Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Promocje

ING Bank Śląski: do 160 zł za założenie Konta z Lwem

Zdobycie 110 zł premii za otwarcie konta w ING Banku Śląskim wymaga jedynie aktywnego korzystania z karty. Bonus można podwyższyć do 160 zł, decydując się na nieco większą aktywność i zrealizowanie dodatkowych działań.

Promocje Konta z Lwem, w różnych jego odmianach, to już dobrze ugruntowana tradycja. Bank organizuje je cyklicznie co kwartał i uruchamia kolejne edycje bez dnia zwłoki. Najnowsza odsłona tej akcji potrwa do 30 września 2021 r. Do zdobycia jest 110 lub 160 zł, zależnie od rodzajów aktywności na koncie, które zdecyduje się zrealizować uczestnik promocji.

Zysk można jeszcze powiększyć o 50 zł w ramach programu poleceń, ale z racji obowiązujących w nim zasad jest to dość trudne. Po prostu niewiele osób decyduje się na polecanie rachunków w ING innym, gdyż regulamin programu rekomendacyjnego wymaga, by polecony podał nie tylko otrzymany od polecającego specjalny kod, ale także jego personalia i adres zamieszkania.

Adresaci promocji

Skoncentrujmy się więc na zasadach dotyczących promocji Konta z Lwem w wersji Direct i Komfort. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które w okresie między 1 kwietnia 2020 r. a 30 czerwca 2021 r. nie posiadały w ING rachunku osobistego. Regulamin wyklucza z ubiegania się o premię także posiadaczy i współposiadaczy innych produktów w ING.

Otwórz Konto z Lwem w ING, by zgarnąć nawet 160 zł premii

110 zł lub 160 zł premii

Pierwszy krok w staraniach o nagrodę, to otwarcie do 30 września 2021 r. na stronie promocji Konta z Lwem Direct lub Komfort. Na tym etapie trzeba też zawnioskować o kartę debetową, założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) oraz wyrazić zgody marketingowe.

110 zł premii bank przyzna uczestnikowi promocji za wykonanie do 31 grudnia 2021 r. transakcji bezgotówkowych kartą (dozwolone są też płatności mobilne) lub Blikiem na łączną kwotę min. 1000 zł.

Chcąc zyskać 160 zł zamiast 110, trzeba do końca grudnia spełnić dodatkowe warunki. Mianowicie, wykonać min. 3 płatności Blikiem w sklepach internetowych (mogą to być transakcje zrealizowane w ramach „podstawowej” premii), przynajmniej w 3 miesiącach zapewnić wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł, otworzyć choć 1 cel oszczędnościowy na OKO i dopilnować, by 31 grudnia 2021 r. było na nim min. 300 zł.

Premia, w wysokości zależnej od spełnionych warunków aktywności, wpłynie na nowo otwarte konto do 14 stycznia 2022 r.

Pewne ograniczenia

Trzeba zaznaczyć, że wymagany przez regulamin wpływ musi pochodzić z rachunku, który nie jest prowadzony dla osoby indywidualnej. Niedozwolone są też wpłaty własne w oddziale czy bankomacie.

Na szczęście transakcje bezgotówkowe są rozumiane przez bank bardzo szeroko. Można je realizować zarówno w punktach stacjonarnych, jak i przez internet czy telefon. Przypominamy, że dla zdobycia 160 zł konieczne jest wykonanie przynajmniej 3 z nich w sklepie internetowym i zapłacenie należności Blikiem.

Cel oszczędnościowy na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to rodzaj subkonta na tym rachunku, na którym jego posiadacz odkłada środki na określony cel (np. wyjazd na wakacje, zakup telewizora). W tej edycji promocji regulamin nie wymaga regularnych wpłat na cel oszczędnościowy utworzony w ramach promocji. Sprawdzi jedynie, czy 31 grudnia 2021 r. będzie na nim min. 300 zł.

Program poleceń

Dla pełnego obrazu sytuacji wspomnijmy jeszcze o zasadach programu poleceń. Chcąc zdobyć 50 zł z tego tytułu, we wniosku o konto trzeba podać kod otrzymany od polecającego oraz wpisać jego personalia, adres zamieszkania i wyrazić zgodę, by został on powiadomiony przez bank o spełnieniu (bądź nie) warunków przez osobę poleconą. Ponadto w dwóch kolejnych miesiącach należy wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł. Dodatkowy bonus bank wypłaci do 25 grudnia 2021 r.

Brzmi pięknie, ale jest pewien „haczyk”: ten, kto zgarnie nagrodę jako polecony, nie będzie mógł uczestniczyć w programie poleceń jako polecający. Tymczasem występowanie w tej roli oznacza 100 zł premii za każdą skuteczną rekomendację, maksymalnie 1000 zł.

Oferta ING Banku Śląskiego

Konto z Lwem Direct to propozycja dla osób, które większość operacji wykonują samodzielnie w bankowości elektronicznej. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo bezpłatne. Korzystanie z karty kosztuje 7 zł/miesiąc, chyba, że jej posiadacz wykona transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł (uwaga: w ING „okres rozliczeniowy” liczony jest od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego).

Bankomaty własne ING Banku Śląskiego, sieci Planet Cash oraz pierwsza wypłata w miesiącu z pozostałych urządzeń są bezpłatne. Kolejne wypłaty z obcych bankomatów kosztują 5 zł. Konto Komfort przeznaczone jest dla osób, które wolą wykonywać operacje w placówkach. Za taką możliwość trzeba zapłacić 15 zł/miesiąc.

Otwarte Konto Oszczędnościowe jest prowadzone bezpłatnie, standardowe oprocentowanie zgromadzonych na nim oszczędności wynosi aktualnie 0,05% w skali roku. Cechą charakterystyczną OKO jest możliwość wykonywania nieograniczonej liczby wewnętrznych przelewów internetowych na rachunki własne w miesiącu.

Naszym zdaniem

Propozycja ING zasługuje na uwagę ze względu na niezwykle proste warunki zdobycia 110 zł nagrody. Sięgnięcie po 160 zł wymaga nieco większego zaangażowania. Dla części osób dość istotnym ograniczeniem może być konieczność zapewnienia wpływu z rachunku nie należącego do osoby prywatnej.

Po stronie plusów oferty banku trzeba wymienić bardzo dobrze funkcjonującą bankowość elektroniczną (zarówno internetową, jak i aplikację mobilną) oraz OKO, które można traktować jako „zwykły” rachunek dzięki nielimitowanej liczbie darmowych przelewów w miesiącu.

Oceń artykuł
5

Powiązane tematy

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments