Bardzo ciekawa karta kredytowa dla kierowców – tak można właśnie określić BP Motokartę z Citi Handlowego. Ta propozycja zapewnia między innymi zakup paliwa w niższej cenie, ale zwrot za zakupy to nie jedyna zaleta BP Motokarty.

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.3
PROWADZENIE KARTY:
5.0
OPROCENTOWANIE:
4.5
OKRES BEZODSETKOWY:
3.5
PREMIE I RABATY:
4.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
DODATKOWE BENEFITY:
3.5
Zalety:
 • Brak opłaty za wydanie i obsługę karty
 • Atrakcyjna promocja zapewniająca zwrot za zakupy na poziomie 20 zł miesięcznie
 • Możliwość wnioskowania o kartę przez osoby w wieku nawet 18 lat z niskim dochodem (1200 zł miesięcznie)
 • Atrakcyjne oprocentowanie
Wady:
 • Drogie wypłaty z bankomatów i przelewy z rachunku karty
 • Spore opłaty za przewalutowanie
Otwórz BP Motokartę i korzystaj z udogodnień

BP Motokarta w Banku Citi Handlowym


Kierowcy mają ostatnio prawo do narzekania na koszty paliwa, ponieważ w ostatnich miesiącach wzrosły one znacząco. Tym bardziej warto wiedzieć, że na rynku jest dostępna karta kredytowa, która zapewnia możliwość tańszych zakupów przy dystrybutorze. Mowa o BP Motokarcie, którą postanowiliśmy opisać. W dalszej części materiału prezentujemy nie tylko zasady ciekawej promocji dla kierowców zapewniającej zwrot za zakupy na stacjach benzynowych. Opisujemy również wszelkie opłaty związane z użytkowaniem BP Motokarty i dodatkowe korzyści, jakie są dostępne dla jej posiadaczy. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Potencjalni klienci BP Motokarty na pewno zapytają o koszt jej wydania i obsługi. Mamy dobrą wiadomość, ponieważ BP Motokarta cechuje się zerowym kosztem wydania karty oraz całkowitym brakiem opłaty miesięcznej za obsługę. W przypadku zamówienia drugiej lub kolejnej karty dodatkowej, bank naliczy 6 zł miesięcznie (72 zł rocznie) za obsługę. Karta dodatkowa jest wydawana z reguły innemu użytkownikowi (np. małżonkowi), którego klient banku upoważnił do dokonywania transakcji jego kartą. Zdecydowana większość posiadaczy BP Motokarty nie będzie zainteresowana taką opcją.

56-dniowy okres bezodsetkowy
Możliwość uniknięcia odsetek w ramach tzw. okresu bezodsetkowego (grace period) jest jedną z najważniejszych zalet każdej karty kredytowej. Opisywana BP Motokarta cechuje się okresem bezodsetkowym wynoszącym do 56 dni. Taka długość grace period to rynkowy standard. Warto oczywiście pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych kart kredytowych, zwolnienie z odsetek dotyczy transakcji o charakterze bezgotówkowym.

Oprocentowanie karty
Odsetki, jeżeli się pojawią, będą naliczane według zmiennej stawki oprocentowania. Uzależnienie oprocentowania od zmian stóp procentowych NBP wydaje się być obecnie korzystne, ponieważ spodziewane są kolejne obniżki stóp w perspektywie kolejnych miesięcy i lat. Obecnie zmienne oprocentowanie BP Motokarty wynosi 20,50%, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kształtuje się na poziomie 22,54%, co daje jeden z lepszych wyników na rynku kart kredytowych.

Pozostałe opłaty
Jeżeli chodzi o koszt pozostałych usług, to warto wskazać, że prowizja za transakcję gotówkową (czyli np. wypłatę z bankomatu) w przypadku BP Motokarty wynosi 10% wartości transakcji i nie mniej niż 20 zł. Taka sama prowizja dotyczy tzw. transakcji szczególnych, czyli głównie przelewów z rachunku karty. Z kolei przewalutowanie wiąże się z kosztem wynoszącym 6,8% wartości transakcji. Na szczęście wykonywanie przelewów z rachunku karty i wypłaty bankomatowe to raczej usługi, z których nie korzysta się, gdy nie ma takiej konieczności.

 • Opłata za kartę 0 zł
  Oprocentowanie 18.5% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 20.15%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Motokarta-BP. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 20,15% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6000 zł , całkowita kwota do zapłaty 6618,1 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 618,10 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 618,10 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 551,51 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024 na reprezentatywnym przykładzie.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Citi Handlowy w swoich reklamach dotyczących BP Motokarty informuje, że aktualna promocja obniża cenę paliwa kupowanego na stacjach o nawet 37 groszy. Warto się zatem dowiedzieć, na czym dokładnie polega możliwość obniżenia swoich wydatków na paliwo. Nasza analiza potwierdza, że uzyskanie nagrody przez posiadacza BP Motokarty nie będzie trudne.

 • Nawet 720 zł premii za płatności BP Motokartą

  Na wstępie warto wyjaśnić, że aktualna promocja „Zdobądź do 720 zł z Kartą Kredytową Citibank” trwa do 29 lutego 2024 r. Jest to propozycja dostępna wyłącznie dla tych klientów, którzy od 1 stycznia 2021 r. nie posiadali karty kredytowej Citibanku. Nagrodę, w postaci 36 miesięcznych premii o wartości 20 zł (łącznie 720 zł w ciągu 3 lat), można otrzymać pod warunkiem zawarcia umowy w okresie trwania promocji oraz wykonania co miesiąc płatności bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 500 zł (w tym co najmniej 250 zł na stacjach BP).

  Obliczenia przedstawione przez Citi Handlowy wskazują, że przy cenie oleju napędowego wynoszącej 6,45 zł, kierowca tankujący 70 litrów paliwa miesięcznie, dzięki nagrodzie zapewnianej przez BP Motokartę (20 zł), za 1 litr faktycznie zapłaci 6,16 zł. Co ważne, nagroda dla posiadacza BP Motokarty jest zwolniona z podatku dochodowego.

Otwórz BP Motokartę bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Jeżeli chodzi o dodatkowe produkty i usługi związane z BP Motokartą, to na pewno warto wspomnieć o możliwości samodzielnego rozłożenia na raty dla każdego zakupu o wartości powyżej 100 zł. Skorzystanie z takiej opcji nie wymaga kontaktu z bankowym doradcą.

Program Payback
Posiadacz BP Motokarty skorzysta z możliwości zbierania punktów w ramach programu Payback. Wspomniane punkty można później wymienić na nagrody (m.in. nagrody rzeczowe oraz karty podarunkowe).

Darmowe powiadomienia SMS
Dzięki darmowym powiadomieniom SMS, posiadacz BP Motokarty nie zapomni o terminie spłaty. Bezpłatne powiadomienia informują również o wykonywanych transakcjach.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Przeanalizowana przez nas BP Motokarta to całkiem ciekawa oferta nie tylko dla klientów tankujących na stacjach sieci BP. Warto zwrócić uwagę na inne jej zalety. Chodzi między innymi o całkowity brak opłaty za obsługę karty, a także o umiarkowane oprocentowanie. To pozwala określić BP Motokartę jako tanią, uniwersalną kartę kredytową dla każdego, ponieważ większość ofert konkurencji (a nawet inne karty oferowane przez Citi) wymagają wykonania dodatkowych czynności w zamian za brak opłat.
Jest to też niezwykle zachęcająca oferta dla młodych klientów, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad budowaniem swojej historii kredytowej, ponieważ o BP Motokartę może wnioskować każda pełnoletnia osoba z dochodem od 1 200 zł miesięcznie i stażem pracy w obecnej firmie wynoszącym min. 3 miesiące. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania