Credit Agricole to jeden ze starszych banków w Polsce. Niedawno ta instytucja świętowała dwudziestolecie działania na polskim rynku. Ważną gałęzią biznesu dla banku są posiadacze kont osobistych, których „CA” ma w swoim portfelu prawie 2 mln. Obecnie flagowym rachunkiem Credit Agricole jest Konto dla Ciebie i to właśnie jego będzie dotyczyła dalsza część tego materiału. 

Ogólna ocena konta:
4.1
PROWADZENIE KONTA:
3.5
KARTA:
3.5
BANKOMATY:
4.5
PREMIE I BONUSY:
3.5
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • Zwolnienie z opłaty za konto, kartę debetową i korzystanie z krajowych bankomatów po spełnieniu wyłącznie jednego warunku (wpływ 1500 zł/m-c i 5 transakcji kartą/BLIK-iem w miesiącu)
 • Korzystna oferta abonamentu na darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów i przelewy natychmiastowe
 • Usługa CAsaver, duży program rabatowy
Wady:
 • Wysoka opłata za korzystanie z pozostałych zagranicznych bankomatów poza abonamentem (12 zł)
Otwórz Konto dla Ciebie

Konto dla Ciebie w Credit Agricole


Bank Credit Agricole Polska jest dobrze rozpoznawalny w naszym kraju – między innymi jako instytucja oferująca kredyty gotówkowe i konta osobiste. Ten bank, aspirujący do grupy dziesięciu największych w Polsce, proponuje swoim nowym klientom otwarcie „Konta dla Ciebie”.

W naszej analizie prezentujemy między innymi poziom opłat i prowizji za typowe usługi. Nie zapomnieliśmy również o ciekawych promocjach, jakimi cechuje się Konto dla Ciebie.

Podobnie jak w przypadku innych opisywanych na łamach naszego portalu kont osobistych, prezentujemy dodatkowo informacje na temat ciekawych funkcjonalności powiązanych z rachunkiem. Równie ważne wydają się wskazówki dotyczące możliwości założenia konta przez Internet, o czym piszemy szerzej w dalszej części naszej analizy. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Konto dla Ciebie nie może się pochwalić bezwarunkowym zwolnieniem z miesięcznej opłaty za prowadzenie, ale pocieszenie stanowi fakt, że tego wcale nie małego kosztu (10 zł/miesiąc) można dość łatwo uniknąć. Wystarczy bowiem wpływ na konto kwoty co najmniej 1500 zł miesięcznie i wykonanie co miesiąc przynajmniej 5 płatności kartą (lub mobilnie przez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay albo BLIK).

Opłaty za przelewy i kartę
Przejdźmy teraz do opłat za przelewy i kartę debetową pobieranych od posiadacza Konta dla Ciebie. Taka osoba po spełnieniu identycznych warunków, jak te zwalniające z opłaty miesięcznej za konto, nie zapłaci również kolejnych 10 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej.

Jeżeli chodzi o opłaty za przelewy, to klient Credit Agricole nie płaci za zwykłe transfery pieniędzy zlecane przez Internet (przelewy Elixir). Każdy przelew natychmiastowy zlecany przez Internet będzie natomiast skutkował naliczeniem opłaty w wysokości 5 zł, co jest standardem rynkowym. Niemniej w „CA” klient ma też możliwość wykupienia abonamentu na dowolną liczbę przelewów natychmiastowych za 7 zł miesięcznie. Takie niestandardowe rozwiązanie jest godne pochwały, ponieważ pakiet ten jest korzystny dla każdego, kto wykonuje więcej niż jeden przelew natychmiastowy miesięcznie.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Podobnie jak większość konkurencyjnych rachunków bankowych, Konto dla Ciebie cechuje się brakiem opłat za wypłaty gotówki w bankomatach należących do sieci banku. Jeżeli chodzi o pozostałe krajowe bankomaty, to po spełnieniu warunków „darmowości konta” (wpływ min. 1500 zł/m-c i min. pięć płatność kartą/BLIK-iem) standardowa opłata również spada z 9 zł do 0 zł.

Identyczna zasada dotyczy wypłat w euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Skorzystanie z pozostałych zagranicznych bankomatów oznacza jednorazowy koszt na poziomie aż 12 zł. Pozytywnym aspektem są natomiast darmowe wypłaty z rodzimych bankomatów przy wykorzystaniu systemu BLIK. W tym miejscu również warto wspomnieć o możliwości skorzystania z funkcji „Wypłaty z bankomatów na całym świecie” kosztującej 7 zł miesięcznie. Zapewnia ona dowolną liczbę wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez opłat.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Konto dla Ciebie już od dłuższego czasu wyróżnia się ciekawymi promocjami. Obecnie pozwala ono na uzyskanie sporej premii i promocyjnej oferty dla oszczędzających.

 • Nawet 555 zł premii za aktywność

  Łatwą do zapamiętania premię 555 zł Credit Agricole przyznaje w ramach promocji „Zyskaj do 555 zł”, która trwa do końca czerwca 2024 roku.

  W ramach nagrody, Credit Agricole przyznaje uczestnikom promocji zwrot 5% płatności kartą i płatności mobilnych wynoszący maksymalnie 27,75 zł miesięcznie i wypłacany przez 20 miesięcy. Zwrot jest przyznawany pod warunkiem posiadania karty debetowej do Konta dla Ciebie, wyrażenia zgód marketingowych, wybrania wyciągów z konta w formie elektronicznej, wykonania w miesiącu co najmniej 10 transakcji kartą, BLIKIEM lub przy użyciu portfela cyfrowego i zapewnienia wpływów na poziomie co najmniej 2000 zł miesięcznie. Zasady promocji są wiec proste i pozbawione „haczyków”.

  Z opisywanej promocji nie mogą skorzystać osoby, które posiadały konto w Credit Agricole po 31 grudnia 2021 roku.

 • Rok kinowych seansów za darmo

  Zamiast powyższej premii o wartości do 555 zł, można wybrać rok darmowych seansów w Cinema City. W ramach promocji „CINEMA CITY – Łap nawet rok filmów za free” trwającej do 31 maja 2024 roku, bank wypłaca zwrot za subskrypcję Karty UNLIMITED CINEMA CITY. Wspomniany zwrot wyniesie do 100% wartości subskrypcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie (max. 600 zł łącznie).
  Bank dodatkowo przyznaje 12 kodów na popcorn dla posiadaczy aplikacji CA24 mobile. Warunkiem wypłaty zwrotu jest otwarcie konta i zamówienie karty, wyrażenie zgód marketingowych, opłacanie subskrypcji kartą do konta oraz wykonywanie co najmniej 10 płatności kartą do konta, płatności mobilnych lub BLIK w miesiącu kalendarzowym. Z promocji nie mogą korzystać osoby, które miały w Credit Agricole dowolne konto osobiste po 30 grudnia 2021 roku.

 • do 8% zysku na Lokacie Powitalnej

  Obecnie Credit Agricole oferuje Lokatę Powitalną z oprocentowaniem wynoszącym 8%. Jest to nieodnawialna lokata dla nowych klientów ze stałym oprocentowaniem, w przypadku której oszczędzanie trwa 180 dni. Na promocyjną lokatę można wpłacić od 1 000 zł do 40 000 zł.

Załóż Konto dla Ciebie bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto dla Ciebie kusi nie tylko ciekawymi promocjami, ale również interesującymi usługami dodatkowymi. 

CAsaver
Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu kwoty zakupów opłacanych kartą. „Końcówki” z zaokrągleń automatycznie są przelewane na Rachunek Oszczędzam. Usługa ta jest bezpłatna.

Klub korzyści Credit Agricole
Klub korzyści CA oferuje największy w Polsce zestaw rabatów. Dotyczą one ponad 10 000 miejsc, w których posiadacz Konta dla Ciebie zapłaci mniej. Informacje o rabatach można znaleźć na bieżąco w aplikacji CA24 Mobile.

Karta wielowalutowa
Karta umożliwia płatności w EUR, USD i GBP bez kosztów przewalutowania.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Gdybym miał w jednym słowie opisać ofertę Konta dla Ciebie z Credit Agricole, to powiedziałbym że jest „swojska”. Dlaczego? Bo przez takie udogodnienia, jak jeden prosty warunek „darmowości” dla kilku usług (prowadzenie, karta, bankomaty) jest ona łatwa do zrozumienia dla przeciętnego klienta banku.

Nie należy tutaj jednak tej swojskości mylić z czymś mało nowoczesnym, ponieważ to konto nie odbiega niczym od topowych ofert większych banków. Mamy tutaj wysokie oprocentowanie lokaty na nowe środki (8%) i ciekawe „abonamenty” na przelewy natychmiastowe lub bankomaty obce i zagraniczne.

Obecnie atrakcyjność Konta dla Ciebie dodatkowo zwiększa promocja ze zwrotem 5% wydatków kartą wynoszącym nawet 555 zł.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Opłaty za prowadzenie Konta dla Ciebie (10 zł miesięcznie) bank nie pobiera pod warunkiem wpływu wynoszącego min. 1500 zł miesięcznie i przynajmniej pięciu płatności kartą lub BLIK-iem w miesiącu.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Konto dla Ciebie można otworzyć bez karty debetowej. 

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Po spełnieniu takich samych warunków, jak dla zwolnienia z opłaty za rachunek (patrz powyżej) posiadacz Konta dla Ciebie nie zapłaci też 10 zł za kartę debetową.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Posiadacz Konta dla Ciebie nie płaci za korzystanie z bankomatów Credit Agricole. Za 7 zł miesięcznie można sobie zapewnić darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie. Poza tym abonamentem, opłata za pobranie gotówki z „obcego” krajowego bankomatu i wypłatę w euro na terenie EOG spada z 9 zł do 0 zł jeśli klient spełnił warunki do zwolnienia z opłaty za konto. Za wypłatę z pozostałych bankomatów zagranicznych (poza abonamentem) zapłacimy natomiast 12 zł.

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania