Millennium Bank jest bez wątpienia jednym z liderów polskiego rynku bankowego. Dotyczy to również kont osobistych i jego flagowego konta Millennium 360°. Posiadacze tego rachunku mogą liczyć nie tylko na spore premie i bonusy, ale też szereg udogodnień dla posiadaczy. Na uwagę zasługują też opłaty, które na ogół nie są ponoszone przez użytkowników tego rachunku.

Ogólna ocena konta:
4.7
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.0
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
Zalety:
 • Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie rachunku
 • Łatwe do uniknięcia opłaty za kartę debetową i korzystanie z bankomatów obcych
 • Atrakcyjne promocje dla nowych klientów
 • Darmowe przelewy BLIK na telefon
 • Doskonała aplikacja mobilna
Wady:
 • Drogie przelewy natychmiastowe (9,90 zł)
 • Wysoka opłata za kartę debetową w przypadku niespełnienia warunków (11 zł/mies.)
Otwórz Millennium 360° i korzystaj z udogodnień

Konto Millennium 360° w Millennium Banku


Bank Millennium z pewnością należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem liczby kont osobistych. Wg danych z I kw. 2022 r. bank prowadził około 3,3 mln rachunków. To daje szósty najwyższy wynik wśród banków działających w Polsce. Bardzo duża część rachunków prowadzonych przez Bank Millennium to dostępne od lat Konta 360°. Postanowiliśmy zatem opisać aktualne cechy tego konta, które od niedawna przejęło nową nazwę: Millennium 360°. Jest to bez wątpienia propozycja, którą bierze pod uwagę bardzo wiele osób zastanawiających się nad nowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR).
W ramach artykułu prezentujemy między innymi poziom opłat za najważniejsze usługi powiązane z Millennium 360°. Opłacalność każdego konta zależy również od ewentualnych premii i nagród. Pod tym względem, oferta Millennium Banku jest bardzo ciekawa. Prezentujemy także interesujące udogodnienia i usługi dodatkowe dla posiadaczy konta. Z naszego artykułu można też dowiedzieć się, jakie są sposoby otwarcia opisywanego ROR-u. Zaczniemy jednak od jego kosztów.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Oferta Millennium 360° wydaje się interesująca między innymi ze względu na zerową miesięczną opłatę za jego prowadzenie. Co ważne, taka zerowa opłata nie jest zależna od jakiejkolwiek aktywności klienta na rachunku.

Opłaty za przelewy i kartę
Użytkownik Millennium 360° nie zapłaci za standardowe przelewy wykonywane przez Internet (tzn. przelewy wewnętrzne oraz przelewy zewnętrzne Elixir). Jest to już raczej rynkowy standard. Jeżeli natomiast chodzi o przelewy natychmiastowe zlecane przez Millenet lub aplikację mobilną, to jednorazowa opłata wynosi sporo, bo aż 9,9 zł. Oferta części konkurentów jest pod tym względem bardziej atrakcyjna. Darmowe przelewy BLIK na telefon nieco rekompensują dość wysoki koszt przelewów natychmiastowych.
Pozytywnym aspektem oferty Banku Millennium jest niepobieranie opłaty za kartę debetową przez pierwsze 2 miesiące. Później posiadacz konta również może nie płacić za kartę debetową (11 zł miesięcznie) jeśli tylko wykona 5 transakcji w miesiącu przy pomocy karty lub BLIK-A. Osobom w wieku 18 lat – 26 lat do zwolnienia z niższej opłaty (5 zł/mies.) wystarczy tylko jedna transakcja miesięcznie kartą lub BLIK-iem. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Posiadacz Millennium 360°, za darmo wypłaci środki w bankomatach swojego banku, co można uznać za standard. Jeżeli natomiast chodzi o bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash, to jednorazowa opłata za pobranie gotówki wynosi 1 zł. Opłaty za korzystanie z pozostałych krajowych bankomatów, a także za wypłaty z bankomatów w euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego wynoszą w Millennium 5 zł.
Bank Millennium nie naliczy tych opłat, jeśli tylko klient spełni warunki do zwolnienia z opłaty za kartę debetową opisane powyżej!

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Millennium 360° od dawna wyróżnia się sporą liczbą promocji i bonusów. Postanowiliśmy je zatem opisać zaczynając od najważniejszej oferty promocyjnej z premią 500 zł.

 • Łatwa do otrzymania premia 500 zł za otwarcie konta

  Promocja „Złap 500 zł z kontem Millennium 360” jest przeznaczona dla 15 000 nowych klientów banku. Mowa o osobach, które aktualnie nie są klientami Millennium Banku i nie posiadały tam rachunku po 1 stycznia 2019 r. Otrzymanie pierwszej nagrody (200 zł) będzie możliwe po spełnieniu następujących warunków promocji:

  • założenie w trybie online Konta Millennium 360° wraz z kartą debetową i wyrażenie wymaganych zgód
  • aktywacja aplikacji mobilnej banku
  • zasilenie nowego konta kwotą wynoszącą co najmniej 1 000 zł w ciągu 10 dni od jego założenia
  • wykonanie przynajmniej 5 płatności kartą debetową do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarta została umowa o konto, czyli do końca października lub listopada 2022 r.

   

  Druga nagroda o wartości 300 zł przysługuje, jeśli w trakcie trzech kolejnych miesięcy (miesiąc trzeci, czwarty i piąty od otwarcia konta) zostaną spełnione następujące warunki:

  • klient otrzyma wpływy na konto na poziomie co najmniej 1 000 zł miesięcznie
  • zostanie wykonane przynajmniej 5 transakcji kartą do konta w miesiącu

   

  Dwa powyższe warunki należy spełnić odpowiednio w:

  • listopadzie 2022 roku, grudniu 2022 roku i styczniu 2023 roku
  • lub w grudniu 2022 roku oraz styczniu i lutym 2023 roku.
 • 7% na koncie oszczędnościowym

  Klienci otwierający Millennium 360°, mogą skorzystać z promocji, w ramach której nowe środki do kwoty 200 000 zł będą objęte oprocentowaniem wynoszącym 7,00% przez kolejne 60 dni. W przypadku większej sumy, obowiązuje standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit.

 • Nawet do 25% zwrotu za zakupy online w Goodie

  Posiadacze konta mają możliwość korzystania ze specjalnych ofert dostępnych tylko dla użytkowników takiego rachunku (na platformie zniżkowej Goodie). Zwrot części wydatków po dokonaniu zakupów w znanych sklepach (np. Pyszne.pl, Allegro.pl, eObuwie.pl, Media Markt) wynosi aż do 25%.

 • Bonusy za polecanie Millennium 360°

  Program „Lubię to polecam!” zapewnia szeroką gamę nagród dla polecających konta z Banku Millennium i dla osób polecanych. Przykłady nagród to np. lokata z oprocentowaniem 4,5% na 3 miesiące oraz eKarta Goodie na kwotę 100 zł do wykorzystania w każdym sklepie.

Załóż konto Millennium 360° bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto 360° cechuje się dużą liczbą dodatkowych usług i udogodnień. Postanowiliśmy je zatem krótko opisać.

Pakiet wielowalutowy
Millennium Bank podobnie jak część konkurentów oferuje pakiet wielowalutowy. Płatności walutowe na poziomie do 1000 zł miesięcznie są dostępne w ramach jednej karty bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja za przewalutowanie wynosząca 2%. Można jej uniknąć płacąc 9,90 zł tygodniowo.

Pakiet Bardzo Pomocny
Za dodatkową opłatą, Millennium Bank oferuje wygodne ubezpieczenie zapewniające pomoc medyczną i domową. Klient banku może skorzystać z 7 świadczeń assistance rocznie. Warto wspomnieć, że przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta, opłata za Pakiet Bardzo Pomocny (4,98 zł miesięcznie) nie jest naliczana.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
Nie zawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Millennium 360° to mój osobisty lider wśród kont bankowych i jednocześnie moje konto prywatne nr 1. Choć nie można go nazwać „darmowym”, to w praktyce każda osoba pracująca, która będzie z niego korzystała jak z konta głównego, nie poniesie opłat za korzystanie z rachunku. 
Bank Millennium niemal nieprzerwanie od ponad dekady hojnie nagradza nowych klientów, którzy zdecydują się przenieść rachunek. Są to zarówno sowite premie (obecnie do 500 zł), a także atrakcyjne oferty depozytowe (obecnie 7% na koncie oszczędnościowym). 
Aplikacja mobilna jest świetna i ciągle rozwijana. Obecnie, poza kwestiami związanymi z obsługą rachunku i innych produktów bankowych, można w ramach aplikacji wypełnić wybrane wnioski urzędowe oraz kupić bilety parkingowe, na komunikację miejską, a także opłacić przejazd krajowymi autostradami. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania