Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: nawet 600 zł za BIZnest Konto

W najnowszej promocji BIZnest Konta z oferty Nest Banku do zdobycia jest 200 zł za aktywność na rachunku przez 4 miesiące. Skorzystanie z terminala płatniczego daje prawo do uzyskania kolejnej nagrody, maksymalnie 400 zł. W sumie do zdobycia jest więc nawet 600 zł.

Promocja „Korzystam z BIZnest Konta i zyskuję nawet 600 zł premii” trwa do 30 listopada 2019 r. Nie można wykluczyć, że akcja zakończy się przed terminem, gdyż Nest Bank przewidział przyjęcie tylko 500 promocyjnych wniosków.

Nowi klienci, czyli kto?

Zgodnie z regulaminem, w promocji mogą wziąć osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą z siedzibą w Polsce, która jest zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Jak w przypadku większości promocji bankowych, tak i ta akcja jest adresowana do nowych klientów. Tym razem są nimi osoby, które w dniu złożenia wniosku o BIZnest Konto nie posiadają rachunku firmowego w Nest Banku i nie były jego właścicielami w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Co trzeba zrobić, by otrzymać 200 zł?

Warunki, które trzeba spełnić, by zasłużyć na 200 zł premii należą do bardzo typowych. Praktycznie każdy przedsiębiorca jest w stanie je zrealizować, bo ściśle wiążą się prowadzeniem firmy.

Wstępem do aktywności na BIZnest Koncie jest jego założenie. Proces zaczyna się od złożenia do 30 listopada 2019 r. wniosku o ten rachunek na stronie promocji. Kolejny krok to podpisanie z Nest Bankiem do 9 grudnia 2019 r. umowy ramowej o prowadzenie BIZnest Konta.

Po dopełnieniu formalności nadejdzie czas na wykazanie się aktywnością w korzystaniu z rachunku. Do 31 grudnia 2019 r. trzeba zapewnić wpływ na nowo otwarte konto w wysokości przynajmniej 2000 zł. Ponadto, w tym samym miesiącu, w którym zostanie zrealizowany ten warunek, konieczne jest opłacenie z BIZnest Konta składki ZUS w wysokości min. 250 zł (przepisy pozwalają, by składka była opłacona z różnych rachunków w częściach. Dla ZUS-u ważne jest, by w miesiącu wpłynęła cała należność) lub zapłacenie miesięcznej zaliczki na podatek dochodowy.

W miesiącu następującym po tym, w którym zostaną zrealizowane powyższe zadania, bank przekaże pierwszą część nagrody – 50 zł. Kolejne trzy transze w takiej samej wysokości Nest Bank wypłaci za każdy z 3 kolejnych miesięcy, w których uczestnik promocji wykaże się identyczną aktywnością jak w pierwszym miesiącu po założeniu konta.

Załóż BIZnest Konto w Nest Banku

Dla kogo nawet 400 zł za terminal?

Jak wspomnieliśmy, oprócz premii za aktywność, do wzięcia jest też nawet 400 zł za skorzystanie z terminala płatniczego oferowanego przez First Data Polska SA. Wysokość nagrody zależy od deklarowanego okresu używania urządzenia: każdy rok to 100 zł premii. Tak więc maksymalny bonus przysługuje za 4 lata korzystania z terminala.

Ważne, że podpisanie umowy z First Data musi nastąpić najpóźniej 30 dni od otwarcia BIZnest Konta, a w ciągu 60 dni od tego momentu na rachunku musi zostać zarejestrowany pierwszy wpływ z tytułu transakcji na terminalu.

To trzeba wiedzieć

Warto wspomnieć o kilku sprawach, kluczowych dla tego, by udział w tej promocji zakończył się sukcesem. Po pierwsze definicja wpływu na rachunek. Regulamin mówi, że mogą to być wpłaty gotówkowe, przelewy, zwroty operacji dokonanych kartą. Ważne, by transakcje nie były operacjami między rachunkami (indywidualnymi lub firmowymi) uczestnika promocji.

Kolejna kwestia dotyczy zaliczki podatkowej. Nest Bank ma prawo zwrócić się do klienta o udokumentowanie, że wpłacona do urzędu skarbowego kwota stanowi pełną należność za dany okres rozliczeniowy. W przypadku otrzymania z banku takiej prośby, trzeba w określony przez Nest Bank sposób i w narzuconym terminie przekazać dokument potwierdzający prawidłowość kwoty na przelewie do US. Bez tego Nest Bank uzna, że warunki promocji nie zostały spełnione i nie wypłaci za ten okres nagrody.

Dodajmy, że premia za udział w tej akcji stanowi przychód firmy i trzeba się z niej rozliczyć przed fiskusem.

Przydatne informacje o BIZnest Koncie

Nest Bank prowadzi BIZnest Konto bezwarunkowo za darmo. Nie pobiera też prowizji za korzystanie z karty debetowej i wypłaty z bankomatów w Polsce. Aby nie narażać się na niepotrzebne koszty należy unikać operacji w placówkach banku (wpłata/wypłata – 0,15% kwoty, min. 5 zł; prowizja za zlecenie przelewu – 5 zł), otwierania dodatkowych kart płatniczych (każda kosztuje 25 zł) oraz korzystania z bankomatów za granica (prowizja wynosi 5 zł + 3% wypłacanej kwoty za przewalutowanie).

Naszym zdaniem

Sięgnięcie po 200 zł za założenie rachunku i zapewnienie wpływów oraz dokonywanie przelewów do ZUS lub US, nie jest wielką sztuką. Zdobycie 400 zł za terminal płatniczy niestety nie będzie dostępne dla każdego, wszak wielu przedsiębiorców już korzysta z terminali POS, a są i tacy, którzy ich po prostu nie potrzebują w swojej działalności.

Czytaj też: Citi Handlowy: 400 zł do Biedronki za skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity

Czytaj też: Santander Bank Polska: 150 zł za przekierowanie wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę 

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments