Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finansowanie samochodu

Długoterminowy wynajem samochodów dla firm. Dlaczego warto?

Wynajem długoterminowy pojazdów jest jedną z dostępnych form pozyskania samochodu przez przedsiębiorcę. Na czym dokładnie polega długoterminowy wynajem samochodów? Jakie są jego najważniejsze zalety?

Gdy firma wymaga pojazdu do prowadzenia działalności, może pozyskać go na różne sposoby. Wśród dostępnych opcji znajduje się zakup za własne oszczędności, wzięcie kredytu samochodowego, skorzystanie z leasingu pojazdu. Teraz do tej grupy zaliczany jest także długoterminowy wynajem samochodów.

Długoterminowy wynajem samochodów – co to jest?

Wynajem długoterminowy pojazdów polega na przekazanie w użytkowanie pojazdu na długi okres, na przykład od 1 roku do 5 lat. Taka oferta skierowana jest zarówno do firm, jak i do osób prywatnych, które chcą pozyskać pojazd bez konieczności jego zakupu i wnoszenia wysokich opłat.

Obecnie długoterminowy wynajem pojazdów jest alternatywą dla innych form pozyskania samochodu przez firmę. W takim wariancie pojazd może być przekazany na korzystnych warunkach, także z możliwością odliczenia kosztów od podatku. Atrakcyjne warunki powodują, że obecnie taka forma wynajmu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Kto prowadzi długoterminowy wynajem samochodów?

Aby skorzystać z długoterminowego wynajmu samochodów, należy zgłosić się do wypożyczalni samochodowej realizującej takie właśnie usługi. Obecnie ze względu na popularność usługi można skorzystać z niej w wielu wypożyczalniach samochodowych działających w całym kraju. Adresy i oferty dostępne są w internecie.

Jakie samochody wynajmowane są długoterminowo?

W ramach wynajmu długoterminowego można korzystać z różnych pojazdów tj. samochody osobowe, w tym luksusowe, reprezentacyjne samochody klasy premium, tańsze pojazdy miejskie czy samochody dostawcze dla firm przywożących ładunki. Wypożyczalnie samochodowe mogą najczęściej zaoferować samochody nowsze, z bardzo dobrym wyposażeniem, dlatego mogą one spełnić wymagania każdego kierowcy.

Porównaj najlepsze

Sprawdź oferty

Długoterminowy wynajem samochodów – ile kosztuje?

Ceny związane z wynajmem długoterminowym samochodów zależne są od wielu czynników, w tym między innymi od:

• wybranego pojazdu,
• czasu wynajmu,
• dodatkowych usług w ramach wynajmu.

Dokładne informacje dotyczące kosztów długoterminowego wynajmu można uzyskać w wypożyczalniach – wystarczy wysłać zapytanie ofertowe albo skorzystać z formularzy, aby otrzymać odpowiednią kalkulację.

Jakie korzyści niesie ze sobą długoterminowy wynajem samochodów?

Wynajem samochodów długoterminowo ma dla firm wiele zalet, co powoduje, że obecnie coraz więcej z nich decyduje się na takie rozwiązanie. Pod względem swojej specyfiki długoterminowy wynajem samochodów jest podobny do leasingu operacyjnego, ale daje kilka dodatkowych korzyści dla klientów, chociaż z drugiej strony ma on również pewne minusy.

Wśród najważniejszych korzyści oferty znajdują się:

  • przystępne ceny – możliwość uiszczania opłat w formie comiesięcznych rat, bez konieczności przekazywania większej sumy na kupno pojazdu,
  • mały udział środków własnych – przy wynajmie długoterminowym może być konieczne wniesienie wpłaty wstępnej, ale zazwyczaj jest ona niewielka,
  • oferta także dla nowych firm – z wynajmu mogą korzystać firmy, które niedawno rozpoczęły prowadzenie działalności,
  • różne samochody do wyboru – można dopasować samochód do swoich wymagań, wybierając go z listy prezentowanej przez wypożyczalnię,
  • koszty serwisu i przeglądów po stronie wypożyczalni – wypożyczalnia ponosi koszty eksploatacyjne związane z korzystaniem z pojazdu,
  • ubezpieczenie wykupuje wypożyczalnia – formalności związane z ubezpieczeniem pojazdu także znajdują się po stronie wypożyczalni samochodowej,
  • minimalne formalności – aby skorzystać z długoterminowego wynajmu pojazdu, nie trzeba spełniać szeregu skomplikowanych warunków.

Tekst powstał przy współpracy z Kingsman Finance.

Długoterminowy wynajem samochodów

  • Wynajem długoterminowy pojazdów polega na przekazanie w użytkowanie pojazdu na długi okres, na przykład od 1 roku do 5 lat.
  • Wśród dostępnych opcji pozyskania pojazdu do prowadzonej działalności znajduje się m.in. zakup za własne oszczędności, wzięcie kredytu samochodowego, skorzystanie z leasingu czy wynajem długoterminowy.
  • Wypożyczalnia ponosi koszty ubezpieczenia i pokrywa opłaty eksploatacyjne związane z korzystaniem z pojazdu, dzięki czemu przedsiębiorca może skupić się na innych sprawach.

Porównaj najlepsze

Sprawdź oferty
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments