Karta kredytowa dla prawdziwego podróżnika – takich ofert jest na rynku niewiele. Właśnie dlatego wzięliśmy pod lupę Kartę Citibank World Mastercard, którą oferuje Citi Handlowy. Wnikliwie przeanalizowaliśmy warunki korzystania ze wspomnianej karty oraz liczne bonusy, które jej towarzyszą.

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.8
PROWADZENIE KARTY:
5.0
OPROCENTOWANIE:
5.0
OKRES BEZODSETKOWY:
5.0
PREMIE I RABATY:
3.5
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Trzyletnie zwolnienie z miesięcznej opłaty za obsługę karty
 • Atrakcyjne warunki spłaty spłaty ratalnej - 9,99%
 • Zwolnienie z prowizji za przewalutowanie w ramach promocji
 • Atrakcyjny poziom oprocentowania i RRSO
 • Korzyści z programów Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile
Wady:
 • Wysoka prowizja za korzystanie z bankomatów - podobnie jak u konkurentów
 • Dosyć wysoka opłata za prowadzenie po zakończeniu promocji (po 3 latach)
Otwórz kartę i korzystaj z udogodnień

Karta Citibank World Mastercard w Citi Handlowym


Co roku w czasie wakacji pojawia się więcej treści na temat produktów finansowych dla podróżników. Karta Citibank World Mastercard na pewno jest jednym z nich. Jest to ciekawa oferta zarówno dla osób, które za granicę wyjeżdżają raczej sporadycznie (np. w czasie wakacji lub ferii zimowych), jak i dla zagorzałych podróżników. Wspomniana karta posiada cechy, które zadowolą każdego. W dalszej części naszej analizy zaprezentujemy nie tylko liczne bonusy, którymi cechuje się Karta Citibank World Mastercard, ale również kwestie związane z opłatami i prowizjami. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Karta Citibank World Mastercard w założeniu jest przeznaczona m.in. dla bardzo aktywnych klientów, którzy nie powinni mieć problemu ze spełnieniem warunku zwalniającego z miesięcznej opłaty (18 zł), którym jest wykonanie kartą transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie.

Na szczęście dziś ta karta jest bardziej dostępna również dla osób mniej aktywnych, ponieważ Citibank wprowadził promocję dla nowych klientów, którzy mogą liczyć na bezwarunkowe zwolnienie z opłaty rocznej za kartę przez 36 miesięcy. Ta promocja jest przeznaczona dla klientów, którzy obecnie nie posiadają Karty Kredytowej Citibank World Mastercard i nie mieli jej od 1 stycznia 2023 r. Promocja trwa do końca tego roku!

Pożyczanie bez odsetek przez 56 dni
Posiadacze Karty Citibank World Mastercard mogą korzystać z 56-dniowego okresu bezodsetkowego, co jest raczej górną granicą rynkowego standardu.

Na nowych klientów czekają niższe odsetki
Poziom oprocentowania, to podobnie jak długość okresu bezodsetkowego, jedna z najważniejszych cech każdej karty kredytowej. Warto zatem zaznaczyć, że Citibank przygotował specjalną promocję dla nowych klientów. Mowa o obniżce Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) karty do poziomu 22,54%, który jest atrakcyjny jak na obecne warunki. Obniżka oprocentowania to element wcześniej opisywanej oferty promocyjnej dla nowych klientów, która jest ważna do końca 2023 r.

Pozostałe opłaty dla posiadacza Karty Citibank World Mastercard
Okazuje się, że promocja dla nowych posiadaczy Karty Citibank World Mastercard obejmuje również zwolnienie z prowizji za przewalutowanie, która wynosi standardowo 6,8%. Klient otrzyma zwrot takiej prowizji przez wybrane 60 dni w roku, do wykorzystania do 3 lat od zawarcia umowy o kartę.

Warto natomiast pamiętać, że ta promocja nie obejmuje wypłat w bankomacie. Trzeba uważać, ponieważ podobnie jak w przypadku innych kart kredytowych, są one dosyć kosztowne. Mowa tutaj o prowizji wynoszącej 10% wartości wypłaty (min. 20,00 zł za każdą wypłatę).

 • Opłata za kartę 0 zł
  karta jest bezwarunkowo darmowa przez 3 lata od podpisania umowy dla użytkowników, którzy dostarczą bankowi w terminie dokumenty dot. dochodów i aktywują kartę poprzez bankowość elektroniczną lub mobilną. Po tym okresie należy wykonywać kartą min. 1500 zł miesięcznie. W przeciwnym razie bank naliczy opłatę za kartę w kwocie18 zł/ mies.
  Oprocentowanie 19% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 20.76%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank World MasterCard. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 20,75% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11000 zł , całkowita kwota do zapłaty 12164,67 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 19,0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1164,67 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 1164,67 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1013,72 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 07/09/2023 na reprezentatywnym przykładzie. Przykład reprezentatywny dla Karty Kredytowej Citibank z Ratami w Karcie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,46%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3 485,18 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt kredytu 485,18 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 485,18 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 36 równych rat miesięcznych w wysokości po 96,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11 Maja 2023 r. na reprezentatywnym przykładzie (kalkulacja uwzględnia opłatę roczną za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 0 zł).

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Już we wcześniejszych sekcjach naszej analizy wspominaliśmy o korzyściach wynikających z oferty Citibanku dla nowych posiadaczy Karty Citibank World Mastercard. Warto wiedzieć, że takie korzyści obejmują także premię o wartości 200 zł

 • 200 zł premii dla aktywnych

  Trwająca do końca 2023 r. promocja „Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard” zapewnia wspomniane wcześniej zwolnienie z opłaty za kartę oraz prowizji za przewalutowanie, a także korzystne warunki rozłożenia wydatków podróżniczych na raty.
  Warto wiedzieć, że ramach tej promocji można uzyskać także premię pieniężną. Jedynym warunkiem do spełnienia jest wykonywanie transakcji bezgotówkowych kartą przez rok o wartości co najmniej 500 zł miesięcznie. Warunek promocyjny można także spełnić wykonując w miesiącu min. 10 transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości.

Złóż wniosek o kartę online

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Programy Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile
W ramach programu Citi Specials można np. taniej zarezerwować hotel lub wynająć samochód u partnerów programu. Poza tym, na klienta Citibanku czekają rabaty, nagrody i niespodzianki.

Użytkownik karty może się także zapisać do programu programu Mastercard Bezcenne Chwile i tam zbierać dodatkowe punkty, które również można wymieniać na nagrody.

Tanie raty na wydatki dla podróżnika
Dodatkowym aspektem promocji dla nowych posiadaczy tej karty jest możliwość rozłożenia na raty wydatków związanych z podróżą. Takie wydatki o wartości nie mniejszej niż 100 zł można spłacać przez 6, 9 lub 12 miesięcy korzystając z niskiego, zmiennego oprocentowania na poziomie 9,99% (RRSO: 10,46%). Promocyjne warunki spłaty również obowiązują do końca 2023 r.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Karta Kredytowa Citibank World Mastercard to ciekawa oferta dla podróżników, ale nie tylko.

Trzyletnie zwolnienie z opłaty za kartę na pewno stanowi sporą zachętę. Podobnie jak zwolnienie z opłaty za przewalutowanie transakcji przez 2 miesiące dowolnie wybrane przez klienta. Dodatkowym profitem jest premia o wartości 200 zł za zakupy i płatności kartą. To wszystko powoduje, że Karta Kredytowa World Mastercard będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób podróżujących często, jak i tych, które wyjeżdżają na urlop jeden, czy dwa razy w roku.

Do listy bonusów związanych z Kartą Citibank World Mastercard można zaliczyć również preferencyjne warunki spłaty ratalnej z oprocentowaniem 9,99%, co daje RRSO 10,46%, czyli tyle, ile kosztowały korzystne kredyty jeszcze przed serią sporych podwyżek stóp procentowych rozpoczętą w 2021 roku. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania