Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nawet 6,5% w skali roku z Lokatą Plus od Volkswagen Bank

Dzięki Lokacie Plus z oferty Volkswagen Bank możesz liczyć nie tylko na konkurencyjne oprocentowanie na poziomie nawet 6,5% w skali roku – bank zagwarantuje Ci również wypłatę aż 50% naliczonych odsetek w przypadku zerwania depozytu przed terminem. To jednak nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze zyskasz zakładając Lokatę Plus i jak skorzystać z propozycji Volkswagen Bank.

Wystarczyły dwie obniżki głównych stóp procentowych NBP, aby pociągnąć w dół średnie oprocentowanie lokat terminowych. Banki ograniczyły również liczbę długoterminowych lokat promocyjnych pozwalających sięgać po wysokie odsetki w zamian za spełnienie dodatkowych warunków. Każdego tygodnia sytuacja deponentów staje się trudniejsza. Mając na uwadze niesprzyjające otoczenie warto przyjrzeć się bliżej Lokacie Plus od Volkswagen Bank, która już na pierwszy rzut oka zachęca oprocentowaniem do 6,5% w skali roku.

Co zyskasz zakładając Lokatę Plus w Volkswagen Bank?

Najistotniejszym aspektem podczas wyboru lokaty terminowej jest jej oprocentowanie nominalne. W końcu to ten parametr ma największy wpływ na wysokość przyszłych odsetek. Lokata Plus w Volkswagen Bank pozwala skorzystać z oprocentowania na poziomie do 6,5% w skali roku. To nie jest jedyna propozycja – oferta oprocentowania z uwagi na okres deponowania środków prezentuje się następująco:

 • 30-59 dni – 5% w skali roku (oprocentowanie stałe),
 • 60-89 dni – 4% w skali roku (oprocentowanie stałe),
 • 90-179 dni – 6,5% w skali roku (oprocentowanie stałe),
 • 180-269 dni – 6,5% w skali roku (oprocentowanie zmienne),
 • 270-360 dni – 4% w skali roku (oprocentowanie zmienne).

Atrakcyjne oprocentowanie nominalne nie jest jednak jedynym elementem wyróżniającym Lokatę Plus na tle konkurencji. Volkswagen Bank daje gwarancję, że w przypadku zerwania lokaty przed terminem wypłaci Ci 50% naliczonych odsetek. To duża zaleta w sytuacji, kiedy nagle będziesz potrzebować, skorzystać ze zdeponowanych pieniędzy. Warto również podkreślić, że maksymalna zsumowana kwota Lokat Plus przypadająca na jednego klienta wynosi 2.000.0000 zł. Minimalna kwota każdej z lokat to z kolei 1.000 zł.

Lokata Plus może być odnawiana automatycznie, a Ty możesz zadecydować, czy wypracowane odsetki mają być przekazywane na Twoje konto, czy dopisywane do kapitału, dzięki czemu na kolejnych odnowionych lokatach pracować będzie coraz większa kwota. Bank stosuje jednorazową kapitalizację odsetek, która ma miejsce na końcu okresu deponowania.

Depozyty w Volkswagen Bank objęte gwarancją w ramach Funduszu Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich. Ochroną objęta jest kwota środków nieprzekraczająca równowartości 100 000 euro, wyrażona w złotych polskich i dotyczy pojedynczego deponenta. Limit odnosi się do sumy środków pieniężnych ulokowanych w Volkswagen Bank.

Kto może założyć Lokatę Plus w Volkswagen Bank?

Lokata Plus jest produktem depozytowym przygotowanym z myślą o potrzebach klientów indywidualnych. Depozyt ten możesz założyć w ramach umowy o prowadzenie rachunku osobistego (Konto e-Direct) lub rachunku oszczędnościowego (Plus Konto) w Volkswagen Bank. Z oferty możesz skorzystać wygodnie przez internet, otwierając konto on-line o dowolnej porze lub jeśli posiadasz już rachunek – kontaktując telefonicznie lub poprzez aplikację mobilną banku.

Konto e-Direct w Pakiecie Standard i w Pakiecie Złotym z kartą Visa

Konto e-Direct jest flagowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym oferowanym przez Volkswagen Bank. Konto i karta w Pakiecie Standard są prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie. Wśród kolejnych korzyści wynikających z posiadania Konta e-Direct wymienić można m.in.:

 • 0 zł za pierwszych 250 przelewów;
 • 0 zł za wydanie, wznowienie i obsługę karty Visa;
 • 0 zł za ubezpieczenie w Pakiecie Podstawowym (wydłużona gwarancja na zakupiony sprzęt RTV/AGD oraz dodatkowa ochrona środków na rachunku);
 • bezprowizyjną sieć bankomatów w całym kraju;
 • płatności mobilne kartami Visa: telefonem, zegarkiem lub opaską sportową;
 • zniżki przy płatności kartą w Visa Benefit Program;
 • wygodna w obsłudze bankowość internetowa i aplikacja mobilna Volkswagen Bank.

Konto e-Direct oferowane jest również jako konto dla bardziej wymagających, tj. w Pakiecie Złotym z kartą Visa Gold. Za wydanie, wznowienie i obsługę tej karty bank nie pobiera żadnych opłat. Prowadzenie konta w tym pakiecie to 9 zł miesięcznie, ale w zamian możesz liczyć na większy wachlarz korzyści, niż ten z Pakietu Standardowego, tj.:

 • brak dodatkowych opłat za przewalutowanie transakcji zagranicznej na całym świecie;
 • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i Europie;
 • bezpłatny zakres ubezpieczenia w Pakiecie Gold: m.in. Assitance Medyczny, wydłużona gwarancja na sprzęt RTV/AGD, ochrona w razie zgubienia wartościowych rzeczy (klucze, dokumenty, itp.)
 • płatności mobilne kartami Visa: telefonem, zegarkiem lub opaską sportową;
 • zniżki przy płatności kartą w Visa Benefit Program;
 • wygodna w obsłudze bankowość internetowa i aplikacja mobilna Volkswagen Bank.

Plus Konto, czyli rachunek oszczędnościowy Volkswagen Bank

Plus Konto jest nowoczesnym i wygodnym w obsłudze rachunkiem oszczędnościowym pozwalającym pomnażać zgromadzone środki z jednoczesnym zachowaniem elastycznego dostępu do pieniędzy. Wśród korzyści wynikających z posiadania Plus Konta wymienić można:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta;
 • oprocentowanie 5% w skali roku – dotyczy salda na rachunku powyżej 50.000 zł. Poniżej tego limitu oprocentowanie wynosi 4,5% w skali roku;
 • dostęp do konta za pomocą aplikacji mobilnej banku, bankowości internetowej lub telefonicznie poprzez kontakt z Infolinią

Każdego miesiąca możesz wykonać jeden bezpłatny przelew wewnętrzny z Plus Konta. Drugi i kolejne przelewy w miesiącu kalendarzowym są płatne. Koszt pojedynczego przelewu wewnętrznego – zleconego przez bankowość elektroniczną, aplikację mobilną lub telefonicznie – wynosi 2 zł. Przelew wewnętrzny zlecony za pośrednictwem konsultanta banku kosztuje 3 zł.

Naszym zdaniem

Lokata Plus w Volkswagen Bank zachęca wysokim oprocentowaniem, które może wynosić nawet 6,5% w skali roku. Dodatkowo depozyt ten daje możliwość ulokowania kwoty już od 1.000 zł do nawet 2.000.000 zł, w nielimitowanej liczbie lokat, co jest ukłonem w stronę zdecydowanej większości klientów indywidualnych.

Decydując się na wyższą wpłatę musisz jednak pamiętać o limicie ochrony w ramach Funduszu Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich, który stanowi równowartość 100.000 euro w złotych polskich w odniesieniu do pojedynczego deponenta.

Na duży plus zasługuje również gwarancja wypłaty połowy naliczonych odsetek w przypadku zerwania Lokaty Plus przed terminem, co jest rozwiązaniem szczególnie rzadko oferowanym przez inne banki. Wiele osób doceni również elastyczny okres oszczędzania wynoszący od 30 do 360 dni.

Skorzystanie z Lokaty Plus jest możliwe po założeniu konta osobistego e-Direct lub rachunku oszczędnościowego Plus Konto. Co ważne Konto e-Direct w Pakiecie Standard oraz Plus Konto są prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie. Może być to zatem dobra okazja do jednoczesnego pomnażania oszczędności na Lokacie Plus oraz korzystania z pozostałych produktów i bezpłatnych usług dodanych oferowanych przez Volkswagen Bank.

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

 

Advertisement

Oceń artykuł
4.9

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments