Zwrot za zakupy zwykle kojarzy się z kontami osobistymi. Jednak nawet w ich przypadku, znalezienie oferty ze zwrotem wynoszącym aż 900 zł jest trudne. Tymczasem Citi Handlowy oferuje taką kwotę posiadaczom Karty Citi Simpliciti. Przyglądamy się tej bardzo ciekawej karcie. 

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.7
PROWADZENIE KARTY:
5.0
OPROCENTOWANIE:
4.0
OKRES BEZODSETKOWY:
5.0
PREMIE I RABATY:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Nawet 900 zł premii za aktywność!
 • Roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za obsługę karty
 • Możliwość łatwego rozkładania na raty nawet niewielkich zakupów
 • Niewygórowany poziom zmiennego oprocentowania i RRSO
Wady:
 • Po roku użytkowania karty konieczna będzie aktywność w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę
Otwórz kartę Citi Simplicity i korzystaj z udogodnień

Karta Citi Simplicity i 900 zł za aktywność na karcie


W obecnych warunkach, premia w wysokości 900 zł za pojedynczy produkt bankowy to już rzadkość nawet w przypadku kont osobistych. Nie wspominając już o kartach kredytowych, które dużo rzadziej cechują się ciekawymi bonusami dla klientów. Tymczasem Citi Handlowy oferuje swoim klientom premię do 900 zł za aktywność na Karcie Citi Simpliciti. Postanowiliśmy opisać nie tylko zasady uzyskania wspomnianej premii, ale również szczegółowo omówić najważniejsze cechy samej karty. To uzasadnione, ponieważ Karta Citi Simpliciti należy do najciekawszych ofert dostępnych aktualnie na rynku. Na początku wyjaśniamy, jak wyglądają opłaty i prowizje w tym produkcie. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Wiele osób szczególnie ceni sobie karty kredytowe, za których wydanie i obsługę nie trzeba będzie płacić. Karta Kredytowa Citi Simplicity po części spełnia wymagania takich klientów. Utrzymanie zerowej opłaty wymaga wykonania transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 1 000 zł miesięcznie. W razie niespełnienia takiego warunku, bank pobierze 12 zł na miesiąc z tyłu utrzymania karty.

W ramach aktualnej promocji „Prosta oferta z Kartą Kredytową Citibank” trwającej do końca stycznia 2024 roku, bank oferuje roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za kartę. Wystarczy złożyć wniosek o kartę do końca promocji, dostarczyć dokumenty dochodowe, podpisać umowę i aktywować kartę. 

56-dniowy okres bezodsetkowy 
Okres bezodsetkowy to największa zaleta karty kredytowej. Warto zatem podkreślić, że Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się 56-dniowym okresem. To wynik będący rynkowym standardem. Standardowe jest również wyłączenie z działania okresu bezodsetkowego transakcji gotówkowych w bankomatach i przelewów z rachunku karty.

Oprocentowanie karty
Ważną kwestią dot. każdej karty kredytowej jest poziom jej oprocentowania. Jeżeli chodzi o Kartę Kredytową Citi Simplicity, to jej posiadacze nie mają powodu do narzekań. Zmienna stawka oprocentowania z przykładu reprezentatywnego wynosi bowiem 18,50%. To obecnie dobra oferta w porównaniu do konkurencji – podobnie jak RRSO na poziomie 23,15%. Warto nadmienić, że z uwagi na zmienne oprocentowanie, koszty odsetkowe dla posiadacza opisywanej karty spadną po obniżce stóp procentowych NBP.

Pozostałe opłaty
W tabeli opłat i prowizji dotyczącej Karty Kredytowej Citi Simplicity znajdziemy również kilka innych ważnych kosztów. Pierwszym z nich jest prowizja za transakcję gotówkową (np. wypłatę z bankomatu), która wynosi 10% wartości transakcji i nie mniej niż 20 zł. Identyczna stawka ma zastosowanie do transakcji szczególnych, do których zaliczamy np. przelewy z rachunku karty. Trzeba również uważać na płatności kartą w walutach obcych. Prowizja za przewalutowanie wynosi bowiem 6,8% wartości transakcji.

 • Opłata za kartę 0 zł
  karta jest bezpłatna w pierwszym roku, jeżeli użytkownik spełni warunki początkowe opisane w regulaminie. Później wymagane jest wykonanie transakcji kartą na kwotę 1000 zł/mies. W innym wypadku opłata wynosi 12 zł/ mies.
  Oprocentowanie 18.5% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 22.88%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 22,88% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł , całkowita kwota do zapłaty 12277,19 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1277,19 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1133,19 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1023,10 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024 na reprezentatywnym przykładzie.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Skoro już znamy informacje dotyczące np. opłat za Kartę Kredytową Citi Simplicity, to warto przyjrzeć się wspomnianej wcześniej promocji z premią wynoszącą nawet 900 zł. Ta promocja to „Nowy rok z Kartą Kredytową Citibank”. Jej zasady faktycznie nie należą do trudnych. 

 • Nawet 900 zł premii za aktywność na karcie!

  Promocja zapewniająca premię za aktywność na karcie, trwa do połowy lutego (15.02) lub do wyczerpania puli 1 000 podpisanych za jej pośrednictwem umów. Mogą z niej skorzystać osoby, które od 1 marca 2023 r. nie posiadały w Citi Handlowym głównej karty kredytowej. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest złożenie do 31 stycznia 2024 r. wniosku o kartę kredytową, dostarczenie dokumentów dochodowych, podpisanie umowy, aktywacja karty oraz zarejestrowanie się w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile. 

  Aby otrzymać 24 000 punktów w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile o równowartości 300 zł należy najpóźniej do 10 marca 2024 roku wykonać min. 5 transakcji kartą kredytową o łącznej wartości min. 100 zł.

  Aby otrzymać pozostałe 600 zł premii w postaci voucherów do wydania na Allegro należy od kwietnia do września 2024 r. wykonywać min. 5 transakcji kartą kredytową o łącznej wartości min. 100 zł. Użytkownik karty otrzyma voucher o wartości 100 zł za każdy miesiąc, w którym uda się spełnić ww. warunek. 

Otwórz kartę Citi Simplicity bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się dość szeroką gamą dodatkowych usług. Jedna z nich polega na możliwości samodzielnego rozłożenia na raty każdego zakupu o wartości powyżej 100 zł. Klient podejmujący taką decyzję o spłacie w ratach, szybko załatwi rozłożenie długu przez Internet.

Program Mastercard Bezcenne Chwile i rabaty
Program Mastercard Bezcenne Chwile to znane rozwiązanie, które pozwala odbierać ciekawe nagrody za transakcje kartą. Dodatkowo użytkownik Karty Kredytowej Citi Simplicity, w programie Citi Specials zyskuje dostęp do rabatów wynoszących nawet 50%, voucherów i niespodzianek od ponad 300 partnerów banku. Rocznie można uzyskać rabaty i nagrody o wartości do 1200 zł. 

Chargeback
Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity może bezpiecznie kupować online dzięki funkcji chargeback zapewniającej zwrot środków za niezrealizowaną usługę. Natomiast dzięki możliwości dodania karty w aplikacji Google Pay/Apple Pay, zakupy (nie tylko online) są jeszcze łatwiejsze.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Choć nowa oferta Banku Citi Handlowego jest wyjątkowo atrakcyjna, to nas – ludzi z branży – ten fakt nie dziwi, ponieważ karty kredytowe tego banku od lat wiodą prym na rynku i nie pozwalają konkurentom nawet na chwilę wytchnienia.

Nawet 900 zł premii za po prostu wykonywanie płatności kartą – to mówi samo za siebie. Do tego dochodzi słuszne, choć nie rekordowe, 56 dni okresu bezodsetkowego i niewygórowane oprocentowanie. Dodatkowo, w ramach obecnej promocji, prowadzenie karty Citi Simplicity jest całkowicie darmowe przez pierwszy rok umowy. 

Jest to też niezwykle zachęcająca oferta dla młodych klientów, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad budowaniem swojej historii kredytowej, ponieważ o kartę Simplicity może wnioskować każda pełnoletnia osoba z dochodem od 1 200 zł miesięcznie i stażem pracy w obecnej firmie wynoszącym min. 3 miesiące. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania