Karta kredytowa dla prawdziwego podróżnika – takich ofert jest na rynku niewiele. Właśnie dlatego wzięliśmy pod lupę Kartę Citibank World Mastercard, którą oferuje Citi Handlowy. Wnikliwie przeanalizowaliśmy warunki korzystania ze wspomnianej karty oraz liczne bonusy, które jej towarzyszą.

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.5
PROWADZENIE KARTY:
4.0
OPROCENTOWANIE:
4.0
OKRES BEZODSETKOWY:
5.0
PREMIE I RABATY:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Nawet 600 zł łącznej premii za aktywność!
 • Roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za obsługę karty
 • Atrakcyjne warunki spłaty spłaty ratalnej - 9,99%
 • Zwolnienie z prowizji za przewalutowanie w ramach promocji
 • Atrakcyjny poziom oprocentowania i RRSO
 • Korzyści z programów Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile
Wady:
 • Wysoka prowizja za korzystanie z bankomatów - podobnie jak u konkurentów
 • Dosyć wysoka opłata za obsługę karty po zakończeniu promocji (po roku)
Otwórz kartę i korzystaj z udogodnień

Karta Citibank World Mastercard w Citi Handlowym


Coraz większa liczba Polaków wybiera zagraniczne wakacje, więc nie dziwią oferty produktów finansowych dla podróżnika. Karta Citibank World Mastercard na pewno jest jednym z nich. Jest to ciekawa oferta zarówno dla osób, które za granicę wyjeżdżają raczej sporadycznie (np. w czasie wakacji lub ferii zimowych), jak i dla zagorzałych podróżników. Wspomniana karta posiada cechy, które zadowolą każdego. W dalszej części naszej analizy zaprezentujemy nie tylko liczne bonusy, którymi cechuje się Karta Citibank World Mastercard, ale również kwestie związane z opłatami i prowizjami. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Karta Citibank World Mastercard w założeniu jest przeznaczona m.in. dla bardzo aktywnych klientów, którzy nie powinni mieć problemu ze spełnieniem warunku zwalniającego z miesięcznej opłaty (18 zł). Jest nim wykonanie kartą transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie.

Na szczęście dziś ta karta jest bardziej dostępna również dla osób mniej aktywnych, ponieważ Citibank wprowadził promocję dla nowych klientów, którzy mogą liczyć na bezwarunkowe zwolnienie z opłaty rocznej za kartę przez 12 miesięcy. Ta promocja jest przeznaczona dla klientów, którzy obecnie nie posiadają karty kredytowej w Citibanku i nie mieli jej od 1 lipca 2023 r. Promocja trwa do 29 lutego 2024 r.

Pożyczanie bez odsetek przez 56 dni
Posiadacze Karty Citibank World Mastercard mogą korzystać z 56-dniowego okresu bezodsetkowego, co jest raczej górną granicą rynkowego standardu.

Niewysokie odsetki dla wszystkich klientów
Poziom oprocentowania, to podobnie jak długość okresu bezodsetkowego, jedna z najważniejszych cech każdej karty kredytowej. Warto zatem zaznaczyć, że Citibank przewidział poziom Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO = 24,67%), który jest atrakcyjny jak na obecne warunki. Zmienne oprocentowanie opisywanej karty wynosi 18,5%.

Pozostałe opłaty dla posiadacza Karty Citibank World Mastercard
Posiadacze Karty Citibank World Mastercard powinni zwracać uwagę na prowizję za przewalutowanie, która wynosi 6,8%. Trzeba też uważać na koszty wypłat z bankomatów, ponieważ podobnie jak w przypadku innych kart kredytowych, są one dosyć kosztowne. Mowa tutaj o prowizji wynoszącej 10% wartości wypłaty (min. 20,00 zł za każdą wypłatę).

 • Opłata za kartę 0 zł
  Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank World MasterCard. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 26,64% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 7000 zł , całkowita kwota do zapłaty 7937,12 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 937,12 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 216 zł, odsetki 721,12 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 661,43 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 05/04/2024 na reprezentatywnym przykładzie.18 zł/ mies.
  Oprocentowanie 18.5% - oprocentowanie zmienne
  RRSO 24.64%
  Przykład reprezentatywny Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank World MasterCard. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 24,67% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10000 zł , całkowita kwota do zapłaty 11246,17 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 18,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1246,17 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 216 zł, odsetki 1030,17 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 937,18 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 05/10/2023 na reprezentatywnym przykładzie.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Już we wcześniejszych sekcjach naszej analizy wspominaliśmy o korzyści wynikającej z oferty Citibanku dla nowych posiadaczy Karty Citibank World Mastercard. Mowa o rocznym zwolnieniu z opłaty za kartę. Warto wiedzieć, że korzyści obejmują również 200 zł cashbacku na zakupy w Douglas oraz vouchery o wartości do 400 zł, który można wykorzystać na zakupy w tej samej sieci perfumerii. Poniżej wyjaśniamy zasady otrzymania każdej z nagród.

 • Nawet 600 zł nagród dla aktywnych

  Warto wiedzieć, że obowiązująca do końca lutego 2024 r. promocja „Twoje zakupy w Douglas z Kartą Kredytową Citibank”, oprócz rocznego zwolnienia z opłaty za kartę zapewnia również inne bonusy. Nowi posiadacze Karty World Mastercard, którzy od 1 lipca 2023 r. nie mieli w Citibanku „kredytówki”, w celu skorzystania z promocji powinni złożyć wniosek o kartę do końca lutego 2024 roku, dostarczyć odpowiednie dokumenty dochodowe, zawrzeć umowę i aktywować kartę.

  Nagroda w postaci zasilenia karty kwotą 200 zł będzie przysługiwała osobom, które (poza spełnieniem wcześniejszych warunków) do końca pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o kartę dokonają co najmniej jednej transakcji na dowolną kwotę w sklepie stacjonarnym lub internetowym Douglas.

  Z kolei warunkiem uzyskania dwóch voucherów o wartości 200 zł każdy do perfumerii Douglas (łącznie 400 zł) jest wykonanie w kolejnych miesiącach (od drugiego do piątego) co najmniej 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartą.

  Co ważne, nagrody w formie voucherów są rozłączne (podobnie jak pierwsza nagroda). To oznacza, że na przykład będzie można dostać jeden voucher za odpowiednią liczbę transakcji tylko w drugim i trzecim lub czwartym i piątym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Złóż wniosek o kartę online

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Programy Citi Specials, Mastercard Bezcenne Chwile i MasterCard World
W ramach programu Citi Specials można np. taniej zarezerwować hotel lub wynająć samochód u partnerów programu. Poza tym, na klienta Citibanku czekają rabaty, nagrody i niespodzianki.

Użytkownik karty może się także zapisać do programu programu Mastercard Bezcenne Chwile i tam zbierać dodatkowe punkty, które również można wymieniać na nagrody.

Dodatkowo posiadacz opisywanej karty otrzymuje punkty za każdą bezgotówkową transakcję (w ramach programu MasterCard World). Wspomniane punkty też można później zamienić na nagrody.

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraGoogle Pay

Zdaniem eksperta

Karta Kredytowa Citibank World Mastercard to ciekawa oferta dla podróżników, ale nie tylko.

Roczne zwolnienie z opłaty za kartę na pewno stanowi sporą zachętę. Podobnie jak cashback oraz vouchery o łącznej wartości aż 600 zł. To wszystko powoduje, że Karta Kredytowa World Mastercard będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które bardzo często korzystają ze swojej karty.

Do listy bonusów związanych z Kartą Citibank World Mastercard można zaliczyć również liczne nagrody, zniżki oraz punkty do wymiany na nagrody (w programach Citi Specials, Mastercard Bezcenne Chwile i MasterCard World). Nie zapominajmy jednak o najważniejszych aspektach każdej karty kredytowej, czyli o koszcie pożyczania pieniędzy i okresie bezodsetkowym. Wyglądają one dobrze w przypadku opisywanej karty, która zapewnia RRSO na poziomie 24,67% i okres bezodsetkowy trwający aż 56 dni.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania