Konto Otwarte na Ciebie to nazwa flagowego rachunku bankowego oferowanego przez BNP Paribas. W tym materiale sprawdzamy, czy ta obietnica została przez bank spełniona i czy Konto Otwarte na Ciebie faktycznie wychodzi na przeciw klientowi swoją dostępnością i otwartością. 

Ogólna ocena konta:
3.7
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
2.0
BANKOMATY:
2.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
4.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
Zalety:
 • Atrakcyjna premia do 430 zł
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie
 • Zwolnienie z opłaty za obsługę karty debetowej dla osób do 26 roku życia i możliwość łatwego uniknięcia tej opłaty przez pozostałych klientów
 • 5 kart debetowych do wyboru
 • Darmowe wypłaty z polskich bankomatów sieci Planet Cash, a dla osób do 26 roku życia również z pozostałych bankomatów w kraju
 • Możliwość łatwego założenia konta poprzez weryfikację wideo
Wady:
 • Mała oferta darmowych bankomatów
 • Zawiłe warunki dot. zwolnienia z opłaty za kartę debetową
 • Wysoka opłata za korzystanie z bankomatów zagranicznych w przypadku kart innych niż Karta Otwarta na Świat
Otwórz konto i korzystaj z udogodnień

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas


Konto osobiste za 0 zł i z wysoką premią? To w obecnych czasach coraz rzadsza oferta, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy Konto Otwarte na Ciebie z BNP Paribas to faktycznie rachunek odpowiadający na potrzeby klientów. 

W ramach naszej dokładnej analizy postanowiliśmy nie tylko opisać aktualną promocję, która może zapewnić nowemu klientowi BNP Paribas nawet 430 zł premii, ale zwracamy także uwagę na najważniejsze opłaty związane z rachunkiem i kartą debetową, ponieważ to one głównie wpływają na opłacalność każdego konta. W naszym materiale prezentujemy także informacje na temat usług dodatkowych związanych z kontem Otwartym na Ciebie oraz pokazujemy plusy i minusy tej oferty. Na końcu znajdziesz też komentarz naszego eksperta. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Nasz przegląd opłat zaczynamy od miesięcznej opłaty za prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie, która w przypadku tego rachunku wynosi 0 zł i nie jest pobierana bez względu na aktywność klienta na koncie. 

Opłaty za przelewy i kartę
Równie ważna wydaje się miesięczna opłata za kartę debetową, która w przypadku Konta Otwartego na Ciebie i Karty Otwartej na Dzisiaj wynosi 0 zł (bez warunków), ale tylko dla osób do 26 roku życia. Starsi klienci natomiast zapłacą 2 zł miesięcznie zamiast 7 zł jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym daną kartą zostały wykonane co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe. Opłata może spaść do zera, jeżeli klient spełnił dwa dodatkowe warunki: co najmniej raz w miesiącu zalogował się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej i wyraził zgody marketingowe.
Taka wielopoziomowa obniżka cen może się wydawać na pierwszy rzut oka dosyć skomplikowana, ale w praktyce, praktycznie każdy aktywnie korzystający z konta klient, który korzysta również z bankowości mobilnie (przez telefon) spełni te warunki nawet o nich nie myśląc. 

W przypadku standardowych przelewów zewnętrznych (ELIXIR) przez Internet oraz przelewów wewnętrznych zlecanych online nie ma niespodzianek. Takie operacje są bowiem bezpłatne. Jeżeli chodzi o przelewy natychmiastowe przez Internet, to jest to opłata na poziomie 5 zł, co możemy zaliczyć do średniej rynkowej. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Konto Otwarte na Ciebie w pewnych sytuacjach zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów. Posiadacz opisywanego rachunku nie zapłaci za pobieranie gotówki z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash na terenie kraju. Zwolnienie nie dotyczy jednak wypłat z polskiego bankomatu poprzez system BLIK, za które każdorazowo bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł.
Opłaty za korzystanie z „obcych” bankomatów zależą od rodzaju karty, a tych BNP Paribas ofertuje aż 5 do wyboru. W przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj, korzystanie z pozostałych bankomatów w Polsce oraz za granicą (przy wypłatach w EUR) kosztuje każdorazowo 7 zł. Ta opłata nie jest pobierana od klientów do 26 roku życia. Podobnego zwolnienia nie ma przy opłacie za korzystanie z „obcych” bankomatów zagranicznych (3%, min. 12 zł). Darmowe za granicą (niezależnie od waluty wypłaty) są bankomaty Grupy BNP i sieci Global Alliance

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Bank BNP Paribas już od dość dawna proponuje ciekawe promocje posiadaczom kont osobistych. Aktualnie nowi posiadacze Konta Otwartego na Ciebie mogą skorzystać z premii aż do 430 zł.

 • Nawet 490 zł w promocji „Projekt: Walentynki”

  Promocja „Promocja dla Ciebie” trwa do czasu osiągnięcia 9.000 rejestracji, ale nie dłużej niż do 17 maja 2024 r. Opisywana promocja jest przeznaczona dla osób, które nie są klientami banku (nie mają aktywnej umowy w BNP Paribas) i przez poprzednie 12 miesięcy nie były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BNP Paribas.

  Kolejnym wymogiem jest dokonanie zgłoszenia udziału w promocji, a także podpisanie umowy o konto osobiste z kartą i bankowością elektroniczną i aktywowanie karty do 31 maja 2024 r.. Za spełnienie tych warunków klient otrzyma pierwszą premię w wysokości 50zł płatnej przelewem na konto otwarte w BNP. 

   Kolejna nagroda wynosząca 190 zł przysługuje po wykonaniu następujących czynności w kolejnym miesiącu prowadzenia konta (w drugim): 

  • otrzymanie wpływów na konto na kwotę min. 900 zł
  • wykonanie min. 4 transakcji BLIK na dowolną kwotę
  • wykonanie min. 2 przelewów na kwotę min. 50 zł każdy

   

  Ostatnia nagroda (znów 190 zł) przysługuje w razie spełnienia warunków związanych z poprzednią nagrodą i powtórzenia tych samym czynności w następnym miesiącu. 

  Łączna wartość premii z tej promocji wynosi 430 zł.

Załóż konto bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Otwarte na Ciebie swoją otwartość zawdzięcza również dodatkowym funkcjonalnościom, które krótko opisujemy poniżej. 

Wygodny dostęp do rachunku
Łatwy i szybki dostęp do Konta Otwartego na Ciebie jest możliwy dzięki przyjaznej bankowości internetowej oraz aplikacji GOmobile. 

Nowoczesne płatności mobilne
Posiadacz opisywanego konta może korzystać z takich aplikacji mobilnych jak BLIK, Apple Pay i Google Pay. 

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKNie zawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Gdybym miał opisać Konto Otwarte na Ciebie jednym określeniem, to powiedziałbym, że jest „płynące pod prąd„. Większość banków skupia się obecnie na stosunkowo stałych promocjach, które bardzo często są odnawiane przez pół roku, a nawet rok. BNP Paribas tworzy natomiast krótkie i intensywne promocje, które zmieniają się nawet kilka razy w miesiącu.
Obecna promocja, w której można zyskać nawet 430 zł premii jest jedną z bardziej atrakcyjnych ofert BNP w ostatnim czasie. Kusząca jest nie tylko sama wartość premii, ale także stosunkowo jasne i proste do spełnienia warunki jej otrzymania. Dodatkowo cała pula jest możliwa do zebrania już po 3 miesiącach posiadania konta, podczas gdy u wielu konkurentów wymaga się np. półrocznej aktywności. 

Jednak to nie premia na start, lecz opłaty zostaną z klientem na dłużej i tutaj moim zdaniem konkurencja radzi sobie lepiej. Zawiły cennik, nisko oceniana aplikacja mobilna (na Google Play), opłaty za bankomaty i sporo opłat, z których wyłączenia mogą być trudne do zrozumienia dla przeciętnego klienta powodują, że nie jest to najwyżej oceniane konto w naszym rankingu.
To wcale nie oznacza, że to konto musi być drogie, ale ze względu na powyższe, rekomendowałbym ten rachunek bardziej świadomym konsumentom, którzy dokładnie wiedzą czego chcą i po przeczytaniu tego artykułu czują, że jest to konto właśnie dla nich. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Opłata za prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie jest bezwarunkowo zerowa. 

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Bez karty debetowej nie skorzystasz z promocji zapewniającej premię do 435 zł. 

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  W przypadku Karty Otwartej na Dziś, osoby do 26 roku życia nie poniosą miesięcznego kosztu. Starsi klienci w celu uniknięcia opłaty 7 zł muszą wykonać w miesiącu co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe, przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej i wyrazić zgody marketingowe. 

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Podajemy opłaty dotyczące podstawowej Karty Otwartej na Dziś. Jej posiadacze nie zapłacą za operacje w bankomatach BNP Paribas i Planet Cash. Pozostałe wypłaty z krajowych bankomatów i urządzeń zagranicznych (EUR) to koszt 7 zł. Darmowe za granicą są bankomaty Grupy BNP i sieci Global Alliance. Pozostałe wypłaty zagraniczne to koszt 3%, min. 12 zł. Natomiast krajowe wypłaty przy pomocy BLIK-a kosztują 5 zł. 

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania