Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 0% – sprawdź czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego zero procent?

Kredyt 0% wydaje się atrakcyjną propozycją. Zaraz jednak pojawia się wątpliwość: czy banki pożyczają pieniądze bez żadnych kosztów? Zawsze warto sprawdzić szczegóły oferty. Wyszukanie darmowego kredytu ułatwi znajomość RRSO.

Kredyt gotówkowy nieodłącznie wiąże się z kosztami: prowizją i odsetkami. Wydaje się, że pożyczkę 0% można uzyskać jedynie w firmie pozabankowej i to tylko krótkoterminową chwilówkę na niewielką kwotę.

Banki mniej chętnie przygotowują takie oferty dla swoich klientów, choć oczywiście warto szukać promocji i obniżonych kosztów. Jednak kredyt gotówkowy zupełnie za darmo pojawia się rzadko. Częściej można spotkać się z finansowaniem 0% przy sprzedaży na raty w sklepach RTV, AGD czy ze sprzętem komputerowym.

Czy kredyt 0% oznacza, że pożyczam pieniądze za darmo?

Kredyt 0% nie zawsze oznacza zupełny brak kosztów. Warto sprawdzić szczegóły oferty. Opcji jest kilka. Pierwsza, najkorzystniejsza, kiedy Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%. Kolejne warianty to:

 • oprocentowanie równe 0%
 • lub prowizja równa 0%.

W przypadku „zerowego” RRSO klient nie poniesie żadnych kosztów związanych z udzielonym kredytem. Do zwrotu będzie tylko pożyczona przez bank kwota kapitału. Takie oferty są jednak rzadkością. Najczęściej kredyt 0% oznacza:

 • 0% prowizji — ale z koniecznością zapłaty odsetek lub
 • 0% odsetek — ale za to bank naliczy prowizję.

W każdej z powyższych opcji, pomimo promocyjnych warunków, klient zapłaci część kosztów.

Kto może zaciągnąć kredyt 0%?

Kredyt 0% może uzyskać osoba pełnoletnia, która posiada odpowiednio wysoką zdolność kredytową, ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełnia dodatkowe wymagania banku. Warunki mogą być różne. W przypadku firm pozabankowych udzielenie pożyczki za darmo wiąże się z koniecznością terminowej spłaty zobowiązania.Dodatkowo z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci.

Kredyt 0% może być również skierowany tylko do określonego kręgu osób, np. tych, którzy wcześniej nie korzystali z produktów kredytowych banku. Szczegółowe warunki zależą od indywidualnej polityki kredytowej prowadzonej przez kredytodawcę.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt 0%?

Standardowe warunki, które trzeba spełnić w przypadku każdego kredytu, w tym również 0%, to:

 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa
 • posiadanie dochodów akceptowanych przez bank
 • dobra dotychczasowa historia kredytowa — banki sprawdzają BIK
 • wiek — ukończone co najmniej 18 lat
 • pełna zdolność do czynności prawnych.

W przypadku ofert promocyjnych, a do tych można zaliczyć kredyt 0%, najczęściej konieczne będą do spełnienia jeszcze inne warunki. Może to być np.:

 • korzystanie z produktów kredytowych banku po raz pierwszy
 • konieczność skorzystania z innych produktów banku — w szczególności konieczne może być założenie rachunku osobistego lub ubezpieczenie spłaty kredytu
 • złożenie wniosku za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej.

Jakie koszty mogą się pojawić przy kredycie 0%?

Odpowiedź na pytanie, czy z kredytem 0% wiążą się dodatkowe koszty daje RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jeśli RRSO wynosi 0% wówczas kredyt będzie darmowy. RRSO wyższe od 0% oznacza, że trzeba liczyć się koniecznością zapłaty:

Źródłem dodatkowych kosztów może być również skorzystanie z dodatkowego ubezpieczenia. Nie jest ono obowiązkowe, ale brak polisy może wpływać na inne parametry kredytu np. zerowa prowizja i oprocentowanie dostępne są wyłącznie dla klientów, którzy wykupią ubezpieczenie kredytu.

Które banki oferują kredyt 0%?

Liczba ofert kredytowych, gdzie 0% oznacza faktyczny brak kosztów, jest na rynku bardzo ograniczona. Częściej można się spotkać z opcją 0% prowizji lub raty 0% oferowane jako sposób finansowania np. sprzętu RTV i AGD — bez oprocentowania, ale zwykle z prowizją. Przedstawione poniżej oferty zweryfikowane zostały 3 sierpnia 2023 r.

Kredyt 0% w Banku Credit Agricole

Oferta skierowana jest do klientów, którzy nie korzystali wcześniej z produktów kredytowych Banku. Jednym z warunków uzyskania kredytu jest posiadanie lub otwarcie konta w Banku Credit Agricole. Przyznanie kredytu zależy od posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej.

Warunki:

 • Kwota kredytu — do 3.000 zł
 • Okres spłaty: do 12 miesięcy
 • RRSO – 0%
 • Oprocentowanie – 0%
 • Prowizja – 0%

Kredyt 0% prowizji w Banku BNP Paribas

Oferta kredytu możliwa do uzyskania za pomocą bankowości elektronicznej: GOonline lub aplikacji GOmobile. Warunkiem uzyskania kredytu jest konieczność założenia konta osobistego. Kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Warunki:

 • Kwota kredytu — od 1.000 zł do 80.000 zł
 • Okres spłaty — od 6 do 60 miesięcy
 • RRSO – 11,58%
 • Oprocentowanie – 10,99%
 • Prowizja – 0%.

Kredyt dostępny w wersji bez ubezpieczenia i z ubezpieczeniem.

Czy kredyt 0% jest zawsze bardziej opłacalną opcją?

Kredyt 0% może się opłacać w przypadku zupełnego braku kosztów. Takich ofert na rynku jest jednak mało. Dodatkowo kwota darmowego zobowiązania może być nić zbyt niska, aby zaspokoić aktualne potrzeby wnioskodawcy. Oferty promocyjne, związane z częściowym brakiem kosztów, np. bez prowizji, mogą się opłacać, o ile nie wiążą się z koniecznością np. wykupienia ubezpieczenia.

W każdym przypadku warto porównać oferty zarówno w zakresie ewentualnych kosztów, które trzeba ponieść, jak i warunków, które dają możliwość zaciągnięcia zobowiązania. Może się zdarzyć, że standardowa oferta z prowizją i odsetkami będzie bardziej atrakcyjna.

Warto wiedzieć

 1. Kredyt 0% to nie zawsze absolutny brak kosztów.
 2. Kredyt 0% może uzyskać osoba pełnoletnia, posiadająca odpowiednio wysoką zdolność kredytową, która spełnia ewentualne dodatkowe wymagania stawiane przez bank.
 3. Ofertę kredytu 0% warto dokładnie sprawdzić w zakresie ewentualnych kosztów, jak i warunków, które trzeba spełnić, żeby uzyskać finansowanie.
 4. Kredyt 0% może oznaczać konieczność zapłaty prowizji przy oprocentowaniu 0%.
 5. Informację na temat wysokości kosztów kredytu 0% daje RRSO — jeśli jest równe 0% wówczas kredytobiorca nie ponosi żadnych kosztów z tytułu udzielonego finansowania. Obciążenia mogą się jednak pojawić, kiedy skorzystamy z dodatkowych produktów lub usług banku np. wraz z kredytem założymy konto osobiste. RRSO powyżej 0% oznacza, że trzeba zapłacić prowizję lub odsetki.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Co to jest kredyt 0%?

  Kredyt 0% to oferta banku, dzięki której kredytobiorca nie ponosi żadnych kosztów z tytułu uzyskanego finansowania w przypadku RRSO na poziomie 0%. Takich ofert jest jednak niewiele. Kredyt 0% może też oznaczać brak odsetek, ale z koniecznością zapłaty prowizji. Oferta może obejmować 0% prowizji, ale z koniecznością zapłaty odsetek. W każdym przypadku liczą się szczegóły.

 2. Jakie warunki muszą spełnić, żeby uzyskać kredyt 0%?

  Trzeba spełnić standardowe warunki, typowe dla każdego kredytu czyli: posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, mieć co najmniej 18 lat, pełną zdolność do czynności prawnych. W zależności od oferty trzeba czasem spełnić dodatkowe warunki np. korzystać z oferty kredytowej banku po raz pierwszy, założyć rachunek osobisty w banku udzielającym kredytu czy złożyć wniosek o kredyt za pomocą bankowości elektronicznej.

 3. Czy przy kredycie 0% bank sprawdzi moją dotychczasową historię kredytową?

  Tak. Banki przed udzieleniem kredytu badają historię kredytową wnioskodawcy w BIK. Dobra historia kredytowa stanowi jeden z warunków uzyskania kredytu.

 4. Na jaki okres mogę wziąć kredyt 0%?

  Wszystko zależy od oferty banku. Dostępne na rynku oferty dają możliwość uzyskania kredytu na co najmniej 12 miesięcy.

 5. Jaką kwotę przy kredycie 0% mogę uzyskać?

  Kwota kredytu 0% całkowicie bez kosztów będzie niewielka — Bank Credit Agricole oferuje jedynie 3.000 zł. Więcej pożyczą osoby, które zdecydują się na kredyt z prowizją 0% lub z oprocentowaniem 0%, ale z koniecznością zapłaty pozostałych kosztów.

 6. Czy raty 0% to kredyt?

  Tak. Raty 0% oznaczają uzyskanie nieoprocentowanego kredytu z przeznaczeniem na sfinansowanie określonego produktu lub usługi. Dzieki takiej transakcji klient ma możliwość kupna produktu bez konieczności wyłożenia pełnej kwoty od razu i bez dodatkowych kosztów, jakie zwykle są związane z kredytem.

 7. Kto płaci za raty 0%?

  Raty 0% oznaczają dla klienta brak kosztów – warto jednak sprawdzić szczegółowe warunki oferty i potwierdzić czy faktycznie RRSO takiego zobowiązania wynosi 0%. Bank w takiej sytuacji nie zarabia na odsetkach czy prowizji, ale zyskuje potencjalnego klienta, który może skorzystać z już oprocentowanego kredytu w przyszłości. 

PORÓWNAJ KREDYTY
Izabela Stachura-Adamczyk
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments