Millennium Bank jest bez wątpienia jednym z liderów polskiego rynku bankowego. Dotyczy to również kont osobistych i jego flagowego konta Millennium 360°. Posiadacze tego rachunku mogą liczyć nie tylko na spore premie i bonusy, ale też szereg udogodnień. Użytkownicy Millennium 360° mogą też uzyskać w łatwy sposób zwolnienie z m.in. miesięcznej opłaty za konto i kartę.

Ogólna ocena konta:
4.8
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
Zalety:
 • Bardzo łatwe do uzyskania 600 zł premii
 • Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie rachunku
 • Łatwe do uniknięcia opłaty za kartę debetową i korzystanie z bankomatów obcych
 • Atrakcyjne promocje dla nowych klientów
 • Darmowe przelewy BLIK na telefon
 • Doskonała aplikacja mobilna
Wady:
 • Drogie przelewy natychmiastowe (9,90 zł)
 • Wysoka opłata za kartę debetową w przypadku niespełnienia warunków (11 zł/mies.)
Otwórz Millennium 360° i korzystaj z udogodnień

Konto Millennium 360° w Millennium Banku


Bank Millennium z pewnością należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem liczby kont osobistych. Wg danych z I kw. 2022 r. bank prowadził około 3,3 mln rachunków. To daje szósty najwyższy wynik wśród banków działających w Polsce. Bardzo duża część rachunków prowadzonych przez Bank Millennium to dostępne od lat Konta 360°. Postanowiliśmy zatem opisać aktualne cechy tego konta, które od niedawna przejęło nową nazwę: Millennium 360°. Jest to bez wątpienia propozycja, którą bierze pod uwagę bardzo wiele osób zastanawiających się nad nowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR).
W ramach artykułu prezentujemy między innymi poziom opłat za najważniejsze usługi powiązane z Millennium 360°. Opłacalność każdego konta zależy również od ewentualnych premii i nagród. Pod tym względem, oferta Millennium Banku jest bardzo ciekawa. Prezentujemy także interesujące udogodnienia i usługi dodatkowe dla posiadaczy konta. Z naszego artykułu można też dowiedzieć się, jakie są sposoby otwarcia opisywanego ROR-u. Zaczniemy jednak od jego kosztów.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Oferta Millennium 360° wydaje się interesująca między innymi ze względu na zerową miesięczną opłatę za jego prowadzenie. Co ważne, taka zerowa opłata nie jest zależna od jakiejkolwiek aktywności klienta na rachunku.

Opłaty za przelewy i kartę
Użytkownik Millennium 360° nie zapłaci za standardowe przelewy wykonywane przez Internet (tzn. przelewy wewnętrzne oraz przelewy zewnętrzne Elixir). Jest to już raczej rynkowy standard. Jeżeli natomiast chodzi o przelewy natychmiastowe zlecane przez Millenet lub aplikację mobilną, to jednorazowa opłata wynosi sporo, bo aż 9,9 zł. Oferta części konkurentów jest pod tym względem bardziej atrakcyjna. Darmowe przelewy BLIK na telefon nieco rekompensują dość wysoki koszt przelewów natychmiastowych.
Pozytywnym aspektem oferty Banku Millennium jest niepobieranie opłaty za kartę debetową przez pierwsze 2 miesiące. Później posiadacz konta również może nie płacić za kartę debetową (11 zł miesięcznie) jeśli tylko wykona 5 transakcji w miesiącu przy pomocy karty lub BLIK-A. Osobom w wieku 18 lat – 26 lat do zwolnienia z niższej opłaty (5 zł/mies.) wystarczy tylko jedna transakcja miesięcznie kartą lub BLIK-iem. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Posiadacz Millennium 360°, za darmo wypłaci środki w bankomatach swojego banku, co można uznać za standard. Jeżeli natomiast chodzi o bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash, to jednorazowa opłata za pobranie gotówki wynosi 1 zł. Opłaty za korzystanie z pozostałych krajowych bankomatów, z zagranicznych bankomatów (w tym w euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego) wynoszą w Millennium 5 zł.
Bank Millennium nie naliczy tych opłat, jeśli tylko klient spełni warunki do zwolnienia z opłaty za kartę debetową opisane powyżej!

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Millennium 360° od dawna wyróżnia się sporą liczbą promocji i bonusów. Postanowiliśmy je zatem opisać zaczynając od najważniejszej oferty promocyjnej z premią 600 zł.

 • Łatwa do otrzymania premia 600 zł za otwarcie konta

  Promocja „Otwórz się na więcej w letniej promocji konta Millennium 360°” jest przeznaczona dla 20 000 nowych klientów banku. Mowa o osobach, które aktualnie nie są klientami Millennium Banku i nie posiadały tam rachunku po 1 stycznia 2020 r. Aż 600 zł premii zostanie wypłacone w trzech turach za spełnienie określonych warunków.

   

  Aby otrzymać pierwsze 200 zł premii należy:

  • założyć Millenium 360° z kartą debetową i wyrazić zgody wymagane w regulaminie promocji
  • najpóźniej do 14 dni po otwarciu konta pobrać aplikację mobilną Banku Millennium i zalogować się do niej min. 1 raz oraz wykonać min. 1 transakcję bezgotówkową kartą lub BLIKiem oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 1 000 zł 

  Drugie 200 zł premii klient otrzyma, jeśli w pierwszych trzech miesiącach następujących po otwarciu konta wykona transakcje kartą lub BLIKiem zbliżeniowym na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

  Trzecie 200 zł premii otrzyma klient, który w pierwszych trzech miesiącach następujących po otwarciu konta otrzyma wpływy z tytułu wynagrodzenia na kwotę min. 1 000 zł miesięcznie.

  Promocja obowiązuje do 28 sierpnia 2024 r. lub do wyczerpania limitu 20 000 kont bankowych. Szczegółowe wymagania opisane są w regulaminie promocji.

 • 6% na koncie oszczędnościowym

  Klienci otwierający Millennium 360°, mogą skorzystać z promocji, w ramach której nowe środki do kwoty 100 000 zł będą objęte oprocentowaniem wynoszącym 6,00% przez kolejne 90 dni dla nowych środków. W przypadku większej sumy, obowiązuje standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit.

 • Nawet do 25% zwrotu za zakupy online w Goodie

  Posiadacze Konta Millennium 360° mają możliwość korzystania ze specjalnych ofert dostępnych tylko dla użytkowników takiego rachunku (na platformie zniżkowej Goodie). Zwrot części wydatków po dokonaniu zakupów w znanych sklepach (np. Pyszne.pl, Allegro.pl, eObuwie.pl, Media Markt) wynosi aż do 25%.

 • Program poleceń „Lubię to polecam”

  Za polecanie konta krewnym i znajomym teraz można otrzymać nawet 10 nagród (przykłady: eKarta goodie na kwotę 100 zł, karta upominkowa 80 zł do Zalando i bilety do kina)

Załóż konto Millennium 360° bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Millennium 360° cechuje się dużą liczbą dodatkowych usług i udogodnień. Postanowiliśmy je zatem krótko opisać.

Pakiet wielowalutowy
Millennium Bank podobnie jak część konkurentów oferuje pakiet wielowalutowy. Płatności walutowe na poziomie do 1000 zł miesięcznie są dostępne w ramach jednej karty bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja za przewalutowanie wynosząca 2%. Można jej uniknąć płacąc 9,90 zł tygodniowo.

Pakiet Bardzo Pomocny
Za dodatkową opłatą, Millennium Bank oferuje wygodne ubezpieczenie zapewniające pomoc medyczną i domową. Klient banku może skorzystać z 7 świadczeń assistance rocznie. Warto wspomnieć, że przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta, opłata za Pakiet Bardzo Pomocny (4,98 zł miesięcznie) nie jest naliczana.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Millennium 360° to mój osobisty lider wśród kont bankowych i jednocześnie moje konto prywatne nr 1. Choć nie można go nazwać „darmowym”, to w praktyce każda osoba pracująca, która będzie z niego korzystała jak z konta głównego, nie poniesie opłat za korzystanie z rachunku. 
Bank Millennium niemal nieprzerwanie od ponad dekady hojnie nagradza nowych klientów, którzy zdecydują się przenieść rachunek. Są to zarówno sowite premie (obecnie do 600 zł), a także atrakcyjne oferty depozytowe (obecnie 6,00% na koncie oszczędnościowym). 
Aplikacja mobilna jest świetna i ciągle rozwijana. Obecnie, poza kwestiami związanymi z obsługą rachunku i innych produktów bankowych, można w ramach aplikacji wypełnić wybrane wnioski urzędowe oraz kupić bilety parkingowe, na komunikację miejską, a także opłacić przejazd krajowymi autostradami. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Prowadzenie Millennium 360° obecnie jest bezpłatne.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Jeżeli klient chce otrzymać premię 600 zł, to karta debetowa do Konta Millennium 360° jest wymagana. W innym przypadku można korzystać z konta bez karty. 

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Opłata za obsługę karty debetowej jest pobierana dopiero od trzeciego miesiąca i wynosi 11 zł, o ile nie zostało wykonanych min. 5 transakcji kartą lub systemem BLIK. Osoby w wieku 18 lat – 26 lat, unikną niższej opłaty (5 zł) po wykonaniu tylko jednej transakcji bezgotówkowej.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Posiadacz Konta 360° nie płaci za korzystanie z bankomatów Millennium. Po spełnieniu warunków zwalniających z opłaty za kartę, bank nie pobierze też opłat za używanie bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash (1 zł) oraz pozostałych bankomatów w Polsce (5 zł) i na świecie (5 zł).

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania