Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Idea Bank SA

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

alior bank logo

Początki Idea Banku sięgają roku 2010, kiedy to Getin Holding przejął ówczesny GMAC Bank i na tej podstawie stworzył instytucję, którą dzisiaj znamy właśnie pod nazwą Idea Bank. Do 2011 roku bank ten funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu tego roku otworzono bowiem pierwsze punkty stacjonarne, gdzie klient mógł osobiście omówić kwestie swoich finansów podczas bezpośredniego spotkania z doradcą. Obecnie Idea Bank posiada ponad 200 placówek w całej Polsce.

 

Oferta dla klientów indywidualnych

 

Pierwotnie Idea Bank miał służyć głównie osobom prowadzącym małe i średnie firmy. Obecnie jest to wciąż główna dziedzina działalności tej instytucji. Idea Bank oferuje kompleksowy pakiet usług dla przedsiębiorców: od opieki nad finansami danej firmy po pomoc w wyborze prowadzonej księgowości. W banku tym można skorzystać także z różnych form finansowania dla prowadzonej działalności: kredytu z decyzją online, limitu kredytowego na rachunku, kredytu obrotowego czy też karty kredytowej dla przedsiębiorców.

Idea Bank przygotował także ofertę dla klientów indywidualnych – zarówno tych szukających jedynie miejsca dla swoich finansów, jak i tych, którzy chcą pomnażać swoje oszczędności. W ofercie tej znaleźć więc można konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty.

 

Godziny księgowania przelewów

 

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej w Idea Bank mogą przesyłać środki finansowe za pomocą przelewów ELIXIR, ekspres ELIXIR oraz SORBNET2, TARGET2 czy też EuroELIXIR. Za krajowe przelewy typu ELIXIR Idea Bank nie pobiera żadnych opłat. Godziny ich sesji odbywają się według następującego harmonogramu:

 

Rodzaj sesji Godziny sesji
Sesje wychodzące 09:30 13:30 15:00
Sesje przychodzące 11:00 15:00 17:30

 

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

 

Klienci wykonujący transakcje międzynarodowe muszą pamiętać, że takie operacje wymagają podania kodu SWIFT. Numer ten często określany jest również mianem kodu BIC.

  • Kod BIC/SWIFT Idea Banku: IEEAPLPA
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

 

Dla poszukujących konta osobistego

 

Klienci indywidualni Idea Banku mogą liczyć na atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku osobistego o nazwie Konto Idealne. Zaletą tego konta jest niewątpliwe możliwość bezpłatnego otwarcia i prowadzenia rachunku, brak opłat za standardowe przelewy internetowe czy darmowa karta bankomatowa. Wszystkie podstawowe usługi bankowe Idea Bank zapewnia więc za darmo. Dodatkowo, klienci nie muszą obawiać się także opłat za wypłaty z jakichkolwiek bankomatów w Polsce czy korzystanie z wpłatomatów sieci Euronet.

 

Zobacz ranking kont osobistych

 

Dla płacących kartą

 

Wraz z Kontem Idealnym klient otrzymuje także kartę debetową MasterCard. Karta ta jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek opłat. Jej wydanie, jak i użytkowanie jest więc zupełnie darmowe. Prowizja może zostać pobrana jedynie za wypłatę gotówki za granicą czy też sprawdzenie salda na koncie za pomocą bankomatu. Do dyspozycji klientów prowadzących przedsiębiorstwa udostępniona została także karta kredytowa MasterCard, zapewniająca aż 60-dniowy okres bezodsetkowy.

 

Dla pomnażających oszczędności

 

Zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z różnych produktów inwestycyjnych. Idea Bank przygotował propozycje kont oszczędnościowych i lokat dla obu tych grup. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów tego banku jest lokata Happy dla nowych klientów indywidualnych. Jest to depozyt kwartalny, który zapewnia oprocentowanie 4% w skali roku. Pozostałe produkty oszczędnościowe również warte są uwagi konsumentów i pozwalają skutecznie pomnażać oszczędności.

Lokaty w Idea Bank SA powyżej 1 miesiąca

Zakres kwoty:
500 - 1 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,90 %
Okres:
1 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 20 000
Oprocentowanie:
Procent
1,80 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
500 - 1 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,70 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Idea Banku

 

Dla oczekujących finansowania

 

W ofercie Idea Banku dostępnych jest kilkanaście kredytów dla przedsiębiorców. Wystarczy wypełnić formularz i zostawić swoje dane, a doradca banku pomoże w wyborze najlepszej oferty finansowania dla konkretnego profilu działalności. Idea Bank oferuje m.in. kredyt z decyzją online i okresem kredytowania aż do 60 miesięcy. Tego typu wsparcie finansowe można uzyskać bez wychodzenia z domu.

 

Sprawdź oferty kredytów

 

Idea Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

Infolinia: 22 101 10 10, 801 999 111

Email: kontakt@ideabank.pl

Adres strony kontaktowej: https://www.ideabank.pl/kontakt