomu bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

 3. Jakie są warunki kredytu na klik?

  Podstawowe warunki uzyskania kredytu na klik to: dobra historia kredytowa, dochody zapewniające terminową spłatę zobowiązania, a ponadto rachunek osobisty w banku i dostęp do bankowości elektronicznej.

 4. Kto może zaciągnąć kredyt na klik online?

  Oferta jest skierowana do stałych klientów banku, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Oferta kredytowa jest uzależniona od możliwości finansowych klienta określonych m.in. w oparciu o wysokość przepływów finansowych na rachunku bankowym.

 5. Czy warto skorzystać z kredytu na klik online?

  To idealna oferta dla osób, które szukają szybkiego kredytu bez formalności. Sprawdzi się również w momencie nagłych, nieprzewidzianych i niewielkich potrzeb finansowych. Jednak jak z każdego zobowiązania, również z kredytu na klik warto korzystać rozsądnie – tylko wtedy, jeśli jest taka potrzeba, a nie za każdym razem otrzymania takiej oferty od banku.

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments