Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradniki

Pożyczka na zapłatę rachunków – skąd wziąć pieniądze na gaz i prąd?

Niestety nie każdy cieszy się płynnością finansową i zawsze pełnym kontem bankowym. Czasami trudno jest związać koniec z końcem i bez trudu pokryć wszystkie koszty utrzymania.

Kiedy brakuje pieniędzy na uregulowanie rachunków za media, często jedynym rozwiązaniem pozostaje pożyczka. Nikt nie chce przecież doprowadzić do sytuacji, kiedy w domu zgaśnie światło lub przestanie lecieć ciepła woda.

Czy firmy pozabankowe udzielają specjalnych pożyczek na spłatę rachunków? 

Firmy pozabankowe nie posiadają w swojej ofercie specjalnych pożyczek dedykowanych osobom poszukującym gotówki na zapłatę rachunków. Nie oznacza to jednak, że pożyczkobiorca nie może przeznaczyć otrzymanych środków właśnie na ten cel. Firmy pożyczkowe nigdy nie oczekują od swoich klientów informacji na temat spożytkowania pożyczonych pieniędzy.  Każde finansowanie przyznawane jest na podobnych warunkach i może zostać dobrowolnie wykorzystane.

Jaka powinna być pożyczka na zapłatę rachunków? 

Osoba, która decyduje się na wzięcie pożyczki na spłatę rachunków, powinna być szczególnie rozważna i przezorna. Zaciągnięcie zobowiązania na pokrycie innych należności zawsze jest ryzykownym rozwiązaniem. Przed wyborem konkretnej oferty warto dobrze przeanalizować własną sytuację ekonomiczną i do niej dostosować pożyczkę. Ponadto dobrze jest sprawdzić czy:

 • procedura wnioskowania jest prosta, a formalności ograniczonego do minimum,
 • pożyczkę można zaciągnąć 100% online,
 • decyzja o przyznaniu środków jest natychmiastowa,
 • przelew środków na konto klienta zajmuje kilkanaście minut,
 • umowa jest w pełni zrozumiała i klarowna dla pożyczkobiorcy.

Gdzie szukać pożyczki na zapłatę rachunków? 

Pożyczkę pozabankową najłatwiej jest znaleźć online. Wystarczy skorzystać z porównywarki internetowej, która przejrzyście przedstawia ranking dostępnych na rynku ofert. Finansowanie, które pozwoli pokryć koszty związane z rachunkami, zwykle nie przekracza 2000 zł. Pożyczkę tej wysokości można otrzymać między innymi w firmach:

 • Gotówka Non Stop,
 • Szybka Gotówka,
 • Feniko,
 • Online Gotówka,
 • Provident

Ile kosztuje pożyczka na zapłatę rachunków? 

Dobra wiadomość jest taka, że pożyczka na zapłatę rachunków może kosztować  0 zł.  Finansowanie nieprzekraczające 2000 zł dostępne jest za darmo w niemal każdej firmie pozabankowej. Należy jednak pamiętać, że promocja ta dotyczy wyłącznie nowych klientów, nie da się zatem skorzystać z tej okazji dwa razy u tego samego wierzyciela.

W przypadku większych kwot zadłużenia, pożyczek ratalnych lub ponownego korzystania z oferty wybranej firmy pozabankowej trzeba liczyć się z wyższym kosztem zadłużenia, na które składają się:

 • kapitał – kwota, którą otrzymuje pożyczkobiorca,
 • oprocentowanie,
 • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – wskaźnik ukazujący całkowity koszt pożyczki,
 • opłaty dodatkowe i prowizje.

Aby mieć pewność, z jakimi kosztami związane jest wybrane finansowanie, warto użyć kalkulatora pożyczkowego, który dostępny jest na stronie internetowej każdej firmy pozabankowej. Po wpisaniu kwoty zadłużenia i terminu spłaty na ekranie pojawia się wysokość raty oraz rzeczywisty koszt zadłużenia, jaki będzie musiał ponieść pożyczkobiorca.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na zapłatę rachunków? 

Z pożyczki na zapłatę rachunków w firmie pozabankowej może skorzystać każda osoba dorosła, która posiada dowolne źródło dochodu. By otrzymać finansowanie, wystarczy spełnić kilka zupełnie podstawowych wymagań. Zazwyczaj należą do nich:

 • obywatelstwo polskie,
 • adres zamieszkania na terenie kraju,
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • rachunek bankowy,
 • aktualny dowód osobisty,
 • brak licznych zadłużeń.

Pożyczka na zapłatę rachunków – jakie dokumenty przygotować? 

Firmy pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością między innymi dlatego, że procedura uzyskania pożyczki jest prosta i pozbawiona licznych formalności, które spotykane są podczas starania się o finansowanie w instytucjach bankowych. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy wyłącznie jeden dokument, którym jest aktualny dowód osobisty.

W przypadku wnioskowania drogą internetową klient proszony jest o wpisanie serii i numeru dowodu osobistego w odpowiednim polu formularza. Nie trzeba nawet dołączać zeskanowanej wersji dokumentu. Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają także żadnych zaświadczeń o zarobkach czy źródle dochodu.

Pożyczka na zapłatę rachunków – lepiej w banku czy w firmie pożyczkowej? 

Osoba, której brakuje pieniędzy na  uregulowanie rachunków, najpewniej znajduje się w nie najłatwiejszej sytuacji ekonomicznej, a tym samym nie posiada zdolności kredytowej, która pozwoliłaby jej otrzymać finansowanie w banku. Kredyty bankowe zwykle dotyczą wyższych kwot i przeznaczane są na większe inwestycje, a nie pokrycie doraźnych kosztów związanych z utrzymaniem.

Jeśli zatem zabrakło komuś gotówki, aby opłacić rachunek za gaz lub prąd, w związku z czym potrzebuje szybkiego zastrzyku finansowego, najłatwiej będzie skorzystać z oferty firmy pożyczkowej.

Czy pożyczka na zapłatę rachunków to dobry pomysł? 

Pożyczka zaciągnięta po to, by zapłacić za rachunki jest rozsądnym rozwiązaniem wyłącznie wtedy, gdy pożyczkobiorca ma pewność, że będzie mógł terminowo uregulować zaciągnięte zobowiązanie. Każde opóźnienie w spłacie rat wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami i odsetkami, które mogą tylko pogłębić kłopoty finansowe dłużnika. Kolejny miesiąc to kolejne rachunki do opłacenia. Jeśli spiętrzą się one z karą umowną i odsetkami, pozostanie tylko krok do spirali zadłużenia.

Nie tylko pożyczka. Z jakich innych opcji możemy skorzystać? 

Jeśli pożyczkobiorca ma wątpliwości co do swojej wydolności finansowej, lepiej, żeby potraktował pożyczkę jako ostateczność. Bezpieczniej będzie wystosować prośbę o odroczenie terminu płatności ze względu na trudną sytuację ekonomiczną do gazowni, dostawcy energii elektrycznej czy też spółdzielni mieszkaniowej.

Aby jednak rozwiązać problem na stałe, warto spróbować nauczyć się lepiej oszczędzać lub rozejrzeć się za dodatkową pracą, choćby dorywczą, która może podreperować domowy budżet.

Warto wiedzieć:

 1. Pożyczką na zapłatę rachunków może być tak naprawdę każde finansowanie dostępne w ofercie firm pozabankowych.
 2. Każda osoba dorosła posiadająca regularne wpływy finansowe, niekoniecznie w oparciu o umowę o pracę, może bez przeszkód wnioskować o pożyczkę w firmach pozabankowych, które zwykle akceptują każdy rodzaj źródła dochodów.
 3. Pożyczkę na zapłatę rachunków można zaciągnąć w kilkanaście minut, przeprowadzając całą procedurę drogą internetową.
 4. Jedynym dokumentem potrzebnym do przejścia procesu wnioskowania o pożyczkę jest ważny dowód osobisty.
 5. Każde finansowanie zaciągane po to, by spłacić inne zobowiązania, powinno być ostatecznością, grozi bowiem nawarstwieniem się długów.
PORÓWNAJ KREDYTY
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments