Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Finansowe ABC

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer?

Konto oszczędnościowe to prosty sposób na gromadzenie oszczędności bez ryzyka utraty środków. Sprawdź na jakich warunkach i jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank.

Santander Consumer Bank znany jest pod hasłem „Bank od kredytów”. Oferta tej instytucji nie ogranicza się jednak tylko do samych produktów kredytowych typu: kredyty gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, ale obejmuje również kategorie produktów oszczędnościowych takich jak: rachunek oszczędnościowy i lokaty. Sprawdzamy, jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank przez internet?

Wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego złożysz na stronie Santander Consumer Bank. Potrzebny Ci będzie dowód osobisty i telefon komórkowy. Konto oszczędnościowe otworzysz w kilku krokach:

Wypełnij wniosek

Na pierwszej stronie wniosku podaj: imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego i adres e-mail, a następnie zaznacz zgodę na kontakt telefoniczny i e-mailowy z bankiem i kliknij czerwony przycisk „Dalej”.

Zweryfikuj numer telefonu

Kolejny krok to weryfikacja Twojego numeru telefonu. Na podany przed chwilą numer telefonu otrzymasz wiadomość SMS z kodem weryfikacyjnym – wpisz go w kolejnym oknie i postępuj zgodnie ze wskazówkami, które pojawią się na ekranie. Jeśli nie otrzymałeś kodu, kliknij przycisk „Wyślij SMS ponownie”. Po wpisaniu kodu kliknij przycisk „Dalej”.

Uzupełnij dane osobowe

W tym kroku podaj następujące dane:

 • obywatelstwo
 • kraj urodzenia
 • numer PESEL
 • seria i numer dokumentu tożsamości
 • data wydania dokumentu tożsamości
 • data ważności dokumentu tożsamości

Po uzupełnieniu tych informacji kliknij przycisk „Dalej”

Uzupełnij dane dodatkowe

czyli:

 • adres zamieszkania (i adres korespondencyjny, jeśli jest inny niż zamieszkania)
 • nazwisko panieńskie matki
 • dot. rezydencji podatkowej: zaznacz, czy jesteś rezydentem podatkowym w USA oraz wskaż, czy jesteś rezydentem podatkowym w innych krajach niż Polska i USA

Zgoda na przetwarzanie danych marketingowych

Możesz wyrazić zgodę lub nie – jej wyrażenie jest dobrowolne. Jeśli jednak zgodzisz się na przetwarzanie danych i kontakt ze strony banku, będziesz mieć dostęp do specjalnych akcji i ofert promocyjnych. Zgody to ostatni etap wypełnienia wniosku. Teraz kliknij przycisk „Złóż wniosek”. Po tej czynności powinien pojawić się ekran z informacją o poprawnej weryfikacji wniosku i zaproszenie do kolejnego kroku.

Potwierdzenie tożsamości

Czas na potwierdzenie tożsamości za pomocą przelewu na 1 zł. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • przelew weryfikacyjny zrób z konta, które nie zostało w całości otwarte przez internet
 • dyspozycję przelewu możesz zrobić z konta, którego jesteś właścicielem
 • dane osobowe i adres z przelewu muszą zgadzać się z tym, które podałeś we wniosku

Dołącz skan dowodu

Bank zastrzega, że do wniosku może być potrzebny skan dowodu osobistego. Dokument przekażesz online – żeby to zrobić postępuj z komunikatami, które pojawią się na ekranie, a następnie kliknij przycisk „Przekaż dokumenty”.

Zaakceptuj dokumenty

Ostatni krok to akceptacja dokumentów dotyczących rachunku oszczędnościowego, które również na tym etapie możesz pobrać. Otrzymasz je również po zakończeniu całego procesu na podany wcześniej adres e-mail.

Jak otworzyć rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Bank w oddziale?

Rachunek oszczędnościowy w ofercie Santander Consumer Banku to opcja w pełni internetowa. Zatem cały proces związany z założeniem konta, potwierdzeniem tożsamości wnioskodawcy, realizacją dyspozycji przeprowadzisz online bez konieczności osobistej wizyty w banku.

Czy można założyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank za pomocą infolinii?

Jak już wcześniej wspomniano oferta konta oszczędnościowego dostępna w Santander Consumer Banku jest dostępna tylko online. Jednak w razie wątpliwości lub jakichkolwiek pytań możesz skontaktować się z infolinią banku:

 • Infolinia nr 195 00
 • Dla klientów z zagranicy +48 71 358-99-09

Jeśli posiadasz już rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku i masz dodatkowe pytania dotyczące tego produktu, sprawdź sekcję Pytania i odpowiedzi na stronie internetowej banku lub zadzwoń pod numer 71 358-22-92.

Kto może otworzyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

Możesz otworzyć rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku, jeśli jesteś pełnoletni. Musisz zatem mieć ukończone 18 lat i dowód osobisty, który przyda się na etapie wypełnienia wniosku.

Weryfikacja tożsamości przy zakładaniu rachunku online wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego, dlatego dodatkowym warunkiem związanym z założeniem rachunku oszczędnościowego, jest posiadanie rachunku bankowego.

Nie ma natomiast wymagań w zakresie posiadanej zdolności kredytowej, wysokości dochodów czy miejsca zatrudnienia. Do otwarcia konta oszczędnościowego wystarczy Ci tylko dowód osobisty.

Pamiętaj też, że możesz otworzyć tylko jeden rachunek oszczędnościowy, a umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Jakie są koszty otwarcia i prowadzenia konta oszczędnościowego Santander Consumer Bank?

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku prowadzony jest bezpłatnie. Możesz też za darmo i bez limitu miesięcznego w zakresie liczby transakcji przelać gromadzone środki na rachunek powiązany czyli ten, z którego robiłeś przelew weryfikacyjny na etapie składania wniosku o otwarcie rachunku. Rachunek powiązany możesz w dowolnym momencie zmienić za pomocą bankowości internetowej. Pamiętaj, że wypłata środków nie powoduje utraty wypracowanych już odsetek.

Ile można zyskać otwierając konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

Promocyjne warunki konta oszczędnościowego, które obowiązują w okresie od 25.04.2023 do 23.08.2023 r. w Santander Consumer wyglądają atrakcyjne. Dzięki Promocji „Lojalni zyskują więcej – edycja I” możesz korzystać z oprocentowania:

 • 7% – do kwoty 50.000 zł włącznie
 • 6,4% – do nadwyżki ponad 50.000 zł do 200.000 zł włącznie
 • 6,1% – do nadwyżki ponad 200.000 zł

Oprocentowanie promocyjne jest stałe.

Oprocentowanie standardowe, które obowiązuje poza promocją jest zmienne i wynosi:

 • 1,90% – do kwoty 50.000 zł włącznie
 • 1,95% – do nadwyżki ponad 50.000 zł do 200.000 zł włącznie
 • 2,00% – do nadwyżki ponad 200.000 zł

Odsetki na koncie oszczędnościowym kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

Jak widać oprocentowanie promocyjne maleje wraz ze wzrostem kwoty zdeponowanej na koncie, odwrotnie niż ma to miejsce dla oprocentowania standardowego.

Decydując się na otwarcie rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Bank oprócz oprocentowania promocyjnego zyskujesz jeszcze:

 • darmowe prowadzenie konta
 • możliwość wpłaty i wypłaty środków w dowolnym momencie bez ryzyka utraty odsetek
 • dowolną liczbę przelewów w miesiącu bez dodatkowych opłat – to opcja rzadko spotykana w ofertach konta oszczędnościowego, bo zwykle tylko jedna lub dwie wypłaty w miesiącu są bezpłatne, a za każdą dodatkową trzeba płacić
 • brak wymagań w zakresie minimalnej wpłaty na konto

Czy warto złożyć konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank?

Wybór sposobu oszczędzania pieniędzy to indywidualna decyzja. Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Banku to jedna z możliwości. Na uwagę zasługuje fakt bezpłatnych wypłat z konta bez względu na liczbę transakcji realizowanych w miesiącu – to opcja zwykle niedostępna w tego typu ofertach innych banków, gdzie najczęściej można wypłacić pieniądze tylko raz w miesiącu za darmo.

Zaletą tego rozwiązania jest również sposób założenia konta – szybko i prosto w 100% przez internet.

Wysokość oprocentowania to również element, na który warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze konta oszczędnościowego. Oprocentowanie w wysokości 7% w skali roku, to ciągle konkurencyjna oferta.

Warto wiedzieć

 1. Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku to oferta kierowana do klientów indywidualnych.
 2. Prowadzenie rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer jest darmowe.
 3. Standardowe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym jest zmienne, a odsetki kapitalizowane są w okresach miesięcznych.
 4. Z rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku wypłacisz pieniądze za darmo na rachunek powiązany.
 5. Rachunek powiązany z kontem oszczędnościowym, to ten z którego realizowałeś przelew weryfikacyjny. Możesz go w każdym momencie zmienić i wskazać inny za pomocą bankowości internetowej.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy do założenia konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank potrzebne jest konto osobiste?

  Tak. Rachunek oszczędnościowy założysz w pełni online. Do potwierdzenia tożsamości potrzeby będzie przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł wysłany z rachunku w innym banku, którego jesteś właścicielem i który nie został w pełni założony online.

 2. Czy pieniądze na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Bank są bezpieczne?

  Tak. Środki zdeponowane na rachunku oszczędnościowym objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. BFG gwarantuje wypłatę 100% środków pieniężnych do równowartości 100.000 euro w złotówkach polskich.

 3. Jakie jest oprocentowanie konta oszczędnościowego w Santander Consumer Bank?

  Aktualne oprocentowanie pieniędzy znajdujących się na rachunku oszczędnościowym w ramach obowiązującej promocji (od 25.04.2023 do 23.08.2023 r.) wynosi 7% dla środków do 50.000 zł, 6,4% dla kwoty przekraczającej 50.000 zł do 200.000 zł i 6,1% dla środków powyżej 200.000 zł.

 4. Czy Santander Consumer Bank ma konto oszczędnościowe?

  Tak. Santander Consumer oprócz typowych produktów kredytowych ma w swojej ofercie również produkty oszczędnościowe, w tym konto oszczędnościowe.

 5. Na czym polega konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

  Konto oszczędnościowe w Santander Consumer Bank to standardowy produkt oszczędnościowy. Pozwala na budowanie oszczędności na oprocentowanym rachunku z łatwym dostępem do gromadzonych środków i możliwością wypłaty pieniędzy bez utraty wypracowanych odsetek.

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments