Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Bankowość tradycyjna

Które banki są czynne w sobotę?

Pomimo przenoszenia kolejnych obszarów działalności do sieci, na rynku usług bankowych wciąż pojawiają się sytuacje wymagające wsparcia stacjonarnych doradców. Sprawdziliśmy, które banki obsługują swoich klientów także w soboty.

 

Analiza sytuacji rynkowej każdorazowo potwierdza, że liczba tradycyjnych oddziałów bankowych systematycznie maleje. Raport Komisji Nadzoru Finansowego „Dane miesięczne sektora bankowego” informuje, iż na koniec września 2018 roku aktualna liczba oddziałów, filii i przedstawicielstw bankowych zamykała się w liczbie 13098 sztuk. To o 307 mniej niż w styczniu tego roku i aż o 745 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Warto także dodać, że od szczytu (luty 2013) kiedy sieć bankowa liczyła 15527 punktów skurczyła się ona o 2429 placówek. Trend jest zatem niezaprzeczalny i bezlitosny dla pracowników sektora.

 

liczba tradycyjnych oddziałów bankowych

Źródło: KNF

 

Mocny spadek liczby oddziałów bankowych wynika z faktu, że większość operacji finansowych typu przelew, założenie lokaty czy złożenie wniosku o kredyt gotówkowy można wykonać samodzielnie z wykorzystaniem kanałów zdalnych. Rozwój nowych technologii sprawił, że dziś przy użyciu komputera lub telefonu można zlecić niemal każdą operację finansową.

Banki pracujące w sobotę

Pomimo wszechobecnego postępu zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest samodzielna wizyta w oddziale bankowym. Do tych najczęściej spotykanych należą choćby odblokowanie dostępu do konta, zatrzymanie karty przez bankomat, dostarczenie dokumentów kredytowych czy choćby złożenie dyspozycji zamknięcia rachunku. Oczywiście z załatwieniem tych spraw nie ma najmniejszego problemu o ile przytrafią nam się one w dzień powszedni. Kłopot pojawia się w momencie, gdy wydarzą się one w weekend. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie banki są otwarte w sobotę i gdzie ich szukać?

 

Lista banków pracujących w sobotę
Nazwa banku
Liczba otwartych oddziałów w Warszawie
Wspólne godziny pracy dla wszystkich punktów
Citi Handlowy
5
10:00 - 21:00
PKO BP
8
10:00 - 14:00
ING Bank Śląski
9
10:00 - 14:00
Bank Millennium
13
10:00 - 18:00
Eurobank
3
10:00 - 18:00
Santander Consumer Bank
1
10:00 - 21:00
mBank
20
10:00 - 20:00
Getin Bank
2
10:30 - 18:00

Wszystkie wymienione powyżej instytucje prowadzą obsługę swoich klientów w soboty. Z uwagi na ogromną ilość lokalizacji w tabeli uwzględniono liczbę placówek działających wyłącznie na terenie Warszawy.

Mówiąc o bankach prowadzących swoją działalność w soboty warto jeszcze wiedzieć, że większość z tych podmiotów posiada swoje oddziały w galeriach handlowych. Taka lokalizacja znacząco ułatwia do nich dostęp, ponieważ potencjalny klient wszystkie swoje sprawy finansowe może załatwić podczas standardowych zakupów.

Nie wszystko załatwisz online

Banki bardzo chętnie przerzucają wykonywanie podstawowych operacji finansowych na swoich klientów. Dzięki temu znacząco zmniejszają koszty swojego funkcjonowania. W życiu zdarzają się jednak sytuacje, w których konieczny jest kontakt z realnym doradcą i wtedy niezastąpiona jest wizyta w oddziale stacjonarnym. Takie na szczęście jeszcze istnieją, choć liczba punktów działających w soboty jest mocno ograniczona.

 

Czytaj też: Podstawowy Rachunek Płatniczy – analiza ofert rynkowych

Czytaj też: Kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

PORÓWNAJ KREDYTY
Adam Rogoz
Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef
Jozef
1 rok temu

W kontekście tego o czym powyżej Bank Pekso SA z dawnej pozycji jednego z wiodących zszedł na pozycję banku drugiej lini. Wydaje się, że te same, we wszystkich placówkach godziny pracy i brak choćby pojedyńczych placówek otwartych w soboty to pewna droga w dół rankingu.

Danuta
Danuta
2 lat temu

Dlaczego nie mogę znaleźć w sobotę czynnego banku w Szczecinie