Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Revolut <18 Junior - Czym jest i jak działa?

Masz kartę Revolut, a Twoje dzieci dorastają i chcesz nauczyć je zarządzać finansami? A może Twoja pociecha wkrótce jedzie na swoje pierwsze kolonie i zastanawiasz się, jak najrozsądniej przekazać jej pieniądze na drobne wydatki? Załóż konto Revolut Junior w ramach konta Revolut dla dorosłych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Public dla EY Polska 42% nastolatków w wieku od 10 do 17 lat ma własne konto bankowe, a 5% korzysta z rachunku rodzica. Obecnie niemal każdy bank ma w ofercie konta dla dzieci i młodzieży. Nie inaczej jest w przypadku Revolut, który kilka lat temu poszerzył swoje usługi o aplikację z myślą o młodych użytkownikach. Revolut <18 albo Revolut Junior umożliwia m.in. płatności zbliżeniowe telefonem za pośrednictwem Google Pay lub Apple Pay i wypłatę gotówki z bankomatów.

Co to jest i jak działa konto Revolut Junior?

Konto Revolut Junior to rachunek przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat. Revolut w nazwie produktu nie jest przypadkowe. Konto prowadzi i obsługuje bank Revolut, który do Polski wkroczył kilka lat temu jako fintech.

Spróbuj tego

Opiekun lub rodzic posiadający dorosłą aplikację Revolut może założyć konto dziecka. Konto małoletniego działa na zasadzie subkonta rodzica. Właścicielem rachunku jest dorosły, a młody człowiek jest tylko dysponentem upoważnionym do korzystania z niego.

Ideą konta Revolut Junior jest nauka dziecka rozsądnego korzystania z pieniędzy. My, oprócz tego, widzimy inne praktyczne zalety. Rodzic:

 • może ustawić cykliczne przelewy w ramach kieszonkowego na konto dziecka (może oczywiście dokonywać także błyskawicznych wpłat niezależenie od przelewów cyklicznych),
 • ma podgląd na transakcje, widzi ile i gdzie ostatnio płaciło dziecko (przydatne, kiedy z dzieckiem nie ma kontaktu i zaczynamy się niepokoić),
 • łatwo wytłumaczy, zwłaszcza najmłodszym dzieciom, jak technicznie korzystać z aplikacji, gdyż wersja Junior jest bliźniaczo podobna do dorosłej.

Konto Revolut Junior prowadzone jest w tej samej walucie, co Twoje. Możesz też podpiąć pod nie dorosłą aplikację drugiego rodzica lub opiekuna. Wtedy oboje możecie zasilać konto dziecka i podglądać jego wydatki. Ale tylko Ty (rodzic, który zakładał konto) możesz wypłacać środki z subkonta dziecka.

Korzystając z Revolut <18, Twoje dziecko uczy się kontroli nad finansami. Oczywiście pod Twoim czujnym okiem, ponieważ aplikacja dla dziecka jest ściśle powiązana z Twoją.

Dla kogo można otworzyć konto Revolut <18?

Założenie konta Revolut Junior możliwe jest dla dzieci i młodzieży od 6 do 17 lat. Po ukończeniu przez młodego człowieka 18 lat konto Revolut Junior nie wygasa automatycznie. Pełnoletnie dziecko może zlecić migrację konta Revolut Junior do wersji dla dorosłych. Wraz z tym zostaną przeniesione środki zgromadzone na koncie dla dziecka.

Jeżeli tego nie zrobi, konto Revolut Junior zamknie się automatycznie w dniu 19 urodzin lub wygaśnięcia karty płatniczej (zależy od tego, co nastąpi wcześniej), a środki z rachunku trafią na konto rodzica.

Spróbuj tego

Twoje dziecko nie musi posiadać telefonu, aby móc korzystać konta. Nie będzie miało wtedy co prawda dostępu do aplikacji, ale może płacić i wypłacać gotówkę za pomocą własnej karty Revolut <18.

Liczba kont dla dzieci, które możesz otworzyć, zależy od Twojego planu taryfowego, o czym piszemy w kolejnych rozdziałach.

Kto może otworzyć konto Revolut Junior?

Konto dla dziecka do 15 lat może zostać założone przez rodzica lub opiekuna z poziomu własnej aplikacji Revolut.

Osoba powyżej 16 roku życia może zrobić to sama, ale musi uzyskać zgodę rodziców. W przypadku, kiedy dziecko skorzysta z opcji samodzielnej rejestracji, link aktywacyjny znajdziesz w zaproszeniu wysłanym przez dziecko lub w sekcji Do zrobienia znajdującej się poniżej głównego salda Twojego konta. Jeżeli nie potwierdzisz aktywacji w ciągu 60 dni – wniosek zostanie anulowany.

Uwaga!

Revolut Junior to subkonto rachunku rodzica. Jeżeli zamkniesz swoje konto Revolut, to automatycznie zlikwidujesz konto dziecka. Natomiast jeżeli do konta został podpięty drugi rodzic i ten drugi rodzic zamknie swój rachunek, konto Revolut Junior nadal będzie aktywne.

Numer konta Twojego dziecka jest taki sam jak nr Twojego rachunku. Jeżeli zatem ktoś bliski chce mu zrobić prezent i przekazać pieniądze, musi przesłać je najpierw Tobie.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta Revolut <18 Junior?

Właścicielami kont Revolut Junior są rodzice lub opiekunowie, którzy są posiadaczami aplikacji. Wobec czego przeszli oni proces weryfikacyjny i dostarczyli wszystkie niezbędne dokumenty. Do założenia konta dla dziecka nie są potrzebne żadne dodatkowe dokumenty. Revolut Ltd nie wymaga skanu dokumentu tożsamości dziecka ani podania jego nr PESEL.

Masz własną kartę Revolut? Oznacza to, że możesz utworzyć konto dla dziecka w kilka chwil bez żadnych formalności.

Jak założyć konto Revolut Junior – instrukcja krok po kroku

Poniżej znajduje się instrukcja, jak założyć konto Revolut Junior dla swojego dziecka.

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji Revolut i kliknij ikonkę Więcej (trzy kropki w prawej górnej części ekranu).
 2. Wpisz dane dziecka (imię i nazwisko, data urodzenia).
 3. Zaznacz, czy jesteś rodzicem, czy opiekunem.
 4. Opcjonalnie podaj adres e-mail dziecka, na który zostaną przesłane podstawowe dane na temat aplikacji.
 5. Potwierdź i gotowe!

Jeżeli rejestracja konta Revolut Junior przebiegła pomyślnie, widzisz ikonkę utworzonego rachunku w części Widżety. Wejdź w nią, gdyż tam znajdziesz kod QR, który jest potrzebny, aby dziecko zainstalowało aplikację na własnym smartfonie. Po kliknięciu, otwórz Ustawienia (ikona koła zębatego) i wybierz Kod do aplikacji Revolut 18. Dziecko może zeskanować go bezpośrednio z Twojego telefonu.

Jak korzystać z konta Revolut Junior?

Konto Revolut Junior składa się z aplikacji i karty płatniczej, którą trzeba zamówić. Karta działa tak samo, jak każda inna. Czyli dziecko ma możliwość:

 • płatności zbliżeniowych i tradycyjnych,
 • wypłaty środków z bankomatów.

Natomiast aplikacja posiada nieco inne funkcjonalności niż te, które znamy z dorosłej wersji. Dziecko lub rodzic może włączyć cele oszczędnościowe motywujące do odkładania środków. Rodzic może też ustawić Wyzwanie (tak nazywa się ta funkcja) polegające np. na wyprowadzeniu psa, wyrzuceniu śmieci i nagradzać dziecko wskazaną kwotą za każde wykonane zadanie.

Uwaga!

W kwietniu 2024 r. bank poinformował, że wkrótce pojawi się odświeżona wersja aplikacji Revolut Junior. Nowa wersja umożliwi personalizację wyglądu aplikacji i możliwość odkładania reszty z zakupów do Pocketu, czyli wirtualnej skarbonki. Dostępność tego typu funkcjonalności zależy od planu Revolut wybranego przez rodzica. Im plan jest wyższy, tym dzieci mają więcej zabawy.

Aplikacja Revolut Junior umożliwia przesyłanie środków do innych użytkowników Revolut pod warunkiem, że wyrazisz na to zgodę. Co więcej – nie jest to zgoda „uniwersalna” obejmująca wszystkich użytkowników Revolut. Każdy pierwszy przelew dla nowego użytkownika, musi zostać przez Ciebie zaakceptowany. Podwyższa to bezpieczeństwo i gwarantuje, że młody człowiek nie przekaże środków np. przypadkowym osobom poznanym w sieci.

Nie ma z kolei możliwości robienia z Revolut Junior tradycyjnych przelewów do innych banków.

Aplikacja ma uczyć dzieci zarządzania pieniędzmi, ale nie bez kontroli rodziców. Wiele funkcji wymaga zgody rodziców i wiele można też zablokować.

Jak zamówić kartę do konta Revolut <18?

Standardowa karta Revolut Junior jest intensywnie żółtego koloru, ale można ją spersonalizować na etapie zamawiania. Na karcie znajduje się imię i nazwisko użytkownika konta, czyli Twojego dziecka.

Z kolei, aby zamówić kartę, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do swojej aplikacji i kliknij Widżet z rachunkiem dziecka.
 2. Kliknij Zamów kartę Revolut <18 pod ekranem z saldem.
 3. Kartę Możesz spersonalizować, dodając naklejki, napisy itp. Na dole jest przycisk Podgląd, dzięki któremu zobaczysz finalny wygląd karty.
 4. Kliknij Kontynuuj.
 5. Nadaj PIN do karty.
 6. Potwierdź adres dostawy.

Sama karta Revolut Junior jest bezpłatna, ale może zostać naliczona opłata za dostawę, w zależności od planu taryfowego rodzica.

Jakie są opłaty za korzystanie z konta Revolut Junior?

Każdy plan taryfowy dorosłej wersji aplikacji Revolut ma przewidzianą liczbę rachunków dla dzieci.

Plan:

 • Standard – 1 konto,
 • Plus – 2 konta,
 • Metal – 2 konta,
 • Premium – 5 kont.

Rodzic z dwójką dzieci i planem Revolut Standard musi przejść na wyższą taryfę, jeżeli chce założyć konto każdemu dziecku. Korzystanie z karty Revolut Junior jest bezpłatne. Natomiast wypłaty z bankomatu są bezpłatne dla każdej karty Revolut <18 do wysokości 160 zł miesięcznie. Po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje opłata w wysokości 2%.

Jakie są limity transakcji na koncie Revolut Junior?

Z uwagi na to, że konto Revolut <18 przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży, nałożone są na nie limity. I, co jasne, są bardziej restrykcyjne niż dla dorosłych.

 • Konto Revolut Junior można zasilić kwotą do 24 tys. zł rocznie, a w danej chwili może się na nim znajdować najwyżej 20 tys. zł.
 • Limit dziennej wypłaty z bankomatu to 480 zł. Jednocześnie można wykonać najwyżej 3 wypłaty dziennie lub 6 tygodniowo.
 • Za pomocą karty Revolut <18 można dokonać najwyżej 15 transakcji dziennie z limitem 5 tys. zł.

Jakie są zalety i wady konta Revolut junior?

Konto Revolut 18 przydatne jest dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Choć naszym zdaniem jego zalety docenią przede wszystkim rodzice dzieci w młodszym wieku. Dla starszych nastolatków Revolut wprowadził zbyt dużo ograniczeń, jak choćby brak możliwości wykonywania przelewów na zewnątrz.

Niemal pełnoletnie osoby nieraz opłacają samodzielnie choćby karnet na siłownię czy rachunek za telefon. Niestety Revolut chyba o tym zapomniał. Przeczy to także idei nauki finansów, ponieważ oprócz zbliżenia telefonu do terminala, warto w dorosłym życiu umieć także dokonać przelewu.

Zalety Revolut <18:

 • możliwość kontroli wydatków dziecka i szybkiego zasilenia konta w przypadku awaryjnej sytuacji,
 • dziecko może zaprojektować własną kartę płatniczą,
 • dzięki opcjom typu Wyzwanie („wyprowadź psa, a na konto wpadnie Ci 5 zł”) i wirtualna skarbonka dziecko uczy się, jak funkcjonuje pieniądz.

Wady Revolut <18:

 • zbyt wiele ograniczeń, które mogą być kłopotliwe dla starszych nastolatków,
 • brak możliwości wykonania płatności zbliżeniowej przez telefon dla osób poniżej 16 roku życia (ze względu na ograniczenia wprowadzone przez Google i Apple).

Czy korzystanie z konta Revolut Junior jest bezpieczne?

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pod kątem cyberataków, to konto Revolut Junior technologicznie zabezpieczone jest tak samo jak tradycyjny Revolut, więc jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Z kolei, jeśli martwisz się, że dziecko będzie zbyt rozrzutne, to zupełnie niepotrzebnie. To w końcu Ty przelewasz mu pieniądze i wiesz, jaka kwota odpowiada jego potrzebom. Możesz ustawić codzienne przelewy na niską kwotę zamiast jednego większego na dłuższy okres. Masz też prawo zmieniać limity na koncie.

Po każdej transakcji dokonanej przez dziecko otrzymujesz powiadomienie i w razie niepokojącej sytuacji możesz zlecić natychmiastowy transfer środków z konta dziecka na własne.

Źródło:

https://help.revolut.com/pl-NL/help/profile-and-plan/revolut-junior/

Co warto wiedzieć?

 1. Konto Revolut <18 albo Revolut Junior to konto przeznaczone dla dzieci od 6 do 17 lat (do uzyskania pełnoletności).
 2. Konto Revolut Junior może otworzyć rodzic lub opiekun z poziomu swojej aplikacji. Revolut <18 w rzeczywistości to subkonto rachunku dla dorosłych. Jest możliwość dodania drugiego rodzica, aby także miał dostęp do subkonta Junior.
 3. Do konta przypisana jest karta Revolut dla dziecka. Trzeba ją jednak zamówić w aplikacji (może obowiązywać opłata za dostawę).
 4. Dziecko może płacić kartą w sklepach i wypłacać nią środki z bankomatów. Przelewy zewnętrzne z aplikacji są zablokowane.
 5. Rodzic może kontrolować wydatki dziecka. Widzi na co i ile wydaje. W sytuacjach awaryjnych może szybko zasilić konto dziecka lub przesłać środki z rachunku dziecka na własny.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy rodzice maja dostęp do konta Revolut Junior?

  Tak. W rzeczywistości konto Revolut Junior jest subkontem rodzica. Rodzic widzi w jaki sposób dziecko korzysta z pieniędzy, może zablokować wiele funkcji, a nawet przesłać środki z konta dziecka na własny rachunek.

 2. Czy dziecko może mieć aplikację Revolut?

  Tak. Aplikacja dla dzieci dostępna jest dla użytkowników od 6 do 17 lat.

 3. Jakie waluty można mieć na koncie Revolut Junior?

  Waluta na koncie Revolut Junior to waluta główna rodzica. W przeciwieństwie do aplikacji dla dorosłych, dzieci nie mogą wymienić środków na inną walutę.

 4. Jak przelać pieniądze na konto Revolut Junior?

  Konto Revolut Junior może zasilić tylko rodzic. Wobec tego trzeba najpierw przelać pieniądze na jego numer konta lub za pomocą funkcji przekazywania płatności pomiędzy użytkownikami Revolut.

 5. Czy da się płacić telefonem w Revolut junior?

  Tak. Ale jest ograniczenie wiekowe – od 16 lat. Ten limit wynika z polityki Google i Apple, które nie zezwalają młodszym osobom na posiadania własnego konta. Aby zapłacić telefonem, należy najpierw podpiąć kartę do portfela Google Pay lub Apple Pay.

Porównaj konta osobiste
Justyna Czerwińska
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments