Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – listopad 2017

Listopadowe zestawienie nie przyniosło przetasowań w czołówce najlepszych kont osobistych. Wzmożone ruchy konkurencji mogą jednak w najbliższym czasie zachwiać pozycjami liderów. Zobaczcie zatem, co oferują rachunki z czołówki naszego rankingu, zanim nadejdzie zima.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Sytuacja na rynku rachunków osobistych nabiera rumieńców. Banki coraz śmielej prześcigają się na pomysły mogące przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Wynikiem tej rywalizacji są np. konta modułowe pozwalające na samodzielną budowę wymarzonego rachunku. To właśnie klient decyduje z jakich usług korzysta najczęściej, za co chętnie zapłaci, a za co już nie. Trend ten nie jest na tyle silny, aby doprowadzić do przetasowań w czołówce rankingu, ale pozwala mieć nadzieję, że czeka nas gorący okres.

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

Kategorie oceny

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, spełniające oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku, jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

 

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas Bank Polska

Analiza kluczowych parametrów ofert

Pierwsze miejsce podium należy do Nest Konta, które znajdziecie w ofercie Nest Banku. Najważniejszym atutem rachunku, jest brak opłat za jego prowadzenie oraz darmowe użytkowanie karty debetowej. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza że nie musicie spełniać żadnych, dodatkowych kryteriów, aby cieszyć się zaletami darmowego konta i karty. Za wypłaty z bankomatów w Polsce, zlecenie stałe i polecenie zapłaty bank również nie pobiera żadnych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Drugie miejsce w należy do Konta Idealnego pochodzącego ze stajni Idea Banku. Podobnie jak w przypadku Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie ani grosza. Darmowe są także wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Bank posiada również bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone oszczędności. Posiadacze konta otrzymują ponadto dostęp do darmowych przestrzeni coworkingowych (w tym do nowoczesnego biura na torach) – Idea Hub.

Trzecie miejsce należy do Konta Optymalnego firmowanego logiem BGŻ BNP Paribas. Podobnie jak w przypadku poprzedników za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą nie zapłacicie ani grosza. To, co odróżnia konto opatrzone twarzą Robin Hooda od liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają bankomaty BNP Paribas oraz Global Alliance.

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia akcji promocyjnych, związanych z założeniem konta osobistego. Osoby decydujące się na otwarcie rachunku, często po spełnieniu określonych warunków, zyskać mogą premię pieniężną lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że klienci wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako potencjalny dodatek. Osoby zainteresowane dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

 

NAJLEPSZE LOKATY KWARTALNE – LISTOPAD 2017

 

Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

Czytaj też: Jak znaleźć konto osobiste dopasowane do twoich potrzeb?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o