Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Nest Bank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

Nest Bank logo

Nest Bank (wcześniej FM Bank PBP) jest nową, bo działającą od października 2016 roku, marką powstałą w miejsce Banku Smart i BIZ Banku. Nest Bank jest instytucją z kapitałem zagranicznym, kontrolowanym przez fundusz AnaCap Financial Partners. Jak sama nazwa wskazuje (“nest” to z angielskiego gniazdo), bank mocno odwołuje się do wartości rodzinnych, a zaufanie i poczucie bezpieczeństwa traktuje jako wartości nadrzędne. Zgodnie z filozofią banku bliskiego ludziom, klienci otrzymują dostęp zarówno do bankowości internetowej, jak i do sieci kameralnych oddziałów.

Oferta dla klientów indywidualnych

Propozycja Nest Banku skierowana jest w szczególności do rodzin i reprezentantów drobnej przedsiębiorczości. Oferta zbudowana jest w oparciu o proste i czytelne produkty. Próżno szukać tu zaawansowanych instrumentów finansowych. Klienci indywidualni z pewnością docenią bezwarunkowo darmowe konto osobiste oraz atrakcyjnie oprocentowane lokaty i rachunki oszczędnościowe. Dodatkowo bank daje możliwość zaciągania zobowiązań przy pomocy przyjaznego kredytu gotówkowego.

Godziny księgowania przelewów

Nest Bank nie pobiera żadnych opłat za krajowe przelewy Elixir, realizowane przez internet. Kiedy czas nagli bez obaw skorzystać można z natychmiastowych przelewów Express Elixir. W sytuacji kiedy przekazać chcemy większą kwotę pieniędzy, doskonałym rozwiązaniem wydaje się przelew SORBNET. Wychodzące i przychodzące sesje Elixir w Nest Banku, odbywają się we wskazanych godzinach:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:3011:3014:00
Sesje przychodzące11:3015:3017:30

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT


Każdorazowo realizując przelewy zagraniczne, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT. Kod ten określany jest często mianem kodu BIC.

  • Kod BIC/SWIFT Nest Banku: NESBPLPW
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W ofercie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych również króluje prostota. Nest Konto to na obecną chwilę jedyna opcja rachunku, skierowana do klienta indywidualnego. W zamian za pozbawienie klienta wyboru parametry konta są bardziej niż zadowalające. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne. Dodatkowo klienci założyć mogą Nest Konto Waluta, rozliczane w EUR, USD i GBP. Opłata za otwarcie i prowadzenie konta wynosi także 0 zł.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Uproszczona oferta Nest Banku przejawia się także w obszarze kart płatniczych. Klient skorzystać może wyłącznie z karty Visa Debit wydawanej do konta osobistego. Karta pozwala dokonywać transakcji w kraju i zagranicą, płacić zbliżeniowo oraz w internecie. Wydanie i korzystanie z jednej karty jest całkowicie darmowe. Dodatkowo sięgnąć można po kartę V PAY, która przypisana jest bezpośrednio do konta walutowego.

Dla pomnażających oszczędności


Osoby poszukujące bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności, powinny dokładnie przeanalizować ofertę lokat terminowych Nest Banku. Flagowym depozytem oferowanym dla nowych klientów, jest kwartalna Nest Lokata Witaj, oprocentowana na 4% w skali roku. Pozostałe rozwiązania oferują również bardzo konkurencyjne stawki. Nest Bank to także warte uwagi konta oszczędnościowe – a na szczególne uznanie zasługuje rachunek Nest Rodzinne Oszczędności. W ofercie próżno szukać funduszy inwestycyjnych, obligacji korporacyjnych, czy produktów strukturyzowanych. O sile Nest Banku świadczyć ma prostota rozwiązań.

Lokaty w Nest Bank powyżej 1 miesiąca

nowy
klient
Zakres kwoty
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
4 %
Okres
6 mies.
Szczegóły oferty
w banku
obecny
klient
Zakres kwoty
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
2,25 %
Okres
24 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Nest Banku

Dla oczekujących finansowania

Nest Bank nie tylko pomnaża, ale także pożycza, oddając do dyspozycji klientów bardzo przystępne kredyty gotówkowe. Nest Gotówka na KLIK pozwala przeprowadzić pełną procedurę kredytową online, bez konieczności wychodzenia z domu. Z kolei Kredyt 0% pozwala zaciągnąć zobowiązanie sięgające nawet 550 000 tys. zł. Osoby spłacające kilka kredytów w tym samym czasie, skorzystać mogą z kredytu konsolidacyjnego, upraszczając sobie dalszą spłatę kolejnych rat. Niestety w ofercie Nest Banku nie znajdziecie propozycji kredytu hipotecznego.

Sprawdź oferty kredytów

Nest Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

Infolinia: 801-800-188, 22 438-41-41

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.nestbank.pl/kontakt.html