mBank od dawna ma renomę pioniera i dostarczyciela nowoczesnych rozwiązań bankowych. Pozostaje także jednym z liderów rynku pod względem liczby prowadzonych kont dla klientów indywidualnych. Przybliżamy, jak wygląda obecna oferta jednego z najpopularniejszych rachunków bankowych – eKonta. Sprawdź!

Ogólna ocena konta:
4.5
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.0
BANKOMATY:
3.5
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • Aktualna promocja dająca możliwość łatwego uzyskania 300 zł premii
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie rachunku
 • Bezkosztowa obsługa krajowych bankomatów przy wypłacie min. 100 zł
 • Korzystanie ze wszystkich zagranicznych bankomatów bez opłat
 • Darmowy pakiet bezpieczeństwa w sieci (CyberRescue)
 • Korzystny program poleceń - również dla osoby zakładającej konto z polecenia
Wady:
 • Opłaty również za korzystanie z bankomatów mBanku w przypadku pobierania niewielkich kwot
  (poniżej 100 zł)
 • Wysokie prowizje za przewalutowanie dla osób nieposiadających usługi wielowalutowej oraz posiadaczy kart VISA
Otwórz eKonto i odbierz do 300 zł premii

eKonto osobiste w mBanku


mBank to instytucja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Propozycje wspomnianego banku często goszczą w czołówce zestawień oraz rankingów publikowanych przez Rankomat i eBroker.pl. Taka sytuacja dotyczy również kont osobistych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj eKonto  jako uniwersalny rachunek, z którym często są powiązane ciekawe promocje.
Postanowiliśmy dokładniej przyjrzeć się aktualnej ofercie eKonta. Zwracamy uwagę nie tylko na nową promocję z maksymalną nagrodą 300 zł. Interesujące wydają się również kwestie związane np. z poziomem opłat za eKonto.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

eKonto stanowi przykład rachunku osobistego „za 0 zł”. Pomimo kolejnych zmian tabeli opłat i prowizji, posiadacze tego ciekawego konta nadal nie muszą płacić za jego prowadzenie. Sztandarowy rachunek osobisty z mBanku jest prowadzony bezpłatnie bez żadnych dodatkowych warunków.

Opłaty za przelewy i kartę
Posiadacz eKonta nie płaci również za wszystkie standardowe przelewy zlecane przez Internet. Chodzi o przelewy wewnętrzne, zewnętrzne (ELIXIR) oraz wpłaty środków na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i urzędu skarbowego. Przelew ekspresowy zlecany online kosztuje natomiast 5 zł, co można uznać za rynkowy standard.
Standardowo przedstawia się także opłata za kartę debetową do eKonta. Korzystanie z niej jest darmowe pod warunkiem wykonania w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych o wartości co najmniej 350 zł. Warto dodać, że do tego limitu wliczają się również operacje wykonane przy pomocy karty kredytowej z mBanku. Brak spełnienia warunku dotyczącego transakcji bezgotówkowych skutkuje naliczeniem opłaty 7 zł/miesiąc.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Bardziej interesująco przedstawia się kwestia kosztów naliczanych posiadaczom eKonta za korzystanie z bankomatów. Widać, że mBank zdecydowanie promuje wypłaty wynoszące co najmniej 100 zł. Takie operacje w złotych będą bowiem bezpłatne dla osób korzystających ze wszystkich krajowych bankomatów. Za pobranie z bankomatu mniej niż 100 zł (najczęściej 50 zł) każdorazowo trzeba będzie natomiast zapłacić 2,5 zł. Taka opłata dotyczy również operacji realizowanych przy pomocy urządzeń należących do sieci mBanku.
Zerowa i to bezwarunkowo jest natomiast opłata za korzystanie z bankomatów za granicą. Trzeba natomiast pamiętać, że mBank może naliczyć prowizję za przewalutowanie wypłaty. Wynosi ona odpowiednio: 5,9% lub 3,5% (z usługą wielowalutową) – karty VISA oraz 3,0% lub 0,5% (z usługą wielowalutową) – karty MasterCard.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

eKonto dość często można otworzyć na promocyjnych warunkach. Aktualnie ten rachunek zapewnia łatwe do uzyskania 300 zł w promocji „eKonto osobiste plus premia – edycja II”. Nie można też zapominać o programie PolecamBank, który gwarantuje spore premie za skuteczne polecanie konta. Warto pamiętać, że osoby zakładające konto „z polecenia” również mogą liczyć na spore korzyści. Poniżej prezentujemy zasady promocji „eKonto osobiste plus premia” oraz programu poleceń.

 • Nawet 300 zł premii za spełnienie prostych warunków

  Zasady nowej promocji mBanku są stosunkowo proste. Można do niej przystąpić do 30 czerwca 2022 r.. Promocja „eKonto osobiste plus premia” jest przeznaczona dla nowych klientów banku, czyli osób, które od 1 stycznia 2018 r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami kont oszczędnościowo-rozliczeniowych i oszczędnościowych z mBanku. Nowi posiadacze eKonta otrzymają następujące nagrody:

  • jedna miesięczna premia 100 zł i dwie kolejne po 50 zł za jednorazowy wpływ co najmniej 1000 zł w danym miesiącu oraz minimum 8 transakcji kartą, telefonem lub BLIK-iem miesięcznie (uwaga: w pierwszym miesiącu wpływ musi nastąpić przed upływem 7 dni kalendarzowych od otwarcia konta)
  • premia 50 zł za otwarcie eKonta osobistego przy pomocy e-dowodu lub na selfie
  • nagroda 50 zł za otwarcie konta dla dziecka (eKonta Junior)

   

  Na uwagę zasługuje fakt, że wspomniane premie i nagrody mogą być uzyskiwane oddzielnie. Brak spełnienia warunków do otrzymania jednej nagrody nie przekreśla szans na zdobycie innych premii.

 • 1,8% na koncie oszczędnościowym

  Promocyjne oprocentowanie – 1,8% do 10 000 zł – dotyczy rachunku do regularnego oszczędzania Moje Cele i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe. Warunkiem zastosowania promocyjnego oprocentowania jest, aby suma wpływów na konto w danym miesiącu była wyższa co najmniej o 100 zł od sumy wypłat.

 • Do 450 zł w Programie PolecamBank

  Program PolecamBank to dobra szansa na zarobienie pieniędzy dzięki polecaniu kont z mBanku. Za skuteczne polecenia można otrzymać nawet 250 zł. W przypadku kont osobistych, stawki za jedno polecenie wynoszą odpowiednio 100 zł (eKonto), 75 zł lub 100 zł bonu na Allegro (eKonto możliwości) oraz 200 zł (mKonto Intensive). Spore nagrody przewidziano dla osób zakładających rachunek „z polecenia”. Tacy nowi posiadacze eKonta osobistego zyskają nawet 300 zł i promocyjne oprocentowanie oszczędności (1,8%).

Otwórz eKonto online

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

eKonto cechuje się dość szerokim pakietem usług dodatkowych. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla osób, które chcą systematycznie oszczędzać. Mowa o usłudze Automatyczne Odkładanie, która polega na zasilaniu konta oszczędnościowego małymi kwotami za każdym razem, gdy klient płaci kartą, robi przelewy lub wypłaca pieniądze z bankomatu.

Pakiet CyberRescue
Bezpłatny pakiet CyberRescue to rozwiązanie zapewniające całodobową pomoc w razie problemów z bezpieczeństwem w sieci (np. włamaniem na e-maila lub Facebooka albo oszustwem w e-sklepie). Dodatkowo klienci mBanku mogą na promocyjnych warunkach kupić jeden z dwóch oferowanych programów antywirusowych (F-Secure SAFE lub BitDefender)

Usługa wielowalutowa
Usługa wielowalutowa dobrze uzupełnia brak opłat za korzystanie z zagranicznych bankomatów. Wspomniana usługa zapewnia o wiele niższe koszty przewalutowania w przypadku wypłat gotówki i zakupów dokonywanych za granicą.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

mBank i eKonto już od ponad 20 lat walczą o „eklienta” na rynku rachunków bankowych. W ciągu tych dwóch dekad udało się „podebrać” bardziej tradycyjnym bankom sporo klienteli. Obecnie mBank obsługuje już 5,6 mln klientów indywidualnych w naszym kraju i jest 4-tym bankiem w Polsce pod względem ilości aktywnych rachunków bankowych.

eKonto od samego początku było kontem „za zero” i to się nie zmieniło do dziś. Każdy aktywnie korzystający użytkownik tego rachunku może bez problemów uniknąć opłat za użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. 

Dziś coraz częściej można liczyć na dodatkową premię za otwarcie eKonta. Obecna promocja pozwala na zyskanie łącznie aż 300 zł nagrody za spełnienie prostych warunków promocji, którą opisaliśmy szczegółowo powyżej. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania