Bank Pekao S.A. to instytucja, której na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać. Już od dawna lokuje się on bowiem w ścisłej czołówce rankingu banków pod względem ilości aktywnych klientów posiadających tam konto bankowe. Wiele z tych rachunków to właśnie bardzo popularne od lat Konta Przekorzystne, czyli flagowe rachunki banku spod znaku żubra. 

Ogólna ocena konta:
4.3
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
2.5
PREMIE I BONUSY:
4.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • 200 zł premii za otwarcie konta i spełnienie prostych warunków
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie rachunku
 • Łatwa do uniknięcia opłata za kartę debetową oraz zwolnienie z niej dla osób w wieku do 26 lat
 • Możliwość założenia konta poprzez selfie
 • Atrakcyjny Pakiet Komfort przez pół roku za darmo
 • Dopracowana i dobrze oceniana aplikacja mobilna
 • Bezwarunkowe zwolnienie klientów w wieku do 26 lat z opłat za bankomaty
Wady:
 • W przypadku klientów pow. 26 r.ż. są tylko dwie darmowe wypłaty miesięcznie. Złota karta debetowa zapewniająca darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą to koszt 9 zł miesięcznie lub 0 zł pod warunkiem wpływu min. 1000 zł/m-c i co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych na mies.
Otwórz Konto Przekorzystne i korzystaj z udogodnień

Konto Przekorzystne w Banku Pekao SA


Bank spod znaku żubra – Pekao SA – od lat zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem liczby prowadzonych kont osobistych. W ostatnich latach bank mocno promuje swój flagowy rachunek – Konto Przekorzystne, który z pewnością należy do grupy jednych z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku. 

W tym artykule prezentujemy nie tylko informacje na temat najważniejszych opłat i prowizji dla posiadaczy Konta Przekorzystnego, ale piszemy także o licznych korzyściach związanych z tym ROR-em oraz aktualnych promocjach. Pekao SA już od dłuższego czasu regularnie oferuje różne premie dla osób otwierających Konto Przekorzystne. Opis najpopularniejszego rachunku z oferty Banku Pekao SA rozszerzyliśmy też o informacje na temat sposobów założenia Konta Przekorzystnego. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Konto Przekorzystne cechuje się brakiem miesięcznej opłaty za prowadzenie, co sprawia, że ten rachunek można śmiało określać jako „konto za 0 zł”. Na uwagę zasługują też inne kwestie związane z opłatami, które opisujemy poniżej.

Opłaty za przelewy i kartę
Przegląd pozostałych opłat warto zacząć od kosztów naliczanych za obsługę karty debetowej. Osoba posiadająca Konto Przekorzystne z Pekao bezwarunkowo nie zapłaci za „debetówkę” jeśli nie ukończyła jeszcze 26 lat. Zatem opisywany rachunek posiada cechy konta studenckiego. Jeżeli natomiast chodzi o starszych klientów, to mogą oni uniknąć niewysokiej comiesięcznej opłaty za kartę (4 zł) pod warunkiem wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo minimum 500 zł, a także pod warunkiem wykonania w minionym miesiącu przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową. Warunki do zwolnienia z opłaty za kartę nie są zatem restrykcyjne i nie przysporzą problemów raczej żadnemu aktywnemu posiadaczowi. 

W przypadku opłat za przelewy, mamy do czynienia ze standardowymi stawkami i warunkami. Mianowicie, posiadacz Konta Przekorzystnego nie zapłaci za przelewy wewnętrzne oraz zewnętrzne (poprzez system Elixir), które są zlecane w bankowości mobilnej oraz internetowej. Szybki przelew internetowy w systemie Express Elixir (przelew natychmiastowy) wiąże się natomiast z opłatą wynoszącą 5 zł. To stawka typowa dla aktualnej oferty banków.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Zaskoczenia nie ma również w przypadku opłat za pobieranie gotówki z bankomatów Banku Pekao. Posiadacz Konta Przekorzystnego nie zostanie obciążony kosztami za taką czynność. Ciekawsza sytuacja dotyczy wypłat z „obcych” bankomatów (również przy pomocy BLIK-u). Okazuje się, że standardowa opłata na poziomie 2,3% (min. 5 zł) za jedną operację ulega obniżeniu do 0 zł pod warunkiem spełnienia warunku aktywności opisywanego już przy opłacie za kartę, czyli jednorazowego wpływu na konto o wartości co najmniej 500 zł/m-c i wykonania przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej miesięcznie. Wspomniana obniżka jest jednak limitowana i zwalnia wyłącznie z opłaty za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z „obcych” bankomatów w kraju, a także wszystkich wypłat z bankomatów dokonanych za granicą. Warto zaznaczyć, że posiadacze Konta Przekorzystnego w wieku do 26 lat bezwarunkowo nie płacą za korzystanie z obcych bankomatów.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

W ramach swojego flagowego konta, Pekao od dawna oferuje różne ciekawe promocje. Postanowiliśmy przedstawić aktualne zasady otrzymania premii i bonusów.

 • 200 zł za założenie konta i aktywność

  Aktualna promocja „Otwórz Konto Przekorzystne online i otrzymaj nagrodę”- edycja XII” z premią 200 zł jest przeznaczona dla osób, które od 1 listopada 2021 r. do 3 kwietnia 2024 r. nie posiadały konta osobistego w Banku Pekao SA oraz lokaty terminowej i aktualnie nie spłacają też kredytu w tym banku.
  Klientom , którzy spełniają powyższe warunki oraz otworzą Konto Przekorzystne z kartą do 13 czerwca 2024 r. bank oferuje 200 zł premii za otwarcie konta w pakiecie z kartą debetową, bankowością internetową i aplikacją mobilną oraz wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych w każdym z trzech miesięcy po założeniu konta.

 • Nawet 7% na koncie oszczędnościowym

  Równie atrakcyjnie przedstawia się aktualna promocja dotycząca wysokiego oprocentowania oszczędności – 7,00% przez 5 miesięcy. Wspomniana „Promocja 7,00% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium” trwa do 13 czerwca 2024 r. Jest ona przeznaczona dla osób, które 1 lipca 2023 r. do 3 kwietnia 2024 r. nie miały w Banku Pekao jako konsumenci konta osobistego, konta oszczędnościowego oraz lokaty. Warunkowo w promocji mogą wziąć udział posiadacze wspomnianych produktów, którzy 1 lipca 2023 r. do 3 kwietnia 2024 r. mieli sumę średnich miesięcznych sald rachunków wynoszącą do 2000 zł.

  Promocyjne oprocentowanie środków – 7,00% na 5 miesięcy – dotyczy pierwszego Konta Oszczędnościowego lub Konta Oszczędnościowego Premium. W przypadku tego drugiego rachunku, obowiązuje wyższy limit środków objętych promocyjną stawką 7,00% – aż 200 000 zł. Dla Konta Oszczędnościowego ustalony jest limit 100 000 zł. Nadwyżka ponad kwotę 100 000 zł/200 000 zł jest oprocentowana stawką 2,00%.

Załóż Konto Przekorzystne bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Przekorzystne kusi obecnych i przyszłych klientów ciekawymi usługami dodatkowymi, które postanowiliśmy opisać poniżej:

Pakiet wielowalutowy
Posiadacz Konta Przekorzystnego nie zapłaci standardowej prowizji za przewalutowanie (1,00%) przy płatnościach kartą Mastercard Debit FX, VISA Debit FX i Mastercard Debit Gold FX. To ciekawa korzyść wziąwszy pod uwagę także możliwość łatwego zwolnienia konta z opłat za korzystanie z zagranicznych bankomatów.

Pakiet Komfort
Obecnie Bank Pekao proponuje posiadaczom Konta Przekorzystnego darmowe korzystanie z Pakietu Komfort przez pół roku. Wspomniany pakiet dostępny w trzech wariantach, zapewnia możliwość bezpłatnego wykonywania przelewów natychmiastowych Express Elixir (odpowiednio: 2, 3 lub 4 miesięcznie), a także gwarantuje ochronę ubezpieczeniową bez dodatkowych opłat. Chodzi o ubezpieczenie zakupów przez Internet, a także ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance usługi informacyjne. Pakiety Komfort Złoty oraz Komfort Platynowy dodatkowo przewidują pomoc specjalistów w domu z tytułu polisy assistance. Posiadacze Pakietu Platynowego mogą też liczyć na ochronę OC w życiu prywatnym.

Galeria Rabatów i Program Mastercard Bezcenne Chwile
Dodatkowym benefitem dla posiadaczy Konta Przekorzystnego jest uczestnictwo w programach Galeria Rabatów oraz Mastercard Bezcenne Chwile. Pierwszy z nich zapewnia zniżki wynoszące do 35% od partnerów. Z kolei uczestnicy programu Mastercard wymienią punkty uzyskane dzięki płatnościom kartą na atrakcyjne nagrody.

Program poleceń
Program poleceń w Pekao SA daje posiadaczom konta możliwość otrzymania łącznie nawet 1500 zł. Premię 100 zł za polecenie opisywanego rachunku otrzymują obydwie strony – zarówno polecający jak i osoba zakładająca konto z polecenia.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaNie zawieraApple Pay
Nie zawieraBLIKZawieraGarmin Pay
Nie zawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Nasza analiza potwierdza, że Konto Przekorzystne oferowane przez Bank Pekao SA to ciekawa propozycja na rynku kont osobistych. Bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku, możliwość otrzymania 200 zł premii w dosyć łatwy sposób oraz aż 7,0% na koncie oszczędnościowym przez 5 miesięcy to bez wątpienia cechy konta godnego uwagi.

Osoby poniżej 26 roku życia otrzymają też całkowicie darmową kartę z funkcją wielowalutową. Starsi użytkownicy mogą liczyć natomiast na łatwe zwolnienie z tej opłaty. Nie można też przejść obojętnie obok Pakietu Komfort, który przez pierwsze pół roku jest darmowy. 

Łyżką dziegciu w tej beczce miodu są tylko dwie darmowe wypłaty z bankomatów obcych w kraju (i to po spełnieniu dodatkowych warunków). Każda kolejna wypłata będzie bolesna, ponieważ nie jest to opłata stała, jak w przypadku większości ofert konkurentów, a procentowa od wartości wypłaty (2,3%). Klienci często korzystający z krajowych bankomatów powinny się zastanowić nad wyborem złotej karty debetowej do Konta Przekorzystnego. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Prowadzenie Konta Przekorzystnego jest darmowe bez dodatkowych warunków.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Karta debetowa do Konta Przekorzystnego nie jest wymagana, ale stanowi warunek do skorzystania z promocji zapewniającej premię 250 zł.  

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Klienci Pekao w wieku do 26 lat nie zapłacą prowizji za obsługę karty debetowej – w tym złotej karty debetowej (bez dodatkowych warunków). Pozostali klienci w celu uniknięcia opłaty za standardową kartę (4 zł miesięcznie) muszą spełnić warunek dotyczący jednorazowego wpływu w poprzednim miesiącu na poziomie min. 500 zł, a także wykonania w minionym miesiącu przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Posiadacz Konta Przekorzystnego nie zapłaci za korzystanie z bankomatów Banku Pekao SA. Po spełnieniu warunku zapewniającego zerową opłatę za obsługę karty, standardowa stawka (2,3%, min. 5 zł) nie będzie obejmowała bankomatów z innych sieci i banków. Wspomniana obniżka opłaty za pobranie gotówki (do 0 zł) w kolejnym miesiącu dotyczy dwóch pierwszych wypłat z „obcych” bankomatów w kraju, a także wszystkich wypłat z bankomatów dokonanych za granicą. Co ważne, posiadacze konta w wieku do 26 lat bezwarunkowo nie płacą za korzystanie z bankomatów. 

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania