Czytanie książek to z pewnością miłe i wartościowe hobby. Citi Handlowy teraz pomaga je pielęgnować dzięki nowej promocji. Mowa o ofercie promocyjnej, która pozwala otrzymać czytnik e-booków Kindle 11 o wartości 600 zł razem z kartą kredytową Citi Simplicity. Przyglądamy się bliżej tej promocji. 

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.4
PROWADZENIE KARTY:
3.5
OPROCENTOWANIE:
4.0
OKRES BEZODSETKOWY:
5.0
PREMIE I RABATY:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Czytnik e-booków Kindle 11 w prezencie za spełnienie prostych warunków!
 • Możliwość łatwego rozkładania na raty zakupów od 100 zł
 • Niewygórowany poziom zmiennego oprocentowania i RRSO
Wady:
 • Brak odpowiedniej sumy transakcji bezgotówkowych (1000 zł/m-c), skutkuje naliczeniem opłaty miesięcznej - 12 zł po pierwszym roku użytkowania karty

Karta Citi Simplicity i głośnik JBL w prezencie


Citi Handlowy od dawna zaskakuje zarówno klientów, jak i ekspertów finansowych ciekawymi promocjami. Najnowsza oferta promocyjna tego banku również wydaje się interesująca. Mowa o promocji, która pozwala posiadaczom Karty Citi Simpliciti otrzymać czytnik ebooków Kindle 11 o wartości 600 zł. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie promocyjnej. Nasza analiza oczywiście przedstawia również wyczerpująco plusy i minusy Karty Citi Simpliciti. To bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji na rynku kart kredytowych. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Wiele osób szczególnie ceni sobie karty kredytowe, za których wydanie i obsługę nie trzeba będzie płacić. Karta Kredytowa Citi Simplicity po części spełnia wymagania takich klientów. Utrzymanie zerowej opłaty wymaga wykonania transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 1 000 zł miesięcznie. W razie niespełnienia takiego warunku, bank pobierze 12 zł na miesiąc. Przez pierwszy rok, zerowa opłata za kartę jest jednak bezwarunkowa w promocji, którą opisujemy niżej. 

56-dniowy okres bezodsetkowy
Jest to zdecydowanie największa zaleta karty kredytowej. Warto zatem podkreślić, że Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się 56-dniowym okresem. To wynik będący rynkowym standardem. Standardowe jest również wyłączenie z działania okresu bezodsetkowego transakcji gotówkowych w bankomatach i przelewów z rachunku karty.

Oprocentowanie karty
Ważną kwestią dot. każdej karty kredytowej jest poziom jej oprocentowania. Jeżeli chodzi o Kartę Kredytową Citi Simplicity, to jej posiadacze nie mają powodu do narzekań. Zmienna stawka oprocentowania z przykładu reprezentatywnego wynosi bowiem 18,50%. To obecnie dobra oferta w porównaniu do konkurencji – podobnie jak RRSO na poziomie 22,88%. Warto nadmienić, że z uwagi na zmienne oprocentowanie, koszty odsetkowe dla posiadacza opisywanej karty spadną po obniżce stóp procentowych NBP.

Pozostałe opłaty
W tabeli opłat i prowizji dotyczącej Karty Kredytowej Citi Simplicity znajdziemy również kilka innych ważnych kosztów. Pierwszym z nich jest prowizja za transakcję gotówkową (np. wypłatę z bankomatu), która wynosi 10% wartości transakcji i nie mniej niż 20 zł. Identyczna stawka ma zastosowanie do transakcji szczególnych, do których zaliczamy np. przelewy z rachunku karty. Trzeba również uważać na płatności kartą w walutach obcych. Prowizja za przewalutowanie wynosi bowiem 6,8% wartości transakcji.

 • Opłata za kartę 0 zł
  wymagane jest wykonanie transakcji kartą na kwotę 1000 zł/mies. W innym wypadku opłata wynosi 12 zł/mies.
  Oprocentowanie 18.5% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 22.88%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Simplicity. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 22,88% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł , całkowita kwota do zapłaty 12277,19 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1277,19 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 144 zł, odsetki 1133,19 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1023,10 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 03/01/2024 na reprezentatywnym przykładzie.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Skoro już znamy informacje dotyczące np. opłat za Kartę Kredytową Citi Simplicity, to warto przyjrzeć się promocji z ciekawą nagrodą. W obecnych warunkach bonus o wartości 600 zł to bowiem prawdziwa gratka. Okazuje się, że zgarnięcie tej nagrody nie jest szczególnie trudne. Poniżej wyjaśniamy, jak należy to zrobić.

 • Nagroda - czytnik e-booków Kindle 11 o wartości 600 zł!

  Zasady otrzymania nagrody w postaci czytnika e-booków Kindle 11 są bardzo proste. Warto jednak się pospieszyć, bo wspomniana nagroda przysługuje tylko 250 osobom, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę w ramach promocji!

  W celu zawarcia umowy o Kartę Citi Simpliciti, należy złożyć wniosek. Poniżej wyjaśniamy, jak trzeba to zrobić. Po pozytywnej decyzji banku, uczestnik promocji powinien aktywować kartę online i zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Bank przyzna nagrodę w postaci czytnika Kindle, jeśli klient dodatkowo do końca trzeciego miesiąca po zawarciu umowy o kartę dokona nią transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1 000 zł w każdym z dwóch miesięcy kalendarzowych.

  W ramach opisywanej promocji, posiadacz karty może również otrzymać 4 000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Ta nagroda przysługuje, jeśli klient banku w czwartym miesiącu, następującym po zawarciu umowy o kartę kredytową wykona nią minimum 5 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 100 zł. Kolejne 4000 punktów do wymiany na atrakcyjne nagrody bank przyzna, gdy od piątego do dwunastego miesiąca następującego po zawarciu umowy o kartę klient wykona (w każdym z ośmiu miesięcy) minimum 5 transakcji kartą na łączną kwotę 100 zł

  Z promocji „Zaczytaj się z Kindle i Kartą Kredytową Citibank” są wyłączone osoby, które od 1 kwietnia 2023 r. posiadały w banku główną kartę kredytową. Dodatkową nagrodą w tej promocji jest roczne zwolnienie z opłaty za kartę – niezależne od uzyskania innych nagród. 

Otwórz kartę Citi Simplicity online!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się dość szeroką gamą dodatkowych usług. Jedna z nich polega na możliwości samodzielnego rozłożenia na raty każdego zakupu o wartości powyżej 100 zł. Klient podejmujący taką decyzję o spłacie w ratach, szybko załatwi rozłożenie długu przez Internet.

Program Mastercard Bezcenne Chwile i rabaty
Program Mastercard Bezcenne Chwile to znane rozwiązanie, które pozwala odbierać ciekawe nagrody za transakcje kartą. Dodatkowo użytkownik Karty Kredytowej Citi Simplicity, w programie Citi Specials zyskuje dostęp do rabatów wynoszących nawet 50%, voucherów i niespodzianek od ponad 300 partnerów banku. Rocznie można uzyskać rabaty i nagrody o wartości do 1200 zł. 

Chargeback
Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity może bezpiecznie kupować online dzięki funkcji chargeback zapewniającej zwrot środków za niezrealizowaną usługę. Natomiast dzięki możliwości dodania karty w aplikacji Google Pay/Apple Pay, zakupy (nie tylko online) są jeszcze łatwiejsze.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Choć nowa oferta Banku Citi Handlowego jest wyjątkowo atrakcyjna, to nas – ludzi z branży – ten fakt nie dziwi, ponieważ karty kredytowe tego banku od lat wiodą prym na rynku i nie pozwalają konkurentom nawet na chwilę wytchnienia.

Nagroda o wartości 600 zł za wybór karty Citi Simpliciti i prostą aktywność – to mówi samo za siebie. Do tego dochodzi słuszne, choć nie rekordowe, 56 dni okresu bezodsetkowego i niewygórowane oprocentowanie. Dodatkowo, Citi Handlowy oferuje programy rabatowe, dzięki którym można zyskać nawet 1200 zł.  

Jest to też niezwykle zachęcająca oferta dla młodych klientów, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad budowaniem swojej historii kredytowej, ponieważ o kartę Simplicity może wnioskować każda pełnoletnia osoba z dochodem od 1 200 zł miesięcznie i stażem pracy w obecnej firmie wynoszącym min. 3 miesiące. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania