Nest Bank pod obecną marką działa już prawie 7 lat. Starsi klienci mogą go też kojarzyć pod starszymi nazwami, jak: Polski Bank Przedsiębiorczości, FM Bank, BiZ Bank lub Bank Smart. Bank ten jest bardzo dobrze znany branży ze swojej bogatej oferty dla przedsiębiorców, ale ma również sporo do zaoferowania osobom fizycznym, które nie prowadzą biznesu. Przykład może stanowić przedmiot tego artykułu, czyli Nest Konto, które z pewnością jest ciekawą propozycją dla wszystkich klientów, którzy szanują swoje pieniądze. 

Ogólna ocena konta:
4.4
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
5.0
BANKOMATY:
3.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
3.5
Zalety:
 • Atrakcyjna premia do 400 zł (zwrot za zakupy)
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie Nest Konta
 • Bezwarunkowy brak opłaty za pierwszą kartę do konta
 • Darmowe wypłaty z bankomatów sieci Euronet i bankomatowe wypłaty BLIK-iem
 • Wysokie promocyjne oprocentowanie (do 7,6%) na koncie oszczędnościowym i lokacie
Wady:
 • Standardowa opłata za korzystanie z krajowych bankomatów i bankomatów zagranicznych (6 zł) mogłaby być nieco niższa
Otwórz Nest Konto i korzystaj z udogodnień

Nest Konto w Nest Banku


„Konto za 0 zł” to w obecnych czasach rzadkość, a takie konto z dodatkową premią to już prawdziwa gratka. Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie Nest Banku, która reprezentuje oba wspomniane benefity. Ten bank jest znany przede wszystkim z oferty dla firm, ale warto zdawać sobie sprawę, że może on sporo zaproponować również klientom nieprowadzącym działalności gospodarczej. Nest Konto za 0 zł z premią wynoszącą do 400 zł to najlepszy przykład dobrej oferty dla konsumenta, dlatego postanowiliśmy się jej przyjrzeć z bliska. 

W artykule prezentujemy między innymi poziom opłat za analizowane konto. Bierzemy pod uwagę nie tylko stawki za comiesięczne prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej. Warto też sprawdzić chociażby koszt przelewów i korzystania z bankomatów. Wielu osobom ciekawsze wydadzą się jednak informacje na temat wspomnianej już premii o wartości nawet 400 zł i zasad jej uzyskania. Poniżej prezentujemy m.in. zestawienie plusów i minusów opisywanego Nest Konta oraz informacje na temat zasad jego założenia. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Nest Konto na pewno zasługuje na miano „rachunku za 0 zł”, ponieważ w tabeli opłat i prowizji dla tego rachunku widzimy bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie i korzystanie z karty do konta. Od takiej zasady nie ma żadnych wyjątków, co na pewno może ucieszyć sporą grupę potencjalnych klientów Nest Banku. 

Opłaty za przelewy i kartę
Jeżeli chodzi o pozostałe ważne opłaty, to oferta Nest Banku również przedstawia się korzystnie. Klient nie zapłaci za pierwszą kartę debetową w Nest Banku. Zerowa stawka w takiej sytuacji obejmuje zarówno wydanie pierwszej karty debetowej, jak i jej comiesięczną obsługę. Natomiast wydanie drugiej lub kolejnej karty wiąże się z opłatą wynoszącą 25 zł oraz kosztem 25 zł naliczanym po każdym roku użytkowania. Kwota 25 zł rocznie dotycząca kolejnej karty to w przeliczeniu niewiele ponad 2 zł miesięcznie, więc trudno mówić o wygórowanej stawce. Opłaty te nie będą jednak dotyczyły znakomitej większości klientów, ponieważ na ogół korzystamy wyłącznie z jednej karty do konta. 

W przypadku opłat za przelewy, posiadacz Nest Konta też nie może narzekać. Standardowe przelewy zewnętrzne w systemie ELIXIR są bowiem darmowe jeśli zlecamy je przez Internet. Za polecenie przelewu wewnętrznego nie zapłacimy niezależnie od kanału realizacji. Jeżeli chodzi o przelewy natychmiastowe zlecane online, to każdy z nich kosztuje 4 zł. To stawka nieco mniejsza od rynkowej średniej. Zupełnie darmowe są z kolei przelewy SEPA, które posiadacz Nest Konta zleca przez Internet. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Czy Nest Konto jest tanie również przy częstym korzystaniu z bankomatów? Okazuje się, że posiadacz wspomnianego konta nie zapłaci za korzystanie z krajowych bankomatów sieci Euronet. W ich przypadku, darmowe wypłaty są bezwarunkowe. Natomiast skorzystanie z innego krajowego bankomatu niż ten prowadzony przez Euronet oznacza koszt wynoszący 6 zł. Identyczna stawka obowiązuje przy wybieraniu gotówki z bankomatów zagranicznych. Atutem jest natomiast zerowa stawka za wypłaty z krajowych bankomatów i wpłaty gotówkowe przy wykorzystaniu systemu BLIK.  

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

W kwestii promocji Nest Bank postanowił powalczyć z większymi konkurentami i okazuje się, że przygotował on bardzo korzystną ofertę dla osób otwierających Nest Konto. Chodzi zarówno o wysoką premię, jak i promocyjne oprocentowanie oszczędności. Poniżej prezentujemy szczegółowe zasady tych dwóch promocji. 

 • Nawet 400 zł zwrotu za płatności kartą

  Na wysoką premię – do 400 zł – pozwala „Wakacyjna promocja z Nest Kontem”. Można do niej przystąpić najpóźniej do 30 września 2023 roku, przy czym bank zastrzega sobie prawo do skrócenia tego terminu.

  Oferta promocyjna jest kierowana do osób, które nie posiadały i nie posiadają rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Nest Banku od początku 2021 roku. Dodatkowe warunki do otrzymania premii to złożenie wniosku o Nest Konto przez formularz online, zawarcie umowy z bankiem w ciągu 14 dni od złożenia wniosku oraz udzielenie zgód marketingowych. Co ważne, zwrot za zakupy przysługuje tylko osobom, które w danym miesiącu kalendarzowym miały miesięczne wpływy na Nest Konto na łączną kwotę co najmniej 2000 zł. 

  Promocyjna premia wynosi 5% łącznej kwoty operacji bezgotówkowych opłaconych kartą do Nest Konta w danym miesiącu kalendarzowym, ale nie więcej niż 50 zł. Premię za transakcje można otrzymać przez osiem kolejnych miesięcy kalendarzowych. Tak więc „do zgarnięcia” jest nawet 400 zł premii. Dodatkowo wartość premii jest zwolniona z podatku dochodowego, więc całość tej kwoty trafi bezpośrednio na konto klienta!

 • Promocyjne 7,6% dla oszczędzających

  Oprocentowanie na poziomie 7,6% to gratka nawet w obecnych (korzystnych dla oszczędzających) warunkach. Na właśnie takie oprocentowanie wolnych środków przez 90 dni mogą liczyć osoby otwierające konto oszczędnościowe w Nest Banku. Informacje z tabeli opłat i prowizji wskazują, że stawka 7,6% do kwoty 50 000 zł obowiązuje w razie zapewnienia wpływu na Nest Konto o wartości co najmniej 2000 zł miesięcznie oraz wykonania min. trzech dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, operacji kartą i przelewów z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w banku. Te warunki trzeba spełnić dwukrotnie: do 30 dnia od otwarcia rachunku oszczędnościowego i pomiędzy 31 dniem oraz 60 dniem. 

  Niespełnienie powyższych warunków skutkuje obniżką oprocentowania do standardowych 3,00%. Identyczna stawka dotyczy kwot od 50 000 zł do 400 000 zł. Warto dodać, że przelewy z konta oszczędnościowego na rachunki posiadacza w Nest Banku są bezpłatne.

  Na osoby zainteresowane dobrą lokatą czeka z kolei Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy – również z oprocentowaniem 7,6%. Taka stawka obowiązuje do kwoty 25 000 zł. 

Załóż Nest Konto bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Nest Konto cechuje się dwoma ciekawymi funkcjonalnościami, które uzupełniają ofertę znaną obecnie z premii i niskich opłat. Krótko opisujemy te funkcje.  

Nowoczesne płatności mobilne
Posiadacz rachunku Nest Konto może korzystać z pełnej gamy nowoczesnych płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay oraz Xiaomi Pay). 

Przyjazna aplikacja mobilna w standardzie
Na uwagę zasługuje również przyjazna aplikacja mobilna dla posiadacza Nest Konta. Nie ustępuje ona swoim odpowiednikom oferowanym przez większe banki. 

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Nest Konto jest dobrym potwierdzeniem, że produkty finansowe oferowane przez mniejsze banki nie muszą ustępować propozycjom liderów. Nest Konto to nie tylko prawdziwe „konto za 0 zł”, gdzie prowadzenie i karta nie wygenerują żadnych opłat. Przy stosowaniu wypłat na BLIK, korzystanie z krajowych bankomatów i wpłatomatów również stanie się zupełnie darmowe. 

Pod względem aktualnych promocji Nest Konto również nie zostaje w tyle. Dowód stanowi bardzo łatwa do uzyskania (w porównaniu z konkurencją) premia za płatności kartą (5%) o łącznej wartości 400 zł. Takie „proste” promocje, gdzie wartość premii jest uzależniona od wartości transakcji są coraz rzadsze.

7,6% na koncie oszczędnościowym i lokacie na których można ulokować łącznie aż 75000 zł to również benefit, o którym warto pamiętać. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania