Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
ZAPLO

ZAPLO

Wymagania ZAPLO do uzyskania pożyczki

Adres zameldowania Adres zameldowania
Adres e-mail Adres e-mail
Status osoby fizycznej Status osoby fizycznej
Konto w banku Konto w banku
Telefon komórkowy Telefon komórkowy
Obywatelstwo polskie Obywatelstwo polskie
Przedział wiekowy Przedział wiekowy
Zamieszkanie w Polsce Zamieszkanie w Polsce

O pożyczkodawcy

Zaplo jest polską filią dużego międzynarodowego pożyczkodawcy 4finance Group. Tej samej, do której należy inny popularny pożyczkodawca – Vivus. Zaplo udziela krótkoterminowych pożyczek na kwoty do 10 000 zł. Pożyczki z tej firmy są dość drogie, ale można je uzyskać wyjątkowo szybko. Firma szczyci się gotowością do wypłacenia środków w ciągu 15 minut.

Przeczytaj więcej...

Kontakt do ZAPLO

Siedziba

Soonly Finance sp. z o.o. ul. Żwirki i Wigury 16c 02-092 Warszawa

Kapitał zakładowy

40 019 100 zł

NIP

5252531320

REGON

146101268

KRS

0000418977

Infolinia

221 333 888

Strona www

https://www.zaplo.pl/

Wszystko to, czego klient chciałby się dowiedzieć na początku

Kwota1.000 - 10.000 zł
Pierwsza pożyczka gratisNie
Okres spłatyDo 6 miesięcy
Oprocentowanie6,6%
Prowizjab.d.
RRSO359,2%
Maks. pierwsza pożyczka10.000 zł
Maks. kolejna pożyczka10.000 zł
Wiek pożyczkobiorcy21 – 75 lat
Sposób weryfikacjiPrzelew weryfikacyjny lub Instantor
Czas wypłatyZgodnie z sesjami w przelewów międzybankowych
Metoda wypłatyPrzelew na konto
Wymagane konto bankoweTak
Godziny pracy8:00 – 20:00, niedziele: 10:00 – 18:00 (tylko niedziele handlowe)
Przykład reprezentatywny dla pożyczki: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 359,2%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł; zmienna stopa oprocentowania 6,6%, całkowity koszt pożyczki 1079,99 zł (w tym: prowizja 1038,63 zł, odsetki 41,36 zł); całkowita kwota do zapłaty 4079,99 zł, płatna w 4 miesięcznych ratach (3 raty po 1020 zł i ostatnia 4 rata w wysokości 1019,99 zł). Kalkulacja na dzień 07.06.2022 r. Udzielenie pożyczki zależy od dokonania uprzedniej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Opłata rejestracyjna (zwrotna) : 1 gr.

Zalety i wady firmy ZAPLO

OK

Zalety

 • green check Prosty i intuicyjny formularz na stronie
 • green check Bardzo szybka wypłata pieniędzy (nawet 15 min po akceptacji wniosku, jeśli masz konto w jednym z banków, gdzie oni też je mają)
 • green check Uproszczone formalności, wszystko odbywa się online.
 • green check Pracują w weekendy i święta, nawet niedziele niehandlowe
FALSE

Wady

 • red check Brak chwilówek (udziela ich powiązana marka Vivus)
 • red check Wysokie koszty pożyczki
 • red check Brak pożyczek bezkosztowych w ofercie
 • red check Brak możliwości uzyskania pożyczek przez osoby widniejące w bazach zadłużonych
 • red check Pożyczka tylko na konto, brak czeków GIRO

Jak wziąć pożyczkę w ZAPLO

01.
Formularz
Wybór kwoty pożyczki
02.
Poznaj oferty
Logowanie/rejestracja w serwisie
03.
Warunki
Wypełnienie wniosku
04.
Decyzja
Oczekiwanie na decyzję pożyczkową

Zaplo jest polską filią dużego międzynarodowego pożyczkodawcy 4finance Group. Tej samej, do której należy inny popularny pożyczkodawca – Vivus. Zaplo udziela krótkoterminowych pożyczek na kwoty do 10 000 zł. Pożyczki z tej firmy są dość drogie, ale można je uzyskać wyjątkowo szybko. Firma szczyci się gotowością do wypłacenia środków w ciągu 15 minut.

Ile mogę pożyczyć w Zaplo?

Zaplo oferuje niewielkie pożyczki na okres kilku miesięcy. Aktualnie minimalna kwota jaką możesz pożyczyć od tej firmy to 1000 zł, a maksymalna 10 000 zł. Zaplo nie oferuje większych pożyczek dla stałych klientów, nie ma też oferty mikro pożyczek poniżej 1000 zł.

Zdecydowana większość pożyczkobiorców i użytkowników portalu SowaFinansowa.pl potrzebuje właśnie kwoty z zakresu oferowanego przez Zaplo, więc uznajemy ofertę za dobrze dopasowaną do potrzeb klientów.

W Zaplo pożyczysz od 1000 zł do 10 000 zł.

Na jak długo mogę pożyczyć w Zaplo?

Zaplo oferuje pożyczki na kilka miesięcy, przy czym w zależności od pożyczanej kwoty, określane są zarówno minimalny, jak i maksymalny okres spłaty. Może to nie być intuicyjne rozwiązanie dla osób zaciągających pożyczkę po raz pierwszy, ale kalkulator na stronie zaplo.pl w prosty i przystępny sposób pozwala sprawdzić dostępne okresy finansowania.

Zaciągając minimalną pożyczkę, czyli pożyczając 1000 zł, masz 3 miesiące na jej spłatę. Podobnie będzie ze wszystkimi pożyczkami poniżej 3000 zł.

Jeśli pożyczasz w Zaplo od 3000 zł do 3900 zł możesz zdecydować, czy chcesz spłacić pożyczkę w 3 czy 4 miesiące.

Pożyczając co najmniej 4000 zł, ale mniej niż 5000 zł, możesz rozłożyć spłatę pożyczki na 3 do 5 miesięcy.

Jeśli pożyczasz przynajmniej 5000 zł, możesz rozłożyć spłatę na maksymalnie 6 miesięcy i jest to górna granica w przypadku pożyczek Zaplo. Na dłużej firma nie pożycza pieniędzy. Co ciekawe, w niektórych wypadkach nie pożycza też na krócej.

Minimalny okres spłaty pożyczek na kwoty od 7 000 do 10 000 zł wynosi 4 miesiące. W Zaplo pożyczysz pieniądze na 3 do 6 miesięcy w zależności od pożyczanej kwoty.

Koszty pożyczki w Zaplo

Pożyczki w Zaplo nie są tanie, ale koszty są bardzo łatwe do sprawdzenia. Na stronie głównej zaplo.pl znjadziesz kalkulator, który pozwoli Ci sprawdzić dokładne koszty pożyczki w zależności od kwoty jaką chcesz pożyczyć i wybranego terminu spłaty. Jak wspomnieliśmy wyżej w przypadku niewielkich pożyczek termin spłaty zawsze wynosi 3 miesiące.

Przykładowo, jeśli chcesz pożyczyć 1000 zł, to w ciągu 3 miesięcy zapłacisz 1320 zł i 1 gr. Koszty wyniosą więc ponad 300 zł co jest kwotą raczej wysoką.

Podobnie będzie w przypadku pożyczania wyższych kwot. Przy 3000 zł pożyczonych na 3 miesiące, spłacisz 3960 zł.

Maksymalnie możesz pożyczyć 10 000 zł na 6 miesięcy, wówczas koszty pożyczki wyniosą 4 160 zł.

Zaplo nie oferuje promocyjnych warunków takich jak pierwsza pożyczka bez prowizji czy obniżone oprocentowanie dla stałych klientów.

Warunki otrzymania pożyczki w Zaplo

Zaplo udziela pożyczek prosto, szybko i w sposób możliwie najbardziej wygodny dla klienta. Nic więc dziwnego, że wymagania stawiane pożyczkobiorcom nie są zbyt wysokie. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze od tej firmy:

 • Zarejestruj profil klienta na stronie zaplo.pl (możesz to zrobić już po określeniu kwoty i okresu spłaty),
 • Wypełnij prawidłowo wniosek.

Żeby otrzymać pożyczkę musisz mieć:

 • polskie obywatelstwo i miejsce stałego zamieszkania w Polsce,
 • ważny dowód osobisty,
 • od 21 do 75 lat,
 • konto bankowe,
 • adres email i telefon komórkowy.

Nie możesz też widnieć w bazach dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej.
Ostatnim warunkiem uzyskania pożyczki jest zdolność kredytowa wystarczająca do jej spłaty. Pod tym względem Zaplo nie jest jednak zbyt restrykcyjne.

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki

Zaplo stawia na uproszczoną i szybką procedurę oceny wniosków pożyczkowych, dlatego do zaciągnięcia pożyczki potrzebujesz przede wszystkim ważnego dowodu osobistego. Firma nie wymaga załączenia dokumentów potwierdzających osiągane dochody.

Formy zatrudnienia

Każde legalne źródło dochodów jest dla pożyczkodawcy argumentem przemawiającym za udzieleniem Ci pożyczki nawet na kwotę 10.000 zł. Nie musisz być zatrudniony na stałe ani tym bardziej przedstawiać dokumentów, które potwierdzają ten fakt.

Weryfikacja w bazie dłużników

Aktualnie wszystkie firmy pożyczkowe dokonują przynajmniej weryfikacji w bazach dłużników i Zaplo nie jest tu żadnym wyjątkiem. Wynika to z prostego faktu, że bazy te można przeszukać w sposób automatyczny, a większość instytucji finansowych ściśle współpracuje z bazami takimi jak Krajowy Rejestr Długów i Biuro Informacji Kredytowej.

Zaplo przypomina na swojej stronie, że zawsze sprawdza BIK przed udzieleniem pożyczki, a wśród wymagań stawia brak wykazanego tam zadłużenia. Wiemy, że korzysta także z innych baz takich jak:

 • Krajowy Rejestr Długów
 • Rejestr Dłużników ERIF
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej.

Czy Zaplo udziela pożyczek na raty bez sprawdzania w bazie BIK?

Zaplo sprawdza zadłużenie w BIK i wprost informuje swoich klientów, że nie udzieli im pożyczki, jeśli widnieją w bazie zadłużonych. Nie jest to niczym nadzwyczajnym – aktualnie z bazy BIK korzystają wszyscy pożyczkodawcy, tylko nie wszyscy przypominają o tym na swojej stronie www. Zaplo daje jasny komunikat, by nie wprowadzać klientów błąd.

Bazy danych zbierające dłużników są więc na pewno sprawdzane, oczywiście w sposób wysoce zautomatyzowany.

Czy Zaplo udziela pożyczek dla zadłużonych?

Zaplo nie ma w swojej ofercie pożyczek konsolidacyjnych i przeznaczonych na spłatę innego zadłużenia. Oczywiście prosta pożyczka w Zaplo może być przeznaczona na dowolny cel, ale nie otrzymasz jej, jeśli widniejesz w bazach dłużników.

Oznacza to, że większości wypadków Zaplo nie udziela pożyczek dla zadłużonych, nawet jeśli póki co spłacają oni swoje raty w terminie.

Czy w Zaplo można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Firma, która sprawdza wszystkie dostępne bazy dłużników raczej na pewno nie pożyczy pieniędzy osobie, przeciwko której toczy się postępowanie komornicze. Jeśli udało Ci się doprowadzić swoje finanse do sytuacji, w której Twoje konto zostaje zajęte przez komornika, kolejna pożyczka nie byłaby też dobrym pomysłem. Załóż więc raczej, że mając na głowie komornika, nie możesz pożyczać pieniędzy w Zaplo.

Jak wziąć pożyczkę w Zaplo?

Na stronie zaplo.pl znajdziesz kalkulator, w którym możesz określić wysokość kwoty jakiej potrzebujesz i w ograniczonym zakresie wybrać okres spłaty. Kalkulator od razu obliczy wszystkie koszty pożyczki i wskaże Ci wysokość miesięcznej raty, będziesz mieć więc jasność ile trzeba będzie spłacić.

Przechodząc przez kalkulator trafisz do formularza, w którym wypełnisz dane osobowe i zarejestrujesz swój profil klienta w Zaplo.pl. Jeśli profil został utworzony wcześniej, możesz zalogować się na niego, dane we wniosku zostaną wówczas uzupełnione na podstawie wpisanych przez Ciebie wcześniej informacji.

Jeśli nie masz jeszcze konta w Zaplo.pl, musisz je założyć by móc wnioskować o pożyczkę.

W formularzu:

 • Podasz dane osobowe konieczne do sfinalizowania pożyczki,
 • Zadeklarujesz w jakim przedziale mieszczą się Twoje dochody,
 • Udzielisz zgód RODO i marketingowych,
 • Zabezpieczysz swoje konto hasłem,
 • Podasz i potwierdzisz email, na firma będzie wysyłać do Ciebie wiadomości.
 • Po wypełnieniu danych i zaakceptowaniu warunków umowy musisz poczekać na weryfikację podanych informacji i sprawdzenie cię przez Zaplo w bazach dłużników.

Przeważnie cały proces trwa bardzo krótko i jeśli weryfikacja będzie pomyślna, otrzymasz pieniądze na konto.

Spłata pożyczki w Zaplo

Pożyczki w Zaplo to standardowe pożyczki ratalne. Co miesiąc dokonujesz spłaty kolejnej raty. Zaplo dysponuje kilkoma kontami w różnych bankach, możesz więc spłacać pożyczkę bez dodatkowych kosztów przelewów, nawet jeśli Twój bank nie gwarantuje bezpłatnych przelewów międzybankowych

Konta, na które możesz spłacać raty zostały wyszczególnione na stronie zaplo.pl, aktualnie sa to:

 • Alior Bank 07249000050000453082959691 (aliorbank.pl)
 • Bank Pekao S.A. 33124062181111001057394609 (www.pekao24.pl)
 • Getin Bank 13156000132543632340000001 (secure.getinbank.pl)
 • mBank 21114019770000303987001001 (online.mbank.pl)
 • Millennium Bank 87116022020000000259503629 (www.bankmillennium.pl)
 • PKO Bank Polski 14102010260000160202354090 (www.ipko.pl)

Wysyłając przelew z ratą pamiętaj, żeby prawidłowo określić odbiorcę, którym będzie:

Soonly Finance sp. z o.o. ul. Żwirki i Wigury 16c, 02-092 Warszawa

Tytuł przelewu powinien wyglądać następująco:

Spłata raty pożyczki nr referencyjny [wpisz nr referencyjny]”
firma dopuszcza też wersję
„Spłata pożyczki nr PESEL [wpisz nr PESEL]”.

Nie ma możliwości spłacania pożyczki w inny sposób.

Czy możliwa jest spłata pożyczki przed terminem?

W Zaplo możesz spłacić pożyczkę wcześniej niż wynika z harmonogramu spłat. Jeśli po prostu spłacasz raty nim minie termin, gdy staną się wymagalne, nie ma to wpływu na umowę. Jeśli jednak pożyczysz pieniądze np. na 6 miesięcy, ale spłacisz całość już po 3, to przysługuje Ci zwrot części zapłaconej prowizji. Nie zapłacisz też odsetek za dodatkowe 3 miesiące.

Przepisy o kredycie konsumenckim pozwalają Ci odzyskać część kosztów pożyczki, jeśli spłacasz ją przed terminem, ale musisz pamiętać o tym, by wraz z wcześniejszą spłatą zawnioskować o zwrot nadpłaconych kosztów. Firmy pożyczkowe, podobnie jak banki, nie zwracają tej kwoty, póki Ty jej nie zażądasz.

Wydłużenie terminu spłaty

Zaplo nie oferuje pożyczek konsolidacyjnych, a wydłużenie terminu spłaty nie jest sposobem tej firmy na dodatkowy zarobek.

Jeśli przewidujesz, że nie możesz spłacić pożyczki w terminie skontaktuj się z Zaplo i poinformuj o swojej sytuacji. Jest szansa, że pozwolą Ci na wydłużenie terminu spłaty za dodatkową opłatą, ale nie mają takiego obowiązku.

Brak spłaty – co, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas?

Zaplo bardzo szybko i aktywnie rozpoczyna proces windykacji, jeśli nie spłacisz pożyczki na czas. W pierwszej kolejności brak spłaty raty skutkuje oczywiście wezwaniem do zapłaty i nałożeniem kary umownej. Jeśli to nie pomoże, firma kieruje sprawy do sądu.

Windykacja w Zaplo

Ogólnie nigdy nie warto opóźniać się w spłacie pożyczek, ale pożyczając w Zaplo trzeba dbać o terminy podwójnie. Większość złych opinii o firmie krążących w sieci pochodzi od nierzetelnych spłacających, których zaskoczyła wysokość kar umownych i sprawność działania windykacji Zaplo. Firma dba o swoje finanse i na prawdę bardzo szybko reaguje na każde opóźnienie.

Kolejna pożyczka w Zaplo

Po spłacie jednej pożyczki w Zaplo, można zaciągnąć tam kolejną na takich samych warunkach. Pożyczając w tej firmie pieniądze po raz kolejny nie musisz już zakładać profilu użytkownika, a jedynie określić kwotę jakiej potrzebujesz. Poza tym, warunki kredytowania nie zmieniają się ani odrobinę.

Zaplo nie oferuje ani promocji dla nowych klientów, ani dla stałych pożyczkobiorców. Oprocentowanie, prowizje, okresy spłaty i maksymalne kwoty, które możesz pożyczyć pozostają te same.

Porównaj chwilówki

Porównaj ofertę ZAPLO z innymi!

Kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe

 • Porównaj kredyty gotówkowe w 16 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe za pomocą naszego kalkulatora.
 • Wybierz tani kredyt gotówkowy online w 3 min.
Porównaj Kredyty gotówkowe
Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne

 • Porównaj kredyty hipoteczne w 12 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź jaka będzie wysokość raty.
 • Wybierz kredyt z pomocą doradcy.
Porównaj Kredyty hipoteczne
Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe

 • Porównaj kredyty samochodowe w 6 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź najlepsze kredyty samochodowe za pomocą naszego kalkulatora.
 • Wybierz najlepszy kredyt na wymarzone auto. 
Porównaj Kredyty samochodowe
Konta bankowe

Konta bankowe

 • Porównaj konta bankowe w 18 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź aktualne promocje dla nowych klientów.
 • Załóż konto online.
Porównaj Konta bankowe
Karty kredytowe

Karty kredytowe

 • Porównaj karty kredytowe w 10 bankach.
 • Wybierz najlepszą kartę kredytową w 3 min.
 • Wnioskuj o kartę online, bez wychodzenia z domu.
Porównaj Karty kredytowe
Lokaty oszczędnościowe

Lokaty oszczędnościowe

 • Porównaj lokaty oszczędnościowe w 16 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź, które lokaty oferują najwyższe oprocentowanie. 
 • Załóż lokatę online.
Porównaj Lokaty oszczędnościowe

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi Klienci oceniają nas na
Oceń tą stronę
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

Rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl