Czy chciałbyś jako właściciel konta swobodnie wybierać wśród 11 ciekawych korzyści dostępnych na kliknięcie? Jeżeli tak, to warto zainteresować się Kontem Jakże Osobistym z Alior Banku. Nasza analiza prezentuje wszystkie ważne informacje na temat tego rachunku i aktualnej promocji z premią 500 zł.

Ogólna ocena konta:
4.0
PROWADZENIE KONTA:
4.5
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
2.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
Zalety:
 • Bank aktualnie oferuje łatwą do uzyskania premię do 500 zł
 • Bank oferuje elastyczny pakiet 11 ciekawych korzyści, które można swobodnie zmieniać w dowolnym momencie
 • Istnieje możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę debetową
 • Klient może łatwo otworzyć konto przez internet
Wady:
 • Konto Jakże Osobiste jest dość kosztowne dla osób niespełniających warunków zwolnienia z opłat za rachunek (10 zł) i kartę (5 zł)
Otwórz Konto Jakże Osobiste i wybierz korzyści dla siebie

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku


Posiadacz konta osobistego najlepiej wie, jakie ułatwienia są mu potrzebne – z takiego, słusznego założenia, wyszedł Alior Bank, kiedy opracowywał Konto Jakże Osobiste, które już od dłuższego czasu znajduje się w ofercie rynkowej. Postanowiliśmy dokładnie przedstawić cechy tego ciekawego rachunku, który wyróżnia się nie tylko możliwością swobodnego wyboru przynajmniej dwóch spośród 11 dostępnych korzyści. Warto też pamiętać o promocji zapewniającej łatwe do zdobycia 500 zł premii.
W naszym artykule prezentujemy między innymi informacje związane z opłatami za Konto Jakże Osobiste. Wyjaśniamy również, jak można łatwo i bezpiecznie założyć to najpopularniejsze konto z oferty Alior Banku.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Konto Jakże Osobiste to rachunek, którego posiadacz łatwo uniknie comiesięcznej opłaty za prowadzenie (10 zł). Wystarczy jedynie zapewnić co miesiąc wpływ na konto na kwotę min. 1500 zł. Miesięczna opłata nie jest pobierana (bezwarunkowo) w miesiącu otwarcia konta. Co ważne, osobom w wieku do 26 lat Alior Bank oferuje zwolnienie z regularnej opłaty za Konto Jakże Osobiste bez dodatkowych warunków.

Co ważne, w ramach oferty dla nowych klientów, którzy złożą wniosek do 31 stycznia 2024 r. bank zapewnia zwolnienie z opłat za prowadzenie konta i obsługę karty przez cały rok. Dodatkowym warunkiem jest zawarcie z bankiem umowy o przyznanie limitu kredytowego.

Opłaty za przelewy i kartę
Posiadacz Konta Jakże Osobistego nie zapłaci także za przelewy własne online oraz przelewy ELIXIR zlecane przez Internet. Opłata za internetowe przelewy natychmiastowe (poza pakietem korzyści) wynosi natomiast 5 zł, co można uznać za rynkowy standard. Standardowe są też warunki zwolnienia z miesięcznej opłaty za użytkowanie karty debetowej. Pięciozłotowego kosztu można uniknąć pod warunkiem wykonania kartą transakcji bezgotówkowych o wartości min. 300 zł. Opłata za kartę nie jest pobierana w miesiącu jej wydania. Bank zrezygnował z opłaty za kartę w przypadku klientów do 18 roku życia.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Jeżeli chodzi o wypłaty z krajowych bankomatów, to standardowy koszt naliczany przez Alior Bank wynosi 2,5 zł. Nie poniosą go osoby wybierające odpowiednią korzyść (darmowe wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów), a także klienci korzystający tylko z urządzeń Alior Banku. Posiadacz Konta Jakże Osobistego w czasie podróży zagranicznej zapłaci 5 zł za jednorazowe skorzystanie z bankomatu. Wyjątek dotyczy osób posiadających odpowiednią korzyść (darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów), a także transakcji w euro na terenie UE (stawka: 2,5 zł).

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Alior Bank regularnie wprowadza do swojej oferty nowe promocje. Aktualnie aktywna jest 11-ta już edycja promocji „Bankuj Mobilnie”, dzięki której można teraz otrzymać aż 500 zł premii. Warto wspomnieć, że jest to najwyższa dotychczas oferowana premia w ramach tej promocji. W poprzednich edycjach było to odpowiednio 200, 300 i 450 zł.

Po otwarciu konta klient Alior Banku może spełnić następujące warunki w celu uzyskania nagród.

 • 450 zł premii w 9 transzach po 50 zł

  Klient otrzyma 50 zł premii co miesiąc za każdorazowe spełnienie następujących warunków:

  • wykonanie min. 5 transakcji kartą miesięcznie lub BLIKiem
  • zalogowanie się przynajmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej
  • zasilenie konta łączną kwotą min. 1000 zł

  Nieotrzymanie nagrody w którymś miesiącu nie przekreśla szans na premie w kolejnych miesiącach. 

 • 50 zł premii za otwarcie konta online

  W celu otrzymania pierwszych 50 zł premii, należy złożyć wniosek o konto do 31 maja 2024, wyrazić zgody marketingowe i otworzyć konto przez Videoselfie lub w Alior Mobile.

  Aktualna promocja jest przeznaczona dla osób, które w okresie trzech lat przed złożeniem wniosku nie posiadały w Alior Banku konta osobistego.

Otwórz Konto Jakże Osobiste przez internet

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Program atrakcyjnych korzyści
Możliwość swobodnego wyboru dodatkowych korzyści to najważniejsza cecha wyróżniająca Konto Jakże Osobiste. Pierwsze dwie są darmowe. Za każdą kolejną klient zapłaci 3,50 zł miesięcznie. Alior Bank daje możliwość wyboru korzyści spośród poniższych wariantów:

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 10 000 zł (2,0% standardowo lub 4,0% w razie płatności kartą na poziomie min. 300 zł miesięcznie)
 • bezpłatne bankomaty za granicą
 • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni
 • 1% zwrotu za zbliżeniowe płatności mobilne (do 20 zł w miesiącu)
 • ubezpieczenie w podróży za granicą
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance
 • pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych (5 w miesiącu)
 • pakiet bezpłatnych powiadomień SMS (30 miesięcznie)
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania
 • punkty dla graczy League of Legends w programie Bezcenne Chwile

Prosty wybór korzyści jest możliwy w bankowości internetowej Alior Online i mobilnej Alior Mobile, a także w placówkach Alior Banku

Program MasterCard Bezcenne Chwile
Posiadacz karty do Konta Jakże Osobistego może ją bezpłatnie zarejestrować w programie MasterCard Bezcenne Chwile. Na uczestników tego programu czekają zniżki i atrakcyjne nagrody. W programie jest premiowana każda płatność kartą.

Usługa Alior Pay

Alior Pay umożliwia odroczenie zrealizowanych już transakcji bezgotówkowych lub przelewów. Po 30 dniach można zwrócić bez odsetek całą pożyczoną kwotę lub rozłożyć jej spłatę na raty. To całkiem ciekawa alternatywa dla popularnych kart kredytowych. 

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKNie zawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Konto Jakże Osobiste z Alior Banku to sprawdzony rachunek, który mimo dłuższego czasu istnienia na rynku nadal stanowi ciekawą propozycję. Alior Bank cały czas zmienia swoją ofertę (m.in. poprzez wprowadzanie nowych korzyści i okresowych premii za założenie konta). Na szczególną uwagę zasługują korzyści zapewniające zwolnienie z opłat za wypłaty z obcych bankomatów w Polsce, a także zwrot 1% za płatności mobilne (do 20 zł/m-c).

Dwie korzyści są bezpłatne w ramach standardowego pakietu Konta Jakże Osobistego, a za każdą kolejną zapłacimy tylko 3,5 zł miesięcznie. Alior Bank pozwala na szybką zmianę aktywnych korzyści, dzięki czemu np. przed wyjazdem zagranicznym można wybrać korzyść, jaką jest zwolnienie z opłat za korzystanie z bankomatów zagranicznych, a po powrocie z urlopu zmienić ją na pakiet darmowych wypłat z bankomatów krajowych. 

Obecnie osoby zakładające Konto Jakże Osobiste mogą otrzymać 500 zł premii w ramach promocji, którą szczegółowo opisaliśmy powyżej.

Na wyróżnienie zasługuje też możliwość łatwego założenia opisywanego konta przez Internet. Chodzi nie tylko o nowoczesną technologię VideoSelfie dostępną w aplikacji mobilnej. Założenie Konta Jakże Osobistego poprzez stronę internetową banku (z opcją weryfikacji przelewem) również jest bardzo szybkie i łatwe.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Opłata za prowadzenie Konta Jakże Osobistego to 0 zł pod warunkiem jednorazowego wpływu o wartości min. 1 500 zł miesięcznie. Konto jest całkowicie darmowe dla klientów do 26 roku życia.

  Pozostali klienci, którzy nie spełnią warunku związanego z miesięcznym wpływem zapłacą za prowadzenie konta 10 zł miesięcznie. Opłata nie jest pobierana w miesiącu otwarcia rachunku.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Klient może założyć przez Internet Konto Jakże Osobiste bez karty debetowej. Osoby w wieku do 18 lat bezwarunkowo nie ponoszą miesięcznej opłaty za kartę.

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Karta debetowa do Konta Jakże Osobistego jest darmowa w przypadku wykonania nią transakcji o wartości min. 300 zł miesięcznie.

  W przeciwnym razie, miesięczna opłata wynosi 5 zł miesięcznie. Bank nie naliczy jej w miesiącu wydania karty.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Klient może bezpłatnie korzystać z bankomatów Alior Banku.

  Jeżeli klient wybierze dwie korzyści: bezpłatne korzystania odpowiednio z krajowych i zagranicznych bankomatów, to również nie poniesie kosztów za wypłaty w kraju i za granicą.

  Dwie korzyści są darmowe, a za trzecią oraz każdą kolejną trzeba zapłacić 3,5 zł miesięcznie. Warto wybrać korzyść dotyczącą darmowych bankomatów nawet np. jako trzecią opcję, ponieważ standardowa opłata za skorzystanie z bankomatu krajowego to bowiem 2,5 zł. W przypadku bankomatów zagranicznych, jednorazowa opłata wynosi 5 zł lub 2,5 zł (mniejsza stawka za wypłaty w euro na terenie UE).

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania