Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyt gotówkowy - do 255 550 zł na 96 miesięcy

PKO BP - pożyczka gotówkowa

PKO Bank Polski oferuje szereg zróżnicowanych produktów finansowych dla klientów indywidualnych. Bank proponuje m.in. konta osobiste, karty kredytowe, kredyty, ubezpieczenia i możliwość pomnażania oszczędności. Osoby poszukujące pożyczki pozwalającej sfinansować dowolny cel konsumpcyjny powinny przyjrzeć się bliżej pożyczce gotówkowej, którą można zaciągnąć w 100% online przez bankowość elektroniczną iPKO lub aplikację mobilną IKO.

Plusy i minusy

 • Wysoka maksymalna kwota kredytu
 • Powracający klienci mogą spłacać pożyczkę przez maks. 96 miesięcy
 • Możliwość zaciągnięcia pożyczki całkowicie online
 • Wypłata środków nawet w 30 sekund od akceptacji wniosku
 • krótki maksymalny okres spłaty dla nowych klientów - 24 miesiące

Przykład oferty

Kwota
11 100 PLN
Liczba rat
48
Oprocentowanie
9,39 %
Prowizja
0 %
RRSO
13,85 %
Rata miesięczna
509,02 PLN
Całkowity koszt
12 219,40 PLN
Suma spłacanych odsetek
1 119,40 PLN
Wnioskuj o kredyt

Pieniądze na dowolny cel, szybka decyzja kredytowa, możliwość pożyczenia nawet 255.550 zł — to tylko niektóre cechy opisujące pożyczkę gotówkową oferowaną przez PKO Bank Polski. Co ważne propozycja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Sprawdzamy, jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową, jej koszt oraz wymagania banku wobec potencjalnego kredytobiorcy.

Korzystanie kredytów gotówkowych stało się proste. Dzięki temu, że w większości przypadków nie wymagają one zabezpieczeń, a pożyczone środki można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, możliwe jest zaciąganie takich zobowiązań w 100% online. Przed podjęciem decyzji pojawia się jednak często pytanie — czy przedstawiona oferta spełni nasze oczekiwania? Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim zachęca zerową prowizją, szybką wypłatą środków i kwotą pozwalającą zrealizować większość naszych potrzeb. Weźmy zatem pod lupę szczegóły tej oferty.

Jaki jest maksymalny okres i kwota pożyczki gotówkowej w PKO BP?

Pożyczka gotówkowa proponowana przez PKO Bank Polski pozwala pozyskać znaczną kwotę przy mocno zróżnicowanym okresie spłaty. Parametry te zmieniają się w zależności od tego, czy klient miał wcześniej pożyczę lub kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. W szczegółach wygląda to następująco:

 • kwota od 1.500 zł do 255.550 zł — pierwsza pożyczka/kredyt gotówkowy,
 • okres spłaty od 2 do 24 miesięcy — pierwsza pożyczka/kredyt gotówkowy,
 • kwota od 1.276 zł do 224.909 zł — kolejna pożyczka/kredyt gotówkowy,
 • okres spłaty od 2 do 96 miesięcy — kolejna pożyczka/kredyt gotówkowy

Jak działa kalkulator pożyczki gotówkowej w PKO Banku Polskim?

PKO Bank Polski udostępnia na stronie pożyczki gotówkowej wygodny kalkulator pozwalający oszacować orientacyjne koszty potencjalnego zobowiązania. Po określeniu oczekiwanej kwoty i okresu spłaty można szybko sprawdzić:

 • wysokość miesięcznej raty,
 • rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO),
 • całkowity koszt pożyczki,
 • całkowitą kwotę do zapłaty.

Można również zweryfikować, jak skorzystanie z ubezpieczenia pożyczki wpływa na jej koszt. Warto pamiętać, że dodatkowa polisa zabezpiecza kredytobiorcę np. na wypadek poważnej choroby, pobytu w szpitalu czy utraty pracy. Nie powinno się jej oceniać zatem w kategorii samych kosztów. Osoby zaciągające pierwszą pożyczkę w PKO Banku Polski mogą liczyć na korzystniejsze warunki finansowania — można to sprawdzić, zaznaczając odpowiednie pole kalkulatora.

Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim?

Pożyczka gotówkowa w PKO BP oferowania jest osobom, które ukończyły 18 lat, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadają wystarczającą zdolność kredytową. Z propozycji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że osoby, które nie posiadają żadnych relacji z PKO Bankiem Polskim mogą zaciągnąć zadanie pożyczkę na kwotę nie wyższą niż 6.200 zł.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy online w PKO Banku Polskim?

Korzystając z kalkulatora przygotowanego przez bank sprawdziliśmy orientacyjne koszty pożyczki gotówkowej w PKO BP. Stworzyliśmy trzy warianty pożyczki gotówkowej:

 1. 10.000 zł na 24 miesiące dla nowego klienta,
 2. 50.000 zł na 60 miesięcy dla klienta, który posiadał wcześniej pożyczkę w PKO BP,
 3. 220.000 zł na 96 miesięcy dla klienta, który posiadał wcześniej pożyczkę w PKO BP.

W każdym ze scenariuszy kredytobiorca nie korzysta z dodatkowego ubezpieczenia pożyczki gotówkowej. Orientacyjne parametry określane są na dany dzień. W przypadku oprocentowania zmiennego kwota miesięcznej raty podlega wahaniom w czasie. Kalkulacja została przeprowadzona 4 sierpnia 2022 r.

Pożyczka gotówkowa w PKO BP – 10.000 zł na 24 miesiące

W pierwszym wariancie pożyczamy 10.000 zł i rozkładamy spłatę zobowiązania na 2 lata. Nowy klient nie ma możliwości regulowania zobowiązania w dłuższym okresie. Kwota 10.000 zł pozwala zaspokoić doraźne potrzeby konsumpcyjne. Parametry pożyczki gotówkowej wyglądają tak:

 • Miesięczna rata: 459 zł
 • RRSO: 9,82%
 • Prowizja: brak
 • Całkowity koszt pożyczki: 1.008 zł
 • Całkowita kwota do zapłaty: 11.008 zł.

Pożyczka gotówkowa w PKO BP – 50.000 zł na 60 miesięcy

W drugim wariancie pożyczamy 50.000 zł i z zamiarem spłaty przez najbliższe 5 lat. Nie jest to nasz pierwszy kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim. Parametry zobowiązania prezentują się następująco:

 • Miesięczna rata: 1.241 zł
 • RRSO: 18,32%
 • Prowizja: brak
 • Całkowity koszt pożyczki: 24.457 zł
 • Całkowita kwota do zapłaty: 74.457 zł.

Pożyczka gotówkowa w PKO BP – 136.500 zł na 96 miesięcy

W tym scenariuszu zaciągamy zobowiązanie na kwotę 220.000 zł z maksymalnym, 8-letnim, okresem spłaty. Koszty takiej pożyczki wyglądają następująco:

 • Miesięczna rata: 3.954 zł
 • RRSO: 16,13%
 • Prowizja: brak
 • Całkowity koszt pożyczki: 159.582 zł
 • Całkowita kwota do zapłaty: 379.582 zł.

Jakie dokumenty niezbędne są do zaciągnięcia pożyczki gotówkowej w PKO BP?

Nowi klienci PKO Banku Polskiego mogą ubiegać się o pożyczkę przez internet do 6.200 zł na podstawie oświadczenia o dochodzie. Oczywiście wymagany jest również aktualny dokument tożsamości. Jeśli wnioskowana kwota jest wyższa konieczne będzie przedstawienie:

 • zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta potwierdzający osiągane dochody,
 • PIT 36/PIT 36L – przedsiębiorcy,
 • PIT-28 – osoby osiągające dochody z najmu.

PKO Bank Polski w trakcie rozpatrywania wniosku o pożyczkę gotówkową akceptuje zarówno dochody osiągane na podstawie umowy o pracę, jak i umowy cywilnoprawnej (umowa zlecenie i umowa o dzieło).

Jak złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową w PKO Banku Polskim?

Procedura ubiegania się o pożyczkę gotówkową w PKO Banku Polskim jest bardzo intuicyjna i zamyka się w trzech prostych krokach:

 1. Wypełnienie wniosku o pożyczkę gotówkową na telefonie lub komputerze.
 2. Sprawdzenie warunków umowy i ich elektroniczna akceptacja.
 3. Pieniądze trafiają na konto.

Obecni klienci PKO Banku Polskiego, którzy złożyli wniosek o pożyczkę gotówkową w serwisie iPKO lub w aplikacji mobilnej IKO mogą otrzymać pieniądze nawet w 30 sekund od akceptacji umowy.

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową w PKO Banku Polskim?

PKO Bank Polski daje możliwość wnioskowania o pożyczkę gotówkową na cztery sposoby:

 1. Samodzielnie w serwisie internetowym iPKO lub w aplikacji mobilnej IKO.
 2. W oddziale PKO Banku Polskiego lub w agencji współpracującej z bankiem.
 3. Przez wideorozmowę — wymagany jest komputer lub telefon z przeglądarką internetową.
 4. Telefonicznie – dzwoniąc pod wskazany numer lub zamawiając kontakt ze strony banku.

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim — przykład reprezentatywny

Przedstawiony poniżej przykład reprezentatywny, przygotowany przez PKO Bank Polski, pozwala określić szacunkowe koszty kredytu. Przykład reprezentatywny zstał zweryfikowany dnia 4 sierpnia 2022 roku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,82%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 12 219,40 zł, oprocentowanie zmienne 9,39%, całkowity koszt kredytu 1 119,40 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 1 119,40 zł), 23 miesięczne raty równe po 509,02 zł i ostatnia rata: 511,94 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.07.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.