Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

EnveloBank

 EnveloBank – sylwetka banku

EnveloBank logoEnveloBank rozpoczął działalność we wrześniu 2017 roku i powstał z inicjatywy Banku Pocztowego. Instytucję w 100% finansuje kapitał polski. EnveloBank udostępnia cyfrowe usługi finansowe dla klientów indywidualnych i firmowych. Cele EnveloBanku nie kolidują z działalnością Banku Pocztowego nastawionego na obsługę osób o bardziej tradycyjnym podejściu do zarządzania osobistym budżetem. 

EnveloBank – oferta 

Oferta EnveloBanku skonstruowana została z myślą o dostarczaniu najlepszych usług finansowych dla klientów indywidualnych i firmowych. Klient detaliczny skorzystać może konta osobistego, oszczędnościowego, lokat oraz kredytu gotówkowego i konsolidacyjnego. Do klienta firmowego adresowane jest konto bankowe i oszczędnościowe. EnveloBank dostarcza także nowoczesną bankowość internetową, aplikację mobilną, a także unikalne usługi pocztowe jak E-awizo czy list polecony do skrzynki. W ofercie znajdują się również płatności mobilne, jak Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay.  

EnveloBank – godziny księgowania przelewów

EnveloBank nie pobiera opłat za przelewy krajowe, realizowane są za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Osoby, poszukujące metody na przyspieszony transfer środków finansowych, skorzystać mogą z oferty przelewu natychmiastowego. Wysokie kwoty przekazywać można realizując polecenie przelewu w systemie SORBNET. Harmonogram sesji Elixir Banku Pocztowego prezentuje poniższe zestawienie: 

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące09:0013:0015:00
Sesje przychodzące11:0015:0017:30

W przypadku realizacji przelewów zagranicznych lub transferu środków finansowych z zagranicy na krajowe konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT (BIC). 

Kod BIC/SWIFT EnveloBanku: POCZPLP4

EnveloBank – dla poszukujących konta osobistego

EnveloBank oferuje jeden rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) dla klientów indywidualnych. EnveloKonto zachęca brakiem opłat za prowadzenie konta osobistego, darmowymi przelewami internetowymi (krajowe w PLN) oraz darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce. Osoby w wieku poniżej 26 lat zwolnione są z opłat za kartę debetową VISA. 

Zobacz ranking kont osobistych

EnveloBank – dla płacących kartą

EnveloBank oferuje swoim klientom kartę debetową VISA. Za wydanie „plastiku” nie jest pobierana żadna opłata. Darmowe jest także przewalutowanie transakcji za granicą, co pozwala zaoszczędzić na płatnościach w walutach innych niż PLN. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe do 100 zł bez konieczności podawania kodu PIN. Klienci EnveloBanku skorzystać mogą także z programu VISA Oferty zapewniającego zwrot określonych kwot w zamian za płatności kartą. 

EnveloBank – dla pomnażających oszczędności

Klienci poszukujący bezpiecznego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, otrzymują od EnveloBanku możliwość wyboru jednej z wielu opcji pomnażania posiadanych środków finansowych. Potencjalni klienci założyć mogą konto oszczędnościowe lub lokatę terminową. EnveloLokata Mobilna skierowana jest do osób korzystających z aplikacji mobilnej banku. Z kolei EnveloLokatę Internetową założyć można za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Wszystko bez konieczności kontaktu z pracownikiem banku.

EnveloBank – dla oczekujących finansowania

W ofercie EnveloBanku znalazło się także rozwiązanie pozwalające sfinansować bieżące potrzeby klientów. Osoby poszukujące szybkiej gotówki, zaciągnąć mogą zobowiązanie w postaci kredytu gotówkowego, którego kwota mieści się w przedziale od 300 do 2 000 zł, a maksymalny okres finansowania to 12 miesięcy. Z kolei klienci zainteresowani połączeniem swoich dotychczasowych zobowiązań skorzystać mogą z kredytu konsolidacyjnego. Zobowiązanie to można zaciągnąć nawet na 120 miesięcy, a jego maksymalna kwota to 100 000 zł. 

Sprawdź oferty kredytów

EnveloBank – kontakt

Adres centrali: ul. Puławska 111 B, 02-707 Warszawa lub ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz

Infolinia: 801 100 500, 52 349 91 00, 22 328 75 00

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.envelobank.pl/kontakt/

Mapki: