Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradniki

Pożyczka kieszonkowa, czyli gdzie pożyczysz małe kwoty?

Pożyczenie małej kwoty gotówki to już nie problem. Doskonale wiedzą o tym klienci firm pozabankowych korzystający z tzw. pożyczek kieszonkowych. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym produkcie, dziś masz świetną okazję, aby uzupełnić swoją wiedzę o finansach. Kto wie, być może pożyczka kieszonkowa przyda ci się szybciej niż myślisz?

Przegląd ofert pożyczek kieszonkowych za darmo online

O każdą ze wskazanych poniżej ofert można wnioskować w 100% online, za darmo na 10, 14, 30, 60 lub 65 dni i otrzymać potrzebne środki nawet tego samego dnia prosto na swoje na konto bankowe nawet tego samego dnia.

AXI Card – nie jest to typowa chwilówka z firmy pozabankowej, a specjalna karta płatnicza, dzięki której otrzymujesz limit w postaci kredytu konsumenckiego, z którego możesz dowolnie korzystać (a nawet zlecić przelew 80% jego wartości bezpośrednio na swoje konto bankowe). Jego minimalna wysokość to 500 zł, a maksymalna – 4000 zł.

NetCredit – to kolejna, po AXI Card, firma, która oferuje klientom opcję pożyczki w postaci limitu na karcie w kwocie od 100 do 3000 zł. Oprócz tego możesz złożyć tu wniosek przez internet i otrzymać pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy.

Oros – od 500 do 4000 zł z RRSO 0% dla nowych klientów.

PożyczkaPlus – minimalna kwota pożyczki u tego pożyczkodawcy to 200 zł, ale za darmo możesz pożyczyć nawet 3000 zł.

Smart Pożyczka – darmowa pierwsza pożyczka już od 200 zł i nawet 50% rabatu przy pożyczaniu wyższych kwot.

Via SMS – kolejna firma, w której pożyczysz niewielką kwotę (za pierwszym razem od 100 do 1500 zł, a potem maksymalnie 4000 zł).

Vivus – jeśli potrzebujesz pożyczki w przedziale 100-3000 zł, koniecznie sprawdź tę ofertę.

Wandoo – pożyczanie w tej firmie pozabankowej rozpoczniesz nawet od 100 zł. Maksymalne kwoty pożyczki to z kolei 3000 zł dla nowych i aż 8000 zł dla stałych klientów.

Czym jest pożyczka kieszonkowa?

Pojęciem pożyczki kieszonkowej możemy określić wszystkie oferty chwilówek na niewielką kwotę (do 500 zł) z okresem spłaty sięgającym kilku dni. Produkty tego typu można znaleźć zarówno w ofercie instytucji pozabankowych działających stacjonarnie, jak i tych funkcjonujących w internecie.

W przypadku pożyczek online pożyczkę kieszonkową możemy mieć już w kilka minut. Wystarczy złożyć wniosek online, potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu bankowego bądź specjalnej aplikacji, a następnie poczekać na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczka kieszonkowa to najmniejsza pożyczka z najkrótszym okresem spłaty spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Jak działa pożyczka kieszonkowa online?

Firmy pozabankowe działające w internecie zwykle tego typu wnioski rozpatrują bardzo szybko. Jak już wspomnieliśmy w przypadku pożyczek kieszonkowych mówimy o niewielkich kwotach, dlatego analiza naszych możliwości spłaty takiego zobowiązania powinna pójść dosyć sprawnie. Decyzję pożyczkodawcy zwykle poznamy więc jeszcze tego samego dnia.

Pożyczka kieszonkowa najczęściej wypłacana jest przelewem na nasz rachunek bankowy. Jeśli pożyczkodawca, u którego złożyliśmy wniosek, obsługuje szybkie płatności (np. Przelewy24 czy Blue Media), środki powinny trafić tam dosłownie w ciągu kilku minut. W innym wypadku będziemy musieli poczekać 1-2 dni (w zależności od godzin sesji wychodzących w banku pożyczkodawcy i sesji przychodzących w naszym banku). Niektóre firmy dają także możliwość odbioru pieniędzy na poczcie lub w banku – sami możemy zadecydować, która z dostępnych opcji jest dla nas wygodniejsza.

Pożyczka kieszonkowa – jakie warunki?

Wymagania względem pożyczkobiorcy mogą się nieco różnić w zależności od konkretnych wymagań danej firmy pozabankowej. W przypadku pożyczki kieszonkowej i niewielkiej kwoty pożyczki sama procedura powinna być nieco uproszczona, a sama pożyczka zostać udzielona na oświadczenie bez potrzeby pisemnego potwierdzenia o zarobkach od pracodawcy.

Najczęściej wśród wymagań można wskazać:

 • pełnoletność (niektóre firmy dokładnie określają wiek pożyczkobiorcy);
 • ważny dowód osobisty;
 • posiadanie konta bankowego, którego jest się jedynym posiadaczem;
 • aktywny numer telefonu i adres mailowy;
 • brak zaległości w bazach dłużników takich jak np. BIK, KRD czy ERIF;
 • polskie obywatelsko i adres zamieszkania (a najlepiej zameldowania) na terenie Polski;
 • stały dochód (rozumiany jako umowa o pracę, umowę zlecenie, działalność gospodarcza, emerytura, renta, a czasami również dodatki z tytułu np. zasiłków socjalnych czy innych źródeł dochodów, np. w rodzaju wpływów z wynajmu mieszkania).

Gdzie znajdziesz pożyczkę kieszonkową?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczka kieszonkowa dostępna jest zarówno online, jak i stacjonarnie. Wybierając opcję pożyczania przez internet, wniosek o taki produkt złożymy jednak dużo szybciej i to bez wychodzenia z domu. Oznacza to, że sam proces analizy naszego wniosku, jak i ewentualnej wypłaty gotówki do naszych rąk również zajmie mniej czasu. Jeżeli więc zależy ci na tym, aby pożyczkę kieszonkową otrzymać szybciej, to rozwiązanie będzie dla ciebie dużo lepszym wyjściem.

A jak wybrać pożyczkę kieszonkową przez internet? Oczywiście, nie musisz samodzielnie analizować każdej oferty z osobna. Wystarczy, że sięgniesz do naszego rankingu darmowych pożyczek. Prezentujemy w nim aktualne oferty chwilówek zaznaczając m.in jaką kwotę maksymalną możesz pożyczyć w danej firmie i ile czasu otrzymasz na spłatę swojego zobowiązania. Wystarczy więc, że oszacujesz jaka kwota pożyczki jest ci potrzebna, a następnie sprawdzisz, która firma spełnia twoje oczekiwania.

Co więcej, jeśli będziesz nowym klientem danego pożyczkodawcy, pieniądze możesz pożyczyć za darmo. Regulamin takich produktów wymaga jedynie, abyś swój dług zwrócił terminowo.

Czy zadłużeni mogą uzyskać pożyczkę kieszonkową?

Kwoty dotyczące pożyczek kieszonkowych są niewielkie i firmy udzielające pożyczek nie sprawdzają zbyt dokładnie zdolności kredytowej swych klientów. Jeśli jednak ktoś widnieje w Krajowym Rejestrze Długów, ma konto zajęte przez komornika, albo w inny sposób pokazał swoją nierzetelność jako spłacający, wtedy może nie otrzymać nawet pożyczki kieszonkowej.

Osoby mające długi nie ujawnione jeszcze w KRD i BIK nie powinny mieć kłopotów z uzyskaniem pożyczki kieszonkowej. Problemy zaczną się gdy nie spłacą jej w terminie. Wówczas pożyczka, która była bardzo tania lub wręcz darmowa, zrobi się bardzo droga.

Niektóre firmy pożyczkowe udzielą pożyczki kieszonkowej nawet wiedząc, że klient jest zadłużony, ale zażądają zabezpieczenia spłaty (pożyczkodawca doliczy wówczas do jej kosztów odsetki ustawowe i dodatkowe odsetki za opóźnienie w spłacie, a także obciąży dłużnika kosztami miękkiej windykacji).

Alternatywy dla pożyczki kieszonkowej

Jeśli zaciągasz pożyczki kieszonkowe, to znaczy, że prawdopodobnie nie masz żadnych oszczędności. Dotyczą one niewielkich kwot, które często można by odłożyć z jednej pensji lub pracy dorywczej. Oczywiście możesz znajdować się w bardzo trudnej sytuacji bez swojej winy i wtedy faktycznie nie mieć możliwości oszczędzania. Prawdopodobnie jednak nie myślisz o oszczędzaniu jako o czymś istotnym. Podczas pandemii COVID-19 wielu Polaków zmieniło nastawienie do oszczędzania. Mimo iż było to trudny okres, to ponad 10% polskich rodzin zbudowało w tym czasie niewielkie oszczędności, podczas gdy na początku 2020 nie miało ich wcale.

Oszczędzanie może być sposobem na to, by nie musieć nigdy potrzebować pożyczki kieszonkowej. Rezerwa o wysokości nawet tylko 1000 zł, znacznie poprawi Twoje bezpieczeństwo finansowe.

Inną alternatywą dla pożyczek kieszonkowych jest oczywiście debet na koncie lub karcie płatniczej. Decyzję o przyznaniu debetu możesz uzyskać w bankach online, przeważnie w ciągu jednego dnia. Oczywiście banki zawsze stawiają warunki i naliczają opłaty, ale w przypadku kwot rzędu 500 zł nie powinno to stanowić problemu.

O pożyczkę na niewielką kwotę możesz również złożyć wniosek banku, w którym posiadasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR). Większość banków przygotowuje dla swoich klientów dedykowane oferty, dostępne bezpośrednio po zalogowaniu do bankowości internetowej. W przypadku tego rodzaju produktów finansowych procedura jest znacznie uproszczona, a wszystkie formalności można załatwić online – podobnie jak w firmie pozabankowej. Na decyzję nie czeka się długo (może zdarzyć się, że otrzymasz ją tego samego lub kolejnego dnia roboczego, a maksymalnie w ciągu kilku dni). Wypłata takiego zobowiązania na pewno przebiegnie bez komplikacji – bank uruchomi ją automatycznie po podjęciu pozytywnej decyzji kredytowej.

To, jaką kwotę konkretnie zaproponuje ci bank, będzie zależało m.in. od wysokości twoich wpływów na konto, ich regularności oraz wysokości wydatków, jednak im mniejsza kwota, tym łatwiej powinieneś ją otrzymać. Informacje takie jak górny limit pożyczki, maksymalny okres kredytowania i RRSO na pewno będą dostępne po kliknięciu w szczegóły oferty.

Pożyczka kieszonkowa – czy to się opłaca?

Choć pożyczka kieszonkowa to niewielkie zobowiązanie, każda decyzja o skorzystaniu z takiego produktu powinna być dobrze przemyślana. Zastanów się więc, czy za kilka dni, kiedy nadejdzie termin jej spłaty, będziesz miał wystarczające środki finansowe na uregulowanie tego zobowiązania.

Jeśli odpowiesz sobie twierdząco na to pytanie, śmiało możesz czerpać z korzyści jakie daje pożyczka kieszonkowa. Możliwość otrzymania gotówki od ręki to świetne wyjście w kryzysowych sytuacjach. Korzystaj jednak z niego w rozsądny sposób.

Podsumowanie

 1. Klienci poszukujący „pożyczki kieszonkowej” najczęściej starają się o łatwe finansowanie na niską kwotę w postaci kilkuset złotych.
 2. Pożyczka kieszonkowa charakteryzuje się łatwą dostępnością (całkowicie przez Internet), niską kwotą i udzielana jest bez dodatkowych formalności.
 3. Finansowanie do kwoty do 500 zł można uzyskać za darmo w wielu firmach pozabankowych, korzystając z oferty skierowanej do nowych klientów.
 4. Pożyczki kieszonkowe opłacają się tylko wówczas gdy na pewno uda się je spłacić.
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments