Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

Nest Bank: 4% na koncie Nest Oszczędności przez 6 miesięcy

W najnowszej promocji Nest Konta z oferty Nest Banku nagrodą jest… podwyższone do 4% oprocentowanie rachunku Nest Oszczędności. Tyle można zyskać dla kwot do 20.000 zł przez 6 miesięcy po spełnieniu dwóch warunków. Dodatkowo na oszczędzających czeka też atrakcyjna Nest Lokata Witaj, konto Nest Skarbonka i rachunek Nest Rodzinne Oszczędności.

Znalezienie interesującej oferty oszczędnościowej jest coraz trudniejsze. Banki stopniowo obniżają wysokość oprocentowania, ograniczają kwoty, które można ulokować na podwyższony procent i skracają okresy promocyjnych depozytów.

Na tym tle propozycja Nest Banku wygląda bardzo atrakcyjnie, nawet jeśli uwzględni się konieczność spełnienia kilku warunków, by zasłużyć na nagrodę. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej ofercie, która obowiązuje do 31 sierpnia 2019 r. Pula nagród jest jednak ograniczona do 500, więc promocja może się zakończyć przed czasem (bank poinformuje o tym na stronie akcji).

Okres karencji

Na początek bardzo istotna informacja dotycząca okresu karencji. Regulamin akcji „4% na Koncie Oszczędnościowym” wyklucza z niej osoby, które były posiadaczami rachunku osobistego w Nest Banku w ostatnich 24 miesiącach przed przystąpieniem do opisywanej promocji. Nie mogą w niej wziąć udziału także ci, którzy już złożyli wniosek o Nest Konto i jest on rozpatrywany.

Droga po nagrodę

Pierwszy krok to oczywiście złożenie na stronie promocji wniosku o Nest Konto (wraz z kartą debetową) i rachunek Nest Oszczędności. Trzeba to uczynić do 31 sierpnia 2019 r. Później, do 13 września 2019 r., należy podpisać umowę o oba rachunki.

Po załatwieniu formalności nadejdzie czas na wypełnienie warunków aktywności. Do 15 października 2019 r. należy zapewnić wpływ wynagrodzenia (w wysokości min. 1000 zł) na Nest Konto. Następnie w każdym miesiącu, w którym rachunek osobisty zostanie zasilony wynagrodzeniem, trzeba też wydać kartą min. 500 zł (liczba transakcji nie ma znaczenia).

Zrealizowanie powyższych warunków (wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł i dokonanie „plastikiem” transakcji na kwotę min. 500 zł) oznacza wypłacenie za dany miesiąc podwyższonego do 4% oprocentowania na koncie Nest Oszczędności. Bonus będzie naliczany dla kwot do 20.000 zł i można go otrzymać maksymalnie za 6 miesięcy.

UWAGA: jeśli bank stwierdzi, że za poprzedni miesiąc warunki promocji nie zostały spełnione, to od następnego dnia roboczego obniży oprocentowanie do standardowego i będzie ono obowiązywało do końca akcji. Nie ma możliwości odzyskania bonusowego oprocentowania.

Otwórz Nest Konto, by zyskać 4% na rachunku Nest Oszczędności

Ważne informacje o wpływie i transakcjach kartą

Przede wszystkim kwestia wynagrodzenia. Dla Nest Banku są nim nie tylko wpływy z tytułu umowy o pracę, ale także te związane z umową o dzieło czy zlecenie. Definicja zamieszczona w regulaminie obejmuje także rentę, emeryturę, stypendia oraz świadczenia w programie Rodzina 500+.

Bank zastrzegł, że może poprosić uczestnika promocji o udokumentowanie, że otrzymywane wpływy spełniają warunki regulaminu. Trzeba to będzie zrobić w ciągu 7 dni w sposób jaki wskaże bank w przesłanej korespondencji.

W przypadku transakcji kartą jest mniej obostrzeń. Oczywiście nie będą brane pod uwagę płatności zwrócone i anulowane. Warunków promocji nie spełnią też wypłaty gotówkowe (cashback), płatności za gry hazardowe oraz wszelkie transakcje związane z wymianą walut.

Warto też wiedzieć, że wykorzystywanie Nest Konta do celów związanych z działalnością gospodarczą oznacza wykluczenie z grona uczestników akcji.

Słów kilka o oprocentowaniu

Jak wspomnieliśmy, przy spełnieniu warunków promocji podwyższone oprocentowanie może być naliczane dla kwot do 20.000 zł maksymalnie przez 6 miesięcy. W przypadku przekroczenia wspomnianego progu wszystkie środki na rachunku Nest Oszczędności będą oprocentowane na 2%.

Uczestnik akcji, który do 15 października 2019 r. nie zapewni wymaganego wpływu, zostanie objętym promocyjnym oprocentowaniem dla nowych klientów. Aktualnie wynosi ono do końca drugiego pełnego miesiąca posiadania rachunku osobistego 2,25% w skali roku dla kwot do 50.000 zł, a dla nadwyżki 2%.

Poza promocjami wszystkie środki oprocentowane są wg zmiennej stawki związanej ze współczynnikiem WIBOR 3M. Aktualnie jest to 1,2% w skali roku.

Inne propozycje dla oszczędzających

Zacznijmy od 6-miesięcznej Nest Lokaty Witaj, którą można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia Nest Konta. Jej oprocentowanie wyniesie 4% w skali roku dla kwot do 10.000 zł, o ile w ciągu 60 dni od jej uruchomienia na Nest Konto wpłynie wynagrodzenie.

Druga propozycja to rachunek regularnego oszczędzania Nest Skarbonka. Można na nim regularnie odkładać pewne kwoty na określony cel, ale i od razu wpłacić „wkład własny”. To ważne, bo przez 6 miesięcy od założenia Nest Skarbonki oprocentowanie kwot do 5000 zł wynosi 3% w skali roku.

Nest Rodzinne Oszczędności to konto skłaniające swoimi warunkami do regularnego odkładania określonej sumy przez 5, 10 lub 15 lat. Bonus wypłacany przez bank zależy od wpłacanej co miesiąc kwoty, długości oszczędzania, ale i… liczby dzieci w rodzinie. W jednym z wariantów, w pierwszym roku oszczędzania oprocentowanie może wynieść 5,67%.

Rachunek osobisty Nest Konto

Założenie i posiadanie Nest Konta nie wiąże się z żadnymi opłatami. Darmowe jest również korzystanie z karty i wszystkich bankomatów w Polsce. I to bez żadnych warunków.

Naszym zdaniem

W czasach, gdy „standardowe” oprocentowanie rachunków oszczędnościowych nie przekracza 1% w skali roku, trudno nie wykrzyknąć „wow!” widząc 4% proponowane przez Nest Bank na rachunku Nest Oszczędności. Radość psuje nieco fakt, że warunkiem jego uzyskania jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na nowo otwarty rachunek osobisty.

Nie pomogą żadne „kombinacje”, bo bank może poprosić o udokumentowanie, że wpływy są faktycznie wynagrodzeniem. Kto może, powinien skorzystać z oferty Nest Banku, bo, jak pokazaliśmy, ma on także inne ciekawe propozycje dla oszczędzających, więc jest możliwość osiągnięcia dodatkowych korzyści.

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments