Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Poradniki

Ranking pożyczek 300 zł

Czasami potrzebujesz pożyczyć 300 zł. Najlepiej szybko, online i przy możliwie najniższym koszcie. W tym artykule przedstawiamy pożyczki z uwzględnieniem ofert, w których pierwsza pożyczka jest za darmo.

W rankingach pożyczkowych uwzględniane są zarówno czynniki dotyczące samej oferty, jak i pożyczkodawcy. Do tych pierwszych należą: całkowity koszt pożyczki, roczna stopa oprocentowania RRSO czy łatwość uzyskania chwilówki online.

Ranking chwilówek z założenia powinien zawierać oferty, z których możesz skorzystać natychmiast. Żeby zaciągnąć zobowiązanie potrzebny jest najczęściej jedynie: telefon, ważny dowód osobisty, 15 minut i konto bankowe.

Ile kosztuje pożyczka 300 zł?

Minimalnie koszt pożyczki 300 zł może wynieść nawet 0 zł w przypadku terminowej spłaty, gdy jest to pierwsza pożyczka w danej firmie. Osoby, które nie mogą skorzystać z pierwszej promocyjnej pożyczki muszą liczyć się z kosztem do około 40 zł.

Przepisy określają zarówno maksymalną wysokość odsetek, jak i kosztów pozaodsetkowych. Firmy pożyczkowe często korzystają z tych maksymalnych wartości. Ich wysokość może się zmienić w przypadki wahań stóp procentowych, które mają wpływ na całkowity koszt pożyczki pozabankowej.

30 dniKOSZT W ZŁOKRES SPŁATY
NetCredit (I pożyczka)030 dni
Feniko (I pożyczka)030 dni
Vivus (I pożyczka)030 dni/ 61 dni
Wonga (I pożyczka)061 dni
Smart pożyczka (I pożyczka)030 dni
Pożyczka plus (I pożyczka)030 dni
Feniko (standardowa pożyczka)37,4930 dni
Pożyczka plus (II pożyczka)37,5130 dni
Wandoo37,5130 dni
NetCredit (II pożyczka)4830 dni

Dane o ofertach i kosztach pożyczkowych aktualne na czerwiec 2023 r.

Które firmy pożyczkowe pożyczają 300 zł?

300 zł możesz pożyczyć od przynajmniej kilku firm pożyczkowych. Całkowita kwota pożyczki jest na tyle niska, że może być dolną granicą wysokości przyznawanych pożyczek. Firmy udzielające pożyczek mają obowiązki ewidencyjne powiązane z każdą pożyczką, a jednoczenie muszą uwzględniać, że pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów nie przynosi im dochodów. Dlatego niektóre z bardziej znanych firm pożyczkowych ustanawiają minimalny limit powyżej 300 zł. Na pewno jednak możesz pożyczyć taką kwotę w:

Smart pożyczka

Udziela szybkich pożyczek, weryfikuje klientów w kilka minut i przesyła pieniądze natychmiast po zatwierdzeniu wniosku pod warunkiem, że pożyczkobiorca ma konto w tym samym banku co Smart pożyczka. W innych wypadkach przelew idzie standardową sesją ELIXIR. Firma ta oferuje pierwszą pożyczkę za 0 zł.

Wandoo

Jedna z niewielu firm tego typu, które nie kuszą ofertami typu pierwsza pożyczka za darmo. Mimo to prawie każdy ranking chwilówek uwzględnia ich pożyczki jako stabilny produkt będący punktem odniesienia na rynku.

Na co można przeznaczyć pożyczkę w kwocie 300 zł?

Pożyczki na kwotę 300 zł udzielane są przeważnie na „cele konsumpcyjne”. Oznacza to, że firma pożyczkowa nie pyta Cię o powód zawarcia umowy, a samo udzielenie pożyczki nie jest zależne od jakiejkolwiek deklaracji z Twojej strony. Możesz przeznaczyć pożyczkę na jakiekolwiek wydatki, które są Ci potrzebne.

Termin spłaty jest krótki, a całkowita kwota pożyczki dość niska – prawdopodobnie więc potrzebujesz pokryć nagły wydatek. Może to być wizyta u dentysty, dokonanie drobnej naprawy samochodu, zakup potrzebnego sprzętu AGD czy większe zakupy spożywcze.

Sprawdź ofertę pożyczek pozabankowych

Oczywiście nie warto zaciągać pożyczki w sytuacji, gdy te dodatkowe 300 zł nie jest Ci niezbędne. Jeśli masz wydać je w klubie czy na jakiś mało użyteczny gadżet, to pamiętaj, że w kolejnym miesiącu musisz spłacić pożyczkę więc będziesz mieć o 300 zł mniej.

Jakie są alternatywy dla pożyczki 300 zł?

Osoby, które potrzebują pożyczyć 300 zł na krótki okres mają do dyspozycji przynajmniej kilka alternatywnych wobec pożyczki możliwości. Są wśród nich:

Karta kredytowa

Karty kredytowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób pożyczających kwoty rzędu 300 zł i spłacających je w okresie bezodsetkowym. Aktywne korzystanie z karty pozwala uniknąć kosztów powiązanych z utrzymaniem karty, a termin spłaty bez odsetek jest przeważnie znacznie dłuższy niż w przypadku pożyczek pozabankowych. Mając raz wyrobioną kartę nie trzeba też zawierać nowych umów za każdym razem, gdy potrzebuje się gotówki. Przyznany limit na pewno będzie wyższy niż 300 zł.

Sprawdź ranking kart kredytowych

Debet na koncie

Debet na koncie pozwala pożyczyć od banku pieniądze za pomocą przelewu z konta lub używając karty płatniczej. Klient banku może wydać więcej niż faktycznie ma na koncie i zejść na debet, co bardzo przypomina zadłużenie na karcie kredytowej. Koszty są niższe niż w przypadku pożyczki, brak też procentowej prowizji za przelew jaka może występować w przypadku kart kredytowych.

Zakupy na raty

Jeśli tytułowe 300 zł jest Ci potrzebne na zakup sprzętu lub urządzenia, możesz dokonać zakupów na raty. Część sklepów oferuje promocyjne warunki z ratami bez odsetek i prowizji za przyznanie kredytowania. W razie potrzeby raty można spłacić wcześniej i uwolnić się od zobowiązania.

Pożyczka prywatna

W Polsce rynek pożyczek prywatnych dopiero raczkuje. Wygląda to tak, że jedna osoba wpłaca pieniądze, po to by zarobić na pożyczce, a druga pożycza je od niej i potem wraz z odsetkami. Płaci też prowizję za pośrednictwo portalowi/firmie, które pośredniczą i zabezpieczają transakcję.

Pożyczka od rodziny lub znajomych

Czasami kwotę rzędu 300 zł można pożyczyć od rodziny lub przyjaciół. Oczywiście pod warunkiem, że nie stanowi to dla nich dużego obciążenia, a sam pożyczający ma reputację człowieka spłacającego swoje długi.

Kredyt gotówkowy

Przeważnie minimalną kwotą jaką można pożyczyć od banku jest 500 zł. Spłata rozkłada się wówczas na 3 miesiące. Rozwiązanie takie może być alternatywne dla pożyczki 300 zł spłacanej po miesiącu ze względu na zbliżony koszt. Jeśli pożyczysz od banku 500 zł na 3 miesiące (potrzebujesz tylko 300, więc pierwszą ratę możesz spłacić od razu) całkowity koszt kredytu zamknie się w mniej niż 40 zł.

Sprawdź ranking kredytów gotówkowych

Czy pożyczki na 300 zł są bezpieczne?

Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza osoby już zadłużone, mające trudności z regulowaniem swoich zobowiązań powinny zrezygnować z chwilówek i podobnych rozwiązań. W przypadku braku terminowej spłaty koszty pożyczki pozabankowej zaczynają szybko rosnąć, a wpisy w BIK i KRD na długo psują zdolność kredytową.

Natomiast osoby korzystające z pożyczek odpowiedzialnie i zawsze spłacające swoje zobowiązania w terminie, nie mają się czego obawiać. Pożyczki pozabankowe, podobnie jak kredyty gotówkowe i karty kredytowe reguluje ustawa o kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca ma zbliżone obowiązki co bank w zakresie informowania swoich klientów czy uwzględniania reklamacji.

Warto też pamiętać, że często umowa pierwszej pożyczki jest w firmach pozabankowych bardzo tania lub wręcz darmowa, ale każda następna jest już dość droga.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Czy można pożyczyć 300 zł od banku?

  Przeważnie minimalna kwota kredytu wynosi 500 lub 1000 zł, ale można pożyczyć 300 zł korzystając z debetu na koncie lub karty kredytowej.

 2. Kto może skorzystać z pożyczki 300 zł?

  Żeby zaciągnąć pożyczkę online potrzebne są: ważny dowód osobisty, absolutnie minimalna zdolność kredytowa, telefon, konto bankowe i zdolność do zaciągania zobowiązań we własnym imieniu.

 3. Jaka jest roczna stopa oprocentowania pożyczki?

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w przypadku chwilówek jest dość wysoka, nawet powyżej 300%. W praktyce jednak całkowita kwota do spłaty nie będzie wysoka, ponieważ termin spłaty wynosi jedynie 30 dni, zatem faktyczny koszt nie powinien za bardzo uszczuplić Twojego portfela.

 4. Czy można zaciągnąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

  Można zaciągnąć pożyczkę online. Umowy pożyczki na niewielkie kwoty mogą być zawarte z potwierdzeniem tożsamości takim jak: Kontomatik, weryfikacja selfie, przelew weryfikacyjny itp. Zarówno zaciągnięcie, jak i spłatę pożyczki można przeprowadzić online. Firma przelewa pieniądze na rachunek bankowy klienta.

 5. Czy konieczne jest konto bankowe, żeby pożyczyć 300 zł?

  Konto bankowe jest niezbędne, gdy zaciągasz pożyczkę online, korzystasz z metod weryfikacji takich jak przelew i chcesz korzystać z bankowości internetowej. Teoretycznie możesz pożyczyć 300 zł nie mając konta bankowego (np. gotówkę dostarcza kurier), ale takich ofert jest coraz mniej.

 6. Czy pożyczka na 300 zł ma oprocentowanie stałe czy oprocentowanie zmienne?

  Ponieważ pożyczka spłacana jednorazowo po 30 dniach nie może zmienić swojego oprocentowania, pytanie jest w praktyce bez znaczenia. Pożyczkodawca z góry określa koszt pożyczki, znana jest całkowita kwota do spłaty, więc nie ma tu mowy o jakichkolwiek zmianach.

 7. Co dzieje się w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki?

  Firma pożyczkowa wzywa do zapłaty, a potem ewentualnie rozpoczyna procedurę windykacyjną. Warto pamiętać, że nie spłacając pożyczki w terminie, klient traci uprawnienie do promocyjnych warunków i na ogół musi zapłacić dodatkowo prowizję nawet za pożyczkę z kosztem 0 zł. Polecamy wiec spłacać swoje zobowiązania w terminie.

PORÓWNAJ KREDYTY
Michał Mucha
Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments