Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finansowanie samochodu

Wynajem długoterminowy a wyposażenie auta

Długoterminowy wynajem samochodów to alternatywa dla kredytu i leasingu. Za skorzystaniem z takiej oferty przemawiają m.in. niskie koszty, a także kompleksowa obsługa. Na koszty najmu wpływa pełna gama czynników – jednym z nich jest wyposażenie pojazdu. Jak dokładnie warunkuje ono wysokość raty?

W ramach długoterminowego wypożyczenia pojazdu klient otrzymuje do dyspozycji wybrany przez siebie samochód, za który następie opłaca comiesięczne raty na określony czas trwania umowy. Pojazd nie jest wówczas jego własnością, lecz po zakończeniu jej obowiązywania można często go wykupić.

W trakcie trwania umowy nie trzeba ponosić kosztów związanych z ubezpieczeniem, przeglądami, serwisem czy kupnem i wymianą opon – opłaca je właściciel, czyli wypożyczalnia. Oferty dostępne są bez wkładu własnego lub z minimalną opłatą początkową.

Jaki samochód można wybrać do najmu długoterminowego?

Wypożyczalnie samochodowe oferujące wynajem długoterminowy najczęściej prezentują swoim klientom pełną paletę pojazdów do wyboru. Jeżeli nie ma wśród nich pożądanego modelu, wypożyczalnia również może dostarczyć go na specjalne życzenie klienta.

Oferta wynajmu długoterminowego dotyczy zarówno samochodów osobowych, użytkowych oraz pojazdów dostawczych.

Klient może zdecydować się na wypożyczenie małego samochodu miejskiego, ale również wybrać  luksusową limuzynę kosztującą znacznie więcej. Można zatem dopasować pojazd do potrzeb biznesu, ale też do swojego gustu.

Warianty wyposażenia samochodów

Producenci oferują pojazdy w wielu wariantach wyposażenia – od podstawowego, przez rozbudowane, a na luksusowym skończywszy. Może ono zawierać dodatkowe rozwiązania, na przykład lepsze reflektory, podgrzewane i wentylowane fotele, markowy system auto, specjalne systemy bezpieczeństwa czy wbudowany GPS. Rozszerzone warianty wyposażenia mają też mocniejsze silniki, większe koła, sportowe detale, na przykład obniżone zawieszenie i specjalne pakiety stylistyczne.

Różnice cenowe pomiędzy podstawową a bogatą wersją wyposażenia mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z dokładnym ofertami producentów samochodów można zapoznać się na ich stronach internetowych. Dostępne na nich konfiguratory pozwalają również na samodzielne stworzenie pojazdu, który będzie zawierał wszystkie potrzebne rozwiązania technologiczne i będzie wyróżniał się atrakcyjnym wyglądem.

Wyposażenie samochodu – ważny czynnik przy kalkulacji kosztów najmu

Jako że wersja wyposażenia pojazdu wpływa na jego cenę, ma ona również znaczenie przy korzystaniu z oferty wypożyczenia pojazdu długoterminowo.

Im bogatsze wyposażenie, tym wyższy miesięczny koszt wynajmu długoterminowego. Klienci decydujący się na najlepiej wyposażone warianty muszą zatem liczyć się z wydatkiem wynoszącym ponad 500 zł więcej miesięcznie w porównaniu do tych, którzy zdecydują się na podstawową wersję pojazdu.

Dokładne wydatki związane z wynajmem ustalane są indywidualnie na podstawie wybranej wersji pojazdu, dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią, która przeprowadzi szczegółową kalkulację.

Jakie auto najbardziej opłaca się wynająć?

Aby za wynajęty długoterminowo samochód zapłacić jak najmniej, warto zdecydować się na podstawową wersję wypożyczenia lub też na wersję średnią, która będzie zawierała dodatkowe opcje, lecz nie będzie ona znacznie podwyższała kosztów.

Obecnie oferowane samochody także w podstawowym wariancie wyposażeniowym oferują bardzo dobre osiągi i nowoczesne rozwiązania technologiczne, między innymi wspierające bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo warto też pamiętać, że samochody w podstawowych wariantach nie tracą tak szybko na wartości jak te, które zostały kupione w najbogatszych wersjach wyposażenia.

Zatem na wysokość comiesięcznej opłaty za wypożyczenie samochodu wpływa nie tylko jego marka i model, ale również wersja wyposażenia. Gdy celem jest jak najniższy koszt, warto zdecydować się na podstawową albo średnią wersję wyposażeniową, która pozwoli na utrzymanie kosztów na niskim poziomie.

Tekst powstał we współpracy z Kingsman Finance.

Warto wiedzieć

  • Wynajem długoterminowy samochodu jest alternatywą dla kredytu i leasingu.
  • Wynajmując samochód nie trzeba przejmować się kosztami ubezpieczenia, przeglądami, serwisem czy kupnem i wymianą opon – opłaca je właściciel, czyli wypożyczalnia.
  • Wynajem długoterminowy dotyczy zarówno samochodów osobowych, użytkowych oraz pojazdów dostawczych.
  • Samochody z podstawową wersją wyposażenia tracą na wartości wolniej niż pojazdy w najbogatszych wersjach.
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments