Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Jak zmienić limit w mBank?

W mBanku, podobnie jak w każdym innym banku, ustawione są początkowe limity przelewów bankowych. Możesz zmieniać większość z nich za pomocą aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego, a wszystkie korzystając z infolinii lub odwiedzając oddział mBanku.

mBank jest aktualnie piątym co do wielkości bankiem komercyjnym w Polsce, a jednocześnie jednym z kilku, w których z konta możesz przelać dowolną kwotę, jeśli zawczasu zmienisz limit. Zanim jednak przelejesz nieograniczona kwotę, sprawdźmy jak zmienić limit w podstawowych produktach mBanku.

Na czym polega limit przelewów?

Limit przelewów to maksymalna kwotą jaką jaką możesz przeleć za pomocą pojedynczego przelewu lub wszystkich przelewów w danym czasie.

Limity można podzielić ze względu na:

Możliwość zmiany limitu przez klienta banku

 • Aktualny limit przelewu – blokuje większe transakcje jedynie na koncie danego klienta. Może być przez tego klienta dowolnie modyfikowany, ale tylko w granicach limitu maksymalnego. Oddając konto/kartę w Twoje ręce, bank zawsze ustanawia jakiś domyślny limit przelewów ze względów bezpieczeństwa, a Ty możesz go podwyższyć.
 • Maksymalny limit przelewu – górna granica wysokości przelewu w danej usłudze konkretnego banku. Klient nie może jej zmienić, ale może skorzystać z innych usług. Przykładowo, konta firmowe będą mieć znacznie większe limity niż osobiste, trudniej jednak będzie te limity modyfikować, ponieważ bank zażąda silniejszego uwierzytelnienia.

Okres jakiego dotyczy limit

 • Jednorazowy limit przelewu – dotyczy pojedynczej transakcji. W jednym przelewie nie możesz wysłać większej kwoty, ale możesz za chwilę powtórzyć transakcję i po raz kolejny przesłać pieniądze.
 • Dzienny limit kwotowy – określa sumę kwot, które możesz przelać w ciągu jednego dnia. Zapobiega wysyłaniu powtarzających się przelewów. Może dotyczyć albo wszystkich transakcji, albo tylko transakcji do jednego odbiorcy.
 • Limit miesięczny – definiuje kwotę jaką łącznie można przelać z danego konta w ciągu całego miesiąca. Zapobiega przede wszystkim wykorzystywanemu w praniu pieniędzy automatycznemu przelewaniu wielkich kwot miedzy kontami.

Rodzaj występującego ograniczenia

 • Ograniczenie kwotowe – Określona jest kwota, którą można przelać. Np. nie możesz przelać w ciągu dnia więcej niż 25 000 zł.
 • Ograniczenie ilościowe – Określona jest ilość przelewów, jaką można z danego konta wykonać. Przykładowo, za pomocą płatności mobilnych możesz wykonać 5 przelewów dziennie.

Można zwiększyć limit przelewu dla transakcji bezgotówkowych, ale tylko w granicach dozwolonych przez dany bank i polskie prawo bankowe. Część transakcji jest ograniczana także przez zewnętrznego operatora (np. BlueCash).

Zasadniczo nie można zmienić limitu przelewów z aplikacji czy BLIKa powyżej dziennego limitu przelewów dla danego konta.

Jak sprawdzić aktualny limit przelewu w mBank?

Najłatwiej jest sprawdzić aktualny limit przelewów w aplikacji mBanku. Po zalogowaniu należy wybrać Ustawienia (szare koło zębate w prawym górnym rogu ekranu) i przejść do sekcji Limity. Sprawdzisz w niej limity przelewów ustawionych dla produktów, z których korzystasz – konto, karta, BLIK i inne. Niektóre z nich możesz od razu zmodyfikować, ale część będzie wymagało bardziej skomplikowanej procedury.

Alternatywnie możesz zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Już po logowaniu, wybierz w prawym górnym rogu ikonę ustawień. W sekcji Bezpieczeństwo odnajdź przycisk Limity i autoryzacje. Wyświetli Ci się lista limitów przelewów dotyczących danego konta bankowego.

Limity przelewów związanych z kartami kredytowymi czy innymi usługami mBanku znajdziesz w serwisie transakcyjnym przechodząc do menu tych produktów. Np. wybierz Produkty -> Karty -> [wybierz kartę] -> Limity. W praktyce do tego miejsca kieruje też kilka innych ścieżek.

Jeśli nie korzystasz z bankowości elektronicznej, możesz też zadzwonić na infolinie i spytać. Pracownik mBanku odpowie Ci na pytanie i w razie czego pomoże zmienić aktualne limity na Twoim koncie.

Jaki jest dzienny limit przelewów i płatności kartą w mBank?

Bazowy dzienny limit przelewów wynosi w mBanku 50 000 zł. Możesz go podwyższyć i teoretycznie przelać całą zawartość konta w jednym przelewie. mBank jest jednym z 4 banków w Polsce, który nie ma faktycznego limitu przelewów, którego nie dałoby się przekroczyć. Jeśli jednak planujesz np. kupić mieszkanie za gotówkę, najlepiej skontaktuj się wcześniej z infolinią banku. Standardowa procedura przy dużych kwotach zakłada sprawdzenie czy przypadkiem ktoś Cię nie okrada. Oczywiście, najpierw musisz zmienić limit, a dopiero przelewać kwoty powyżej 50 000 zł.

Pamiętaj, że jeśli konto zostało założone z pomocą wideorozmowy, limit dzienny przelewów jest ograniczony do 10 000 zł.

Limity płatności kartą są zależne od dostawcy karty (Visa lub Mastercard) i Twojego limitu na karcie. Faktycznie zarówno w mBanku jak i innych bankach, możesz swobodnie ustawić je tak, by obejmowały cały Twój limit do wykorzystania na karcie. Teoretycznie górną granicą jest 50 000 zł, ale mając przyznany taki limit swobodnie możesz poprosić o karty VIP (nawet platynową) i korzystać z ich podwyższonych limitów płatności. Można powiedzieć, że w tym wypadku maksymalny limit przelewów z karty nie powinien stanowić problemu.

Jak zmienić dzienny limit przelewów w mBank?

Dzienny limit przelewów w mBank możesz zmienić na kilka sposobów, w zależności od tego, z jakiego narzędzia zamierzasz skorzystać. Jest limit transakcji, który nie pozwala w ciągu jednego dnia przelać Ci większej kwoty niż niż określona w nim. Podstawowo wynosi 50 000 zł, ale jeśli konto zostało założone przez wideorozmowę/aplikację, to jest obniżony do 10 000 zł.

Zmiany można dokonać w serwisie transakcyjnym, podczas rozmowy z infolinią i w oddziale banku.

Po zalogowaniu na swoje konto w serwisie transakcyjnym (może być inny limit dla każdego konta i na pewno będzie inny dla konta firmowego), wybierz Ustawienia. Najłatwiej zrobisz to klikając w ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. W sekcji Bezpieczeństwo wybierz Limity i autoryzacje. Na samej górze będzie dzienny limit przelewów. Jeśli go zmienisz, mBank zażąda potwierdzenia potwierdzenia zmiany w aplikacji mobilnej.

Także dzwoniąc na mLinię, spodziewaj się dodatkowej weryfikacji. Ponieważ teoretycznie można ten limit ustawić na milion i więcej zł, bank musi upewnić się, że to Ty.

Jak zmienić limit przelewów w bankowości elektronicznej mBank?

Limit przelewów w bankowości elektronicznej możesz zmieniać z poziomu aplikacji mobilnej, dzwoniąc na mLinię lub udając się do oddziału mBanku. Polecamy ten pierwszy sposób.

Zaloguj się do aplikacji mobilnej mBanku i przyciśnij ikonę Ustawień (kółko zębate w prawym górnym rogu). Zeskroluj do sekcji Limity i przejdź do niej. Możesz tu sprawdzić limity, a także zmienić limit przelewów w bankowości elektronicznej.

Po zmianie bank wyśle Ci prośbę o potwierdzenie zmiany. Zatwierdź i od razu masz zmieniony limit.

Limitów w bankowości elektronicznej nie możesz zmienić z serwisu transakcyjnego – bank zawsze zażąda rozpoczęcia lub potwierdzenia operacji w aplikacji mobilnej. Zabezpieczenie to zapobiega (albo raczej trochę utrudnia) wyczyszczeniu Ci konta przez osobę, która ma dostęp tylko do serwisu transakcyjnego.

Michał Mucha Michał Mucha

Jak zmienić limit przelewów za pomocą aplikacji mobilnej mBank?

Zmiana limitów w aplikacji mobilnej mBanku jest bardzo prosta i intuicyjna. Oczywiście musisz mieć zainstalowaną samą aplikację i móc zalogować się do niej, ale dalsza procedura nie wymaga wiele zachodu.

Po zalogowaniu przejdź do Ustawień. Najlepiej po prostu kliknij szare kółko zębate w prawym górnym rogu ekranu. W ustawieniach możesz użyć wyszukiwarki lub skrolować w dół, w celu znalezienia odpowiedniej sekcji.

Sekcję Limity znajdziesz na początku listy Ustawień, więc tak na prawdę nie ma potrzeby szukać jej wewnętrzną wyszukiwarką mBanku. Po przejściu do limitów wyświetlą Ci się limity, które możesz zmienić za pomocą aplikacji mobilnej.

W sekcji tej znajdziesz:

 • limity przelewów w aplikacji mobilnej [nie możesz ich zmienić bez skorzystania z serwisu transakcyjnego],
 • ustawienia i limity BLIK,
 • przelewy w serwisie transakcyjnym mBanku,

Jeśli korzystasz z innych produktów mBanku, których dotyczą limity przelewów (np. karta kredytowa) to znajdziesz je w sekcji Limity, a kliknięcie przekieruje Cię do właściwych ustawień dla danego produktu. Może być konieczny kontakt z infolinią, ponieważ produkty inne niż konta mogą być silniej zabezpieczone przed zmianami.

Pamiętaj, że zawsze gdy korzystasz z aplikacji mobilnej mBanku i nie możesz sobie poradzić, możesz bez pośrednio z aplikacji zadzwonić na infolinię.

Czy można zmienić limity przelewów przez infolinię lub w oddziale mBank?

Zarówno korzystając z mLinii (infolinii mBanku) jak i w oddziale banku możesz zmienić wszelkie możliwe do zmiany limity przelewów bankowych. Infolinia jest świetnym rozwiązaniem, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz zmieniać limitów w aplikacji mobilnej, ani serwisie transakcyjnym. Po dodzwonieniu się, wybierz odpowiedni temat rozmowy za pomocą klawiatury na telefonie. Najpierw trafisz na chatbota, który przekieruje Cię do konsultanta. Limity transakcji możesz zmienić za pomocą infolinii natychmiastowo.

Każdą zmianę możesz też przeprowadzić udając się do oddziału mBanku. Pamiętaj, że jest to bank nastawiony raczej na klienta online i nie ma zbyt wielu oddziałów terenowych.

Jak zmienić limit płatności kartą w mBank?

Masz dwie proste drogi, żeby zmienić limit przelewów na karcie kredytowej w mBanku.

Gdy zalogujesz się w serwisie transakcyjnym, przejdź przez menu Produkty. Znajdziesz tam zakładkę Karty. Przejdź przez pole Wszystkie i wybierz odpowiednią kartę, na której chcesz zmienić limit. Odnajdź pole Limity autoryzacyjne i wybierz nową wartość dla interesujących Cię limitów.

Możesz też użyć aplikacji mobilnej mBanku. Ścieżka jest zasadniczo taka sama. Najpierw wybierz Produkty, potem przejdź przez Karty – > Wszystkie – > [wybierz kartę] – > zmień interesujący Cię limit i zatwierdź zmianę w standardowy sposób.

Oczywiście limity dotyczące płatności kartą możesz zmieniać również dzwoniąc na infolinię mBanku lub udając się do oddziału. Pamiętaj, że limitów na kartach powiązanych z kontem firmowym nie zmienisz w aplikacji mobilnej.

Na ogół możesz ustawić limit płatności kartą tak, by móc jednorazowo wykorzystać cały możliwy do wykorzystania na niej debet. W przypadku kart premium (złota, platynowa, czarna) może to oznaczać dziesiątki tysięcy złotych. Początkowe limity na kartach są przeważnie dość niskie, ale możesz bez problemu je podnieść.

Jak zmienić limit transakcji BLIK w mBank?

Limit transakcji BLIK nie jest zależny od mBanku, ale można go zmienić w serwisie transakcyjnym mBanku jeśli ma się aktywowany BLIK.

Po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego należy przejść do Ustawień [ikona kółka zębatego w prawym górnym rogu] i wybrać pole Limity i autoryzacje w Sekcji bezpieczeństwo. Można tam zmienić limity przelewów BLIK, a także dozwoloną dzienną liczbę przelewów.

Podobnie jak w większości banków, nie można zmienić limitów BLIK z aplikacji mobilnej, ponieważ BLIK również jest płatnością mobilną. Mając jedno urządzenie i jedne dane do logowania byłoby trochę zbyt łatwo dokonać kradzieży.

Jakie dokumenty są potrzebne do zmiany limitu przelewów w mBank?

Większość zmian nie wymaga żadnych dokumentów, ponieważ możesz ich dokonać korzystając z serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej. Także w przypadku zmieniania limitów za pomocą infolinii, identyfikacja klienta powinna odbyć się bez potrzeby sięgania po jakiekolwiek dokumenty. W oddziale mBanku potrzebny będzie dowód osobisty.

Warto pamiętać, że niektórych zmian na kontach firmowych nie można dokonać tak łatwo. Właściwie nigdy nie są potrzebne takie dokumenty jak umowa z bankiem, ale jakieś potwierdzenie tożsamości i prawa do reprezentowania przedsiębiorstwa może już być wymagane.

Ile trwa rozpatrywanie wniosku o podwyższenie limitu przelewów w mBank?

Jeśli mówimy o limicie przelewów, to przeważnie nie czeka się wcale. Nawet limity, których nie można zmienić samodzielnie mogą być podwyższone natychmiastowo przez pracownika banku w trakcie wizyty w oddziale lub wideorozmowy.

Limity, które możesz zmienić z poziomu bankowości internetowej, zaczną obowiązywać gdy tylko je zatwierdzisz w serwisie transakcyjnym/aplikacji mobilnej.

Prawdopodobnie jedyne limity na jakie trzeba będzie zaczekać w mBanku (w innych bankach też) to limity zadłużenia na karcie kredytowej lub w przypadku debetu na koncie.

W przypadku limitów przelewów zmiana jest natychmiastowa.

Czy warto podwyższać limity transakcji?

Z limitami przelewów spotykasz się najczęściej gdy okazuje się, że nie możesz wykonać danego przelewu ponieważ masz ustawiony zbyt niski limit i transakcja nie może dojść do skutku. Kusi więc, by ustawić wszystkie limity na dozwolone maksimum i już nigdy nie musieć zajmować się tym problemem.

Możesz to zrobić, ale pamiętaj, że limity chronią głównie Ciebie na wypadek takich sytuacji jak kradzież karty, utrata telefonu, czy włamanie do serwisu transakcyjnego.

Dlatego pomyśl, czy faktycznie zawsze zamierzasz używać podwyższonych limitów i postaraj się wybrać takie, które będą dla Ciebie zarówno komfortowe jak i bezpieczne. Podwójne uwierzytelnienia czy limity transakcyjne mogą być uciążliwe, ale mają pewne uzasadnienie i zostały wprowadzone żeby ograniczyć straty ponoszone przez nieostrożnych klientów.

Czasami limity pozwalają też trzymać się założeń domowego budżetu osobom skłonnym do nieprzemyślanych wydatków na duże kwoty. Wszystko zależy od Ciebie i w kształtowaniu limitów kieruj się przede wszystkim własnym osądem. Ty najlepiej znasz swoje przyzwyczajenia, styl życia i poziom podejmowanego/akceptowalnego w danej sytuacji ryzyka.

Warto wiedzieć

 1. W mBanku możesz zmienić limity przelewów za pomocą aplikacji mobilnej, serwisu transakcyjnego, infolinii i wizyty w oddziale.
 2. Limity płatności mobilnych i BLIKa zmienisz w serwisie transakcyjnym , natomiast limity przelewów w serwisie transakcyjnym zmienisz w aplikacji. Takie podwójne zabezpieczanie utrudnia kradzież osobie, która zna tylko jeden ze sposobów dostania się na konto.
 3. Usługi zewnętrzne takie jak BLIK czy BlueCash mają własne limity przelewów, które są niezależne od banku. Możesz je sprawdzić, a w przypadku BLIK też zmienić przy użyciu serwisu transakcyjnego mBank.
 4. Podstawowy dzienny limit przelewów wynosi 50 000 zł, ale tylko 10 000 zł jeśli konto było założone za pomocą wideorozmowy. Możesz ten limit zmienić.
 5. Limity płatności i przelewów z karty ustalasz indywidualnie i nie możesz ich zmienić za pomocą aplikacji mobilnej. Skontaktuj się z infolinią jeśli chcesz to zrobić.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka jest maksymalna kwota przelewu mBank?

  W zależności od tego jak założone zostało konto, bazowy maksymalny limit wynosi 10 000 zł lub 50 000 zł. Możesz go zmienić.

 2. Jak duży przelew można zrobić mBank?

  mBank jest jednym z niewielu banków w Polsce, w których nie ma limitu przelewów. Jeśli jednak zamierzasz przelać jednorazowo kwotę powyżej 100 000 zł, pracownik banku może skontaktować się z Tobą, by upewnić się, że ktoś właśnie nie czyści Ci konta.

 3. Gdzie są limity w mBank?

  W Ustawieniach znajdziesz sekcję Limity. Tam zmienisz wszystkie limity przelewów bankowych w mBanku. W serwisie transakcyjnym są to Limity i autoryzacje w sekcji Bezpieczeństwo.

 4. Jak zmienić limit w mBank w aplikacji?

  Po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej mBanku, przejdź ikoną koła zębatego do Ustawień. Znajdziesz tam sekcję Limity w której sprawdzisz swoje aktualne limity przelewów i ustawisz nowe.

 5. Jak zmienić limit BLIK w mBank?

  Limit przelewów BLIK w mBanku można zmienić dokładnie w taki sam sposób jak pozostałe limity. Należy zalogować się do aplikacji mobilnej, przejść do Ustawień i wybrać Limity. Alternatywnie można przejść przez Ustawienia-> Ustawienia BLIK, lub wybrać ikonę BLIK bezpośrednio po zalogowaniu i wybrać Ustawienia->Limity BLIK.

PORÓWNAJ KREDYTY
Michał Mucha
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments