Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Alior Bank tnie ceny paliwa dla firm i oferuje aż 2900 zł premii! 

Alior Bank przygotował nie lada gratkę dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Równoległe uczestnictwo w trzech promocjach pozwala zdobyć nawet 2.900 zł premii. Dodatkowo prowadzenie iKonta Biznes jest bezwarunkowo bezpłatne. Do końca 2024 roku bank nie pobiera też opłat za korzystanie z karty debetowej. Sprawdź, jak sięgnąć po maksymalną kwotę premii i zwiększyć efektywność swojego biznesu. 

Wzrost kosztów towarzyszących prowadzeniu działalności gospodarczej jest jednym z podstawowych wyzwań, z którym mierzą się aktualnie przedsiębiorcy. Potrzeby te doskonale rozumie Alior Banki proponując swoim klientom firmowym szereg produktów i usług ułatwiających skuteczne zarządzanie biznesem. Biorąc udział w promocjach związanych z założeniem konta i aktywnością na rachunku możesz zdobyć nawet 2.900 zł premii. Na ostateczny bonus składają się następujące kwoty:

 • 400 zł na start;
 • do 1.500 zł za aktywność;
 • do 1.000 zł zwrotu za paliwo.

Udział w każdej akcji wymaga spełnienia określonych warunków, jednak są one w zasięgu większości przedsiębiorców. Co ważne, nie musisz wywiązywać się ze wszystkich oczekiwań Alior Banku. Nie ma zatem zagrożenia, że niespełnienie pojedynczego warunku przekreśli szansę na jakikolwiek bonus.

Połączenie wysokiej premii z bezwarunkowo bezpłatnym kontem firmowym i zwolnieniem z opłat za kartę debetową (do końca 2024 r.) tworzy zestaw, który powinien wziąć pod uwagę każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zapoznaj się zatem ze szczegółowymi warunkami każdej z trzech promocji przygotowanych przez Alior Bank.

400 zł na start za założenie iKonta Biznes lub Rachunku 4×4

Akcja „400 zł na start” skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadają i nie posiadały w przeciągu ostatnich 12 miesięcy żadnego produktu dla przedsiębiorców w Alior Banku. Jeśli spełniasz powyższy warunek to wystarczy, że:

 1. Do 31 stycznia 2024 roku złożysz kompletny wniosek internetowy o iKonto Biznes lub Rachunek 4×4 przez stronę internetową banku lub przez bankowość internetową Alior Online.
 2. W trakcie wypełniania wniosku wprowadzisz w oznaczonym polu kod promocji „PROMO400” (wypełniając wniosek przez Alior Online wniosek zostanie objęty promocją automatycznie – bez konieczności podawania kodu).
 3. Do 15 dni kalendarzowych od złożenia wniosku zawrzesz umowę a bank otworzy rachunek.
 4. W okresie 45 dni kalendarzowych od otwarcia rachunku wykonasz z nowo otwartego konta przelew do ZUS (Zakładu Ubezpieczeń Społecznych) lub US (urzędu skarbowego).
 5. Nie zamkniesz rachunku, nie przekształcisz go w inny typ rachunku ani nie wypowiesz umowy do momentu wypłacenia premii.

To wszystko. Premia zostanie przekazana na Twoje konto firmowe w Alior Banku do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji. Możesz otrzymać tylko jedną taką nagrodę.

Nawet 1.500 zł premii za regularne bankowanie

Najwyższy bonus możesz zdobyć biorąc udział w promocji „1 500 zł dla firm”. W ramach tej akcji premiowana jest aktywność na koncie firmowym. Warto jednak podkreślić, że za każdą czynność Alior Bank wypłaca nagrodę cząstkową, więc możesz skupić się wyłącznie na usługach powiązanych z profilem Twojej działalności gospodarczej. Co prawda wiąże się to z niższą kwotą potencjalnej premii, ale daje możliwość dodatkowego zarobku przy okazji realizacji standardowych czynności związanych z prowadzeniem firmy tj. przelewy do ZUS i US.

Z promocji „1 500 zł dla firm” mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, które:

 • przed przystąpieniem do promocji nie posiadały żadnego produktu dla przedsiębiorców w Alior Banku;
 • w okresie promocji złożyły wniosek internetowy o iKonto Biznes lub Rachunek 4×4.

Na 1 500 zł nagrody składa się 12 premii cząstkowych, które wypłacane są każdego miesiąca. Maksymalna kwota pojedynczej premii cząstkowej wynosi 125 zł i składa się ona z następujących komponentów (wszystkie operacje muszą być przeprowadzane za pomocą rachunku firmowego w Alior Banku):

 • 20 zł – za przelew do ZUS lub US na kwotę min. 500 zł każdy (bez zleceń stałych i przelewów natychmiastowych);
 • 10 zł – za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany na kwotę min. 100 EUR;
 • 25 zł – za wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji kartą debetową lub kartami debetowymi do rachunku firmowego na kwotę min. 2 000 zł (w regulaminie promocji wymienione są transakcje wykluczone np. w kasynach i zakładach bukmacherskich);
 • 10 zł – za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, jeżeli na rachunek uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł;
 • 25 zł – za wymianę walutową na rynku transakcji kasowych (spot) na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w ramach usługi Autodealing lub za wykonane przewalutowania pomiędzy swoimi rachunkami w ramach firmy na łączną kwotę min. 5 000 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej;
 • 15 zł – za wykonanie w miesiącu minimum trzech przelewów zagranicznych lub przelewów krajowych w walucie obcej;
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku w następującej wysokości:
  • 5 zł – za saldo od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł;
  • 10 zł – za saldo od 50 000,01 zł do 100 000,00 zł;
  • 15 zł – za saldo od 100 000,01 zł.

Premia będzie wypłacona pod warunkiem wykonania minimum 4 transakcji kartą debetową lub kartami debetowymi wydanymi do konta firmowego w danym miesiącu kalendarzowym – wymóg ten nie dotyczy pierwszego miesiąca uczestnictwa w promocji.

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Tanie tankowanie, czyli do 1.000 zł zwrotu za zakupy na stacjach paliw

Promocja „Premia Moneyback” skierowana jest do przedsiębiorców, którzy do 31 marca 2024 roku zawrą umowę o kartę debetową Mastercard z Plusem oraz na dzień rozpoczęcia akcji nie posiadali żadnej karty debetowej wydanej do konta firmowego w Alior Banku. Nagrodą tym razem jest 10% moneyback – do 200 zł miesięcznie – za transakcje na stacjach paliw. Zwrot obowiązuje przez 5 kolejnych miesięcy od momentu zawarcia umowy o kartę. Premia zostanie naliczona, jeśli uczestnik promocji spełni w każdym miesiącu rozliczeniowym łącznie następujące warunki:

 • wykona transakcje bezgotówkowe lub gotówkowe na wszystkich swoich Kartach z Plusem na łączną kwotę minimum 500 zł;
 • wykona minimum jeden przelew do ZUS lub US z konta firmowego.

Brak spełniania chociaż jednego z warunków spowoduje utratę premii w danym miesiącu rozliczeniowym. Nagroda wypłacana będzie na rachunek firmowy uczestnika promocji do 15-go dnia roboczego miesiąca, który występuje po miesiącu rozliczeniowym.

Przy okazji warto wspomnieć o promocji „Karta z Plusem za 0 zł”, dzięki której przedsiębiorca jest zwolniony do 31 grudnia 2024 r. z następujących opłat:

 • opłaty za kartę debetową;
 • opłaty dodatkowej za korzystanie z karty debetowej;
 • opłaty za korzystanie z karty debetowej.

Uczestnikiem promocji jest przedsiębiorca, który zawrze umowę o co najmniej jedną Kartę z Plusem do przynajmniej jednego z następujących rachunków firmowych: iKonto Biznes, 4×4, Plan Biznes lub Partner, oraz który przed okresem przystąpienia do promocji nie posiadał żadnej karty debetowej wydanej do konta firmowego.

Ile kosztuje iKonto Biznes w Alior Banku?

W ofercie Alior Banku można znaleźć kilka rodzajów kont firmowych, które dopasowane są do zróżnicowanych oczekiwań przedsiębiorców oraz skali prowadzonego biznesu. Flagowym rachunkiem przeznaczonym dla mikrofirm jest iKonto Biznes. Podstawowe koszty związane z posiadaniem tego rachunku prezentują się następująco:

 • 0 zł – za prowadzenie rachunku podstawowego;
 • 0 zł – za prowadzenie rachunku lokacyjnego;
 • 0 zł – za wydanie i korzystanie z karty Mastercard z Plusem (do końca 2024 r.);
 • 0 zł – za przelew na rachunek w innym banku (ELIXIR);
 • 0 zł – za przelew transgraniczny/SEPA (realizowany w trybie zwykłym z opcją kosztową SHA);
 • 0 zł – za korzystanie z bankomatów w oddziałach Alior Banku;
 • 0 zł – za aplikację księgową na zafirmowani.pl.

Naszym zdaniem

Alior Bank kolejny raz udowadnia, że jest w gotowy zawalczyć o uwagę przedsiębiorców za pomocą solidnie przygotowanej oferty promocyjnej. Maksymalna kwota bonusu na poziomie 2 900 zł pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Co prawda zdobycie premii w takiej wysokości wymaga udziału w 3 odrębnych promocjach, ale bank nie zabrania łączyć ich ze sobą. Za podjęciem współpracy z Alior Bankiem przemawia również brak opłat za prowadzenie iKonta Biznes i wybrane usługi bankowe.

Z drugiej strony trzeba podkreślić, że zdobycie premii w maksymalnej kwocie wymaga prowadzenia określonego rodzaju działalności – nie każdy przedsiębiorca posiada bowiem kasę fiskalną lub rozlicza się w walutach obcych. Nie przeszkadza to jednak zdobywaniu premii cząstkowych za standardowe czynności, jak płatności kartą lub przelewy do ZUS lub US. Stosunkowo łatwo jest też otrzymać 400 zł premii powitalnej i do 1 000 zł zwrotu za paliwo. Wszystko to sprawia, że warto przyjrzeć się bliżej ofercie promocyjnej przygotowanej dla przedsiębiorców przez Alior Bank.

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE

Pamiętaj, że wszystkie premie wypłacane w ramach opisywanych promocji stanowią przychód podatkowy z działalności gospodarczej, co przekłada się na obowiązek rozliczenia ich według właściwych zasad opodatkowania.

Porównaj konta firmowe
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments