Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Bankowość tradycyjna

EnveloBank – nowy gracz na rynku usług bankowych

Jest dobrze, a mogło być cudownie. EnveloBank to uczciwe konto osobiste, ciekawy moneyback oraz przeciętna oferta depozytowa. Zobaczcie sami, co oferuje cyfrowe dziecko Banku Pocztowego.

 

W ostatnich latach obserwujemy wzmożoną konsolidację polskiego sektora bankowego. W wyniku fuzji i przejęć instytucje o większym potencjale rozwojowym wchłaniają mniejsze, często nierentowne marki. Wystarczy wspomnieć o ostatnim przejęciu Banku BPH przez Alior czy planowanej sprzedaży polskiego oddziału Deutsche Banku. Nie jest to jednak przeszkodą dla nowych graczy stających do walki o klienta na mocno konkurencyjnym rynku. I tak po debiutującym w marcu tego roku Inbanku, przyszedł czas na EnveloBank, który spełnić ma sen o cyfrowej potędze Poczty Polskiej.

Nowoczesna gałąź Banku Pocztowego

EnveloBank jest cyfrową marką Banku Pocztowego, co sugerować może już samo logo z fikuśnie zakrzywioną trąbką. Instytucja spełniać ma oczekiwania nowoczesnych klientów przedkładających zalety korzystania z komputerów i smartfonów nad koniecznością osobistej wizyty w oddziale. Cele nowej instytucji nie kolidują z ambicjami Banku Pocztowego nastawionego na obsługę osób o bardziej tradycyjnym zacięciu. Co prawda na oficjalną premierę EnveloBanku przyjdzie nam zaczekać do przyszłego tygodnia, jednak już teraz skorzystać można z serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej.

Bezpłatne konto, karta nie zawsze

Konto w EnveloBanku założyć można wyłącznie przez serwis internetowy, a cała procedura jest wyjątkowo prosta. Wystarczy wybrać produkty dodatkowe do rachunku np. konto oszczędnościowe, przekazać swoje dane osobowe i złożyć stosowne oświadczenia. Samą umowę podpisać można przy pomocy przelewu weryfikacyjnego, podczas wizyty kuriera lub odwiedzając dowolną placówkę Banku Pocztowego. W dwóch ostatnich przypadkach należy mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem.

envelokonto

Źródło: envelobank.pl

Czym zwraca uwagę Mobilne EnveloKonto? Po pierwsze tym, że jest bezwarunkowo bezpłatne. Darmowe są także wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy internetowe i przewalutowanie transakcji w walutach obcych. Sprawa delikatnie komplikuje się w przypadku karty debetowej. Dla osób poniżej 26 roku życia jest ona bezwarunkowo bezpłatna. Klienci starsi, aby uniknąć pięciozłotowej opłaty, muszą każdego miesiąca:

  • dokonać przynajmniej 1 płatności kartą,
  • zapewnić wpływy na EnveloKonto w wysokości minimum 1 000 zł.

Lokaty i konto oszczędnościowe

Z myślą o klientach pomnażających nadwyżki finansowe EnveloBank przygotował dwie lokaty terminowe i rachunek oszczędnościowy, który mówiąc wprost – szału nie robi. Oprocentowanie konta prezentuje się następująco:

  • 0,40% dla salda nieprzekraczającego 20 000 zł,
  • 0,85% dla salda od 20 000 zł do 200 000 zł,
  • 1,00% dla salda powyżej 200 000 zł.

Podobnie sytuacja wygląda w obszarze depozytów terminowych. Do wyboru klienta pozostawiono dwa rozwiązania – Lokatę Mobilną i Lokatę Internetową. Szczegółowe parametry depozytów prezentują się następująco:

Niestety oprocentowanie lokat z pewnością nie zaspokoi potrzeb entuzjastów skutecznego oszczędzania. Propozycje te potraktować można jako rozsądne uzupełnienie oferty, jednak trudno wyobrazić sobie, aby ktoś z powodu wymienionych depozytów zakładał EnveloKonto. Warto także zwrócić uwagę, że Lokata Internetowa oprocentowana jest progresywnie i stawka 2,25% dostępna jest wyłącznie w ostatnim miesiącu depozytu. Średnia stawka to sporo mniej, bo tylko 1,38%.

EnveloLokata internetowa

Źródło: envelobank.pl

Kredyt gotówkowy

Zgodnie z zapewnieniami EnveloBank to wygodny kredyt gotówkowy dla szerokiego grona odbiorców. Akceptowane formy zatrudnienia to m.in. umowa o pracę, umowa cywilnoprawna, kontrakt menedżerski, płatny urlop dla określonych grup zawodowych czy stałe comiesięczne dodatki w postaci premii, stypendiów i bonusów. Do zaciągnięcia zobowiązania zachęca kwota od 300 zł do 100 000 zł, szybka decyzja kredytowa, błyskawiczna wypłata gotówki oraz okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy. Może się zdarzyć, że wabikiem okażą się także wysportowane plecy niestrudzonej kajakarki:

EnveloLokata

Źródło: envelobank.pl

Moneyback za e-zakupy

Oceniając proponowane rozwiązania EnveloBanku można powiedzieć – wszystko to już było. Przejdźmy więc do usług, które wyróżniają ofertę beniaminka na tle doświadczonej konkurencji. Pierwszą z nich jest moneyback za e-zakupy. Dzięki EnveloBonus otrzymać można nawet 200 zł zwrotu rocznie z tytułu kosztów poniesionych w związku z wysyłką zamówionych towarów. Aby skorzystać z moneyback należy:

  • zrobić zakupy w internecie za minimum 30 zł,
  • opłacić je kartą EnveloBanku lub szybkim przelewem z EnveloKonta,
  • wybrać opcję dostawy oferowaną przez Pocztę Polską (Paczka MINI, Paczka pocztowa, Paczka+, Paczka24, PACZKA48, Pocztex , Pocztex Procedura, List polecony, Przesyłka firmowa polecona).

To wszystko. Zasady zwrotu doskonale obrazuje poniższy schemat:

Moneyback

Źródło: envelobank.pl

Pstryknij fotkę i opłać rachunki

EnveloBank postanowił również zrobić dobrze osobom opłacającym cyklicznie domowe rachunki. Rozwiązanie jest bajecznie proste. System na podstawie obrazu faktury szczytuje i rozpoznaje dane wystawcy faktury wypełniając automatycznie formatkę przelewu. Klientowi pozostaje wyłącznie weryfikacja poprawności danych i akceptacja płatności. Faktury można dodawać do systemu robiąc im zdjęcie smartfonem lub przesłać na adres poczty elektronicznej w domenie envelobank.pl. Automat rozpoznaje dokumenty w formacie pdf, jpg lub sczytuje dane znajdujące się w treści maila. Wygląda to dokładnie tak:

envelokonto

Źródło: envelobank.pl

EnveloBank – ocena

Z entuzjazmem powitaliśmy nowego gracza na arenie usług finansowych. Walka o swój kawałek podłogi na ciasnym poletku bankowym wymaga przemyślanej, a przede wszystkim konkurencyjnej oferty produktowej. I zdaje się, że EnveloBank w dużej mierze wpisuje się w ten trend. Poza nienajlepszą ofertą depozytową, cyfrowe dziecko Banku Pocztowego oferuje całkiem przyzwoite konto osobiste z przewalutowaniem transakcji przez dodatkowych kosztów. Do tego za 5 zł można sobie zapewnić darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Konstrukcja usługi moneyback sprzężona z koniecznością korzystania z usług Poczty Polskiej jest dobrze zrównoważona i zapewne znajdzie uznanie niejednego sieciowego zakupoholika. Z kolei ułatwienie opłacania faktur pozwala na oszczędność czasu, który coraz częściej jest dobrem deficytowym. Oferta EnveloBanku nie powoduje mocnego wyrzutu dopaminy, ale może być dobrym powodem do umiarkowanego zadowolenia.

Czytaj też: Karta wielowalutowa – prosty sposób na spokojne wakacje

Czytaj też: Zróbmy sobie dobrze – pożyczki społecznościowe

PORÓWNAJ KREDYTY
Bartłomiej Borucki
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments