Flagowe konto Santander Banku Polska – Konto Santander, które jeszcze w czerwcu tego roku nazywało się Konto Jakie Chcę to bardzo ciekawy rachunek, który wyróżnia się m.in. wieloma niewykluczającymi się wzajemnie promocjami. Bo małym „rebrandingu” rachunek ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla klientów indywidualnych. 

Ogólna ocena konta:
4.5
PROWADZENIE KONTA:
4.5
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
4.5
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
4.5
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
Zalety:
 • Bezwarunkowy brak miesięcznej opłaty za konto dla klientów do 26 r.ż. i możliwość jej łatwego uniknięcia przez pozostałe osoby
 • Łatwe do osiągnięcia zwolnienie z opłaty za kartę debetową
 • Atrakcyjne premie, które dość często się zmieniają
 • Stały zwrot 1% środków wydanych na rachunki (gaz, prąd, Internet, telefon i telewizję) wynoszący do 300 zł rocznie (max. 25 zł miesięcznie)
 • Darmowe przelewy natychmiastowe przez Internet
Wady:
 • Dość wysoka opłata za kartę debetową w razie niespełnienia warunków do zwolnienia z niej (9 zł miesięcznie)
Otwórz Konto Santander i skorzystaj z licznych premii

Konto Santander w Santander Banku Polska


Santander Bank Polska to instytucja, która pod względem sumy aktywów oraz liczby prowadzonych rachunków bankowych od dawna znajduje się na krajowym podium. Trudno się zatem dziwić, że Konto Santander (dawniej: Konto Jakie Chcę) wzbudza spore zainteresowanie klientów
Postanowiliśmy wnikliwie sprawdzić jakie cechy Konta Santander są szczególnie warte zwrócenia uwagi. W naszym artykule prezentujemy między innymi szczegółowe informacje o opłatach dot. korzystania z tego rachunku oraz opisujemy sposoby jego otwarcia. Nie zapomnieliśmy również o tematach dotyczących promocji i premii, które zapewnia Konto Santander. To ważny aspekt, bo ten rachunek często wyróżnia się ciekawymi ofertami promocyjnymi.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Opłata za prowadzenie konta to podstawowa kwestia dotycząca rachunków bankowych. W przypadku Konta Santander, zwolnienie z comiesięcznej opłaty jest łatwe do uzyskania. Wystarczy jedynie wykonać transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Jeżeli wspomniane warunki nie zostaną spełnione, to opłata za konto wyniesie 6 zł miesięcznie. Co ważne, osoby w wieku do 26 lat są bezwarunkowo zwolnione z opłaty za konto.

Opłaty za przelewy i kartę
Ciekawą cechą Konta Santander jest to, że warunki standardowego zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej są dokładnie takie same. Zatem miesięczna opłata za kartę do konta spadnie z 9 zł do 0 zł, jeśli klient wykona transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Z całą pewnością, nie są to trudne do spełnienia warunki. Co więcej, znowu w przypadku klientów poniżej 26 r.ż. do zerowej opłaty wystarczy samo wykonanie min. najmniej jednej płatności kartą lub BLIK-iem w miesiącu.
Posiadacz Konta Santander może też liczyć na bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za przelewy natychmiastowe oraz przelewy zwykłe (wewnętrzne i ELIXIR). Takie operacje można za darmo zlecać przez Internet.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
W przypadku krajowych banków, standardem pozostaje zwolnienie z opłaty za korzystanie z bankomatów należących do banku obsługującego konto. Konto Santander oczywiście również pozwala na darmowe wypłaty z bankomatów należących do Santander Bank Polska, a także jego posiadacz (niezależnie od wieku) nie zapłaci za pobieranie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów pod warunkiem, że wybierze opcję wypłaty metodą „BLIK”. Jeżeli chodzi o standardowe (kartowe) wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych, to klient powyżej 26 r.ż. każdorazowo zapłaci za taką wypłatę 3 zł.
Dla młodszych osób przewidziano bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za pozostałe bankomaty krajowe i wypłaty inne niż BLIK-iem.
Starsi klienci mogą natomiast za 5 zł miesięcznie wykupić pakiet darmowych wypłat z pozostałych bankomatów krajowych, co wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Konto Santander pod względem liczby oferowanych promocji oraz ich wartości nadal lokuje się w ścisłej czołówce rynkowej. Warto wspomnieć, że są to dosyć zróżnicowane promocje. Mowa tutaj o:

 • premii za otwarcie opisywanego konta (400 zł)
 • zwrocie za rachunki domowe (do 300 zł)
 • premii za polecanie tego rachunku (100 zł za polecenie)
 • czy wyższym oprocentowaniu na Lokacie mobilnej – 7%

Poniżej prezentujemy ważne informacje na temat każdej z wymienionych promocji. Warto pamiętać, że promocje te się ze sobą łączą, dzięki czemu użytkownik takiego konta może otrzymać całkiem sporą kwotę za skorzystanie z premii i innych korzyści. 

 • Łatwa do otrzymania premia 400 zł za otwarcie konta

  Na premię o wartości 400 zł mogą liczyć osoby, które złożą wniosek o Konto Santander z kartą do 30 września 2023 roku, otworzą konto do 10 października 2023 roku, a także w trakcie składania wniosku wyrażą wymagane zgody marketingowe. Za spełnienie tych warunków oraz za wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300 zł w październiku (1 transakcja bez min. kwoty – osoby do 26 r.ż.) klient otrzyma w listopadzie 100 zł premii.

  Następne premie klient otrzyma za spełnienie powyższych warunków oraz dodatkowo za otrzymanie miesięcznych wpływów na poziomie min. 1 000 zł (300 zł – osoby do 26 r.ż.) w dwóch kolejnych okresach:

  • w listopadzie i grudniu 2023 r. – 100 zł premii 
  • w styczniu i lutym 2024 r. – 100 zł premii
  • 100 zł dodatkowej premii za spełnienie wszystkich poprzednich warunków

  Odbierz do 400 zł premii

 • Zwrot do 300 zł rocznie za rachunki domowe

  Santander Bank Polska już od dłuższego czasu zapewnia zwrot o wartości 1% rachunków za gaz, prąd, Internet, telefon i telewizję, które zostały opłacone z Konta Santander. Taki zwrot może wynieść max. 25 zł miesięcznie (300 zł rocznie). 

 • 7% na Lokacie mobilnej

  Z Kontem Santander klient może otworzyć Lokatę mobilną z oprocentowaniem 7% na 4 miesiące. Oferta dostępna jest dla kwoty do 20 000 zł. 

 • 100 zł nagrody za polecanie konta krewnym i znajomym

  Posiadacz Konta Santander może także zarobić 100 zł za skuteczne polecanie kont Santander Banku Polska. W ramach nagrody za jedno skuteczne polecenie klient otrzyma elektroniczną kartę podarunkową o wartości 100 zł do jednego ze sklepów (Biedronka, Decathlon, RTVeuroAGD, Zalando) lub 4 bilety do kina (Cinema City). Nagroda trafi zarówno do polecającego, jak i osoby, która założyła konto „z polecenia”.

Otwórz Konto Santander przez internet

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Santander jest powiązane z ciekawymi usługami dodatkowymi. Przykład stanowi Kantor Santander zapewniający atrakcyjne kursy walut.

Inna ciekawa opcja to usługa Santander Open. Zapewnia ona darmowy podgląd na konta z innych banków, które zostały wcześniej dodane do specjalnego panelu. Co więcej, użytkownik usługi Santander Open może zlecać przelewy z dodanych do aplikacji kont bez konieczności „przelogowywania” się do innego banku!

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Konto Santander po zmianie nazwy, która od lat brzmiała: „Konto jakie chcę” jest jeszcze bardziej… jakie chcę. Rebranding oceniam jako bardzo udany, bo obyło się bez znaczących zmian na gorsze, a kilka opłat udało się obniżyć. Najważniejszą moim zdaniem zmianą jest jednak uproszczenie warunków koniecznych do spełnienia, żeby konto było faktycznie „za 0 zł”.

Zmiany nie objęły też stałych promocji banku. Wciąż można otrzymać 400 zł premii za otwarcie konta, czy 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków za media. Do dyspozycji otrzymujemy też atrakcyjne oprocentowanie depozytów i przyjemny program polecający, który nagradza nie tylko osobę polecającą, ale także samego polecanego. 

Teraz ten rachunek może być zupełnie bezpłatny dla osób, które wykazują jakąkolwiek aktywność. Wystarczy wykonać transakcje kartą lub BLIK na kwotę min. 300 zł miesięcznie, co przy obecnych cenach i inflacji nie będzie raczej problemem nawet dla młodzieży w wieku szkolnym (dla której i tak warunki zwolnienia z opłat są jeszcze prostsze). 

Na pochwalę zasługują też nieograniczone darmowe przelewy natychmiastowe, które zlecamy w bankowości elektronicznej lub mobilnej. Konkurencja najczęściej pobiera za nie opłaty w kwocie 5 zł/ szt. lub oferuje tylko kilka darmowych w miesiącu.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Klient w wieku od 26 lat musi wykonać transakcje kartą lub BLIK-iem na kwotę min. 300 zł/miesięcznie, aby zostać zwolnionym z opłaty za prowadzenie rachunku (6 zł). Dla młodszych osób (do 26 lat) opisywane konto jest bezwarunkowo darmowe.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Nie, Konto Santander można otworzyć bez karty (również przez Internet).

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Do zwolnienia z opłaty za kartę do Konta Santander (9 zł) wystarczy wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIK-iem na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Klienci w wieku do 26 lat wystarczy, że wykonają 1 transakcję kartą/BLIK w miesiącu. 

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Korzystanie z bankomatów Santander Banku Polska oraz wszystkich bankomatów w Polsce przy wypłacie BLIK-iem jest darmowe dla każdego klienta. Osoby w wieku powyżej 26 lat mogą kupić za 5 zł miesięcznie pakiet zapewniający korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów za darmo (również w razie niestosowania BLIK-u). Brak tego pakietu i wyboru opcji wypłaty z BLIK-iem będzie skutkował każdorazowym naliczeniem kwoty 3 zł. Posiadacz Konta Santander w wieku do 26 lat nie musi kupować żadnych pakietów, bo ma gwarantowaną obsługę wszystkich krajowych bankomatów za darmo (niezależnie od tego, czy korzysta z BLIK-a).

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania