Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Idea Bank SA

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który został przejęty przez Bank Pekao S.A. dnia 3 stycznia 2021 roku. Oferta Idea Banku nie jest już dostępna, ale posiadane przez klientów produkty obsługiwane są bez zmian. Co ważne, lokaty i pieniądze zgromadzone na rachunkach obecnych klientów banku są bezpieczne. Obsługa kredytów i pożyczek przejęta została przez Bank Pekao.

Oferta dla klientów indywidualnych

Pierwotnie Idea Bank miał służyć głównie osobom prowadzącym małe i średnie firmy. Obecnie jest to wciąż główna dziedzina działalności tej instytucji. Idea Bank oferuje kompleksowy pakiet usług dla przedsiębiorców: od opieki nad finansami danej firmy po pomoc w wyborze prowadzonej księgowości. W banku tym można skorzystać także z różnych form finansowania dla prowadzonej działalności: kredytu z decyzją online, limitu kredytowego na rachunku, kredytu obrotowego czy też karty kredytowej dla przedsiębiorców.

Idea Bank przygotował także ofertę dla klientów indywidualnych – zarówno tych szukających jedynie miejsca dla swoich finansów, jak i tych, którzy chcą pomnażać swoje oszczędności. W ofercie tej znaleźć więc można konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty.

Godziny księgowania przelewów

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej w Idea Bank mogą przesyłać środki finansowe za pomocą przelewów ELIXIR, ekspres ELIXIR oraz SORBNET2, TARGET2 czy też EuroELIXIR. Za krajowe przelewy typu ELIXIR Idea Bank nie pobiera żadnych opłat. Godziny ich sesji odbywają się według następującego harmonogramu:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące09:3013:3015:00
Sesje przychodzące11:0015:0017:30

 

Dla poszukujących konta osobistego

Od 3 stycznia 2021 r. klienci Idea Banku przeniesieni zostali do Banku Pekao S.A. Konta osobiste prowadzone są teraz przez Pekao, które odpowiada za bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Termin przeniesienia kont osobistych do systemów Pekao zależy od uwarunkowań technologicznych. O wprowadzanych zmianach Bank Pekao będzie informował swoich klientów na bieżąco.

Rachunki otwarte w Idea Banku działać będą na niezmienionych warunkach. Loginy i hasła do bankowości elektronicznej i mobilnej pozostają takie same. Osoby, które chciałby wcześniej skorzystać z usług Banku Pekao mogą skorzystać z oferty powitalnej, która dostępna jest o 4 stycznia 2021 roku.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Klienci, którzy zdecydują się na przeniesienie rachunku do Banku Pekao, mogą skorzystać z promocji powitalnej. Po spełnieniu jej warunków bank przez rok od momentu otwarcia Konta Przekorzystnego nie naliczy opłat za prowadzenie rachunku, za obsługę karty debetowej oraz za wypłaty gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Dla pomnażających oszczędności

Lokaty założone w Idea Banku prowadzone będą na niezmienionych warunkach do czasu ich zakończenia. Odnowienia lokat odbywać się będą zgodnie z warunkami określonymi w aktualnej tabeli oprocentowania Banku Pekao. Dla byłych klientów Idea Banku przygotowana została Lokata Powitalna, zapewniająca oprocentowanie do 3% na 6 miesięcy do kwoty 10.000 zł. Dodatkowo skorzystać można z Lokaty powitalnej STANDARD oferującej nawet 0,50% dla kwoty do 500.000 zł.

Dla oczekujących finansowania

Wcześniejsza spłata kredytów zaciągniętych w Idea Banku odbywa się na zasadach określonych w zawartej umowie kredytowej. Zasady obsługiwanych kredytów pozostają niezmienione. Stroną posiadanego przez Ciebie zobowiązania stał się Bank Pekao dlatego nie można go refinansować nowym kredytem/pożyczką z oferty Pekao. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby aplikować o nowy kredyt pochodzący z oferty Banku Pekao.

Sprawdź oferty kredytów

Bank Pekao S.A. – kontakt

Adres centrali: ul. Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa

Infolinia: 801 365 365 (dla telefonów stacjonarnych), (42) 68 38 232, (22) 59 12 232 (dla telefonów komórkowych)

Adres strony kontaktowej: https://www.pekao.com.pl/kontakt