ING Bank Śląski od dawna należy do rynkowej czołówki banków w Polsce. Postanowiliśmy zatem opisać jeden z jego najpopularniejszych produktów, czyli Konto z Lwem Direct. Ten rachunek to popularna i bardzo solidna propozycja. Warto więc bliżej się zapoznać z jednym z najczęściej wybieranych w Polsce kont osobistych.

Ogólna ocena konta:
4.2
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
3.5
BANKOMATY:
2.5
PREMIE I BONUSY:
4.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
Zalety:
 • Łatwa do uzyskania premia w wysokości 500 zł
 • Bezwarunkowy brak opłaty za prowadzenie rachunku
 • Łatwa do uniknięcia opłata za kartę debetową oraz niższy limit transakcji dla osób w wieku do 26 lat
 • Funkcja wielowalutowa na karcie debetowej
 • Ciekawa usługa oszczędnościowa "Smart Saver" z wysokim oprocentowaniem
 • Dobrze oceniana i przyjazna aplikacja mobilna
Wady:
 • Zwolnienie z opłaty za korzystanie z „obcych” krajowych bankomatów dotyczy tylko jednej transakcji w miesiącu
Otwórz Konto Direct i korzystaj z udogodnień konta

Konto z Lwem Direct w ING


Logotyp przedstawiający pomarańczowego lwa kojarzy z pewnością większość Polaków. Trudno się dziwić, ponieważ ING Bank Śląski to instytucja należąca od lat do ścisłej bankowej czołówki. ING jest też jednym z liderów pod względem liczby prowadzonych kont osobistych. Taka pozycja wspomnianego banku wynika między innymi z popularności i renomy, jaką przez lata zbudowało sobie Konto z Lwem Direct. Ten sztandarowy rachunek z oferty ING postanowiliśmy opisać w ramach kolejnego odcinka naszego cyklu artykułów produktowych, w którym prezentujemy najpopularniejsze konta osobiste z oferty polskich banków.
Nasz materiał zwraca uwagę nie tylko na podstawowe opłaty za ten rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), ale opisujemy w nim też jego dodatkowe funkcjonalności oraz ciekawe promocje, które zapewniają możliwość łatwego otrzymania premii przez aktywnych klientów i wysokie oprocentowanie oszczędności. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Konta osobiste z bezwarunkowym zwolnieniem z miesięcznej opłaty wzbudzają zrozumiałe zainteresowanie. Konto z Lwem Direct od ING należy właśnie do kategorii takich rachunków. Posiadacz tego ROR-u nigdy nie zapłaci bowiem za jego comiesięczne prowadzenie – nawet w razie bardzo małej aktywności.

Opłaty za przelewy i kartę
Jeżeli chodzi o miesięczną opłatę za kartę, to posiadacz Konta z Lwem Direct w celu uniknięcia tej opłaty (7 zł) będzie musiał wykazać się transakcjami bezgotówkowymi na sumę co najmniej 300 zł w miesiącu. Mowa o transakcjach wszystkimi kartami wydanymi do danego konta. Co ważne, w przypadku młodszych klientów w wieku 18 lat – 26 lat, bank stosuje obniżony miesięczny limit transakcji, które zwalniają z opłaty – 200 zł.

W części tabeli opłat i prowizji dotyczącej przelewów, nie ma żadnych niespodzianek dla posiadaczy Konta z Lwem Direct. Przelewy zewnętrzne oraz wewnętrzne zlecane przez Internet są bezpłatne. Natomiast za przelew natychmiastowy bank nalicza standardową opłatę wynoszącą 5 zł, która od kilku lat jest rynkowym standardem za tę usługę.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Osób zainteresowanych Kontem z Lwem Direct, które często korzystają z bankomatów, raczej nie ucieszy polityka ING w tym temacie. Wspomniany bank pobiera bowiem 5 zł za każdą wypłatę z „obcego” urządzenia. Tylko pierwsza w miesiącu wypłata jest zwolniona z tego kosztu. Pod pojęciem „obcych” bankomatów rozumiemy te spoza krajowej sieci ING oraz Planet Cash. Warto dodać, że identyczny cennik (pierwsza wypłata – 0 zł, kolejna – 5 zł) dotyczy wypłat gotówki w euro na terenie krajów EOG (Europejski Okręg Gospodarczy). Pozostałe wypłaty zagraniczne są obciążone prowizją na poziomie 3%.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Konto z Lwem Direct cechuje się ciekawymi i regularnie zmienianymi promocjami. Są to oferty, które zainteresują zarówno posiadaczy oszczędności, jak i osoby korzystające dość aktywnie ze swojego rachunku.

 • Łatwo dostępna premia 250 zł za aktywność

  Wspomniana premia jest oferowana w ramach promocji „Załóż konto i zyskaj’. Ta promocja jest przeznaczona dla osób, które od 31 grudnia 2022 r. do 28 marca 2024 r. nie posiadały produktów finansowych w ING.
  Klienci spełniający powyższe warunki formalne, w celu otrzymania premii o wartości 120 zł powinni założyć konto do 27 czerwca 2024 r. wraz z kartą debetową oraz kontem oszczędnościowym – OKO. Dodatkowo klient musi wyrazić określone zgody marketingowe i zapłacić bezgotówkowo (kartą lub BLIKiem) za zakupy na łączną kwotę min. 1000 zł do 30 września 2024 r.

  Nagroda od banku może wzrosnąć do 250 zł, jeśli klient do 30 września 2024 r roku dodatkowo:

  • zapłaci co najmniej trzy razy BLIK-iem za zakupy w sklepach internetowych
  • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzyma na konto łączny wpływ wynoszący co najmniej 1000 zł/m-c
  • założy co najmniej jeden cel oszczędnościowy na koncie OKO, na którym uda się odłożyć min. 300 zł
 • Nawet 5,5% na OKO w promocji

  Promocyjne oprocentowanie oszczędności dla posiadacza Konta z Lwem Direct to z kolei element oferty specjalnej „Bonus na start”. W jej ramach bank proponuje przez 3 miesiące stawkę 5,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla kwot poniżej 200 000 zł.

Załóż Konto Direct bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto z Lwem Direct to rachunek cechujący się ciekawą i szeroką gamą dodatkowych usług. Prezentujemy je poniżej.

Limit zadłużenia w koncie
Dla osób potrzebujących dostępu do kredytu, ING przygotował łatwo dostępny limit zadłużenia o wartości nawet 50 000 zł. Klient nie płaci za udzielenie tego limitu i może go łatwo otrzymać bez dodatkowych formalności.

Usługa Smart Saver
Usługa Smart Saver skłania do oszczędzania poprzez gromadzenie „końcówek” wynikających z zaokrąglenia transakcji. Można również zasilać sumę oszczędności ustalonym procentem od każdej transakcji. Posiadacz Konta z Lwem Direct może liczyć na wyższe oprocentowanie Smart Saver wynoszące 5% do kwoty 5000 zł.

Program Moje Rabaty
Wspomniany program zapewnia zniżki u partnerów ING, takich jak na przykład: Panasonic, Sephora, Media Expert, Adidas oraz Booking.com.

Opcja wielowalutowa na karcie
Po aktywacji usługi wielowalutowej, posiadacz Konta z Lwem Direct może płacić kartą z „podpiętych” kont w EUR, USD i GBP bez kosztów przewalutowania.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Konto z Lwem Direct, obok np. eKonta z mBanku, jest swego rodzaju bankowym klasykiem. Potwierdza to m.in. niemalejąca przez lata popularność tego rachunku. Obecnie bank kusi nowych klientów łatwą do zdobycia premią o wartości 500 zł i 5,5-procentowym rachunkiem oszczędnościowym (choć na krótko). Nawet bez tych bonusów Konto Direct jest solidną propozycją. ING wciąż, jako jeden z niewielu banków nie nalicza opłaty za prowadzenie konta, a opłata za obsługę karty jest łatwa do uniknięcia nawet dla niezbyt aktywnych użytkowników rachunku.

Czymś praktycznie niespotykanym już obecnie na rynku jest możliwość łatwego otwarcia linii debetowej na koncie. ING nie dość, że pozostawiło taką usługę w swojej ofercie, to jeszcze oferuje nawet do 50 000 zł debetu. Na wyróżnienie zasługuje również wielokrotnie nagradzana aplikacja mobilna za swoją przejrzystość i funkcjonalność.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania