Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

BGŻ Optima

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

bgzoptima paribas logo

W 2011 roku z inicjatywy Banku BGŻ na rynku usług finansowych pojawił się Bank BGŻOptima. Aktualnie instytucja ta jest częścią grupy BNP Paribas, prowadzącej działalność w 75 krajach i zatrudniającej 180 tys. pracowników. Nadrzędnym celem BGŻOptima jest pomnażanie i inwestowanie oszczędności swoich klientów. Z tego też powodu w ofercie znajdują się wyłącznie konta oszczędnościowe, lokaty terminowe i starannie dobrane fundusze inwestycyjne. Rozwiązania mają być proste, czytelne i uczciwe. Bez ukrytych kosztów i dodatkowych warunków. BGŻOptima to “misja oszczędzanie”.

Oferta dla klientów indywidualnych

Bank kieruje swoją ofertę wyłącznie do klientów indywidualnych. Oferta skonstruowana jest pod kątem pomnażania i efektywnego inwestowania powierzonego kapitału, nie przewidując przy tym produktów kredytowych, kart płatniczych, a nawet rachunków osobistych. BGŻOptima działa w modelu direct, proponując swoje rozwiązania wyłącznie w kanale online. Klienci banku skorzystać mogą z kilku wariantów lokat terminowych, atrakcyjnie oprocentowanych kont oszczędnościowych i funduszy inwestycyjnych. Ofertę uzupełniają ubezpieczenia komunikacyjne, turystyczne i mieszkaniowe.

Godziny księgowania przelewów

Bank nie pobiera żadnych opłat za krajowe przelewy Elixir, realizowane przez internet. Z uwagi na charakter rachunku oszczędnościowego BGŻOptima, w ofercie trudno szukać przelewów natychmiastowych. Osoby dysponujące kwotą 1 mln złotych lub większą, skorzystać mogą dodatkowo z przelewu realizowanego w systemie SORBNET (dotyczy to wyłącznie transferu środków na konto powiązane). Sesje Elixir w BGŻOptima, odbywają się w poniższych godzinach:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:0011:4514:15
Sesje przychodzące11:0015:0017:15

Realizując przelewy z zagranicy, na wskazane konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT, który często określany jest mianem kodu BIC. Klienci BGŻOptima nie mają możliwości zlecenia przelewów zagranicznych z oferowanego konta oszczędnościowego.
Kod BIC/SWIFT BGŻOptima: PPABPLPK

Dla poszukujących konta osobistego

Biorąc pod uwagę okrojoną funkcjonalność oferowanego rachunku oszczędnościowego, stwierdzić można, że stworzony został wyłącznie z myślą o pomnażaniu środków finansowych i nie nadaje się do zarządzania osobistym budżetem. Oczywiście otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, zupełnie jak standardowe przelewy Elixir, jednak w dłuższej perspektywie, rozwiązanie to nie może zdać egzaminu.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Bank BGŻOptima nie posiada w swojej ofercie kart płatniczych i kredytowych.

Dla pomnażających oszczędności

Działalność związana z powiększaniem stanu oszczędności swoich klientów, to naturalny habitat Banku BGŻOptima. Osoby ceniące tradycyjne formy pomnażania kapitału, skorzystać mogą z oferty klasycznych lokat terminowych, których horyzont czasowy rozciąga się od 3 do 24 miesięcy. Depozyty oferują często możliwość wypłaty powierzonych środków, bez konieczności utraty wypracowanych odsetek. Klienci ceniący sobie elastyczny dostęp do pieniędzy oraz atrakcyjne oprocentowanie, powinni przyjrzeć się propozycji kont oszczędnościowych BGŻOptima. Wytrawni gracze docenią z kolei możliwość zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych. Bank przy tym zadba o zapewnienie bieżących analiz rynkowych i materiałów związanych z inwestowaniem.

Sprawdź lokaty BGŻOptima

Dla oczekujących finansowania

Bank BGŻOptima nie posiada w swojej ofercie produktów kredytowych.

Sprawdź oferty kredytów

BGŻOptima – kontakt

Adres centrali: al. Jana Pawła II 29 , 00-867 Warszawa

Infolinia: +48 801 280 280  (dla telefonów stacjonarnych), +48 22 574 37 00(dla telefonów komórkowych i z zagranicy)

Adres strony kontaktowej: https://www.bgzoptima.pl/kontakt