Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Volkswagen Bank Polska

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

vw bank logo

Początki Volkswagen Bank Polska S.A. sięgają roku 1997. Głównym obszarem działalności tego banku są kredyty samochodowe. Jednak w aktualnej ofercie Volkswagen Bank Polska S.A. znajdziemy także szereg innych produktów przeznaczonych dla klienta indywidualnego, czyli konta osobiste, rachunki oszczędnościowe oraz lokaty terminowe.

Oferta dla klientów indywidualnych

Osoby zainteresowane rachunkiem osobistym w Volkswagen Bank Polska S.A. mogą skorzystać z konta e-direct w jednym z trzech wariantów. Dodatkowo, bank daje także możliwość pomnażania zgromadzonych środków na koncie oszczędnościowym (z opcją wypłaty w dowolnym momencie bez ryzyka utraty odsetek) oraz na lokacie. Każdy posiadacz konta osobistego w Volkswagen Bank Polska S.A. może także skorzystać z limitu kredytowego na rachunku. W ofercie banku znajdują się ponadto: kredyt gotówkowy oraz kredyty na zakup samochodu zarówno nowego, jak i używanego.

Godziny księgowania przelewów

W Volkswagen Bank Polska S.A przelewy realizowane są w systemach SORBNET i ELIXIR. Godziny ich sesji przedstawia poniższa tabela:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzącedo 07:55do 11:45do 14:15
Sesje przychodzącedo 13:00do 16:00do 18:00

W przypadku przelewów międzynarodowych należy pamiętać o podaniu tzw. kodu SWIFT (kodu BIC).
Kod SWIFT (BIC) dla Volkswagen Bank Polska S.A: INGBPLPW

Dla poszukujących konta osobistego

W zakresie rachunków osobistych Volkswagen Bank Polska S.A. oferuje swoim klientom konto e-direct z dostępem przez internet i telefon. Konto to pozbawione jest opłat za otwarcie i prowadzenie oraz za przelewy internetowe. Konto e-direct można otworzyć w trzech pakietach: standardowym, srebrnym albo złotym. Każdy z wariantów posiada inne przywileje, dzięki czemu możemy wybrać opcję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Wraz z rachunkiem osobistym, klient banku może otrzymać także kartę płatniczą. Jej rodzaj zależy od wybranego wariantu konta e-direct. Każda z nich sygnowana jest logiem Visa. Za wydanie i wznowienie karty bank nie pobiera żadnych opłat. W ofercie banku nie znajdziemy obecnie propozycji kart kredytowych.

Dla pomnażających oszczędności

Każdy klient Volkswagen Bank Polska S.A. ma także dostęp do produktów pomagających w pomnażaniu oszczędności. Bank oferuje podstawowe produkty wspierające ten proces lokaty z różnym rodzajem oprocentowania oraz konta oszczędnościowe dające możliwość wypłaty środków w każdym momencie. Aby skorzystać z przedstawionych produktów oszczędnościowych trzeba być jednak posiadaczem konta osobistego w Volkswagen Bank Polska S.A. Zarówno lokatę jak i rachunek oszczędnościowy otworzymy przez telefon bądź online.

Sprawdź lokaty Volkswagen Bank Polska

Dla oczekujących finansowania

Volkswagen Bank Polska S.A. udziela klientom zróżnicowanego wsparcia finansowego. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy z maksymalną kwotą do 50 000 zł. Klienci banku mogą także skorzystać z limitu kredytowego na rachunku. Osoby szukające dodatkowych środków finansowych na zakup samochodu, również znajdą odpowiedni produkt w Volkswagen Bank Polska S.A. Instytucja oferuje bowiem kredyt na zakup auta – zarówno nowego, jak używanego.

Sprawdź oferty kredytów

Volkswagen Bank Polska – kontakt

Adres centrali: Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

Infolinia: 800 103 301 (z telefonów stacjonarnych), +48 22 528 96 28 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy)

Mail: [email protected]

Adres strony kontaktowej: http://www.vwbank.pl/kontakt