Bank Handlowy w Warszawie, który obecnie działa pod marką Citi Handlowy to instytucja, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Lokuje się w pierwszej dziesiątce największych polskich banków również dzięki popularności swoich kont osobistych, wśród których jest ich flagowe – CitiKonto. Rachunek ten, dzięki niskim opłatom, wzbudza spore zainteresowaniem a dodatkowo kusi cyklicznymi promocjami.

Ogólna ocena konta:
4.0
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
5.0
BANKOMATY:
3.0
PREMIE I BONUSY:
4.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
4.0
APLIKACJA MOBILNA:
3.0
Zalety:
 • Brak miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty bez żadnych dodatkowych warunków
 • 4 darmowe wypłaty z bankomatów i 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu
 • Limit kredytowy z zerowym oprocentowaniem do 7 dni
 • Funkcja wielowalutowa na karcie debetowej
 • Ciekawe usługi dodatkowe i programy rabatowe
Wady:
 • Standardowa opłata za korzystanie z „obcych” bankomatów (8 zł) mogłaby być nieco niższa
Otwórz CitiKonto i korzystaj z udogodnień

CitiKonto w banku Citi Handlowym


Citi Handlowy to bank często kojarzony z kartami kredytowymi, które od wielu lat bardzo aktywnie promuje m.in. przy swoich stoiskach ulokowanych w dużych galeriach handlowych. Nie można jednak zapominać, że wspomniany bank przygotował ciekawą ofertę darmowego konta osobistego dla wszystkich. CitiKonto, bo o nim mowa, cechuje się nie tylko ciekawymi promocjami. To również rachunek z interesującym pakietem dodatkowych usług. 

To konto może być ciekawą alternatywą dla propozycji od znacznie większych banków. W naszej analizie CitiKonta informujemy, jak prezentuje się wysokość najważniejszych opłat i prowizji dotyczących tego ROR-u oraz analizujemy jego najważniejsze zalety i wady. Wspomniany rachunek można łatwo założyć online, co szczegółowo wyjaśniamy w dalszej części tego tekstu. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

CitiKonto to rachunek adresowany do wszystkich klientów indywidualnych, o czym świadczy między innymi bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta. Opłata wynosi 0 zł bez żadnych wyłączeń. 

Opłaty za przelewy i kartę
Z całą pewnością można stwierdzić, że CitiKonto to rachunek „za 0 zł”, ponieważ Citi Handlowy bezwarunkowo zrezygnował też z miesięcznej opłaty za obsługę karty debetowej. Jeżeli natomiast chodzi o przelewy, to klient nie zapłaci za transfery wewnętrzne i standardowe zewnętrzne (Elixir) zlecane online. Atutem CitiKonta jest fakt, że można wykonać do 3 darmowych przelewów ekspresowych za darmo, a dopiero za czwarty i kolejne zostanie naliczona opłata 5 zł.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Pod względem opłat za korzystanie z bankomatów, CitiKonto również prezentuje się atrakcyjnie. Posiadacz tego rachunku nie zapłaci za pobranie gotówki w krajowych i zagranicznych bankomatach z sieci Citi. Jeżeli chodzi o pozostałe krajowe i zagraniczne bankomaty, to pierwsze cztery wypłaty w miesiącu są darmowe, a za każdą kolejną bank naliczy opłatę w wysokości 8 zł.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

CitiKonto jest znane z ciekawych promocji. Poniżej opisujemy dwie obecnie obowiązujące oferty promocyjne, z których może skorzystać osoba zakładająca konto. 

 • Nawet 350 zł premii na start!

  Wspomniana premia do 350 zł to element promocji „CitiKonto – Nowe konto na wiosnę” obowiązującej do 8 czerwca 2023 r. lub do wyczerpania puli 3000 założonych kont. Z promocji są wyłączone osoby, które po 31 grudnia 2020 r. posiadały w Citi Handlowym konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy (również jako współposiadacze). W ramach tej promocji, bank wypłaci następujące premie:

  • 120 zł za trzy transakcje BLIK-iem (łącznie min. 300 zł) wykonane do ostatniego dnia pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto
  • 120 zł za przelew wynagrodzenia na konto (min. 2000 zł) lub wykonanie w Citi Kantor zlecenia walutowego na kwotę min. 2000 zł – ten warunek należy spełnić do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto
  • 90 zł za spełnienie obu powyższych warunków
  • 20 zł za wyrażenie zgód marketingowych

   

  Warto nadmienić, że wszystkie nagrody poza kwotą 90 zł są od siebie niezależne. Dodatkowo bank w ramach tej samej promocji proponuje zwrot 1% (do 40 zł) przez 4 miesiące dla osób, które założą kartę kredytową. Wspomniany zwrot obejmuje transakcje kartą debetową do CitiKonta i kartą kredytową dla nowego klienta.

 • 8,1% na koncie oszczędnościowym

  Alternatywna promocja „Oszczędzaj z CitiKontem – edycja 2” obowiązuje natomiast wyłącznie do końca maja 2023 r. lub do osiągnięcia limitu 1500 uczestników. To oferta dla nowych klientów Citi Handlowego, którzy od 31 grudnia 2020 r. nie posiadali tam konta osobistego lub oszczędnościowego (również jako współposiadacze).

  Uczestnik promocji, po otwarciu CitiKonta i konta oszczędnościowego w okresie promocji, powinien przez 4 kolejne miesiące zapewniać łączny wpływ wynoszący min. 2000 zł miesięcznie oraz wykonywać co miesiąc 1 transakcję bezgotówkową kartą na kwotę co najmniej 100 zł. Spełnienie tych warunków w okresie maj – sierpień 2023 r. zapewni oprocentowanie 8,1% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące (do kwoty 100 000 zł). Dodatkowo klient może otrzymać 20 zł za zgody marketingowe.

Załóż CitiKonto bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, CitiKonto wyróżnia się ciekawymi usługami dodatkowymi. Poniżej przedstawiamy te, które są naszym zdaniem najciekawsze. 

Citi Kantor
Usługa Citi Kantor umożliwia szybką i wygodną wymianę walut po kursach zbliżonych do tych, które oferują najlepsze kantory internetowe. Wspomniana usługa jest dostępna również w bankowości mobilnej.

Programy Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile
Te dwa programy zapewniają dodatkowe korzyści. Mastercard Bezcenne Chwile umożliwia odbiór nagród za transakcje kartami, a dzięki Citi Specials można otrzymać rabaty do 50%, vouchery i niespodzianki u ponad 300 partnerów. Dodatkowo bank proponuje rabat do 10% w najlepszych krajowych restauracjach.

Szeroka oferta kont walutowych i usługa wielowalutowa
Citi Handlowy oferuje konta rozliczane w 12 walutach obcych, które można wykorzystać m.in. do płacenia kartą bez kosztów przewalutowania.

Linia kredytowa w koncie
Posiadacz CitiKonta łatwo pożyczy środki w ramach limitu kredytowego (do 8000 zł). Limit ma zerowe oprocentowanie do 7 dni.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
Nie zawieraBLIKNie zawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayNie zawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

CitiKonto w ostatnich latach mocno rozpycha się na rynku kont bankowych i skutecznie rywalizuje ze znacznie większymi od siebie graczami. Bezwarunkowe zwolnienie z miesięcznej opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty oraz darmowe 4 wypłaty z „obcych” bankomatów i 3 przelewy natychmiastowe to cechy, z którymi nie mogłoby konkurować nawet legendarne eKonto z mBanku w czasach swojej świetności (czyli wtedy, kiedy jeszcze było prawdziwym kontem „za 0 zł”).

Niezdecydowanych na pewno zachęcą dwie obecnie obowiązujące promocje. Pierwsza z nich pozwala na łatwe uzyskanie 350 zł premii, a druga na otrzymanie oprocentowania oszczędności wynoszącego aż 8,1% przez 4 miesiące.

Citi dodatkowo kusi bardzo szerokim zakresem usług i funkcjonalności dodatkowych, których na próżno szukać u konkurencji w takiej ilości. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania