Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Inteligo

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

vw bank logo

Bank Inteligo pojawił się na rynku w maju 2001 roku. Nowy gracz w przeciągu pierwszego roku działalności zdobył 100 000 klientów oraz zebrał z rynku depozyty o wartości 100 mln złotych. Okazało się, że bank idealnie trafił w oczekiwania klientów ceniących zalety bankowości elektronicznej. Rok później Inteligo stało się częścią PKO Banku Polskiego. Instytucja opiera swoją działalność o innowacyjne rozwiązania online oraz przyjazne procedury. Według banku codzienne zarządzanie prywatnym budżetem ma być wygodne i bezpieczne. Inteligo było już wielokrotnie doceniane, otrzymując m.in. trzy razy z rzędu nagrodę “Przyjaznego Banku Newsweeka”.

Oferta dla klientów indywidualnych

Oferta Banku Inteligo skierowana jest do klientów indywidualnych, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Wszystkie, proponowane przez bank rozwiązania dostępne są online. Dla klientów prywatnych bank przygotował bogatą ofertę kont osobistych, rachunek oszczędnościowy, karty płatnicze i kredytowe, standardowe lokaty terminowe i zaawansowane produkty inwestycyjne. Inteligo to także nowoczesna aplikacja mobilna IKO, łatwo dostępne kredyty na bieżące wydatki oraz kredyt hipoteczny. W ofercie znaleźć można również ubezpieczenia majątkowe i turystyczne.

Godziny księgowania przelewów

Za krajowe przelewy Elixir, realizowane online, Bank Inteligo nie pobiera żadnych opłat. Niestety w ofercie nie znajdziemy przelewów natychmiastowych, ani przelewów wysokokwotowych realizowanych za pośrednictwem systemu SORBNET. Sesje Elixir w Inteligo odbywają się w godzinach zaprezentowanych w poniższej tabeli:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące06:0011:4514:30
Sesje przychodzące11:3015:1017:30

Osoby dokonujące transferów w EUR na obszarze Unii Europejskiej skorzystać mogą z przelewów SEPA. Przelewy zagraniczne wymagają posługiwania się kodem SWIFT, który nazywany jest często kodem BIC. Kody SWIFT Inteligo i PKO Banku Polskiego są takie same.

Kod BIC/SWIFT Banku Inteligo: BPKOPLPW

Dla poszukujących konta osobistego

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe Inteligo oferowane są w wariancie indywidualnym i wspólnym. Konto indywidualne zachęca brakiem opłaty za prowadzenie oraz darmowymi wypłatami z ponad 4 700 bankomatów sieci PKO Banku Polskiego i BZ WBK. Konto wspólne posiada te same zalety, wzbogacone o możliwość stworzenia wspólnego portfela, nawet dla trzech, niekoniecznie spokrewnionych ze sobą osób. Inteligo oferuje również także konto dla dziecka – PKO Junior. Rozwiązanie to łączy atrakcyjnie oprocentowany rachunek z pełną kontrolą rodzicielską.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Decydując się na kartę do konta osobistego, wybierać można pomiędzy: kartą debetową MasterCard PayPass oraz kartą debetową Visa Elektron i Visa payWave. Ta ostatnia występuje również w postaci Visa payWave „Dobro procentuje”, dzięki której część dochodów z transakcji bezgotówkowych wspiera wybraną inicjatywę dobroczynną. W ofercie Inteligo znalazły się także karty kredytowe Visa payWave i MasterCard PayPass, pozwalające na płatności internetowe i telefoniczne, a także na wnioskowanie o limit w kwocie do 50 000 zł.

Dla pomnażających oszczędności

Osoby dysponujące wolnymi środkami finansowymi, powinny zapoznać się ofertą depozytową Inteligo. Oprócz lokaty dostępnej wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej, skorzystać można również z depozytu o oprocentowaniu progresywnym, a także zarabiać na lokacie z miesięczną kapitalizacją odsetek. Klienci ceniący sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, skorzystać mogą także z darmowego rachunku oszczędnościowego. Dla entuzjastów wyższych zysków, ale i podwyższonego ryzyka, przygotowano szeroki wachlarz rozwiązań – od funduszy inwestycyjnych po indywidualny rachunek maklerski.

Sprawdź lokaty Inteligo

Dla oczekujących finansowania

Dla klientów planujących zaciągnąć zobowiązanie na realizację dowolnych potrzeb, przygotowane zostały dwa warte uwagi rozwiązania. Pierwsze to łatwo dostępny debet w rachunku bieżącym w maksymalnej kwocie do 2 000 zł. Drugie to kredyt odnawialny pozwalający na zaciągnięcie zobowiązania sięgającego nawet 60 000 zł. W ofercie Inteligo znalazły się także karty kredytowe organizacji MasterCard i Visa, a także kredyt hipoteczny pozwalający sfinansować zakup mieszkania lub domu. Oczywiście we wszystkich przypadkach wymagana jest weryfikacja klienta przez bank, służąca właściwej ocenie zdolności do obsługi potencjalnego zadłużenia.

Sprawdź oferty kredytów

Inteligo – kontakt

Adres centrali: Wspólna 47/49, 00-684 Warszawa

Infolinia: 800 121 121 (numer dla dzwoniących w kraju), +48 81 535 67 89 (połączenie z telefonów

komórkowych i z zagranicy)

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://inteligo.pl/kontakt