mBank od dawna ma renomę pioniera i dostarczyciela nowoczesnych rozwiązań bankowych. Pozostaje także jednym z liderów rynku pod względem liczby prowadzonych kont dla klientów indywidualnych. Przybliżamy, jak wygląda obecna oferta jednego z najpopularniejszych rachunków bankowych – eKonta. Sprawdź!

Ogólna ocena konta:
4.2
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.0
BANKOMATY:
3.5
PREMIE I BONUSY:
4.5
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
3.5
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie rachunku
 • Atrakcyjna oferta oszczędnościowa w ramach rachunku Moje Cele
 • Bezkosztowa obsługa krajowych bankomatów przy wypłacie min. 100 zł
 • Korzystanie ze wszystkich zagranicznych bankomatów bez opłat
 • Darmowy pakiet bezpieczeństwa w sieci (CyberRescue)
 • Korzystny program poleceń - również dla osoby zakładającej konto z polecenia
Wady:
 • Po zmianach w cenniku obowiązuje bezwarunkowa opłata w wysokości 5 zł za korzystanie ze wszystkich obcych bankomatów w Polsce
 • Wysokie prowizje za przewalutowanie dla osób nieposiadających usługi wielowalutowej
Otwórz eKonto i odbierz do 350 zł premii

eKonto do usług w mBanku


mBank to instytucja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Propozycje wspomnianego banku często goszczą w czołówce zestawień oraz rankingów publikowanych przez Rankomat i eBroker.pl. Taka sytuacja dotyczy również kont osobistych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj eKonto  jako uniwersalny rachunek, z którym często są powiązane ciekawe promocje.
Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się aktualnej ofercie eKonta do usług. Zwracamy uwagę nie tylko na nową promocję z maksymalną nagrodą 520 zł. Interesujące wydają się również kwestie związane np. z poziomem opłat za eKonto.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

eKonto do usług stanowi przykład rachunku osobistego „za 0 zł”. Pomimo kolejnych zmian tabeli opłat i prowizji, posiadacze tego ciekawego konta nadal nie muszą płacić za jego prowadzenie. Sztandarowy rachunek osobisty z mBanku jest prowadzony bezpłatnie bez żadnych dodatkowych warunków.

Opłaty za przelewy i kartę
Posiadacz eKonta nie płaci również za wszystkie standardowe przelewy zlecane przez Internet. Chodzi o przelewy wewnętrzne, zewnętrzne (ELIXIR) oraz wpłaty środków na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i urzędu skarbowego. Przelew ekspresowy zlecany online kosztuje natomiast 5 zł, co można uznać za rynkowy standard.
Standardowo przedstawia się także opłata za kartę debetową do eKonta. Korzystanie z niej jest darmowe pod warunkiem wykonania w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych o wartości co najmniej 350 zł. Warto dodać, że do tego limitu wliczają się również operacje wykonane przy pomocy karty kredytowej z mBanku. Brak spełnienia warunku dotyczącego transakcji bezgotówkowych skutkuje naliczeniem posiadaczowi eKonta do usług opłaty 9 zł/miesiąc. W przypadku starszego eKonta osobistego, analogiczna opłata za kartę to 10 zł dla osób, które nie osiągną miesięcznego limitu wartości transakcji (350 zł).  

Opłaty za korzystanie z bankomatów

Bardziej interesująco przedstawia się kwestia kosztów naliczanych posiadaczom eKonta do usług za korzystanie z bankomatów. Od 3 kwietnia 2024 r. zmieniły się opłaty bankomatowe w mBanku. Zgodnie z nowymi zasadami, wypłata poniżej 300 zł z bankomatu mBank i Planet Cash w Polsce będzie kosztować posiadacza eKonta do usług 2,5 zł. Większe wypłaty nadal są darmowe. W przypadku pozostałych bankomatów krajowych, obowiązuje dokładnie ta sama zasada oraz limit kwoty darmowych wypłat (300 zł).

Wypłaty z bankomatów zagranicznych pozostały natomiast bezpłatne, a prowizje za przewalutowanie się nie zmieniły (5,9% wartości transakcji lub 3,5% wartości transakcji dla transakcji kartą z włączoną usługą wielowalutową). 

Starsze eKonto osobiste prezentuje się mniej korzystnie, bo w jego przypadku każda wypłata z obcego bankomatu w Polsce kosztuje 5 zł (niezależnie od wypłacanej sumy). 

 

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

eKonto do usług można otworzyć na promocyjnych warunkach. Aktualnie ten rachunek zapewnia łatwe do uzyskania premie 400 zł + 120 zł, jeśli klient zdecyduje się także otworzyć konto swojemu dziecku. Nie można też zapominać o programie PolecamBank, który gwarantuje spore premie za skuteczne polecanie konta. Warto pamiętać, że osoby zakładające konto „z polecenia” również mogą liczyć na spore korzyści. Poniżej prezentujemy zasady promocji programu poleceń i pozostałych promocji. 

 • Nawet 400 zł premii za spełnienie prostych warunków

  Zasady nowej promocji mBanku są stosunkowo proste. Można do niej przystąpić od 3 kwietnia 2024 r. Promocja „Zyskaj premie z eKontem do usług” jest przeznaczona dla nowych klientów banku, czyli osób, które od 1 stycznia 2020 r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami kont oszczędnościowo-rozliczeniowych i oszczędnościowych z mBanku. Nowi posiadacze eKonta do usług otrzymają następujące nagrody:

  • jedna miesięczna premia 100 zł i dwie kolejne po 50 zł za jednorazowy wpływ co najmniej 1000 zł w danym miesiącu kalendarzowym oraz minimum 8 transakcji kartą, telefonem lub BLIK-iem miesięcznie (uwaga: w pierwszym miesiącu wpływ musi nastąpić przed upływem 7 dni kalendarzowych od otwarcia konta)
  • premia 200 zł za otwarcie eKonta do usług przy pomocy e-dowodu lub poprzez aplikację mobilną banku

  Premia 200 zł przysługuje, jeśli klient spełnił wcześniej warunki uprawniające do otrzymania nagrody za szybki wpływ i transakcje. 

 • Nawet 6,5% na koncie oszczędnościowym Moje Cele

  Promocja „Zyskaj premie z eKontem do usług” przewiduje również nagrodę w postaci wysokiego oprocentowania środków na rachunku do regularnego oszczędzania Moje Cele. Mowa o promocyjnej stawce wynoszącej:

  • 6,50% do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto do usług przez selfie albo e-dowód,
  • 5,30% do kwoty 50 000 zł dla klientów, którzy otworzą eKonto do usług w inny sposób niż przez selfie albo e-dowód
 • 120 zł premii za założenie konta dla dziecka

  Posiadacz nowego eKonta do usług dodatkowo otrzyma 120 zł premii za otwarcie eKonta Junior dla swojego dziecka poniżej 13. roku życia. Konto dla dziecka trzeba otworzyć najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta do usług.

 • Premie w Programie PolecamBank

  Program PolecamBank to dobra szansa na zarobienie pieniędzy dzięki polecaniu kont z mBanku. Za skuteczne polecenia można otrzymać nawet 250 zł.
  W przypadku kont osobistych, otwartych przez aplikację mobilną banku stawki za jedno polecenie wynoszą odpowiednio:

  • 150 zł (eKonto i eKonto możliwości dla osoby w wieku od 18 do 24 lat) 
  • 200 zł (mKonto Intensive)

   

  W przypadku kont osobistych, otwartych innym sposobem (np. w placówce): 

  • 70 zł (eKonto możliwości dla osoby w wieku od 13 do 17 lat)
  • 75 zł (eKonto i eKonto możliwości dla osoby w wieku od 18 do 24 lat)
  • 100 zł (mKonto Intensive)

   

  Spore nagrody przewidziano dla osób zakładających rachunek „z polecenia”. Tacy nowi posiadacze eKonta do usług mogą bowiem korzystać z aktualnych promocji, które opisaliśmy powyżej. 

Otwórz eKonto online

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

eKonto cechuje się dość szerokim pakietem usług dodatkowych. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla osób, które chcą systematycznie oszczędzać. Mowa o usłudze Automatyczne Odkładanie, która polega na zasilaniu konta oszczędnościowego małymi kwotami za każdym razem, gdy klient płaci kartą, robi przelewy lub wypłaca pieniądze z bankomatu. W ramach promocji, którą opisujemy powyżej, automatycznie oszczędzane środki trafiają na konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem do 1,5%.

Pakiet CyberRescue
Bezpłatny pakiet CyberRescue to rozwiązanie zapewniające całodobową pomoc w razie problemów z bezpieczeństwem w sieci (np. włamaniem na e-maila lub Facebooka albo oszustwem w e-sklepie). Dodatkowo klienci mBanku mogą na promocyjnych warunkach kupić jeden z dwóch oferowanych programów antywirusowych (F-Secure SAFE lub BitDefender)

Usługa wielowalutowa
Usługa wielowalutowa dobrze uzupełnia brak opłat za korzystanie z zagranicznych bankomatów. Wspomniana usługa zapewnia o wiele niższe koszty przewalutowania w przypadku wypłat gotówki i zakupów dokonywanych za granicą.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

mBank i eKonto już od ponad 20 lat walczą o „eklienta” na rynku rachunków bankowych. W ciągu tych dwóch dekad udało się „podebrać” bardziej tradycyjnym bankom sporo klienteli. Obecnie mBank obsługuje ponad 5 mln klientów indywidualnych w naszym kraju.

eKonto od samego początku było kontem „za zero”, ale to niestety powoli się zmienia. Jeszcze do niedawna każdy aktywnie korzystający użytkownik tego rachunku mógł bez problemów uniknąć opłat za użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.

Po kwietniowych zmianach cennika mBanku, tradycyjne eKonto osobiste stało się droższe ze względu na bezwarunkową opłatę za korzystanie z obcych krajowych bankomatów (5 zł). mBank równocześnie wprowadził jednak nieco bardziej atrakcyjne eKonto do usług. Nasz opis skupia się właśnie na tym rachunku.

Pomimo wspomnianych zmian, wciąż można liczyć na dodatkowe premie od mBanku za otwarcie eKonta. Obecna promocja pozwala na zyskanie łącznie aż 520 zł nagrody za spełnienie prostych warunków promocji, którą opisaliśmy szczegółowo powyżej. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania