VeloKonto to flagowy rachunek bankowy oferowany przez VeloBank. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, co ma do zaoferowania to konto bankowe dla klientów. Wzięliśmy pod lupę jego bieżące promocje, aktualne opłaty i prowizje, a także usługi dodatkowe, których ten stosunkowo nowy bank oferuje całkiem sporo, względem swoich znacznie większych konkurentów. 

Ogólna ocena konta:
4.3
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
2.5
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • Łatwy do uzyskania zwrot do 600zł
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie rachunku
 • Możliwość łatwego uniknięcia opłaty za kartę i bezwarunkowe zwolnienie z niej dla osób w wieku do 26 r.ż.
 • Dodatkowe korzyści (m.in. zniżka na zakupy z VeloMarketu)
Wady:
 • Brak własnych bankomatów VeloBanku
Otwórz Velokonto i korzystaj z udogodnień

VeloKonto w VeloBanku


Im szerszy wybór ofert, tym lepiej dla konsumenta. Nie ma raczej wątpliwości co do tego, że taka zasada ma zastosowanie również w przypadku usług finansowych. Właśnie dlatego każdą nową propozycję konta bankowego należy przywitać z zainteresowaniem. Każdy bank z ofertą dla osób fizycznych posiada odpowiednie konto osobiste w swojej gamie produktów. Trudno się zatem dziwić, że działający od niedawna na rynku VeloBank również zachęca klientów do założenia u nich konta osobistego. Czy warto zatem zainteresować się ich flagowym rachunkiem, czyli VeloKontem?

Wysoka premia o wartości nawet 600 zł bez wątpienia jest ważnym i atrakcyjnym elementem oferty związanej z VeloKontem. Pamiętajmy jednak, że równie ważne mogą być kwestie dotyczące np. poziomu najpopularniejszych opłat. Dlatego zajrzeliśmy do tabeli opłat i prowizji. Naszej uwadze nie umknęły także dodatkowe elementy oferty VeloBanku (związane m.in. z oszczędzaniem i rabatami) oraz informacje na temat sposobu założenia VeloKonta. Zapraszamy do poniższej, szczegółowej analizy tego konta. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Konta z bezwarunkowym zwolnieniem z opłaty za prowadzenie zawsze wzbudzają zainteresowanie. Do tej grupy zalicza się także VeloKonto, w przypadku którego bank bezwarunkowo nie pobiera opłaty za miesięczne prowadzenie rachunku. Okazuje się, że to nie jedyna zerowa stawka na liście ważnych opłat i prowizji. 

Opłaty za przelewy i kartę
Jeżeli chodzi o kartę debetową, to posiadacze VeloKonta pow. 26 r.ż. nie mogą liczyć na bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznej opłaty za jej obsługę. Jednakże wykonanie w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych (kartą, telefonem lub BLIK-iem) będzie skutkowało tym, że zamiast 7 zł za kartę, bank nie naliczy opłaty. Osoby do 26 roku życia kartę otrzymają za darmo i nie zapłacą też za jej utrzymanie. 

Zaskoczenia na pewno nie ma w przypadku przelewów wewnętrznych oraz standardowych przelewów zewnętrznych zlecanych online. Za takie zlecenia płatnicze posiadacz VeloKonta nic bowiem nie zapłaci (niezależnie od swojego wieku). Z kolei przelew natychmiastowy online kosztuje posiadacza opisywanego konta 5 zł, co również jest rynkowym standardem. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Sprawdziliśmy również, czy VeloKonto cechuje się korzystnymi warunkami pobierania gotówki w bankomatach. Ten rachunek zapewnia bezpłatne używanie urządzeń z dużej sieci Planet Cash. W przypadku pozostałych krajowych bankomatów, niestety obowiązuje opłata wynosząca 5 zł. Na szczęście, można jej uniknąć po wykonaniu w miesiącu co najmniej pięciu transakcji bezgotówkowych. Jeżeli chodzi o zagraniczne pobranie gotówki, to wypłaty środków w polskiej walucie na terenie państw UE są bezpłatne, ale za podobne operacje w innych krajach trzeba będzie zapłacić 4,5% kwoty transakcji (min. 10 zł). Darmowe bez warunków są wpłaty i wypłaty z bankomatów BLIK-iem. 

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

VeloBank postanowił powalczyć z konkurencją o klienta między innymi przy pomocy ciekawych promocji. Poniżej prezentujemy aktualne oferty promocyjne. 

 • Do 600 zł zwrotu za płatności kartą i BLIK!

  Wysoka premia o wartości do 600 zł jest elementem promocji pod nazwą „Witaj w VeloBanku”. Do wspomnianej promocji można przystąpić do końca kwietnia 2024 roku. Warunkiem uczestnictwa jest nieposiadanie konta osobistego w VeloBanku od 31 grudnia 2022 r. do dnia przystąpienia do promocji, a także otwarcie VeloKonta razem kontem oszczędnościowym VeloSkarbonka i udzielenie zgód marketingowych.

  Osoba spełniająca warunki promocji otrzyma zwrot 10% wartości transakcji bezgotówkowych na VeloKoncie (wykonanych kartą debetową lub BLIK-iem). Wspomniany zwrot bank będzie wypłacał przez 6 miesięcy, a jego maksymalna wartość wyniesie max. 100 zł miesięcznie. Co ważne, nagroda zostanie przesłana nie na VeloKonto, a na powiązane konto oszczędnościowe – VeloSkarbonka. 

 • 6,5% oprocentowania na koncie oszczędnościowym

  W kontekście konta oszczędnościowego VeloSkarbonka, warto wspomnieć o promocyjnym oprocentowaniu środków. Ten rachunek oszczędnościowy zapewnia bowiem wysokie oprocentowanie wynoszące 6,50% dla salda do 3000 zł. Dodatkowym atutem VeloSkarbonki są darmowe przelewy wewnętrzne (na konto osobiste) w bankowości internetowej i przelewy mobilne.

Załóż konto VeloKonto bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

VeloKonto cechuje się ciekawym i całkiem szerokim pakietem dodatkowych usług. Opisujemy je poniżej. 

Pakiet wielowalutowy
Posiadacz VeloKonta może płacić w czterech walutach bez dodatkowych kosztów. Usługa wielowalutowa zapewniająca taką korzyść jest bezpłatna. 

Zniżka na produkty z VeloMarketu
Zaletą VeloKonta jest na pewno stały, trzyprocentowy rabat na produkty ze sklepu internetowego VeloMarket. Kupimy w nim na przykład sprzęt AGD. 

Pakiet Niezawodny i Pakiet Ochrona Karty
Za 6 zł miesięcznie (uwaga: pierwsze 6 miesięcy jest bezpłatne) bank zapewnia pakiet assistance medycznego i domowego pod adresem zamieszkania w Polsce. Z kolei wszechstronna ochrona karty debetowej i OC w życiu prywatnym oznacza koszt rzędu 3 zł miesięcznie.

Bezcenne Chwile 
Klienci VeloBanku mogą korzystać ze znanego programu Bezcenne Chwile, który zapewnia nagrody za regularne płacenie kartą.  

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

VeloBank to stosunkowo nowy gracz na rynku. Choć, gdy przyjrzymy się jego historii, to wcale nie do końca jest „nowy”, bo jest to właściwie kolejne wcielenie Getin Banku z innym składem właścicielskim.
Nie jest to jednak zbyt istotne w kontekście usług VeloBanku, ponieważ nowi właściciele banku od początku postanowili z nową energią zawalczyć o klientelę, a samo VeloKonto jest ciekawym i wysoko ocenionym przez nas rachunkiem osobistym (ocena 4,3/5).

Aby otrzymać sporą premię 600 zł, wystarczy przez pół roku co miesiąc wydawać kartą lub BLIKeim min. 1000 zł miesięcznie, a gdy to się nie uda premia nie przepadnie, a po prostu będzie odpowiednio niższa i wyniesie 10% wartości transakcji kartą i BLIK miesięcznie. Ciężko nie wspomnieć także o bezwarunkowym zwolnieniu z miesięcznej opłaty za prowadzenie VeloKonta i banalnie prostym warunku zwalniającym z kosztu obsługi karty (5 transakcji kartą lub BLIK), który dotyczy zresztą wyłącznie osób po 26 r.ż., bo młodsi i tę usługę mają za darmo bez dodatkowych wymagań. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania