Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradniki

Pożyczka online na czek GIRO, czyli odbierz gotówkę na poczcie!

Firmy pozabankowe coraz częściej umożliwiają wypłatę pożyczki na podstawie czeku GIRO. Opcja to z pewnością zainteresuje tych, którzy nie chcą, aby pożyczona przez nich gotówka trafiła na konto bankowe. Gdzie szukać pożyczki na czek GIRO i na czym dokładnie polega to rozwiązanie, wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Choć przelew pieniędzy na konto jest najszybszym sposobem przepływu środków pomiędzy instytucją pożyczkową a pożyczkobiorcą, taka forma nie każdemu musi być na rękę.

Przykładowo, wiele osób prowadzi rachunki w banku wspólnie ze swoich współmałżonkiem. Firmy pożyczkowe wymagają natomiast, aby klient był jedynym właścicielem konta na które ma trafić pożyczka. Jeśli więc wskazany rachunek należy do kilku właścicieli, zwykle odmawiają przelewu gotówki. W takim przypadku potencjalny pożyczkobiorca ma więc związane ręce – chyba, że wybierze ofertę firmy, która umożliwia odbiór gotówki w inny sposób, np. na podstawie czeku GIRO.

Pożyczka na czek GIRO – czym jest?

Pożyczka na czek GIRO to klasyczna pożyczka na raty lub chwilówka, o którą wnioskuje się przez internet w firmach pozabankowych. Jedyna różnica dotyczy w tym wypadku sposobu wypłaty środków. Dokonuje się jej w wybranej placówce pocztowej lub w jednym z oddziałów Banku Pocztowego na podstawie dokumentu w formie papierowej lub elektronicznej (czeku GIRO) wystawionego przez pożyczkodawcę. Po okazaniu go w okienku można odebrać przyznane środki w gotówce. Stąd też produkt ten często potocznie nazywa się pożyczką z odbiorem na poczcie.

Gdzie wypłacisz pożyczkę na podstawie czeku GIRO?

Czek GIRO to dokument wystawiany przez firmę pozabankową ze wskazaniem konkretnej instytucji, która może wypłacić klientowi pieniądze z pożyczki. Obecnie zobowiązania z taką możliwością odbioru oferują takie firmy jak: Feniko, HapiPożyczki, Ratka, Pożyczka OK, Net Credit, Takto,czy Super Grosz,

Realizacja przesłanego przez pożyczkodawcę czeku GIRO odbywa się na poczcie albo w wybranym przez klienta oddziale Banku Pocztowego.

Jak wnioskować o pożyczkę na czek GIRO?

Jeśli wybrana przez nas firma oferuje pożyczki na czek GIRO, w trakcie wypełniania wniosku zostaniemy poproszeni o wskazanie odpowiedniej dla nas formy wypłaty środków. Obok przelewu bankowego do wyboru będziemy mieli właśnie odbiór pożyczki na poczcie za pomocą czeku GIRO. Zaznaczamy tę opcję i kontynuujemy proces wnioskowania zgodnie ze wskazówkami pożyczkodawcy

Pożyczka na czek GIRO – jak wypłacić pieniądze?

 1. Jeśli firma pozabankowa przychyli się do naszego wniosku pozabankowego, pożyczkodawca wystawia na nasze dane czek GIRO.
 2. Następnie, czek ten wraz z innymi dokumentami dotyczącymi naszej pożyczki zostanie dostarczony przez kuriera pod wskazany przez nas adres.
 3. Z otrzymanym czekiem GIRO musimy udać się do dowolnej placówki Poczty Polskiej bądź oddziału Banku Pocztowego.
 • To właśnie w tych miejscach możemy bowiem wypłacić pieniądze.
 • Do odbioru gotówki potrzebny będzie także dowód osobisty, na podstawie którego zostanie potwierdzona nasza tożsamość.

4. Po okazaniu dokumentu tożsamości i posiadanego czeku, otrzymamy przekazaną przez pożyczkodawcę gotówkę.

Dla kogo są pożyczki na czek GIRO?

Jeżeli dana firma obsługuje czeki GIRO, chęć wypłaty środków z pożyczki w ten sposób może zgłosić każdy jej potencjalny klient (musi zrobić to na etapie wypełniania formuarza na stronie pożyczkodawcy). W praktyce z tego rozwiązania korzystają najczęściej:

 • Osoby starsze, które nie maja dostępu do bankowości internetowej i/lub nie korzystają z bankomatów i kart debetowych.
 • Osoby nieposiadające własnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
 • Osoby będące współwłaścicielem, a nie – zgodnie z wymogiem większości pożyczkodawców – jedynym właścicielem rachunku (np. posiadające wyłącznie wspólne konto).
 • Osoby, którym zależy na dyskrecji.

Które firmy pożyczają na czek GIRO?

Skorzystanie z czeku GIRO to dla niektórych pożyczkobiorców jedyna możliwość odbioru środków przyznanych w ramach pożyczki. Na szczęście na rynku działa kilka firm, które ją oferują.

Pożyczka na czek GIRO w Supergrosz

Szybka pożyczka do 12500 zł dla nowych klientów oraz maksymalnie 15 000 dla osób, którym zdarzyło już korzystać się z oferty tej firmy. Okres spłaty wynosi od 4 do 50 rat.

Pożyczka na czek GIRO w HapiPożyczki

U tego pożyczkodawcy na czek GIRO można pożyczyć do 15 000 zł i spłacać zobowiązanie od 12 do 36 miesięcy.

Pożyczka na czek GIRO w Feniko

Pożyczka na nie więcej niż 253000 zł, ale za to nawet aż 6 miesięcy na spłatę (minimalny okres kredytowania wynosi 617 dni). W 100% online. Ważne: pożyczka jest dostępna wyłącznie dla osób posiadających udokumentowany dochód.

Pożyczka ratalna na czek GIRO w Pożyczka OK

Pożyczka OK oferuje pożyczki ratalne osobom w wieku 25-80 lat. Mogą one zaciągnąć zobowiązanie w kwocie od 500 do 20 000 zł na okres 6-60 miesięcy, a dzięki GIRO odebrać przyznane środki na poczcie lub w Banku Pocztowym.

Pożyczka na czek GIRO w Ratka.pl

Ten pożyczkodawca proponuje swoim klientom nawet do 20 000 zł pożyczki na czek GIRO i maksymalnie 60-miesięczny okres spłaty. Warunkiem jej otrzymania jest bycie w wieku 20-80 lat i niefigurowanie w rejestrach dłużników takich jak KRD, ERIF lub BIG InfoMonitor i posiadanie udokumentowanego źródła dochodu.

Pożyczka na czek GIRO w NetCredit

Nowi klienci w wieku 20-70 lat z pozytywną historią kredytową pożyczą w NetCredit maksymalnie 3000 zł, z kolei w przypadku następnej pożyczki można wnioskować tam już o 5000 zł.

Czek GIRO – co jeszcze musisz wiedzieć?

Wspomnieliśmy już, że czek GIRO to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć konieczności angażowania banku w kwestie swojej pożyczki. Jednocześnie jest to także dobre wyjście np. dla klientów w podeszłym wieku, którzy nie orientują się zbytnio w nowych technologiach.

Wypłata na podstawie czeku. Słabsze strony tego rozwiązania

Opcja wypłaty pieniędzy za pomocą czeku GIRO nie pozbawiona jest jednak wad.

 1. Decydując się na taką formę przede wszystkim wydłużamy czas oczekiwania na pożyczkę.
 • W przypadku przelewu na konto pieniądze możemy mieć jeszcze tego samego dnia.
 • Wybierając czek GIRO najpierw jesteśmy zatem uzależnieniu od kuriera, a następnie od godzin pracy Urzędu Pocztowego.
 • W takich przypadkach z pieniędzy będziemy mogli więc skorzystać dopiero po kilku dniach od złożenia wniosku.
 1. Wypłacając pożyczkę za pomocą czeku GIRO musimy także liczyć się z dodatkowymi opłatami.
 • Są to niewielkie sumy (zwykle ok. 13 zł), które pożyczkodawca nalicza w związku z obsługą naszego czeku.
 • Klient nie musi jednak martwić się tymi kosztami przed otrzymaniem pożyczki – kwota ta bywa bowiem często doliczana do rat zaciąganego zobowiązania.

Warto pamiętać, że czek GIRO ważny jest maksymalnie przez 7 dni.

Pożyczka na czek GIRO – wady i zalety

Chcąc napisać o złych i dobrych stronach pożyczki na czek GIRO pod kątem samego sposobu wypłaty środków, można w zasadzie powtórzyć informacje, które pojawiły się w powyższym akapicie. Jako produkt finansowy rozwiązanie to samo w sobie nie różni się z kolei od doskonale znanych błyskawicznych pożyczek przez internet. Do jego wad będą należały:

 • Stosunkowo wysokie koszty pożyczek ratalnych (wybór dłuższego okresu spłaty powoduje, że niestety zwykle trzeba płacić za nie więcej, ponieważ pożyczkodawca ponosi tu ryzyko przez kilka miesięcy, a nierzadko nawet kilka lat).
 • W przypadku chwilówek: niska maksymalna kwota pożyczki, krótki okres kredytowania i konieczność oddania długu „na raz”.
 • Lepsze warunki zazwyczaj tylko dla nowych klientów.

Argumenty przemawiające za skorzystaniem pożyczki na czek GIRO to z kolei:

 • Łatwość wnioskowania bez względu na porę dnia, bez wychodzenia z domu.
 • Szybka, pozbawiona zbędnych formalności weryfikacja wniosku.
 • Wypłata środków niezwłocznie po wydaniu decyzji o przyznaniu pożyczki
 • Dodatkowa opcja wypłaty środków, która umożliwia skorzystanie z oferty osobom niezaprzyjaźnionym co dzień z usługami bankowymi.
 • Pożyczkobiorca jest weryfikowany w oparciu o dane z dowodu osobistego podczas odbierania pieniędzy – nie musi zatem martwić się o konieczność wykonywania przelewu weryfikacyjnego mającego na celu potwierdzenie jego tożsamości (wariant ten wydaje się szczególnie korzystny dla tych klientów firm pożyczkowych, którzy naprawdę nie mają na koncie bankowym „ani grosza”).

Kiedy warto skorzystać z czeku GIRO?

Wypłata przyznanej pożyczki za pośrednictwem czeku GIRO będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują środków w gotówce i chcą dostać je bezpośrednio „do ręki”. Taka opcja z pewnością zainteresuje również tych klientów, którzy – z różnych przyczyn – mają puste konto bankowe i z tego powodu nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego wymaganego przez firmy pozabankowe na etapie wypełniania wniosku o pożyczkę.

Kolejnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z wypłaty pożyczki za pośrednictwem czeku GIRO jest brak konieczności posiadania własnego rachunku ROR. Do sfinalizowania formalności potrzebny jest w zasadzie tylko ważny dowód osobisty, a samą umowę można podpisać w obecności kuriera, który od razu zabierze ją ze sobą i dostarczy pożyczkodawcy.

Sprawdź, zanim złożysz wniosek!

Analizując oferty firm oferujących pożyczki na czek GIRO, sprawdźmy także jakiej formy potwierdzenia tożsamości wymagają. Może bowiem zdarzyć się tak, że pożyczkodawca przekazując nam gotówkę w formie czeku GIRO i tak będzie domagał się weryfikacji naszych danych za pomocą przelewu. Jeśli koniecznie chcemy uniknąć konieczności angażowania w proces pożyczkowy naszego banku, zwracamy uwagę także i na tę kwestię.

Pamiętajmy, że czek GIRO to nie tylko wygoda i alternatywa dla tradycyjnego przelewu, ale też dodatkowe koszty i dłuższy czas oczekiwania na pieniądze. Jeśli jednak zależy nam na wypłacie środków bez konta bankowego, musimy przyjąć te niedogodności.(kg)

Podsumowanie

 1. Pożyczka na czek GIRO to popularna szybka pożyczka online z opcją wypłaty środków w gotówce w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub którymkolwiek oddziale Banku Pocztowego na podstawie tzw. czeku GIRO.
 2. Czek GIRO to dokument, który upoważnia do odbioru pieniędzy przyznanych w ramach pożyczki. Pożyczkodawca wysyła go klientowi niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu jego wniosku pożyczkowego.
 3. Czek GIRO może mieć formę drukowaną (wtedy zostaje wysłany do klienta przesyłką kurierską) lub cyfrową (klient otrzymuje go SMS-em lub droga mailową). Jest ważny przez 7 dni, a za zrealizowanie go jest pobierana opłata w wysokości 13 złotych.
 4. Z czeku GIRO szczególnie korzystają pożyczkobiorcy, którzy – z różnych powodów – nie chcą lub nie mogą otrzymać kwoty pożyczki bezpośrednio na swój rachunek bankowy (np. nie posiadają go lub ich konto w banku zajął komornik).
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments