Bank Handlowy w Warszawie, który obecnie działa pod marką Citi Handlowy to instytucja, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Lokuje się w pierwszej dziesiątce największych polskich banków również dzięki popularności swoich kont osobistych, wśród których jest ich flagowe – CitiKonto. Rachunek ten, dzięki niskim opłatom, wzbudza spore zainteresowaniem a dodatkowo kusi cyklicznymi promocjami.

Ogólna ocena konta:
4.5
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
5.0
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
4.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
Zalety:
 • Nawet 320 zł premii za aktywność na koncie!
 • Brak miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty bez żadnych dodatkowych warunków
 • 4 darmowe wypłaty z bankomatów zewnętrznych i 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu
 • Limit kredytowy z zerowym oprocentowaniem do 7 dni
 • Funkcja wielowalutowa na karcie debetowej
 • Ciekawe usługi dodatkowe i programy rabatowe
Wady:
 • Standardowa opłata za korzystanie z zewnętrznych bankomatów (8 zł) mogłaby być nieco niższa
Otwórz CitiKonto i korzystaj z udogodnień

CitiKonto w banku Citi Handlowym


Citi Handlowy to bank często kojarzony z kartami kredytowymi, które od wielu lat bardzo aktywnie promuje m.in. przy swoich stoiskach ulokowanych w dużych galeriach handlowych. Nie można jednak zapominać, że wspomniany bank przygotował ciekawą ofertę darmowego konta osobistego dla wszystkich. CitiKonto, bo o nim mowa, cechuje się nie tylko ciekawymi promocjami. To również rachunek z interesującym pakietem dodatkowych usług. 

To konto może być ciekawą alternatywą dla propozycji od znacznie większych banków. W naszej analizie CitiKonta informujemy, jak prezentuje się wysokość najważniejszych opłat i prowizji dotyczących tego ROR-u oraz analizujemy jego najważniejsze zalety i wady. Wspomniany rachunek można łatwo założyć online, co szczegółowo wyjaśniamy w dalszej części tego tekstu. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

CitiKonto to rachunek adresowany do wszystkich klientów indywidualnych, o czym świadczy między innymi bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Opłata wynosi 0 zł bez żadnych wyłączeń. 

Opłaty za przelewy i kartę
Z całą pewnością można stwierdzić, że CitiKonto to rachunek „za 0 zł”, ponieważ Citi Handlowy bezwarunkowo zrezygnował też z miesięcznej opłaty za obsługę karty debetowej. Jeżeli natomiast chodzi o przelewy, to klient nie zapłaci za transfery wewnętrzne i standardowe zewnętrzne (Elixir) zlecane online. Atutem CitiKonta jest fakt, że można wykonać do 3 darmowych przelewów ekspresowych za darmo, a dopiero za czwarty i kolejne zostanie naliczona opłata 5 zł.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Pod względem opłat za korzystanie z bankomatów, CitiKonto również prezentuje się atrakcyjnie. Posiadacz tego rachunku nie zapłaci za pobranie gotówki w krajowych i zagranicznych bankomatach z sieci Citi. Jeżeli chodzi o pozostałe krajowe i zagraniczne bankomaty, to pierwsze cztery wypłaty w miesiącu są darmowe, a za każdą kolejną bank naliczy opłatę w wysokości 8 zł.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

CitiKonto jest znane z ciekawych promocji. Poniżej opisujemy obecnie obowiązujące oferty promocyjne, z których może skorzystać osoba zakładająca konto. 

 • Do 320 zł premii i wysokie oprocentowanie za aktywność na koncie!

  Promocja „Zyskuj i oszczędzaj z CitiKontem” trwa do 9 maja 2024 roku lub do osiągnięcia limitu 5 000 nagród wydanych w ramach tej promocji. Do promocji mogą przystąpić osoby, które od 31.12.2021 r. nie posiadały konta bankowego w Citi Handlowym.

  Aby otrzymać 320 zł premii, należy otworzyć CitiKonto i Konto Oszczędnościowe do 9 maja 2024 roku, a następnie:

  • wyrazić zgody marketingowe – 20 zł premii
  • w ciągu 3 miesięcy zaczynając od drugiego miesiąca po otwarciu konta otrzymywać wpływy na kwotę min. 2000 zł miesięcznie tytułem wynagrodzenia – 300 zł premii

  Dodatkową nagrodą jest bonus dla oszczędzających. Aby go otrzymać, w 4 kolejnych miesiącach następujących po otwarciu konta trzeba wykonać min. 3 transakcje kartą debetową na łączną kwotę 300 zł i zapewnić wpływ na konto wynoszący min. 2000 zł miesięcznie. Nagroda to oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym w wysokości 7,1% w skali roku do 50 000 zł na 4 miesiące. Podwyższone oprocentowanie jest naliczane osobno za każdy miesiąc, w którym zostaną spełnione warunki promocji. 

 • 5,5% na Twojej Lokacie

  Posiadacz CitiKonta po otwarciu tego rachunku może założyć jedną lokatę “Twoja Lokata” o wartości do 20 000 zł. Wspomniana lokata jest nieodnawialna i cechuje się promocyjnym oprocentowaniem wynoszącym 5,5%. 

 • Nawet 5% na start na Koncie SuperOszczędnościowym!

  Klienci, którzy zdecydują się otworzyć Konto SuperOszczędnościowe otrzymają możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania Konta Oszczędnościowego – 5%.

  Podwyższone oprocentowanie dostępne jest do kwoty 20 000 zł. Standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wynosi 2% w skali roku. 

Załóż CitiKonto bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, CitiKonto wyróżnia się ciekawymi usługami dodatkowymi. Poniżej przedstawiamy te, które są naszym zdaniem najciekawsze. 

Citi Kantor
Usługa Citi Kantor umożliwia szybką i wygodną wymianę walut po kursach zbliżonych do tych, które oferują najlepsze kantory internetowe. Wspomniana usługa jest dostępna również w bankowości mobilnej.

Programy Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile
Te dwa programy zapewniają dodatkowe korzyści. Mastercard Bezcenne Chwile umożliwia odbiór nagród za transakcje kartami, a dzięki Citi Specials można otrzymać rabaty do 50%, vouchery i niespodzianki u ponad 300 partnerów. Dodatkowo bank proponuje rabat do 10% w najlepszych krajowych restauracjach.

Szeroka oferta kont walutowych i usługa wielowalutowa
Citi Handlowy oferuje konta rozliczane w 12 walutach obcych, które można wykorzystać m.in. do płacenia kartą bez kosztów przewalutowania.

Linia kredytowa w koncie
Posiadacz CitiKonta łatwo pożyczy środki w ramach limitu kredytowego (do 8000 zł). Limit ma zerowe oprocentowanie do 7 dni.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKNie zawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

CitiKonto w ostatnich latach mocno rozpycha się na rynku kont bankowych i skutecznie rywalizuje ze znacznie większymi od siebie graczami. Bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty oraz darmowe 4 wypłaty z „obcych” bankomatów i 3 przelewy natychmiastowe to cechy, z którymi nie mogłoby konkurować nawet „legendarne” eKonto z mBanku w czasach swojej świetności (czyli wtedy, kiedy jeszcze było prawdziwym kontem „za 0 zł”).

Obecnie Citi zachęca nowych klientów do otwarcia konta oferując łatwą do uzyskania premię w wysokości do 320 zł za zgody marketingowe i aktywność oraz atrakcyjne oprocentowanie depozytów. Dodatkowo kusi bardzo szerokim zakresem usług i funkcjonalności dodatkowych, których na próżno szukać u konkurencji w takiej ilości. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania