Millennium Bank jest bez wątpienia jednym z liderów polskiego rynku bankowego. Dotyczy to również kont osobistych i jego flagowego konta Millennium 360°. Posiadacze tego rachunku mogą liczyć nie tylko na spore premie i bonusy, ale też szereg udogodnień. Użytkownicy Millennium 360° mogą też uzyskać w łatwy sposób zwolnienie z m.in. miesięcznej opłaty za konto i kartę.

Ogólna ocena konta:
4.8
PROWADZENIE KONTA:
5.0
KARTA:
4.5
BANKOMATY:
4.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
Zalety:
 • Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie rachunku
 • Łatwe do uniknięcia opłaty za kartę debetową i korzystanie z bankomatów obcych
 • Atrakcyjne promocje dla nowych klientów
 • Darmowe przelewy BLIK na telefon
 • Doskonała aplikacja mobilna
Wady:
 • Drogie przelewy natychmiastowe (9,90 zł)
 • Wysoka opłata za kartę debetową w przypadku niespełnienia warunków (11 zł/mies.)
Otwórz Millennium 360° i korzystaj z udogodnień

Konto Millennium 360° w Millennium Banku


Bank Millennium z pewnością należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem liczby kont osobistych. Wg danych z I kw. 2022 r. bank prowadził około 3,3 mln rachunków. To daje szósty najwyższy wynik wśród banków działających w Polsce. Bardzo duża część rachunków prowadzonych przez Bank Millennium to dostępne od lat Konta 360°. Postanowiliśmy zatem opisać aktualne cechy tego konta, które od niedawna przejęło nową nazwę: Millennium 360°. Jest to bez wątpienia propozycja, którą bierze pod uwagę bardzo wiele osób zastanawiających się nad nowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR).
W ramach artykułu prezentujemy między innymi poziom opłat za najważniejsze usługi powiązane z Millennium 360°. Opłacalność każdego konta zależy również od ewentualnych premii i nagród. Pod tym względem, oferta Millennium Banku jest bardzo ciekawa. Prezentujemy także interesujące udogodnienia i usługi dodatkowe dla posiadaczy konta. Z naszego artykułu można też dowiedzieć się, jakie są sposoby otwarcia opisywanego ROR-u. Zaczniemy jednak od jego kosztów.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Oferta Millennium 360° wydaje się interesująca między innymi ze względu na zerową miesięczną opłatę za jego prowadzenie. Co ważne, taka zerowa opłata nie jest zależna od jakiejkolwiek aktywności klienta na rachunku.

Opłaty za przelewy i kartę
Użytkownik Millennium 360° nie zapłaci za standardowe przelewy wykonywane przez Internet (tzn. przelewy wewnętrzne oraz przelewy zewnętrzne Elixir). Jest to już raczej rynkowy standard. Jeżeli natomiast chodzi o przelewy natychmiastowe zlecane przez Millenet lub aplikację mobilną, to jednorazowa opłata wynosi sporo, bo aż 9,9 zł. Oferta części konkurentów jest pod tym względem bardziej atrakcyjna. Darmowe przelewy BLIK na telefon nieco rekompensują dość wysoki koszt przelewów natychmiastowych.
Pozytywnym aspektem oferty Banku Millennium jest niepobieranie opłaty za kartę debetową przez pierwsze 2 miesiące. Później posiadacz konta również może nie płacić za kartę debetową (11 zł miesięcznie) jeśli tylko wykona 5 transakcji w miesiącu przy pomocy karty lub BLIK-A. Osobom w wieku 18 lat – 26 lat do zwolnienia z niższej opłaty (5 zł/mies.) wystarczy tylko jedna transakcja miesięcznie kartą lub BLIK-iem. 

Opłaty za korzystanie z bankomatów
Posiadacz Millennium 360°, za darmo wypłaci środki w bankomatach swojego banku, co można uznać za standard. Jeżeli natomiast chodzi o bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash, to jednorazowa opłata za pobranie gotówki wynosi 1 zł. Opłaty za korzystanie z pozostałych krajowych bankomatów, z zagranicznych bankomatów (w tym w euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego) wynoszą w Millennium 5 zł.
Bank Millennium nie naliczy tych opłat, jeśli tylko klient spełni warunki do zwolnienia z opłaty za kartę debetową opisane powyżej!

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Millennium 360° od dawna wyróżnia się sporą liczbą promocji i bonusów. Postanowiliśmy je zatem opisać zaczynając od najważniejszej oferty promocyjnej z premią 500 zł.

 • Łatwa do otrzymania premia 500 zł za otwarcie konta

  Promocja „500 zł w promocji konta Millennium 360°” jest przeznaczona dla 15 000 nowych klientów banku. Mowa o osobach, które aktualnie nie są klientami Millennium Banku i nie posiadały tam rachunku po 1 stycznia 2020 r. Otrzymanie pierwszej nagrody (100 zł) będzie możliwe po spełnieniu następujących warunków promocji:

  • założenie w trybie online Konta Millennium 360° wraz z kartą debetową i wyrażenie wymaganych zgód
  • aktywacja aplikacji mobilnej banku
  • zasilenie nowego konta kwotą wynoszącą co najmniej 1 000 zł w ciągu 14 dni od jego założenia
  • wykonanie przynajmniej 5 płatności kartą debetową lub BLIKiem (o łącznej wartości min. 360 zł) i zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku najpóźniej w kolejnym miesiącu po otwarciu konta

   

  Druga nagroda o wartości 200 lub 400 zł przysługuje, jeśli w trakcie trzech kolejnych miesięcy klient:

  • otrzyma wpływy na konto na poziomie co najmniej 1 000 zł miesięcznie (w przypadku, gdy klient otrzyma jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 000 zł z tytułu wynagrodzenia premia wyniesie 400 zł
  • zaloguje się przynajmniej raz miesięcznie do aplikacji mobilnej banku
  • wykona przynajmniej 5 płatności kartą do konta lub BLIKiem w miesiącu

   

  Promocja trwa do 30 września 2023 roku lub do wyczerpania limitu 15 000 kont w promocji. 

 • 7% na koncie oszczędnościowym

  Klienci otwierający Millennium 360°, mogą skorzystać z promocji, w ramach której nowe środki do kwoty 200 000 zł będą objęte oprocentowaniem wynoszącym 7,00% przez kolejne 90 dni dla nowych środków. W przypadku większej sumy, obowiązuje standardowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit.

 • Nawet 150 zł do wydania w Suntago z kontem dla dziecka!

  Osoba, która otworzy konto Millennium 360° oraz do 31 października 2023 otworzy za pośrednictwem bankowości elektronicznej konto dla swojego dziecka, a także:

  • zasili je do 30 listopada 2023 na kwotę min. 150 zł
  • dodatkowo, jeśli dziecko skończyło 7 lat, to również do końca listopada wyrazi w jego imieniu zgody na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych, aktywuje aplikację mobilną na telefonie dziecka oraz wykona min. 3 transakcje kartą lub mobilnie

  …otrzyma voucher do parku wodnego Suntago na kwotę 100 zł. 

  Dodatkowe 50 zł w formie vouchera do Suntago można otrzymać za złożenie wniosku o 300+ na dziecko poprzez aplikację Banku Millennium w okresie 1.07.2023 – 30.11.2023. 

 • Nawet do 25% zwrotu za zakupy online w Goodie

  Posiadacze Konta Millennium 360° mają możliwość korzystania ze specjalnych ofert dostępnych tylko dla użytkowników takiego rachunku (na platformie zniżkowej Goodie). Zwrot części wydatków po dokonaniu zakupów w znanych sklepach (np. Pyszne.pl, Allegro.pl, eObuwie.pl, Media Markt) wynosi aż do 25%.

Załóż konto Millennium 360° bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Millennium 360° cechuje się dużą liczbą dodatkowych usług i udogodnień. Postanowiliśmy je zatem krótko opisać.

Pakiet wielowalutowy
Millennium Bank podobnie jak część konkurentów oferuje pakiet wielowalutowy. Płatności walutowe na poziomie do 1000 zł miesięcznie są dostępne w ramach jednej karty bez dodatkowej prowizji za przewalutowanie. Powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja za przewalutowanie wynosząca 2%. Można jej uniknąć płacąc 9,90 zł tygodniowo.

Pakiet Bardzo Pomocny
Za dodatkową opłatą, Millennium Bank oferuje wygodne ubezpieczenie zapewniające pomoc medyczną i domową. Klient banku może skorzystać z 7 świadczeń assistance rocznie. Warto wspomnieć, że przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta, opłata za Pakiet Bardzo Pomocny (4,98 zł miesięcznie) nie jest naliczana.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Millennium 360° to mój osobisty lider wśród kont bankowych i jednocześnie moje konto prywatne nr 1. Choć nie można go nazwać „darmowym”, to w praktyce każda osoba pracująca, która będzie z niego korzystała jak z konta głównego, nie poniesie opłat za korzystanie z rachunku. 
Bank Millennium niemal nieprzerwanie od ponad dekady hojnie nagradza nowych klientów, którzy zdecydują się przenieść rachunek. Są to zarówno sowite premie (obecnie do 500 zł), a także atrakcyjne oferty depozytowe (obecnie 7% na koncie oszczędnościowym). 
Aplikacja mobilna jest świetna i ciągle rozwijana. Obecnie, poza kwestiami związanymi z obsługą rachunku i innych produktów bankowych, można w ramach aplikacji wypełnić wybrane wnioski urzędowe oraz kupić bilety parkingowe, na komunikację miejską, a także opłacić przejazd krajowymi autostradami. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Prowadzenie Millennium 360° obecnie jest bezpłatne.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Jeżeli klient chce otrzymać premię 400 zł, to karta debetowa do Konta Millennium 360° jest wymagana. W innym przypadku można korzystać z konta bez karty. 

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Opłata za obsługę karty debetowej jest pobierana dopiero od trzeciego miesiąca i wynosi 11 zł, o ile nie zostało wykonanych min. 5 transakcji kartą lub systemem BLIK. Osoby w wieku 18 lat – 26 lat, unikną niższej opłaty (5 zł) po wykonaniu tylko jednej transakcji bezgotówkowej.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Posiadacz Konta 360° nie płaci za korzystanie z bankomatów Millennium. Po spełnieniu warunków zwalniających z opłaty za kartę, bank nie pobierze też opłat za używanie bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash (1 zł) oraz pozostałych bankomatów w Polsce (5 zł) i na świecie (5 zł).

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania