Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

MasterPass – płatności na wyciągnięcie palca

Kod PIN do karty kredytowej, telefonu i klatki schodowej. Hasło do komputera służbowego, skrzynki email i systemu bankowości elektronicznej. Do tego dorzucić możesz numery używanych w sieci kart płatniczych, jednak wcale nie musisz. Przedstawiamy usługę Masterpass.

przybliżenie na biały klawisz klawiatury oznaczony wózkiem sklepowym
Źródło obrazka: depositphotos
OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Widziałaś mój portfel? Tu go kładłem! Dobra, mam. A gdzie karty? Przecież zawsze tam były! OK, znalazłem. Podejdź proszę, przedyktujesz mi numer, będzie łatwiej i szybciej. Możliwe że łatwiej, ale z pewnością nie szybciej. Do takich wniosków dochodzimy przyglądając się bliżej usłudze MasterPass, stawiającej pierwsze kroki na rodzimym rynku. Dzięki niej płatności w sieci dokonasz niemal jednym kliknięciem.

Zróbmy prosty eksperyment – otwórz portfel i sprawdź co się tam znajduje. Tradycyjnie jedną z przegródek zajmują banknoty, kolejną bilon, później jakieś paragony, dowód osobisty, prawo jazdy, karta NFZ, karta płatnicza do konta osobistego, karta płatnicza do wspólnego konta, karta płatnicza do konta w euro, karta kredytowa mastercard, karta kredytowa visa… Twój portfel nieustannie puchnie i to nie za sprawą wypełniających go banknotów. Na szczęście możemy odmienić ten trend i z powodzeniem odchudzić nasze pularesy.

Kiedyś fanaberia, dziś ułatwienie życia

W latach 90 płatności kartą niejednokrotnie wywoływały zdumienie na twarzach współtowarzyszy sklepowej kolejki. Przecież od “zawsze” płaciliśmy pieniędzmi w materialnej postaci i system ten nigdy nas nie zawiódł. Siłę nabywczą określała ilość banknotów i monet poupychanych w naszych kieszeniach.

Nowe rozwiązanie to z kolei wieszające się terminale płatnicze, problemy z pinem oraz inne przeszkody technologiczne, które skutecznie doprowadzały do wrzenia czekających przy sklepowej ladzie klientów. Podobną drogę przeszły później płatności zbliżeniowe czy płatności telefonem.

Handel szturmem zdobywa sieć, zapewniając jeszcze większą wygodę i niebagatelną oszczędność czasu dla kupujących. Odpowiedzią na zachodzące w świecie zmiany jest MasterPass, czyli usługa elektronicznego portfela. Banki, wsłuchując się w oczekiwania swoich klientów, postanowiły wykonać kolejny krok zmierzający do automatyzacji i uproszczenia płatności w Internecie. Spieszymy z wyjaśnieniami co szczególnego kryje najnowsza usługa ze stajni Mastercard.

Masterpass – swobodne zakupy w sieci

Dokonując zakupów w sklepie internetowym oraz decydując się na płatność kartą, każdorazowo proszony jesteś o uzupełnienie formularza zawierającego jej typ, numer, datę ważności itd. Przy dużej liczbie transakcji może być to bardzo uciążliwe oraz niesamowicie nużące. Dzięki usłudze MasterPass możesz o tym wszystkim zapomnieć. Kartę płatniczą rejestrujesz w systemie tylko raz. Później wystarczy zaledwie login i kod PIN do elektronicznego portfela. Aktywację usługi doskonale obrazuje poniższy schemat:

Źródło: masterpass.pl

To jednak nie wszystko co kryje usługa Masterpass. Portfel elektroniczny bez przeszkód pomieści większą  ilość kart – pod warunkiem, że opatrzone są logiem Mastercard, Maestro lub Visa. Dokonując zakupów wybierasz kartę, która ma zostać obciążona, a reszta dzieje się sama. Płatności możesz realizować za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Wygląda na to, że płacenie w sieci nigdy nie było tak proste.

Żeby nie było zbyt pięknie, dokonując zakupu potrzebujesz dwóch rzeczy – dostępu do internetu i sklepu oznaczonego logiem Masterpass. Listę sklepów, w których bez problemu dokonasz płatności za pomocą elektronicznego portfela znajdziesz w tym miejscu.

Bezpieczniej niż kartą

A teraz sprawa kluczowa, czyli bezpieczeństwo. I choć wydaje się to mało prawdopodobne, to zakupy przez Masterpass są bezpieczniejsze niż zakupy dokonywane bezpośrednio przy użyciu karty. Portfel elektroniczny objęty jest wielopoziomowym systemem zabezpieczeń.

Pierwsza weryfikacja klienta odbywa się na etapie zakładania portfela i dodawania kart. Kolejną barierą dla amatorów cudzej własności jest konieczność posługiwania się PIN-em. Własnoręcznie zdefiniowane hasło łatwiej przechowywać jest w głowie, niż kody CVV/CVC wszystkich posiadanych kart, które niefortunnie nadrukowane są na rewersach “plastików” i dużo łatwiej trafić mogą w niepowołane ręce.

Promocje, promocje, promocje

Reasumując – Masterpass jest szybki, praktyczny, bezpieczny. Pozwala także na zmniejszenie objętości klasycznego portfela, co może mieć duże znaczenie np. dla entuzjastów mocno dopasowanej odzieży. Nikt nie lubi przecież powypychanych do granic możliwości kieszeni. Dokonując zakupów w sieci odwiedzasz partnera akceptującego płatności Masterpass, wybierasz produkt, logujesz się do wirtualnego portfela, klikasz i gotowe. Nic więcej.

Masterpass jest w Polsce usługą nową, więc jej rozpowszechnienie wesprzeć mają różnego rodzaju promocje. Jakie? To zależy od sklepu czy usługodawcy obsługującego system, np. księgarnia internetowa merlin.pl za płatność Masterpass oferuje 10 zł rabatu, a Multikino kusi darmowym biletem na filmowy seans. Z pewnością to nie wszystko i najbliższe miesiące przyniosą kolejne promocyjne oferty. W końcu Visa nie zasypuje gruszek w popiele lansując swój wirtualny portfel – Visa Checkout.

 
Czytaj też: Telefon zamiast karty płatniczej – poznajcie BLIKa

Czytaj też: Nadchodzi Qlik. Rewolucja w płatnościach

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o