Smartfon od banku to z pewnością cenna nagroda. Citi Handlowy teraz oferuje taki prezent w ramach nowej promocji. Mowa o ofercie promocyjnej, która pozwala posiadaczom Karty Kredytowej Citi Simpliciti otrzymać Samsunga Galaxy A15 i do 300 zł w e-voucherach. Przyglądamy się bliżej tej promocji.

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.5
PROWADZENIE KARTY:
4.5
OPROCENTOWANIE:
4.0
OKRES BEZODSETKOWY:
5.0
PREMIE I RABATY:
4.5
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Smartfon Samsung Galaxy A15 oraz 300 w prezencie za spełnienie prostych warunków!
 • Roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za obsługę karty
 • Możliwość łatwego rozkładania na raty zakupów od 100 zł
 • Niewygórowany poziom zmiennego oprocentowania i RRSO
Wady:
 • Brak odpowiedniej sumy transakcji bezgotówkowych (1000 zł/m-c), skutkuje naliczeniem opłaty miesięcznej - 12 zł po pierwszym roku użytkowania karty

Karta Citi Simplicity i smartfon Samsung w prezencie


Citi Handlowy od dawna zaskakuje zarówno klientów, jak i ekspertów finansowych ciekawymi promocjami. Najnowsza oferta promocyjna tego banku również wydaje się interesująca. Mowa o promocji, która pozwala posiadaczom Karty Citi Simpliciti otrzymać telefon Samsung Galaxy A15 i do 300 zł w e-voucherach. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie promocyjnej. Nasza analiza oczywiście przedstawia również wyczerpująco plusy i minusy Karty Citi Simpliciti. To bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji na rynku kart kredytowych. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Wiele osób szczególnie ceni sobie karty kredytowe, za których wydanie i obsługę nie trzeba będzie płacić. Karta Kredytowa Citi Simplicity po części spełnia wymagania takich klientów. Utrzymanie zerowej opłaty wymaga wykonania transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 1 000 zł miesięcznie. W razie niespełnienia takiego warunku, bank pobierze 12 zł na miesiąc. Przez pierwszy rok, zerowa opłata za kartę jest jednak bezwarunkowa w promocji, którą opisujemy niżej. 

56-dniowy okres bezodsetkowy
Jest to zdecydowanie największa zaleta karty kredytowej. Warto zatem podkreślić, że Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się 56-dniowym okresem. To wynik będący rynkowym standardem. Standardowe jest również wyłączenie z działania okresu bezodsetkowego transakcji gotówkowych w bankomatach i przelewów z rachunku karty.

Oprocentowanie karty
Ważną kwestią dot. każdej karty kredytowej jest poziom jej oprocentowania. Jeżeli chodzi o Kartę Kredytową Citi Simplicity, to jej posiadacze nie mają powodu do narzekań. Zmienna stawka oprocentowania z przykładu reprezentatywnego wynosi bowiem 18,50%. To obecnie dobra oferta w porównaniu do konkurencji – podobnie jak RRSO na poziomie 23,15%. Warto nadmienić, że z uwagi na zmienne oprocentowanie, koszty odsetkowe dla posiadacza opisywanej karty spadną po obniżce stóp procentowych NBP.

Pozostałe opłaty
W tabeli opłat i prowizji dotyczącej Karty Kredytowej Citi Simplicity znajdziemy również kilka innych ważnych kosztów. Pierwszym z nich jest prowizja za transakcję gotówkową (np. wypłatę z bankomatu), która wynosi 10% wartości transakcji i nie mniej niż 20 zł. Identyczna stawka ma zastosowanie do transakcji szczególnych, do których zaliczamy np. przelewy z rachunku karty. Trzeba również uważać na płatności kartą w walutach obcych. Prowizja za przewalutowanie wynosi bowiem 6,8% wartości transakcji.

 • Opłata za kartę 0 zł
  karta jest bezpłatna w pierwszym roku, jeżeli użytkownik spełni warunki początkowe opisane w regulaminie. Później wymagane jest wykonanie transakcji kartą na kwotę 1000 zł/mies. W innym wypadku opłata wynosi 12 zł/mies.
  Oprocentowanie 18.5% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 23.15%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 23,15% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10000 zł , całkowita kwota do zapłaty 11174,17 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1174,17 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1030,17 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 931,18 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 05/04/2024 na reprezentatywnym przykładzie.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Skoro już znamy informacje dotyczące np. opłat za Kartę Kredytową Citi Simplicity, to warto przyjrzeć się promocji z ciekawą nagrodą. W obecnych warunkach smartfon za 600 zł i dodatkowe 300 zł to bowiem prawdziwa gratka. Okazuje się, że zgarnięcie tej nagrody nie jest szczególnie trudne. Poniżej wyjaśniamy, jak należy to zrobić.

 • Nagroda - smartfon Samsung o wartości 600 zł + 300 zł do wydania!

  Zasady otrzymania nagrody w postaci smartfona i dodatkowych 300 zł są bardzo proste. Warto jednak się pospieszyć, bo wspomniana nagroda przysługuje tylko 250 osobom, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę w ramach promocji!

  W celu zawarcia umowy o Kartę Citi Simpliciti, należy złożyć wniosek. W dalszej części naszej recenzji wyjaśniamy szczegółowo, jak trzeba to zrobić. Po pozytywnej decyzji banku, uczestnik promocji powinien aktywować kartę online i zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

  Bank przyzna klientowi nagrodę w postaci smartfona Samsung Galaxy A15, jeśli klient w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu po zawarciu umowy o kartę dokona nią przynajmniej 10 transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1 000 zł miesięcznie.
  W ramach opisywanej promocji, posiadacz karty może również otrzymać do 300 zł w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pierwsza część nagrody przysługuje, jeśli klient banku w czwartym, piątym i szóstym miesiącu, następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę kredytową wykona nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 200 zł miesięcznie. Nagroda za te czynności to 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile, które odpowiadają kwocie 100 zł. Kolejne 16 000 punktów (równowartość 200 zł) do wymiany na atrakcyjne nagrody bank przyzna, gdy od siódmego do dwunastego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę klient wykona transakcje bezgotówkowe o wartości przynajmniej 200 zł miesięcznie.

  Z promocji „Przywitaj wiosnę z Kartą Kredytową Citibank” są wyłączone osoby, które od 1 kwietnia 2023 r. posiadały w banku główną kartę kredytową. Dodatkową nagrodą w tej promocji jest roczne zwolnienie z opłaty za kartę – niezależne od uzyskania innych nagród.

Otwórz kartę Citi Simplicity online!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się dość szeroką gamą dodatkowych usług. Jedna z nich polega na możliwości samodzielnego rozłożenia na raty każdego zakupu o wartości powyżej 100 zł. Klient podejmujący taką decyzję o spłacie w ratach, szybko załatwi rozłożenie długu przez Internet.

Program Mastercard Bezcenne Chwile i rabaty
Program Mastercard Bezcenne Chwile to znane rozwiązanie, które pozwala odbierać ciekawe nagrody za transakcje kartą. Dodatkowo użytkownik Karty Kredytowej Citi Simplicity, w programie Citi Specials zyskuje dostęp do rabatów wynoszących nawet 50%, voucherów i niespodzianek od ponad 300 partnerów banku. Rocznie można uzyskać rabaty i nagrody o wartości do 1200 zł. 

Chargeback
Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity może bezpiecznie kupować online dzięki funkcji chargeback zapewniającej zwrot środków za niezrealizowaną usługę. Natomiast dzięki możliwości dodania karty w aplikacji Google Pay/Apple Pay, zakupy (nie tylko online) są jeszcze łatwiejsze.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Choć nowa oferta Banku Citi Handlowego jest wyjątkowo atrakcyjna, to nas – ludzi z branży – ten fakt nie dziwi, ponieważ karty kredytowe tego banku od lat wiodą prym na rynku i nie pozwalają konkurentom nawet na chwilę wytchnienia.

Nagroda o wartości 600 zł (smartfon) oraz dodatkowe 300 zł za wybór karty Citi Simpliciti i prostą aktywność – to mówi samo za siebie. Do tego dochodzi słuszne, choć nie rekordowe, 56 dni okresu bezodsetkowego i niewygórowane oprocentowanie. Dodatkowo, Citi Handlowy oferuje programy rabatowe, dzięki którym można zyskać nawet 1200 zł.  

Jest to też niezwykle zachęcająca oferta dla młodych klientów, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad budowaniem swojej historii kredytowej, ponieważ o kartę Simplicity może wnioskować każda pełnoletnia osoba z dochodem od 1 200 zł miesięcznie i stażem pracy w obecnej firmie wynoszącym min. 3 miesiące. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania